Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (529. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mclarenmercedes

Herkes kılavuz yayınlandı diyor ama kılavuz zaten dgs başvuruları alınmaya başladığında yayınlanmıştı. Açılmayan tercihlerin alınmaya başlamasıydı sadece.
    DGS de 2 kez kılavuz yayınlanır. İkinci kılavuzda ilk kılavuza göre değişiklikler olabilir. (kontenjan değişimi , koşul değişimi gibi)
  • _A_L_İ_ kullanıcısına yanıt
    Harbiden değişmiş. Boğaziçi Bilgisayar üç kişi alıyor sadece.
  • s0ft kullanıcısına yanıt
    Ne kazandın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Erciyes üniversitesini kazananlara yardımcı olabilirim.
  • Dokuz Eylül'ün çoğu birimi 23 Eylül'de eğitime başlıyor.
    Kazanan arkadaşlara yardımcı olabilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar karar veremedim bana akıl verir misiniz Atatürk üniversitesinde bilgisayar mühendisliği mi yoksa Sakarya Üniversitesinde Bilişim Sistemleri Mühendisliği mi?
  • Beyler ben açıköğretimden 4 yıllığa tamamlamak istiyorum. Dgs şartı vardı bunun için ama şu an girip tercih yapmam lazım mı?
  • GANN1CUS kullanıcısına yanıt
    Değil 😂

• Arkadaşlar, merhaba. Eşim Atatürk aöf çocuk gelişimini bitirdi bu yıl. Dgs'den puanı 205 gibi. İlk tercihi İstanbul auzef çocuk gelişimi olacak. Ancak yerleşememe riski var haliyle. Benim sorularım olacak size. 1..) eşime ikinci üniversite olarak auzef çocuk gelişimi bölümüne kayıt yaptırabilmesi için, dgs'de farklı bölümler yazsam ve de kazansa, aynı anda iki aöf okunur mu? Daha doğrusu, auzefe başvuru yapmaya engel olur mu aöf lisans öğrencisi olmak? 2..) auzefi kazansa 2 üniversite olarak, önlisans mezunu olduğu için derslerde muafiyet durumu olur mu? 3..) sizlerin farklı bir tavsiyesi var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsunluyasir -- 23 Ağustos 2019; 4:51:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umutcansomuncu37 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam ben erciyes elektrik-elektronik ve uçak mühendisliğini yazmayı düşünüyorum puan 292 sıralama 3265
  • İnşallah hedefinize ulaşırsınız hocam. Hangi önlisans bölümünden mezunsunuz?

• Tercihler ne zaman bitecek arkadaslar?

• Umutcansomuncu37 kullanıcısına yanıt
    Uçak elektriği
  • dostlar dgs ile üniversite kazananlar kyk yurduna başvurabiliyor mu ?
  • dostlar dgs tercih sonuçları geç belli olduğu için ingilizce bir bölümü tercih ettiğimizde ingilizce hazırlık atlama sınavını haliyle kaçırıyorum.. hazırlık okursam da istediğim okula gitmek istemiyorum . napabilirim ? dgs ile gelenlere özel bir sınav vs oluyor mu ? sizin bu durum basınıza gelldi mi ? şu an hali hazırda ingilizce eğitim veren bir üniversitede zaten okuyorum .. acaba gideceğim üniversite bunu sayar mı ?
  • AttOS A kullanıcısına yanıt
    Yks'de 50bin yapan adam dgs de ilk 300'e girer rahatlıkla. Ufak bir çalışma ile odtü bilgisayar kazanılır. Dgs tyt'den bir tık daha kolay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaciRomantik

Yks'de 50bin yapan adam dgs de ilk 300'e girer rahatlıkla. Ufak bir çalışma ile odtü bilgisayar kazanılır. Dgs tyt'den bir tık daha kolay.
    Yks'de 13.800 yaptım ama istediğim mühendislik gelmedi,tıp yazdım.Bu yüzden şansımı bir de dgs ile deneyeyim diyorum.
    2 yıl okuyacaksınız, sonra dgs gireceksiniz ve okuduğunuz yeri bırakıp diğer yere mi başlayacaksınız Olmaz olmaz şimdi böyle düşünüyorsunuz ama sonradan karar değiştirirsiniz.
    Mühendislik isteyen birinin de tıp yazması bu ülkenin, toplumun, ailenin sorunu ne diyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaciRomantik

2 yıl okuyacaksınız, sonra dgs gireceksiniz ve okuduğunuz yeri bırakıp diğer yere mi başlayacaksınız Olmaz olmaz şimdi böyle düşünüyorsunuz ama sonradan karar değiştirirsiniz.
    Mühendislik isteyen birinin de tıp yazması bu ülkenin, toplumun, ailenin sorunu ne diyeyim.
    Yapacak bir şey yok hocam. Hayallerimi talip etmek istiyorum

Hayallerini takip edecek insan istemediği bölüm olmadı diye tıp yazmaz kusura bakmayın. Mezuna kalır çalışır deli gibi derece yapar.

• 
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.