Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (524. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.491
Cevap
141
Favori
816.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 1/2mv2

Tercihler sizin tahmininize gore ne zaman olur ?

İkincisi ben zamaninda lys ile bir uniye yerlestim. Orada gordugun dersleri dgs ile yeni bir uniye gidip saydirabilir miyim ?
    Elinizde ne kadar trankript varsa götürün ben aöf mezunuydum ayrıca mühendislikte ekonomi dersi ve 4 tanede teknik olmayan seçmeli dersler var aöf tede benzer dersler vardı onların olduğunu bilmediğim için onun transkriptini götürmedim sonradan verdim ama kabul etmediler 3 dersim daha sayılacaktı.Sizde de buna benzer şeyler varsa götürün 2 yıllık transkriptinizin yanında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tercihler tahmini kaç güne başlar acaba bi bilginiz var mı?
  • Arkadaslar anadolu aofte 3 ders sonrasi buyuk ihtimal tek dersim kaldi ne yazik ki ve bu bahar donemi dersi, bunun icin yapilabilecek bisi var mi? Dgs ile aofe devam etmek istiyordum lisansa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yasin3322 Y kullanıcısına yanıt
    Bahar donemi oldugu icin bence de sikinti yaratacak hocam yarin aofu arayip soracagim bakalim

• Hocam ben 2017'de esogu ee'yi kazandim,2. sinifa gectim.Fizik 1-2 ve calculus 2'den kaldim.Var mi bi öneriniz? Fizik 1 neyse de Fizik 2'yi hiç anlamiyorum.Calculus 2'de de Özge hoca finalde döktü bizi.11 dersten muaf oldum bu arada.@yasin3322

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tercihler bayramdan sonraya kalir mi sizce.

• Dgs tercihkayıt vs. yaptırmadan yks sınavından aöf tercihi yapabilir miyim ? Önemli olan 4e uzatmak fakat aöfte de ek olarak bölüm okumak istiyiroum. Dgs olayını etkilemez değil mi ?
  • Şu tercihtir kayıttır tarihleri lys ile aynı olsa nolur ki kaç kişi gelecek dgs ile de yük olacak. Geç başlama olayı çok sıkıntı, büyüyor gözümde iyice.

• 1/2mv2 1 kullanıcısına yanıt
    Tasarı İzmir'deki hocalar 1-2 Ağustos gibi başlayabileceğini söylüyordu. Umarım öyle olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ghost1995

arkadaşlar benim ea sıralamam 624. geçen seneye göre benim puanıma kadar olan hukuk kontenjanlarını topladım 567. yani önümdeki herkes hukuka gitse 60 kişi filan kalıyor, sorum hukuk tercih edemeyecek ama yinede puanı hukuk puanında olan 60 kişi var mıdır diğer bölümlerden filan.

ikinci sorumda sizce bu sıralamaya hukuk gelir mi?
    Hocam olaya o şekilde bakma. 567 tane hukuk kontenjanı var ve sen 624. isen çok çok büyük ihtimalle girerdin normal şartlarda. Çünkü 567 hukuk kontenjanına en son giren kişi muhtemelen 900-1000'e yakın bir sıralama olur. Bunun nedenini de hemen söyliyim. Puanı iyi olan sayısalcılar puan olarak çok büyük ihtimalle adalet mezunu ea'cıların önündedir. O yüzden onlar hukuk tercih edemeyeceği için 567 kontenjanı olan bölüme 1000.adam girebilir. Burada asıl önemli olan 2 konu şu :

1) Geçen sene 567 kontenjanı olan hukuk fakültelerinin 567. Kontenjanına giren kişi kaçıncı imiş ?

-Sanırım Atatürk üniversitesi 2. Öğretim bu sorunun cevabı. 818. Kişi girmiş.

2) Bu sene, geçen sene 567 olan kontenjan sayısı kaça düşmüş ?

Bunu saymak da sana düştü :)

Geçen sene atatürk üniversitesi hukuk fakültesi'ne (iö) giren kişi 820 civarı bir sıralamaya sahipmiş. Bu yıl azalan kontenjan sayısını 200 olarak kabul edersek (ki bunu sen bu sene yayınlanan kılavuza bakıp tek tek hesaplayacaksın) aynı fakültenin bu yıl ki tahmini sıralamasının kabaca 620+/-50 kişi olacağını öngörebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mclarenmercedes -- 29 Temmuz 2019; 20:30:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cigkoftelover

Şu tercihtir kayıttır tarihleri lys ile aynı olsa nolur ki kaç kişi gelecek dgs ile de yük olacak. Geç başlama olayı çok sıkıntı, büyüyor gözümde iyice.
    Hocam geç başlamadan kastınız nedir acaba ? Dgs ile yerleşenler öss ile yerleşenlerden daha mı geç başlıyor üniversiteye ? Öyle bişey olduğunu pek sanmıyorum ben açıkçası. O dediğin öss ek yerleştirmede oluyor bildiğim kadarıyla.

• mclarenmercedes M kullanıcısına yanıt
    Geçen seneki tarihleri kontrol ederseniz maalesef geç olduğunu görürsünüz. Benim bildiğim bu, bu zamana kadar hep böyleydi. Ancak geçen sene sınav çok geç tarihte olmuştu ve bu sene hemen hemen 1 ay öncesinde gerçekleşti. Sanırım bu seneden itibaren bu sorun çözülmüş olacak eğer bayramdan önce tercihler açılırsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost1995

arkadaşlar benim ea sıralamam 624. geçen seneye göre benim puanıma kadar olan hukuk kontenjanlarını topladım 567. yani önümdeki herkes hukuka gitse 60 kişi filan kalıyor, sorum hukuk tercih edemeyecek ama yinede puanı hukuk puanında olan 60 kişi var mıdır diğer bölümlerden filan.

ikinci sorumda sizce bu sıralamaya hukuk gelir mi?
    hocam bence gelecektir.

hangı kitaplardan nasıl hazırlandınız? ben calısan biriyim tavsiyeniz ne olur. bu yıl sürem yetmedi. mat 13 d 3 yanlış türkçe 41 doğru 14 yanlıs yapabildim. sinirim geçmedi.. ilk türkçeyi bitirip matematige gectim..
  • Merhaba arkadaşlar. İstediğim okulu kazanma olasılığım nedir sizlere bunu sormak istiyorum. Aldığım puan istediğim okulun taban puanından 2,49599 kadar yüksek. Fakat 6 kontenjanı var.

Sonuçlarım bu şekilde. Aynı sonuçlarla 2018'i baz alan internetteki sitelerden hesaplama yaptığımda 239 küsür puan çıkıyor.

DGS EA Puanım: 236,87309
    Sıralamam: 45516
    Sayısal: 20 Doğru 3 Yanlış
    Sözel: 30 Doğru 22 Yanlış
    ÖBP: 55.8

Üniversite Fakülte Bölüm Kontenjan Taban Puan Tavan Puan
    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye 6 234,37710 248,39756

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumarcı -- 29 Temmuz 2019; 23:41:30 >
  • Hukuk düşünen arkadaşlar iletişime geçebilir mi acaba lütfen

• Kumarcı K kullanıcısına yanıt
    Puanın tabandan yüksek bu güzel fakat her sene rekabetin arttığını düşünürsek senin iş ne olur kestirmek çok zor. Ben kazanacağını düşünüyorum. Hayırlısı diyelim

Katılıyorum.

Dgs tarihi geç başlamadan ibaret hocam. Vizelere 2 3 hafta kala başlayanlar bile oluyordu.

• Arkadaşlar herkese merhaba DGS 2019 yaptığım netler Türkçe 29 doğru 9 yanlış Matematik 9 doğru 2 yanlış OBP 51,400 eşit ağırlık puanım 218 geldi tekrar hazırlanmayı düşünüyorum DGS için İstanbul Anadolu yakasında önerebileceğiniz bir dershane var mı memnun kaldığınız?
  • Merhaba arkadaşlar sonucum görseldeki gibidir. Geçen sene 300lü siralamalarla almis olan itü elektronik ve haberlesme muhendisligi gelir mi sizce yukarda bir arkadas kontenjan bilgisi paylasmis ösymnin sitesinde bulamadim doğruluğunu teyit edemedim ancak o bilgilere göre Odtü ee kontenjanı 10dan 4e düşmüş bu beni ne kadar etkiler acaba? Bilgisi olan arkadaslarin cevaplamasini rica ederim.

• 
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.