Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (441. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.491
Cevap
141
Favori
816.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 439440441442443
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun
    Sınavın zorluğu veya basitliği hakkında pek yorum yapamayacağım
    Geçen sene 30 Matematik işaretleyebilmiştim pek çalıştığım söylenemez
    Bu sene hem tyt hem ayt ye hazırlandığım için işlemler bana biraz kolay geldi belki de ben yanılıyorumdur sorular ve cevap anahtarı açıklandığında görücez sonuç olarak
    Toplamda 48 Matematik işaretledim 7 Adette Türkçe yaptım
    Sınavın geçen seneye göre daha kolay olduğunu düşünüyorum ama bu kişisel fikrim
  • Evet hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir sene bosa gitti o zaman. askerligi de daha tecil ettiremiyorum herhalde. dogru askere artik.
  • Ben 2 kere kazandım bu sınavı daha önce hani bu sene de bankoydu İstanbul içi iyi bir bölüm gelirdi ama kısmet değilmiş. Seneye bakacağız artık ama sınav görevlisi uyarmıyor ve sınava 2 ay kala bu kural sessiz sedasız geliyorsa ben kötü niyet ararım. İnşallah itirazlar olursa bir şeyler olur diye ümit etmekten başka çaremiz yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: twinzz

bi tek ikimizin haberi yoktu herhalde boyle birsey oldugundan. cevap anahtarşini verirken ordaki gorevliler niye uyarmadı anlamıyorum erken ciktim birde. bir sene daha gitti. askerlikte tecil ettiremem artik.. doğru askere.
    Valla geçmiş olsun hocam, ben bu süreçte mümkün olduğunca uyardım nette önüme geleni. Bu konuda da vardı uyarılarım.

Sınavda uyarmamaları da tuhaf. Zaten bu ham puan saçmalığı yüzünden ilk 15 dakikayı Türkçeye ayırmak zorunda kaldığım için matematikte sonradan boş bıraktıklarıma tekrar bakmaya vaktim yetmedi.

Gördüğüm kadarıyla çok kişinin sınavı yanacak ham puan sorunu yüzünden.
  • thrashead kullanıcısına yanıt
    askerligi nasil tecir ettiriyosun peki? su an ogrenci olarak gozukmuyoruz benim tecil bu sene sonu bitiyor. ettiremem daha heralde dimi
  • PacTyson P kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam. ne yapalım belki bir umut bekliyicez artik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackHeart89

Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun
    Sınavın zorluğu veya basitliği hakkında pek yorum yapamayacağım
    Geçen sene 30 Matematik işaretleyebilmiştim pek çalıştığım söylenemez
    Bu sene hem tyt hem ayt ye hazırlandığım için işlemler bana biraz kolay geldi belki de ben yanılıyorumdur sorular ve cevap anahtarı açıklandığında görücez sonuç olarak
    Toplamda 48 Matematik işaretledim 7 Adette Türkçe yaptım
    Sınavın geçen seneye göre daha kolay olduğunu düşünüyorum ama bu kişisel fikrim
    Bence 2017 çıkmış mat soruları daha kolaydı, en azından çalışanın karşılığını verecek şekildeydi. Şimdi bayağı tarz değişikliğine gitmiş bu sınav da tyt gibi.

48 mate nasıl vaktin yetti, peki ne kadarı doğru gelir sence? En çok hangi konularda zorlandın?

• tecil ettirmiyorum çünkü yaptım :D
  • thrashead kullanıcısına yanıt
    Bende gidip yapayım baska care yok 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PacTyson

Bence 2017 çıkmış mat soruları daha kolaydı, en azından çalışanın karşılığını verecek şekildeydi. Şimdi bayağı tarz değişikliğine gitmiş bu sınav da tyt gibi.

48 mate nasıl vaktin yetti, peki ne kadarı doğru gelir sence? En çok hangi konularda zorlandın?

Alıntıları Göster
    hocam en kötü 40 tanesi doğru gelir diye düşünüyorum
    permütasyn kombinasyon ve olasılık sorularına saniye vakit ayırmadım pas geçtim çünkü en zor sorular yanlış farketmediysem onlardı
    cebirlerde nedense gereksiz kasıldım hocam tıkandığım çok soru ldu mesela kareköklü soruda çok tıkandım x2y2 falan vardı hatırladıysanız bide mutlak değerli soruda uğraştım nedense onuda yapamadım garip bir şekilde
    bu konularda gayette yeterli bi insanım ama zor sorulardı karekök ve mutlak değer soruları

• bence de :)
  • quote:

hocam en kötü 40 tanesi doğru gelir diye düşünüyorum
    permütasyn kombinasyon ve olasılık sorularına saniye vakit ayırmadım pas geçtim çünkü en zor sorular yanlış farketmediysem onlardı
    cebirlerde nedense gereksiz kasıldım hocam tıkandığım çok soru ldu mesela kareköklü soruda çok tıkandım x2y2 falan vardı hatırladıysanız bide mutlak değerli soruda uğraştım nedense onuda yapamadım garip bir şekilde
    bu konularda gayette yeterli bi insanım ama zor sorulardı karekök ve mutlak değer soruları

Alıntıları Göster
    Bunda klasik cebir kalmamış bile hocam. Olasılık bile o kadar değişmiş ki. Son 5 yılın olasılık ales sorularını bile güzelce çözebilmiştim evde. Normal rasyonel sayılar bile sormak yerine gidip ibre sorusu sormuşlar.

Karekök benim de iyi olduğum bir konuydu ama bu sınavdaki karekök sorusu da bir tuhaftı onu da yapamadım, problemler çok zor geldi, jetonum düşmedi o kadar kısa sürede. Mutlak değer sorusunu çözdüm. Yani kısacası 4 kısıma ayıracaksak bir tek geometri biraz normaldi diyebilirim, geri kalanlarda bayağı değişiklik vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PacTyson -- 21 Temmuz 2018; 17:46:36 >

• quote:

Bunda klasik cebir kalmamış bile hocam. Olasılık bile o kadar değişmiş ki. Son 5 yılın olasılık ales sorularını bile güzelce çözebilmiştim evde. Normal rasyonel sayılar bile sormak yerine gidip ibre sorusu sormuşlar.

Karekök benim de iyi olduğum bir konuydu ama bu sınavdaki karekök sorusu da bir tuhaftı onu da yapamadım, problemler çok zor geldi, jetonum düşmedi o kadar kısa sürede. Mutlak değer sorusunu çözdüm. Yani kısacası 4 kısıma ayıracaksak bir tek geometri biraz normaldi diyebilirim, geri kalanlarda bayağı değişiklik vardı.

Alıntıları Göster
    geometri cidden çok tatlı geldi bende çok sevdim kolay ve moral düzeltici sorular vardı sayısal mantık sruları çok ağır ve zaman kaybettiriciydi bazı soruları anlamam için 5 6 dakika geçti sanırım ama 5 6 dakika harcadıktan sonra diğer soruları yapmak 1 dakika almıyordu
    şuan biraz daha düşününce galiba ben 1 senede kendimi iyi geliştirdim sınav zormuş...

• quote:

geometri cidden çok tatlı geldi bende çok sevdim kolay ve moral düzeltici sorular vardı sayısal mantık sruları çok ağır ve zaman kaybettiriciydi bazı soruları anlamam için 5 6 dakika geçti sanırım ama 5 6 dakika harcadıktan sonra diğer soruları yapmak 1 dakika almıyordu
    şuan biraz daha düşününce galiba ben 1 senede kendimi iyi geliştirdim sınav zormuş...

Alıntıları Göster
    Valla dediğin gibi 40 doğru çıkarırsan bu sınav için çok iyi. Ben 37 tane işaretleyebildim ki evde çözdüğüm denemelerde 56 net çıkardığım olmuştu. Veya 2017 çıkmış sorularından da 45 net çıkarmıştım. Netler bence bayağı düşecek bu yıl.

Ben de baktım mantıklar vakit alıyor direkt önce geometriye atladım iyiki de atlamışım.

• 36 soru işaretledim bence kolaydı sınav az daha çalışsam tam burs girermişim istediğim yere.

Anne baba üniversite problemini çözen var bi şeyler yapıp 5 buldum.
  • quote:

Valla dediğin gibi 40 doğru çıkarırsan bu sınav için çok iyi. Ben 37 tane işaretleyebildim ki evde çözdüğüm denemelerde 56 net çıkardığım olmuştu. Veya 2017 çıkmış sorularından da 45 net çıkarmıştım. Netler bence bayağı düşecek bu yıl.

Ben de baktım mantıklar vakit alıyor direkt önce geometriye atladım iyiki de atlamışım.

Alıntıları Göster
    hocam inşallah düşer netler valla tek duam bu :D
    benim ortalamam çok düşük mecburum 40 net çıkarmaya evde bende genelde 48 55 arası dalgalanıyordum ama hep bunun gelip geçici olduğunu düşünüyordum gayette öyle oldu en az bi 10 nete yakın oynama oluyor
    ben problemlere geçmeden mantık sorularını rushladım hocam çünkü kafam çok ağrıyor mantıkdan önce çözersem

• quote:

Orijinalden alıntı: Syntax Erol

36 soru işaretledim bence kolaydı sınav az daha çalışsam tam burs girermişim istediğim yere.

Anne baba üniversite problemini çözen var bi şeyler yapıp 5 buldum.
    Ben de 5 yaptım onun cevabını.

Valla hedefim yüksekti 45 net filan görmek istiyordum böyle düşününce bunda sadece 37 tane işaretleyebildiğim için, genel olarak zor geldi, en azından geçmiş bütün DGS'lerden ve bu sene piyasadaki denemelerden zor ve farklı geldi.
  • quote:

hocam inşallah düşer netler valla tek duam bu :D
    benim ortalamam çok düşük mecburum 40 net çıkarmaya evde bende genelde 48 55 arası dalgalanıyordum ama hep bunun gelip geçici olduğunu düşünüyordum gayette öyle oldu en az bi 10 nete yakın oynama oluyor
    ben problemlere geçmeden mantık sorularını rushladım hocam çünkü kafam çok ağrıyor mantıkdan önce çözersem

Alıntıları Göster
    Ben de sınavdan çıkınca çok moralim bozulmuştu ama baktım şimdi her yerde yorum okuyorum herkes zorlanmış ya da vakit yetirememiş, umudum artmaya başladı.

• PacTyson P kullanıcısına yanıt
    o soruya galiba bi tek 7 diyen benim galiba
  • 
Sayfa: önceki 439440441442443
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.