Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (431. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.491
Cevap
141
Favori
816.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ensar.r E kullanıcısına yanıt
    Ben bu sene yerlestim , tercih yaparken beykent ile de görüştüm. Yeni yonetmelik karari almislar 2017-2018 den itibaren uygulanan . Cok az ders sayıyorlar Makine Mühendisliği alaninda. O yuzden tercih etmemistim. Ama 2. Sinfitan baslarsin en kötü, belki 3 derler ama beykent en az 3 sene okunuyordu benim hesaplarım ile. Gidip bölüm başkanını bulursan baya yardımcı oluyorlar bilgi konusunda.@ensar.r

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albatros86 -- 24 Şubat 2018; 12:2:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albatros86

Ben bu sene yerlestim , tercih yaparken beykent ile de görüştüm. Yeni yonetmelik karari almislar 2017-2018 den itibaren uygulanan . Cok az ders sayıyorlar Makine Mühendisliği alaninda. O yuzden tercih etmemistim. Ama 2. Sinfitan baslarsin en kötü, belki 3 derler ama beykent en az 3 sene okunuyordu benim hesaplarım ile. Gidip bölüm başkanını bulursan baya yardımcı oluyorlar bilgi konusunda.

Yanlis kisiyi etiketlediniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Phantom II kullanıcısına yanıt
    Düzelttim kusura bakmayın
  • albatros86 A kullanıcısına yanıt
    anladım hocam şuan beykenttesiniz yani. bir de makine mi okuyorsunuz? beykent 3 ten başlatıyor alttan ders alıyorsunuz diyorlar ama bilmiyorum aslı nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ensar.r

anladım hocam şuan beykenttesiniz yani. bir de makine mi okuyorsunuz? beykent 3 ten başlatıyor alttan ders alıyorsunuz diyorlar ama bilmiyorum aslı nedir

Yok ben sadece tercih yaparkenki bilgilerini aktardım beykenti baya düşünmüştüm. Bu sene yerleştim ve Şuan Okan üniversitesinde tam burslu makine okuyorum . Hazırlığı yarım donemde atladım.3. Sınıftan basladim.Evet beykent de 3 den başlatıyor ama 2 senede bitirmek çok zor bir ihtimaldi 2.5 yada 3 sene kesin gibi.

Universitelerin kactan başlattığı aslinda pek onemli degil , ortalama kac ders sayılır, donemde kac kredilik ders alinabilir , yaz okulu kuralları vs vs bakmanız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albatros86 -- 25 Şubat 2018; 16:38:34 >
  • dgs için behzat rasuli gerekli mi ? yoksa ağır mı olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: relaxabi22

dgs için behzat rasuli gerekli mi ? yoksa ağır mı olur ?

Temelin varsa daha iyisi yok.
  • gündüz çıkan haberlere göre dgs de düzenleme yapılacakmış.

bakalım son 4 ay kala ne süprizler bekliyor bizi..

herkesin dediği şey soru sayısını düşürürler. ama bunu 4 ay kala açıklamaları cidden saçma olur. en son soru sayısını düşürdüklerinde sene başında açıklamışlar. 2013 sanırım.

okul puanına da dokunacaklarını düşünmüyorum en fazla etkisini azaltırlar.
  • Sadece Türkçe yaparak başarılı olabilir miyiz bu sınavda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

Sadece Türkçe yaparak başarılı olabilir miyiz bu sınavda?

Bölüm nedir hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: steganography

quote:

Bölüm nedir hocam?

Halkla İlişkiler hocam.
  • Sözel için yeterli Türkçe
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: steganography

quote:

Bölüm nedir hocam?

Halkla İlişkiler hocam.

Şöyle yüzeysel olarak hesapladım ama yetmiyor gibi hocam 40 tr 240 puan gösterdi

• Tabi tek sözel yapıyorsanız 50 filan yapmanız lazım. 4 matematik 1 sözel yapıyor yaklaşık.
  • arkadaşlar 4 ayda geometri biter mi sizce ? Lütfen cevaplayın .Önerileriniz nedir ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hedefim 35 net, sınava 120 gün kala netlerim

• Hocam amacınız 35 ise sınavda 45 olsun çünkü sınav denemelerden farklı ve illa net düşüyor aklınızda bulunsun.

@NorveçliMühendis
    Düzgün sistemli çalışırsanız biter hocam. Üçgenler konusu zaman alıcı. Üçgenleri yaptınız mı diğer konuları rahat yaparsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtnei

Hocam amacınız 35 ise sınavda 45 olsun çünkü sınav denemelerden farklı ve illa net düşüyor aklınızda bulunsun.

@NorveçliMühendis
    Düzgün sistemli çalışırsanız biter hocam. Üçgenler konusu zaman alıcı. Üçgenleri yaptınız mı diğer konuları rahat yaparsınız.

hocam benim tek sıkıntım geometri onu halledersem sorun kalmayacak.

şuan üçgen alanlardayım. Umarım bitiririm. Hangi kaynakları önerirsiniz bu arada?

günlük 2 saat geometri çalışsam yeterli olur mu sizce ?

cevabınız için teşekkür ederim

• NorveçliMühendis kullanıcısına yanıt
    Tek sıkıntı geometri ise halledersiniz onu hocam. Zamanınıza uygun bir program belirleyin ona göre adım adım ilerleyin. Günde 2 saat çalışmadan ziyade verimli çalışma programlayın. Bu 1 saat konu çözme daha sonrada o konudan 50 soru çözmek gibi mesela.

Tek bir kaynakta takılmayın hocam. Birden fazla kaynağa bakın soru çözün. Konu anlatımında da farklı kaynağa göz atın. Ben Tasarıdan çözüyorum soruları bittiğinde zor yayınlara başlayacağım.

İyi çalışmalar hocam.@NorveçliMühendis

• mtnei kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.