Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (426. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.491
Cevap
141
Favori
816.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende enteresan bir problem var attığım bi imzayı bidaha atamıyorum kayıtta verdiğimiz imza ile sınavdaki imza tutmazsa sıkıntı olur mu ya acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 1 senedir bu konunun içerisindeydim,acaba kazanabilecek miyim vs diye düşünürken adam akıllı ocak-şubat ayında youtube'dan hocalara geldik,teknofem vs videoları izleyerek çalışmaya başladım.Kazanmayı cidden aklıma koymuştum bu sınavı ve gece gözüm kızarana kadar video izleyip test çözüyordum,her ne kadar denemelerde yaptığım matematik sayısına sınavda ulaşamasam da,cidden denemelerde veya test kitaplarındaki soru kalıplarından farklı tarzda sorular vardı çünkü,yine de istediğim bir puanı aldım.Aynı sınıfta olduğum dershaneye giden 2-3 kişi benden düşük aldı ve bir yere yerleşemedi,zaten sınava çalışan max 7 kişi vardı.İstanbul üniversitesinde lisans okumak hedefimdi ve bunu da ilk senede gerçekleştirdiğim için mutluyum şu an.Çünkü belli oldu ki bu sınavı kazanmak gitgide zorlaşıyor,hem kontenjanlar düşmeye başladı hem de taban-tavan puanları yükselmeye başladı.Eğer sınava çalışan ve bu konuda sormak istedikleri olan arkadaşlar var ise özel mesaj yolu ile bana ulaşabilirler.

Hepinize hayatta başarılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: jr_swish

Yaklaşık 1 senedir bu konunun içerisindeydim,acaba kazanabilecek miyim vs diye düşünürken adam akıllı ocak-şubat ayında youtube'dan hocalara geldik,teknofem vs videoları izleyerek çalışmaya başladım.Kazanmayı cidden aklıma koymuştum bu sınavı ve gece gözüm kızarana kadar video izleyip test çözüyordum,her ne kadar denemelerde yaptığım matematik sayısına sınavda ulaşamasam da,cidden denemelerde veya test kitaplarındaki soru kalıplarından farklı tarzda sorular vardı çünkü,yine de istediğim bir puanı aldım.Aynı sınıfta olduğum dershaneye giden 2-3 kişi benden düşük aldı ve bir yere yerleşemedi,zaten sınava çalışan max 7 kişi vardı.İstanbul üniversitesinde lisans okumak hedefimdi ve bunu da ilk senede gerçekleştirdiğim için mutluyum şu an.Çünkü belli oldu ki bu sınavı kazanmak gitgide zorlaşıyor,hem kontenjanlar düşmeye başladı hem de taban-tavan puanları yükselmeye başladı.Eğer sınava çalışan ve bu konuda sormak istedikleri olan arkadaşlar var ise özel mesaj yolu ile bana ulaşabilirler.

Hepinize hayatta başarılar...

Zorunlu hazirlik var mi sizin okulda? Bizim okul muafiyet sinavindan kac alirsaniz alin dgs'lileri beginnerdan baslatiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Phantom II kullanıcısına yanıt
    Benim bölümde hazırlık yok normalde zaten,o yüzden direk başladım.
  • Hocam kaçıncı sınıftan baslattilar? Ben Uludağ ee muh. Kazandım sadece Türkçe İngilizce inkılap derslerini muaf ettiler. 1. Sınıftan başladım

• quote:

Orijinalden alıntı: kesin09

Hocam kaçıncı sınıftan baslattilar? Ben Uludağ ee muh. Kazandım sadece Türkçe İngilizce inkılap derslerini muaf ettiler. 1. Sınıftan başladım

Artik hicbir okul ders saymiyor inkilap,turkdili,ingilizce haricinde

• Duyduğum kadarıyla bizim bölümde Sakarya tek. fakültesi 2. Sınıftan baslatiyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: kesin09

Duyduğum kadarıyla bizim bölümde Sakarya tek. fakültesi 2. Sınıftan baslatiyormuş.

Teknoloji fakultelerinin daha fazla ders saydigi soyleniyor fakat ne kadar dogrudur bilemem.Dgs muafiyet islerini bi hocaya veriyorlar,o karar veriyor.Adamin insafina kalmis.Ben eskisehir osmangazideyim muafiyete bakan hocayla konustum adam saymiyorum diyor.Senin onlisansta gordugunun daha fazlasini anlatiyorum dedi.Hangi dersleri muaf tutacagini onumuzdeki hafta konusacagim bakalim temel dersleri sayarsa 2. Siniftan baslatan bi okula gecmeyi dusunuyorum.

• Gelecek yıl yapılcak dgs sınav soru sayısının düşürülceğini duydum,diğer bomba ise genel not ortalaması ile geçiş sistemi üstünde çalışılıyormuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • radko kullanıcısına yanıt
    Soru sayısı azalması güzel olur ben zamanı artırmaları gerekiyor diyordum bakalım ne yapacaklar. Bu sene bütün sınavları değiştirmeye karar verdiler herhalde.

• kesin09 kullanıcısına yanıt
    Ben 2 yıllıkta okuduğum bölüm ile aynı bölümü okuyorum şu an o yüzden derslerimin çoğu sayılmış,3.sınıftan başladım.
  • Hangi üniversite acaba

• Ek tercih olmayacak herhalde ?
  • x.Freeman kullanıcısına yanıt
    Bu hafta olması lazımdı olmıcak gibi

• Beyler dgs için dershaneye yazılan var mı? Kadıköy tasarı tavsiye eder misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: x.Freeman

Ek tercih olmayacak herhalde ?

Gecen hafta bos kontenjanlarin osymye bildirilmesi hazirlanma vs islemler nedeniyle gecmis olabilir bu hafta olir diye dusunuyorum

• Arkadaşlar dgs ile makine bölümünden makine mühendisligine uzatınca kaçıncı sınıftan başlıyoruz ve ingilizce hazırlık okuyomuyuz (örn. Yıldiz tek.) aydınlatırmısınız.

• Dün bucada yüz yüze derse katıldım İktisada giriş 1. Çok yüzeysel geçti. Koca sınıfta 3 tane Uluslararası ilişkiler var

• Ne bekliyordun ki

• radko kullanıcısına yanıt
    Hocanın dersi geçecek seviyede anlatması lazım. Daha önce 2 sene başka derse girdim. Olması gereken tekniği biliyorum

• 
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.