Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (429. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.491
Cevap
141
Favori
816.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÖSYM 2018 sınav takvimi belli oldu. Bu takvime göre 2018 yılındaki DGS 8 Temmuz tarihinde yapılacak ve sınav sonuçları 2 Ağustos tarihinde açıklanacak. Başvurular ise 16-24 Mayıs tarihleri arasında alınacak.

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2017/GENEL/2018SinavTakvim_10112017.pdf

Sonunda gecikmelerden kaynaklanan mağduriyetlere karşı önlem almışlar. Artık sınav YKS haftasından yalnızca 2 hafta sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

ÖSYM 2018 sınav takvimi belli oldu. Bu takvime göre 2018 yılındaki DGS 8 Temmuz tarihinde yapılacak ve sınav sonuçları 2 Ağustos tarihinde açıklanacak. Başvurular ise 16-24 Mayıs tarihleri arasında alınacak.

Sonunda gecikmelerden kaynaklanan mağduriyetlere karşı önlem almışlar. Artık sınav YKS haftasından yalnızca 2 hafta sonra.

Döküman için teşekkürler hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Whatsapp soru çözüm grubu arıyorum aktif olursa iyi olur arkadaşlar.
  • quote:

ÖSYM 2018 sınav takvimi belli oldu. Bu takvime göre 2018 yılındaki DGS 8 Temmuz tarihinde yapılacak ve sınav sonuçları 2 Ağustos tarihinde açıklanacak. Başvurular ise 16-24 Mayıs tarihleri arasında alınacak.

Hangi akla hizmet 8 temmuza koymuşlar sınavı,üniversitelerde finaller yeni bitmiş olup bütünlemelerin olduğu tarih tam.

(Allahtan kurtulmuşum)

• Okuluna göre değişir ama Ramazan Bayramı'ndan öncesine finaller, sonrasına bütünlemeler konulursa DGS bütünlemeler bittikten yaklaşık 1-2 hafta sonrasına düşüyor. Yine de vizeler başlamaya yakınken ancak yeni kayıt olabilmekten her türlü iyidir. DGS'liler son 2 yıldır bunun sıkıntısını çekiyor.
  • Buradan hedefi yüksek olanlar için bilgilendirme mahiyetinde yazayım. Bizim dönemde Boğazçinde hazırlığı geçme oranı %30 falandı. Ama bu sınavın zorluğuyla alakalı değil onu da söyleyim. sorun biraz öğrencilerde.
  • Beyler matematik temelim pek iyi değil yaş ilerledikçe unutuluyor bazı şeyler..
    2018 dgs için hangi kaynağı önerirsiniz?
  • Arkadaşlar Tasarı dershanesi fiyatları ne durumda? Telefondan arayınca söylemiyorlar, gitme fırsatıda bulamadım bi türlü. Bölgeye göre fiyat değilşikliği oluyor mu? Örn kadıköy ümraniye

• Arawnn47 kullanıcısına yanıt
    ilk gruplar 3200-3400 tlden kayıt oldu, şimdi fiyatlar nasıldır bilmiyorum

• Arkadaşlar şimdi bu Dgs ile Aöf mezunu olduktan sonra 4 yıllık üniversite bitirmiş mi sayılacak?

Bir de dışarıdan okuyabiliyor muyuz yoksa illa üniversite ye gidip gelmek mi gerekiyor?

• quote:

hocam bu dgs ile Aöf mezunu olduktan sonra 4 yıllık üniversite bitirmiş mi sayılacak?

Birde Dgs ile üniversiteye gitmekmi gerekiyor?

• nForcer N kullanıcısına yanıt
    Hocam dgs ile ilgili özel blr konuda sorum var müsaitseniz?

• Arkadaşlar dgs ile aöf okurken tekrar dgs ye girerek aöf ü bırakıp başka bölümü örgün okuyabilir miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • burak23358 kullanıcısına yanıt
    Olur ama DGS ile yerleştirildikten sonraki ilk yıl ÖBP kırılır, yerleştirilme şansı zorlaşır. İkinci yıldan itibaren ÖBP normale döner, o zaman daha çok şansınız olur.
  • selamlar ben bu sene iki yıllık aöf bölümüne başladım.ilk yarıyıldayım şu an. dgs ile 4 yıllık bölüme geçmek istiyorum sınava ne zaman girmem gerekiyor. bu işlerden bayadır uzak olduğum için herşey nasıl oluyor hepsini unutmuşum beni aydınlatır mısınız?
  • https://www.facebook.com/groups/136778823654489/ GRUBUMA GELİP ÜNİVERSİTE TERCİH İŞLEMLERİ KONUSUNDA YARDIM ALABİLİRSİNİZ.

MERKEZİ YERLEŞTİRME İLE YATAY GEÇİŞ KONUSUNDA YARDIM ALABİLİRSİNİZ.
  • Arkadaşlar Puanlama ile ilgili bi sorum olacak tecrübeli arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum...

şimdi taban puanlara baktım en az 250 den başlıyor ve ve sıralamada bir özel ücretli üni 280 ile alıyorsa 284 puan ile devlet üniversitesi alım yapmış. Bu puanlama neden böyle?

Birde İstanbul’da özel üniversite en fazla %50 burs olarak Ne kadar puan yapmam gerekir?

• quote:

Orijinalden alıntı: feda0034

Arkadaşlar Puanlama ile ilgili bi sorum olacak tecrübeli arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum...

şimdi taban puanlara baktım en az 250 den başlıyor ve ve sıralamada bir özel ücretli üni 280 ile alıyorsa 284 puan ile devlet üniversitesi alım yapmış. Bu puanlama neden böyle?

Birde İstanbul’da özel üniversite en fazla %50 burs olarak Ne kadar puan yapmam gerekir?

devlet üni 5-15 kişi arasında alıyorsa özel üni 1 kişi alıyor bu yüzden puanlar böyle
  • Metin* kullanıcısına yanıt
    Kaynak olarak neler kullanıyorsun hocam .

• quote:

Orijinalden alıntı: alicetin26

Kaynak olarak neler kullanıyorsun hocam .

Ben gecen sene yerlestim şükür hocam. Tasari vitamin çözdüm , muratin mavi kitabi var çözümlü keisnlkle tavsiye ederim ozelkle problemleri adamin anasını ağlatıyor pek bilmedigin zaman. Şunu söylim çözümsüz bir tek kitap çözemedim cunku ogrenemeyncrle yapamadgn soruyu gecince anlami kalmiyordu. Deneme olarak ne kadar yayin varsa yani tahminin 9-10tane farkli yayinin 5li 10lu denemeleri çözdüm yani dershne harici 100 deneme çözdüm. Çalıştım hocam whatsuplarsan sabah akşam çözdüm gece gündüz. Yemin ederim beynim uyuşuyordu whatsup okdar cok fayda sagladiki bana. Gece 2 de soru olurdu uğraşmazsam uyuyamazdm. Allah yardımcınız olsun. He bide apotemi problemler var meşhur kitap valla hocalar zorlaniyor düşün. Aldim 3.5 gun çözdüm bıraktım maraton sorulari gibiydi. Kaynak dersen pegem çözümlü tasarı çözümlü murat çözümlü bitirdim. Youtube olarak şifrelimatematik sayfası sayesinde temel konulari cok iyi öğrendim.mutlak deger esitsizlk vs gbi..

• 
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.