Şimdi Ara

Dijital Makina Öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir adet dijital fotoğraf makinası almak istiyorum ancak kafam biraz karışık birazda bütçem kısıtlı aslında bütçeyi baştan söyleyeyim 175 TL

BÜTÇE = 175 TL

Peki ne istiyorum?

- Bütçem kısıtlı olduğundan dolayı çok ahım şahım bir şey olmayacak alacağım makina bunun farkındayım ama bir resim çektiğim zaman yeşilin canlı yeşil, kırmızının canlı kırmızı çıkmasını isterim yani renkler solgun olmayacak bundan hiç hoşlanmıyorum.

- Mesela Fujifilm AV100 modelini gördüm hepsiburada'da gayetde makul fiyata satılıyor HD videoda çekebiliyormuş, youtube'dan bu makina ile çekilmiş videoları izledim gerçekten güzelde çekmiş ancak marka bu modeli üretmeyi durdurmuş, bilmiyorum ne gibi bir sorun oluşturur ancak bir soğukluk geldi tabi bu soğukluk tek bundan kaynaklanmıyor video çekiminin(HD) 15 dk ile sınırlı olmasıda bu sonucu destekledi.

- Benim için olmazsa olmazlardan biriside yakın çekim yani Makro modu bu özelliğin gerçekten cihazda bulunmasına büyük önem veriyorum gerek satışa çıkartacağım minik ürünlerin fotoğraf çekiminde gerekse tabiat ortamında bana çok yardımcı olacağını ve detayları iyi göstereceğini umuyorum ve bu özelliğin bulunmasını istiyorum.

- Aslında fotoğraf makinalarda hangi özellikler olur hangi özellik olsa çok iyi olur fazla bilmem ISO değerlerinden filan anlamam :)

Kısacası Net çeksin, verdiğim paraya değsin, renkleri canlı göstersin, makro modu bulunsun, kronik bir arızası olmasın, birde kaliteli bir video çekimi yapsın.(sınırsız)

NOT: Normalde sıfır ürün almayı pek sevmem ki bu zamana kadarda pek almadım, onun için ikinci el piyasasına daha bi ağırlık vermek istiyorum en azından fiyatı daha yüksek olan daha kaliteli makinaların ikinci elini bu fiyata bulabileceğimi düşünüyorum.

Bu aşamada sizden ricam bana elinizden geldiğince yardımcı olmanız yani bu fiyata alabileceğim ikinci el makina marka ve modellerini veya çok uygun fiyata gelebilecek belki bir sitede veya dükkanda süreli indirime gitmiş bir ürünü önermenizi rica ediyorum.

Herkese iyi akşamlar.

• Arkadaşlar şu koskoca forumda kimse yok mu? İyi kötü bir öneride bulunabilecek..
  • fuji a235 al. av serisinden daha iyi bence. ben aldım ve o paraya çok iyi kalitesi var.
  • Öneriniz için teşekkürler, cihazı şimdi araştıracağım.

quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

fuji a235 al. av serisinden daha iyi bence. ben aldım ve o paraya çok iyi kalitesi var.
  • İkinci el konusunda ki üşüncen çok güzel. bende aynısını burada hep öneriyorum arkadaşlara.
    Hem özellik isteyip hem parası yetmeyenin yapacağı şey ikinci ele yönelmek. yoksa kavuşamaz isteğine.
  • fotozeynepte canon a490 199 lira.

yanında 2gb kart çanta ve tripod hediyeli.

ayrıca a235 in nesi iyi anlamadım. ille fuji alacaksanız hepsiburada'dan av100 alın.
  • evet hem bütçeden dolayı hem de aynı paraya daha üst makinaların ikinci ellerini bulabileceğimden dolayı hep bu yöntemi tercih ediyorum .
  • http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=3483

şunada bakabilirsiniz.

ayrıca bir arkadaş es75 satıyordu sanırsam 170 liraya mı 160 liraya mı ne. onada bakabilirsiniz. ama bunlar hediyeli diye önerdim. aklınızda bir model olur 2. el alırken en azından.
  • ikinci el bölümünde 225 liraya sıfır açılmamış canon ıxus 95 vardı satılmadıysa 200 liraya alırsınız belki pazarlıkla.Normalde 350 civarı.
  • Öneriler için çok teşekkürler, şu an tüm önerilen makinaları araştırıyorum ancak şunu da sormak istiyorum; bu megapixel değerleri fazla önemli değil galiba? Çünkü bakıyorsunuz 8 megapiksel olan bir makinanın fiyatı 14 mp değerinde olan makinanın fiyatından oldukça yüksek?

Makina alırken megapiksele bakarız hep biz bilmeyenler olarak aa bak bu 15 mp bu daha iyidir gibisinden !
    Doğru olanı nedir? Neye bakmalıyız? Özellikler kısmında belirtilen hangi özellik makinanın kalitesini belli eder?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhant2005

Öneriler için çok teşekkürler, şu an tüm önerilen makinaları araştırıyorum ancak şunu da sormak istiyorum; bu megapixel değerleri fazla önemli değil galiba? Çünkü bakıyorsunuz 8 megapiksel olan bir makinanın fiyatı 14 mp değerinde olan makinanın fiyatından oldukça yüksek?

Makina alırken megapiksele bakarız hep biz bilmeyenler olarak aa bak bu 15 mp bu daha iyidir gibisinden !
    Doğru olanı nedir? Neye bakmalıyız? Özellikler kısmında belirtilen hangi özellik makinanın kalitesini belli eder?

8mp bi kameranın 14 lükten pahalı olması için o 8mp lik kamera muhtemelen 2008-2009 yılında çıkmış eski bir üründür fakat kalitelidir (zoom açısından video açısından falan) 14 mp likte yeni çıkmıştır lensi falan kaliteli değildir.

benim bildiğim kadarıyla mp çok önemli değil. 10mp çok yeterli. optik zoom'a önem ver biraz. 2. el alıyorsan 5x optik zoom 7x optik zoom lu bir şey almaya bak. bide hd video çekme özelliği olan bir şey bul.

• Hd video çekimi ve optik zooma dikkat edeceğim, bakalım sonucunda hangi makina seçenekleri kalacak.

quote:

Orijinalden alıntı: Mukremin Korkmaz

quote:

Orijinalden alıntı: erhant2005

Öneriler için çok teşekkürler, şu an tüm önerilen makinaları araştırıyorum ancak şunu da sormak istiyorum; bu megapixel değerleri fazla önemli değil galiba? Çünkü bakıyorsunuz 8 megapiksel olan bir makinanın fiyatı 14 mp değerinde olan makinanın fiyatından oldukça yüksek?

8mp bi kameranın 14 lükten pahalı olması için o 8mp lik kamera muhtemelen 2008-2009 yılında çıkmış eski bir üründür fakat kalitelidir (zoom açısından video açısından falan) 14 mp likte yeni çıkmıştır lensi falan kaliteli değildir.

benim bildiğim kadarıyla mp çok önemli değil. 10mp çok yeterli. optik zoom'a önem ver biraz. 2. el alıyorsan 5x optik zoom 7x optik zoom lu bir şey almaya bak. bide hd video çekme özelliği olan bir şey bul.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.