Şimdi Ara

Digiturk ve Dijital TV kartlari YARDIM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Oncelikle forumu gezip soracagim soruya bir cevap bulamadigim icin yeni bir baslik aciyorum. Eger ben goremediysem ve sordugum soru ile ilgili halihazirda acilmis bir baslik,entry,vs varsa simdiden kusura bakmayin...

Ayrica bu konuda pek bilgili degilim sorum su olacak. Bende su an normal digiturk var ama fiyatlar malum ve duydugum kadari ile iyi bir lnb-canak ve dijital kartla kanallarin buyuk kismini kirmak mumkunmus...

Bu pratikte ne kadar dogrudur ve maliyeti tahminen nedir ?

Ayrica

Dijital TV karti alip Digiturk'u legal seyretmeye devam edebilir miyiz eger edebiliyorsak sifre cozucu karti nereye sokacagiz bununla ilgili ekstra bir aparat,vs almak gerekecekse bu nedir kacadir markasi modeli ne olabilir...

Dedigim gibi bu konuda pek bilgili degilim, bilgi verip biraz da kaynak onerebilirseniz sevinirim.

Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crck -- 16 Şubat 2005, 2:37:34 >

• hocam modül girişli kartlar var onlarla legal izleyebilirsin. ama dijitürkü kırmak gibi bir konuyu hem imkansız olarak hemde bu forumda konuşulması yasak olduğu için konuşmaya gerek yok.
  • İşin çanakla lnb'yle ilgisi yok. Digiturk'ü kırabiliriz ama forumda konuşmak yasak.
  • Bu modül girişlilerin performans kaliteleri nasıl...Mesela çok konuşulan bu SS2 kadar var mı...Eğer yoksa bu kartı takmak için farklı bir aparat gibi bir opsiyon var mı yoksa illa ki giidip modül girişli kart mı almak lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crck -- 17 Şubat 2005, 3:19:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozanunal

İşin çanakla lnb'yle ilgisi yok. Digiturk'ü kırabiliriz ama forumda konuşmak yasak.

haklısın arkadaşım da kırmış çözüyor ama nasıl yaptığını anlatmıyor
    yasa dışı polis duymasın
    yakalanırsak hapse atarlar falan diyor
    konuşturmuyor bile hemen konuyu değiştiriyor

ama istanbulda bi yerlere sormuş öğrenmiş
    parayla bi iki cihaz almış
    ama ne almış bilmiyorum kilitlemiş tv nin altına açmıyo
  • arkadaşlar eğer dijitürkü çözdüyseniz msn adresimi veriyorum :tr_79@hotmail.com
    yardımcı olursanız sevinirimm..
  • Ekip gelmesin kitlenir konu, yasak işler bunlar.
  • Bu konuyu fazla kurcalamayın arkadaşlar, yasal değil bu...
  • Ya tamam ben illegal olayla ilgilenmiyorum ama legal olarak Digiturk'u seyretmek için alacağımız kartlar hakkında ayrıntılı bilgi verebilecek birisi yok mu?

Hangi marka model farklı opsiyon olabilir mi ne biliyim normal dijital TV kartı alıp, kartı farklı bir aletle bilgisayara okutmak vs...

Cevaplarınızı bekliyorum
  • Arkadaşlar insanlar sadece yalnızca modülle çözülebiliyor diye insanlar bu kadar korkuyor. Gördüğünüz gibi herkes cine 5 hakkında konuşuyor o da yerli bu da yerli ne farkı var?
  • arkadaşlar bizim bu türkiyede çözülmeyecek şifre yok ama bu bizim için yabancı kanallara daha yoğun
    türkiye kanallarınıda bedavaya izlersek yandık biz
  • Bu ekstra modul vs ile ilgili yani Digiturku legal seyretmekle ilgili detay verebilecek kimse yok mu?
  • Legal seyretmek için ci girişi olan bir cihazınız olmalı. Gerisi digiturk'ten alınabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: crck

Bu ekstra modul vs ile ilgili yani Digiturku legal seyretmekle ilgili detay verebilecek kimse yok mu?

Ben anlamadım ki olayı legal seyretmek için arıyorsun Digiturk'ü sana Digikutu veriyorlar, çanağın önceden varsa para da almıyorlar ekstradan sadece aydan en az 29.90 YTL veriyorsun. Aylık bu ücreti ödemeden legal yollardan izleyemezsin.
  • Bende zaten su an calisan herseyi olan legal Digiturk var. Benim istedigim Digiturk yayinlarini izlerken ayni sirada bilgisayara kaydetmek. Bunun icin soruyorum en basindan beri Dijital TV karti ile nasil seyrederiz diye...Simdi bu bolumu acikladiktan sonra tekrar sormak istiyorum :)

Bu konuda bilgisi olan yardim edebilecek biri var mi?

- Bu CI girisli karta normal bendeki Digiturk ID kartini takinca direk calisacak mi
    - Bundan TVye TV out alabilir miyim
    - Bi de Digiturkun receiverindan Scartla TVye aktarilan goruntunun receiver analoga cevirdigi icin normal TV kartlari ile bilgisayara aktarilabilecegi dogru mudur...

Lutfen, yardim...
  • -Kartı takınca çalışır.
    -TV Out alabilirsin.
    -Normal tv kartıyla kayıt yapabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: crck

- Bi de Digiturkun receiverindan Scartla TVye aktarilan goruntunun receiver analoga cevirdigi icin normal TV kartlari ile bilgisayara aktarilabilecegi dogru mudur...

Ben Digiturk'ten TV kartına bağladım ve öyle kayıt yapıyorum ancak tabii ki analog kayıt oluyor.

Sana yardımcı olması açısından hızlı erişimli bir Harddiskin varsa DVD kalitesinde kayıt et, hiç codecleyip sıkıştırma, daha sonra Divx ya da Xvid ile sıkıştır. Böyle daha iyi sonuç veriyor.
  • Hocam ben dedigin gibi Avermedia aldim uzerinde her turlu cikis olan ama kafama takilan ve cozemedigim bir kac nokta var...

1) Receiverin composite video cikisindan aldigim goruntu bilgisayarda gozle gorulur bir karincalanmaya yol aciyor yayindan degil bu cunku TV de composite video cikisindan bakildginda da yapmiyor bunu kismen TV kartinin diger girislerinede Scart uzerinden cevirici ile girdi yaparak cozdum ama tam bitmedi sebebi ne olabilir yani eski televizyonlarda evde izlerken yukselticiyi acinca yayinin uzerine gelen ufak paralel karincalanma gibi birsey tam anlayamadim

2) Islemciden mi yoksa analog olmasindan mi anlamadim cok hizli goruntulerde goruntuyu tam net goremiyorum mesela CNBC-e gibi kanallardaki borsa bantlari yada bir spor karsilasmasinda hizla giden bir top tam net cikmiyor bunun sebebi kartin analog olmasi islemcim mi yetersiz kaliyor...(P3 733 / 512 MB /128 MB FX5200)

3) Yayin kalitesi analog oldugu icin kotu tabii ki, o yuzden kaliteden pek memnun degilim muhtemelen geri verip dijital alicam ama sizce en iyisi hangisi direk karti takinca calistirir demistiniz bi onceki cevabinizda hangi karti modeli oneriyosunuz...

Acil cevaplarsaniz cok makbule gececek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crck -- 8 Mart 2005, 15:42:22 >

• Ya arkadaslar acil cevap verecek biri yok mu ?
  • Hocam mesajin uzerine biraz daha nette fiyatlara bakindim ve Avermediayi geri verdim, SS2 alicam yalniz verdigin linkte bahsedilen Phoenix kart okuyucu/yazıcıyı bulamadım. Bu ekstra donanimi nereden bulabilirim bir de yine o linkte verilen kanal frekans ayarlari mesaj eski oldugu icin degismistir sanirim. Neyse o 2.-3. asama da bu ekstra donanim konusunda yardimci olabilecek var mi?

Eger kart okuyucuyu bulabilirsem bugun yarin alacam karti ...

Yardim...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.