Şimdi Ara

Digiturk mü yoksa normal uydu alıcı mı? Ve bir kaç soru daha

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
15.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle böyle bir konu açıldı ise üzgünüm. Çok fazla bir bilgim yok ama her konuda bilgili olamayız bilmemek değil özğrenmemek ayıp diyerek soruyorum.

Öncelikle digiturkun yeni bir kampanyası var. Bu neyin nesidir ucuza vermek için çok fazla mı kısıtlaması var? Bunun yerine bir uydu alıcı almamınz daha mı mantıklı olur?

Bir de şu var digiturk te olan kanalların neredeyse hepsi uyduda var? Bunların farkı nedir digiturk aboneliği dışında bu kanalları uydu alıcı ile türkçe izleyemiyor muyuz? He tabi bir de şu var digiturk un verdiği alıcı ile sadece digiturk un belirlediği kanalları mı izliyoruz yoksa normal bir uydu alıcı gibi kullanabiliyor muyuz?

Sinema salanu gibi özellikleri beni ilgilendirmiyor. İlla film izleyeceksem sinemaya giderim olmadı DVD sini alırım istediğim gibi ileri geri sararım zevk ala ala izlerim. Özel seçenekleri de cabası.

Ve son olarak şimdi bizde 3 televizyon var (biri çatı katında ki buna lazım değil ev çok kalabalık olduğu zaman gürültüden kaçmak için buraya sığınıyorum hepsi bu) Ve bunlara da bağlamak istiyoruz ama farklı kanallar izlenecek bunun digiturk de olmadığını biliyorum ancak bu yudu alıcıda mümkün mü? Çanaklara iki çıkışlı başlıklar (alıcılar) takıldığını biliyorum ancak her çıkış için bir cihaz mı gerekiyor yok sa ikisini de işleyebilen bir alıcı var mı?

Eğer tavisyeniz uydu alıcıdan yöne olur ise iki kanalı işleyebilen bir çözücü cihaz eğer böyle bir cihaz yok ise de biri kaliteli diğeri ise ucuz (hesaplı) olmak üzere iki çözücü cihaz tavsiyesi verirseniz sevinirim.

• Arkadaşlar cevap verebilecek olan yok mu hadi hepsini geçtim bari bir alıcı tavsiye edin sanırım en iyisi Next.
  • digiturkun yeni kampanyası benim de dikkatimi çekti , biraz inceledim , ayda 9.90 ytl ye (sabit fiyat garantili) iki sene abone olunca receiver , çanak hediye geliyor . yalnız başlarken bi 20 ytl aktivasyon ücreti ödemek gerekiyormuş . sonuç olarak bana gayet makul geldi. DT-9001 diye bi receiver veriyolar ama nedir ne değildir bilemiyorum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coverdale -- 20 Aralık 2006; 19:50:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Arkadaşlar öncelikle böyle bir konu açıldı ise üzgünüm. Çok fazla bir bilgim yok ama her konuda bilgili olamayız bilmemek değil özğrenmemek ayıp diyerek soruyorum.

Öncelikle digiturkun yeni bir kampanyası var. Bu neyin nesidir ucuza vermek için çok fazla mı kısıtlaması var? Bunun yerine bir uydu alıcı almamınz daha mı mantıklı olur?

Bir de şu var digiturk te olan kanalların neredeyse hepsi uyduda var? Bunların farkı nedir digiturk aboneliği dışında bu kanalları uydu alıcı ile türkçe izleyemiyor muyuz? He tabi bir de şu var digiturk un verdiği alıcı ile sadece digiturk un belirlediği kanalları mı izliyoruz yoksa normal bir uydu alıcı gibi kullanabiliyor muyuz?

Sinema salanu gibi özellikleri beni ilgilendirmiyor. İlla film izleyeceksem sinemaya giderim olmadı DVD sini alırım istediğim gibi ileri geri sararım zevk ala ala izlerim. Özel seçenekleri de cabası.

Ve son olarak şimdi bizde 3 televizyon var (biri çatı katında ki buna lazım değil ev çok kalabalık olduğu zaman gürültüden kaçmak için buraya sığınıyorum hepsi bu) Ve bunlara da bağlamak istiyoruz ama farklı kanallar izlenecek bunun digiturk de olmadığını biliyorum ancak bu yudu alıcıda mümkün mü? Çanaklara iki çıkışlı başlıklar (alıcılar) takıldığını biliyorum ancak her çıkış için bir cihaz mı gerekiyor yok sa ikisini de işleyebilen bir alıcı var mı?

Eğer tavisyeniz uydu alıcıdan yöne olur ise iki kanalı işleyebilen bir çözücü cihaz eğer böyle bir cihaz yok ise de biri kaliteli diğeri ise ucuz (hesaplı) olmak üzere iki çözücü cihaz tavsiyesi verirseniz sevinirim.

arkadaşım elmayla armutu karıştırmamak lazım ikisde farklı şey tamam ikiside uydu yayını ama bana sorarsan digitürk daha iyi bir kere spor kanalları var türkçe 5 belgesel kanalı var ve dünya haber kanalları var bunlardan hoşlanıyorsan digitürk yok bunlarada beni ilgilendirmez dersen ayrı bir uydu cihazı almanız size daha iyi olur tabii

ayda 9.90 ytl fiyata bir çok şey yok bende sordum ama 19.90 ytl baya iyi bir iki sinema ve dizi kanalıda eklediler güzel oldu ama verdikleri cihaz vestel beş para etmez bir cihaz,ve ayrıca cihazın sisizn olması içinde 2 sene kullanmayı taahhüt etmek zorundasınız

• quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

arkadaşım elmayla armutu karıştırmamak lazım ikisde farklı şey tamam ikiside uydu yayını ama bana sorarsan digitürk daha iyi bir kere spor kanalları var türkçe 5 belgesel kanalı var ve dünya haber kanalları var bunlardan hoşlanıyorsan digitürk yok bunlarada beni ilgilendirmez dersen ayrı bir uydu cihazı almanız size daha iyi olur tabii

ayda 9.90 ytl fiyata bir çok şey yok bende sordum ama 19.90 ytl baya iyi bir iki sinema ve dizi kanalıda eklediler güzel oldu ama verdikleri cihaz vestel beş para etmez bir cihaz,ve ayrıca cihazın sisizn olması içinde 2 sene kullanmayı taahhüt etmek zorundasınız

Ben zaten elma ile armutu karşılaştırmadım. Sizin karşılaştırıp bana yardımcı olmanızı istedim. İkisi arasındaki fark nedir diye bir soru yönelttim daha dikkatli bakarsanız. Şimdi digiturkde olan kanaların hepsi uyduda var mı? Çoğu var mesela bazı belgesel kanalları (ki belgesellerle oldukça ilgileniyorum) bunlar uydudan türkçe veriliyor mu yok sa sadece digiturk e ait bir özellik mi? Yani digitürkün verdiği türkçe yayınlar normal uydu alıcı ile de türkçe olarak izlenebiliyor mu? Yardımlarınız için teşekkürler.

• quote:

quote:

Ben zaten elma ile armutu karşılaştırmadım. Sizin karşılaştırıp bana yardımcı olmanızı istedim. İkisi arasındaki fark nedir diye bir soru yönelttim daha dikkatli bakarsanız. Şimdi digiturkde olan kanaların hepsi uyduda var mı? Çoğu var mesela bazı belgesel kanalları (ki belgesellerle oldukça ilgileniyorum) bunlar uydudan türkçe veriliyor mu yok sa sadece digiturk e ait bir özellik mi? Yani digitürkün verdiği türkçe yayınlar normal uydu alıcı ile de türkçe olarak izlenebiliyor mu? Yardımlarınız için teşekkürler.

bende o yüzden elma armut dedim digitürkte olan yerli kanalların fzlası uyduda var ama çogu bir işe yaramayan bölge kanalları,o yüzden bende digi türk kulanıyorum evimde kaon uydu alıcım oldugu halde normal uydu asla digitürkün yerini tutamaz bana göre belgesel kanalları digi dışında asla türkçe izliyemezsin ama bir kaç ay sonra dogan grubuda digital kuruyor o daha iyi oolacakmış bence digiye 2 ay için imza atma sonra pişman olursun ama ayda 19.90 ytl fiyata baya iyi lanallar var tavsiye

• quote:

quote:

quote:

bende o yüzden elma armut dedim digitürkte olan yerli kanalların fzlası uyduda var ama çogu bir işe yaramayan bölge kanalları,o yüzden bende digi türk kulanıyorum evimde kaon uydu alıcım oldugu halde normal uydu asla digitürkün yerini tutamaz bana göre belgesel kanalları digi dışında asla türkçe izliyemezsin ama bir kaç ay sonra dogan grubuda digital kuruyor o daha iyi oolacakmış bence digiye 2 ay için imza atma sonra pişman olursun ama ayda 19.90 ytl fiyata baya iyi lanallar var tavsiye

Yerli o kadar çok boş kanalı önemsemiyorum(işte zart tv zurt tv o kadar da önemli değil). Zaten izlediğim belli başlı bir kaç kanal var genelde cnbce izliyorum yabancı dilimi geliştirmek için. Benim için belgesellerin Türkçe olması (ve bir de jetx sanırım olursa iyi olur misafir gelince çocuklar rahat durmuyor yoksa. Hem belki ben de izlerim), çubuk anten ile izlenebilen (bakmayın burada oldukça iyi sonuç veriyor çubuk anten çevremiz boş yüksek yerdeyiz ohhh) yerli kanalları iyi çekmesi görüntüde bir sorun olmaması ve bir de teknoloji ile ilgili kanalları vermesi yeterli. Yani benim amacım 4000 kanalı izlemek değil. (ki hepsine bir dakika ayırsam gene yarısını bile izleyemem kanalların)

Sinema kanalları öyle pek o kadar önemli değil ama olursa iyi olur olmasa da sorun değil. Futbol da o kadar önemli değil ben zaten maçları pek izlemem izleyeceksem de giderim stada çünkü evde izlemenin bir mantığı yok. Ayrıca evde lig tv olduğunu duyan sadece maç izlemek için gelecek eve
    ("naber ilker okul nası gidiyor... hadi hadi yürü be koş lan koşş" gibi) bu da beni her akşam her akşam rahatsız edecek.

Bu arada verdikleri alıcı beş para etmez derken görüntüde soruna mı neden oluyor yoksa bir kaplumbağa tarafından sollanıyormu kanal geçişlerinde. He bir de bizde çanak yok bina da da yok bu abonelik ile çanak veriyorlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 21 Aralık 2006; 12:24:40 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yerli o kadar çok boş kanalı önemsemiyorum(işte zart tv zurt tv o kadar da önemli değil). Zaten izlediğim belli başlı bir kaç kanal var genelde cnbce izliyorum yabancı dilimi geliştirmek için. Benim için belgesellerin Türkçe olması (ve bir de jetx sanırım olursa iyi olur misafir gelince çocuklar rahat durmuyor yoksa. Hem belki ben de izlerim), çubuk anten ile izlenebilen (bakmayın burada oldukça iyi sonuç veriyor çubuk anten çevremiz boş yüksek yerdeyiz ohhh) yerli kanalları iyi çekmesi görüntüde bir sorun olmaması ve bir de teknoloji ile ilgili kanalları vermesi yeterli. Yani benim amacım 4000 kanalı izlemek değil. (ki hepsine bir dakika ayırsam gene yarısını bile izleyemem kanalların)

Sinema kanalları öyle pek o kadar önemli değil ama olursa iyi olur olmasa da sorun değil. Futbol da o kadar önemli değil ben zaten maçları pek izlemem izleyeceksem de giderim stada çünkü evde izlemenin bir mantığı yok. Ayrıca evde lig tv olduğunu duyan sadece maç izlemek için gelecek eve
    ("naber ilker okul nası gidiyor... hadi hadi yürü be koş lan koşş" gibi) bu da beni her akşam her akşam rahatsız edecek.

Bu arada verdikleri alıcı beş para etmez derken görüntüde soruna mı neden oluyor yoksa bir kaplumbağa tarafından sollanıyormu kanal geçişlerinde. He bir de bizde çanak yok bina da da yok bu abonelik ile çanak veriyorlar mı?

eger verecekleri cihaz vestelse çok kötü kaplumbağa gibi yavaş ve donmalar oluyor takılıyor ama humax vereceklerse olur belgeseller çok güzel şimdi bir tanede mgm yi açtılar bir de retromax kanalını açtılar be severek izliyorum buradan sıra gelirse güzelde çizgi filim kanallarıda var hemde türkçe yani bana normal uydudan iyi geldi ben şimdilik dogan grubunu bekliyorum hangsi işime gelirse oraya geçecegim bende cnbc-e ,trt,business channel izleyen biriyim fazla bende kanal izlemem birde belgeseller saygılarla

• digiturk almanızı öneririm.
    özellikle tematik kanallara önem veriyorsanız (discovery, history, n.geoprahic vs) uygun paketi seçer üye olursunuz ve her ayrı oda için ayrı receiver talep eder artı 9,90 ödersiniz aylık olarak
    eğer uydu receiver ı alırsanız ve çift çanağı kurarsanız, vay be 1200 kanal var ne güzel diyeceksiniz ama bir bakacaksınız ki, izlenebilecek kaliteli yabancı kanalların tamamına yakını şifrelidir. ilk receiver geldiğinde yazılım güncel olduğu için bir kaç belki izlersiniz ama şifreler değiştikçe ekranınız kararmaya başlar ve habire yeni yazılım peşinde koşarsınız. eurosport dan tutun, tv8, ntv, e2 bunların hepsi maç yaınlarında şifreye geçerler.

Artı, plasma tv ile digiturk un muhteşem sonuç verdiğini hatırlatayım.
  • ben dıgıturk bayinde müşteri temsilcisiğim 0535 302 6403 ten yada 0216 441 4444 _417 4040 dan ulaşırsan adım satılmış mıcık yardımcı olurum ve yeni cihazı dt 9001 uydu alıcısı ve dıgıkutu olarak kullanabiliyorsun ok maltepe yada küçükyalıya yakınsanız dıgınoktamıza da gelebilirsin
  • bende normal dijital alıcı var goldmaster gayet iyi fakat digiturku sevmememe rağmen sanırım 10ytlye kadar düşürdüler almak mantıklı
  • Valla almayı düşünüyorum ancak şu yeni alıcı problem çıkarıyormuş. Uydu alıcı bizim olmasın istemiyorum, onun yerine kaliteli bir alıcı versinler bizim olması şart değil isterlerse abonelik bitince geri alsınlar, o zaman iki yıl üye olayım. Ama ben madem para vereceğim o zamanda oturup sıcacık evimde koltuğuma uzanıp belgeselimi izlemek isterim. (zaten 2 yıl lazım sonra askerdeyim nasip ise.) Yani ikide bir uydu alıcıya sinirlenip kendimi ve uydu alıcıyı (tekme tokat girişmek üzere) yıpratmak istemiyorum. Zaten askerden sonra asıl hayat başlayacak yeni geldiğim için değil televizyon izlemek başımı bile kaşıyamayacağım.

Bir de sorum var bu digitürk neden kaliteli bir alıcı vermiyor. Gelen alıcıların hepsi sorunlumu, sorunlu olanlar mı veriliyor? Yoksa sorun alıcıdan değil de yayında mı bir sorun var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 22 Aralık 2006; 13:11:15 >

• Bende de goldmaster 40400cı cihaz var 250 ytl'ye aldım ve kullanıyorum çok memnunum. Bana digiturku bedava yaptık deseler yinede almam bu konudada çok ciddiyim. Çünki ne zaman ne yapacakları hiç belli olmaz bunların. Milletetn para kırpmak için girmeyecekleri kılık yok, Ama kanal d de platform çıkartacak diyorlar keşke çıkartsalar da alsak normal uydu alıcı demek ise özgürlük demek, bence en güzeli de bu. Hepinize saygılar.
    quote:

Orjinalden alıntı: bluetime

bende normal dijital alıcı var goldmaster gayet iyi fakat digiturku sevmememe rağmen sanırım 10ytlye kadar düşürdüler almak mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunay1985 -- 22 Aralık 2006; 12:05:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dıgıturk müş tem

ben dıgıturk bayinde müşteri temsilcisiğim 0535 302 6403 ten yada 0216 441 4444 _417 4040 dan ulaşırsan adım satılmış mıcık yardımcı olurum ve yeni cihazı dt 9001 uydu alıcısı ve dıgıkutu olarak kullanabiliyorsun ok maltepe yada küçükyalıya yakınsanız dıgınoktamıza da gelebilirsin

değişik bir isim soyad var, sanırım kimse unutmaz buradan
  • dostum dg ün humax kampanyası da devam ediyor bir bak istersen
    http://www.digiturk.gen.tr/kampanyalar/humax.aspx
  • başka bir sorum ise lcd veya plazma sahibi misiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dandini2000

başka bir sorum ise lcd veya plazma sahibi misiniz?

Hayır düz kare ekran 72 ekran bir tv miz var uzunca bir süredir de kullanıyoruz.
  • anladım,
    bunu şu yüzden sordum;
    açıkçası dg nin abidik receiverlarından ben de sıkıldım.
    ancak dg te de hd yayın konusunda gelişmeler var.
    bu yüzden şimdilik beklemedeyim.
    humax kampanyasına bakın bence
  • Valla humax kampanyası hoşuma gitmedi. Şimdi bir sorum var. Belgesel kanalları olan National Geographic, Discovery gibi kanalları normal uydu alıcıda Türkçe olarak izleyebilir miyiz? Birde bu 10 YTL lik paket ile bedava çanak veriliyor mu? Kardeşim bu digiturk te iyice abartmış işi hiç bir bilgi yok sitesinde. Ne biçim iştir anlamadım. İlla telefonla arayıp iki saat dert mi anlatacağız.
  • He bir de arkadaşlar şu ekonomik paket var 15.90 YTL ye. O nedir ne değildir? Uydu alıcı ve çanak anten veriyorlar mı? Eğer vermiyorlar ise ne kadar bir ücret talep ediyorlar. Ya da mantığı nedir yani kısacası beni bu konuda bir aydınlatın.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.