Şimdi Ara

Digiturk Modül (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
2.202
Cevap
44
Favori
158.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acaba bir gün gercek 4k Lig macı izlicekmiyiz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • DRONZZO61U kullanıcısına yanıt
    Bence sadece 1 takım 4K ekipmanları var ve gerçekten 4k çekim yapıyorlar. Öyle olmasa dün GS maçı upscale yapılıp verilirdi. Gs fener yada bjk istanbulda maç yapınca haftada genelde iki yayın izliyoruz 4k kanalında. Kameraları ertesi gün diğer stada geçiriyorlar.

Sorun bence çekilen yayının compress yapılması zaten 4k Digitürk kanalı 15mbps gibi değerle çalışıyor. Kaliteli bir 1080i yayın uyduda 8 mbps civarında; yani en azından maç yayın 4k 50frame olacağından 40 mbps olmalı. İşte bu bandwidth gercek 4k bence bu sekilde macta cekiliyor, fakat uyduya gonderilirken kompress yapiliyor olmali buda malum kaliteyi dusuruyor. Yani direk beinsports hd kanallarındaki maçlar eğer 4k kanalında da aynı maç yayını yok ise hd kameralarla çekiliyor demektir, 4k (400.kanal) da yayın var ise downgrade yapılıp hd olarak veriliyor.

Burada şunu diyeyim, hd ve 4k kanalında maç veriliyorsa ise her ikiside bitrate i düşürülmüş. İnsanların arasında ki fark az demesi gayet normal birisi 4k dan compression birisi direk hd çözünürlüğe downgrade . Kalite olarak kesinlikle 4k (compression) > bs hd (4k downgrade) > bs hd (4k yayını olmayan yani direk hd olarak çekilen). Dünkü maç özelinde GS maçının 4ksı yoktu direk yani en kötü kaliteye sahip yayın idi.

Kutu modül arasında tercihiniz, premium yada hallice iyi bir tv ye sahipseniz (rtings yorumlarına bakın) direk modül. Burada önemli faktör bence upscaling ve uydu alıcı kalitesi. LG OLED direk efsane diyebilirim. Son çıkan kutunun en az üç gömlek üstü görüntü kalitesine sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thee_Eng -- 4 Kasım 2023; 14:8:16 >

• Dünkü Galatasaray maçı bence 4k değildi. 65" tv de bir ara görüntü çamurdan halliceydi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Thee_Eng kullanıcısına yanıt
    Dünya kupasında trt 4k maç yayınları ile şu anda digiturkün verdiği 4k yayınlar arasında dağlar kadar fark var.O kadar ücret alıyorlar ama hizmet kalitesi 0.Beinsport 1 de dün akşam Galatasarayın maçı 720 p kalitesindeydi bence şaka gibi...

• aktn321. A kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Verdiğin örnek cuk oturmuş. Dün özellikle yayın bir ara sanki düşük kaliteli internet bağlantısıyla izliyormuşum gibiydi.

Yine dediğim gibi trt 4k 35 mbps ile yayınladı o zaman, digitürk 4k 15mbps ile yayın yapıyor ama yinede hd den iyi. Maalesef 4k yayını olmayan tüm maçlar çöp görüntü kalitesine sahip. Bu akşam fener maçı 4k kameraları ile çekilecek, bugün düz beinsport hd bile taminkar görüntü verecektir. 4k ise bir tık daha iyi.

Sorun burda bandwidth, yayını kayıpsız şekilde 4k uydu kanalına iletim yapmalılar. O zaman işte destansı görüntüye kavuşuruz.

Ama beklemek ile bisey degistiremeyiz ki. Digiturkun bundan haberi varmi? Hic bir önlem almiyolar

• hakan_kaya123 H kullanıcısına yanıt

Hocam bende hiç bir şekilde, bein kanalları dahil bütün kanallarda epg bilgisi yok. İzlediğim maç yayınlarında bile bilgi yok. Kurulumda arkadaş sinyal biraz düşük demişti. Sorun o biraz düşük olmasından kaynaklı mı? Uyducu ile bu sinyal kalitesini artırmak mümkün mü acaba

• sinirliengineer kullanıcısına yanıt

Sinyalle ilgisi yok hocam. Tkgs'yi kapalı yapın. Kanal taramadan otomatik arama yapın biraz uzun sürüyor. Kanallar gelince habitat tv hd'yi açıp bekleyin biraz epg bilgileri gelir. Öncesinde kanal listenizi flaşa atarsanız iyi olur. Epg bilgisinin olmamasının sebebi tkgs.

Digiturk Modül

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Vallahi yazık abi bizim ülkemizin insanına hiçbir şeyi layık görmüyorlar bence.Dün aksam sky sport uhd de dortmund Bayern maçını izledim adamlar bide hdr veriyorlar maçı.Kafayı yersin. Umarım bein bu sene defolur giderde değişimle beraber biraz olsun belki bazı şeyler düzelir...

• hakan_kaya123 H kullanıcısına yanıt

Tkgs kapalıydı ama kanalları tgsden yüklendiği için olmuyor diye düşünerek kanal listesini silip otomatik aramadan kurulum yaptım. Epg bilgisi geldi, flaşa attığım listeyi yükliyeyim dedim o listeyi yükleyince epg yine gidiyor.

Birde bu şekilde 65xxx kanallar var, normal 6 sırada bi kanal açıyorum 65xxx gidiyor. Açtığım kanal açılmayıp başka kanallar açılıyor. Çok farklı bir durum var çözemedim hakan hocam.

• sinirliengineer kullanıcısına yanıt

Evet hocam 65'le başlayan kanallar var onları sildim ben hepsini. Flaştan yükleyince epg gidiyorsa tekrar otomatik arama yapıp kanalları düzenlemek lazım o zaman, sonra flaşa atarsınız ileride lazım olur diye.

• cgdstpgl kullanıcısına yanıt

9 TL ye değer

Dostum hangi abonelikle ne şekilde izledin

• afakan55 A kullanıcısına yanıt
    Abi sevgili Acun ılıcalının son zamanlarda çok fazla şikayetçi olduğu ve dile getirdiği yöntem ile 😀

Tmm da iste hangisi iptv 4k hdr yayın yapıyor 😉

Forza tv adı

apk mı bu

Hayır servis sağlayıcının adı.Tizen işletim sisteminde duplex play uygulaması üzerinden yayın yapıyor.

Bir canlı yayın organizasyonunu 4k verebilmek için o yayın için arka planda 4k feed(kaynak) yayın çıkmanız gerekir. Uydu işlerine meraklı olduğum ve feed yayınları takip ettiğim için size net olarak söyleyebilirim ki dt son 4 senedir hiç bir canlı yayın maç için 4k feed çıkmadı. Dolayısıyla çakma 4k yayını 1080p feed den aktarma yaparak veriyorlar. En son 4 sene önce o sezon haftada 1 maç gerçek 4k yayın veriyorlardı. Örnek; fb-bjk(22.12.2019) maçında gerçek 4k feed ile 4k yayın yapmışlardı. Bu yayını feed olarak bizzat izlemiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaltun -- 15 Kasım 2023; 23:34:6 >
  • 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.