Şimdi Ara

DİGİTURK HUMAX 9506 (Genel Konu) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
385
Cevap
5
Favori
53.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim Turksat çanak ve lnb monte edileli 10 yıldan fazla olduğu için önce yeni bir lnb satın alıp bir uyducu çağırdım.

Uyducu lnb'yi değiştirdi ve çanağı tekrar yönlendirdi. Ardından Turksat'ı taradım, 317 istasyon çıktı (eski lnb ile 179 çıkıyordu).

Acaba daha fazla kanal çeken var mıdır diye merak ettim.

Gerçi almak istediğim bütün kanalları alıyorum.

• Kursun_ kullanıcısına yanıt

Fazla bile çıkmış sizde gayet iyi :)

• Merhabalar. Yayınlar kanallar hepsi var fakat sinyal kalitw bilgisi göremiyorum ve türksat 4a seçeneği yok. Cihaz yeni kuruldu. Sebebi nedir acaba.

Firmware bir cihaz sonu 27 olan diğeri 28 olan en son sürüm. İkisinde de durum aynı. DİGİTURK HUMAX 9506 (Genel Konu) DİGİTURK HUMAX 9506 (Genel Konu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SARIMSAKLI MAYONEZ -- 1 Aralık 2022; 0:49:46 >

• SARIMSAKLI MAYONEZ kullanıcısına yanıt

Cihaz menüsünde Turksat 4a seçeneği yok.

Sinyal güç ve kalite bilgilerini "Digiturk Anahtar Bilgisi/Kurulum Bilgileri" menüsünden görebilirsiniz.

Evet oradan görebiliyorum teşekkür ederim hocam. 2 cihazda aynı yan oda .28 sürümünü aldı ilk geldiği gün. Ana oda hala 27 sürümünde. Hergün saatlerce standbyda durmasına rağmen almıyor.
  • SARIMSAKLI MAYONEZ kullanıcısına yanıt

Standby'da iken firmware arıyor mu bilmiyorum.

Ama menüden "Digiturk Anahtar Bilgisi/Yeniden başlat" seçince firmware arama yapıyor.

• Değerli ve tecrübeli kullanıcılara acemi bir kullanıcı olarak bir kaç sorum var:
    1- Bu aleti kolay kapatıp açmanın yolu var mı ? Yani öndeki stbay düğmesine basıyorum kapanıyor ama saate geçiyor, tamamen kapanması için çok uzun süre basılı tutuyorum. Sonra açmak için yine çok uzun süre basılı tutuyorum, sonra tekrar basıyorum vs vs. Çok zor yani. Kolay yolu var mı. (Tamamen kapatıp açmanın)
    2-Kumandadan sol üstteki kırmızı tuş ile kapatınca bir daha kumandadan açamıyorum. Açılıyor mu yoksa normali boyle mi.

Gece gece deli etti beni bu kutu. Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.
  • aliatabak_ kullanıcısına yanıt

Neden tamamen kapanmasını istiyorsunuz ki?

Günümüzde birçok AV cihaz kapatıldığında standby konumuna geçer.

Özellikle TV uydu receiver'lar çok sık kapatılıp açıldığı için kullanıcının uzun tam açılış süresini beklemeye tahammülü yoktur.

Tam kapattığınız zaman elbette uzaktan kumanda da çalışmayacaktır.

Zira cihaz uzaktan kumanda sinyalini dinlemeyi de bırakacaktır.

2.maddede yazdığınız, "Kumandadan sol üstteki kırmızı tuş ile kapatınca bir daha kumandadan açamıyorum. Açılıyor mu yoksa normali boyle mi." cümlesini anlamadım. Kırmızı açıp kapatma düğmesi solda değil sağdadır. Sol üstteki tuş kaydedilenleri görmek içindir.

Şöyle bir sorun var; saat moduna geçince tekrar duğmeye bastığımda açılmıyor. Yine uzun basarak kapatmam ve açmam gerekiyor. Yani standart düğmeye bas kapansın duğmeye bas açılsın olayı yok. Düğme konusunda da sol yazmışım yanlışlıkla sağ olacak. Yani yattığım yerden kırmızı tuşa basınca alet kapnıyor ama bi daha basınca açılmıyor illa kalkıp kutudan açmam gerekiyor. Bu normal mi

Saati gösterdiği standby modunda iken kırmızı düğmeye tek kısa basış ile açılmıyorsa teknik sorun var demektir.

Cihazı önce fişten çekmenizi, bir kaç dakika sonra tekrar prize takıp açmayı denemenizi öneririm.

Düzelmiyorsa menüden cihazı "fabrika ayarlarına" getirmenizi öneririm.

Yalnız bunu yaptığınız takdirde daha sonra varsa diseqc ayarları, uydu seçimi ve kanal tarama işlemini tekrar yapmanız gerekir.

Üçüncü seçeneğiniz elbette servis çağırmak...

• Digiturk servisi humax taktim deyip dt 9104 modeli takmis sikayet ettim bakalim degistircekler mi ? Cok kotu bu kutu kanal degisimi baya yavas

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arnold Schwarzenegger -- 17 Aralık 2022; 15:20:54 >
  • Bugün digiturk kurulum yapıldı 9506 kutusu ile, görüntü dediğiniz gibi tvnin kendi uydu yayınından kalite olarak kötü, ne önerirsiniz çözümü var mıdır ? 9505 ile değişim istemeli miyim ? Tv 55qn90b, hdmi digiturkün kablosu, 2.1 hdmi alsam bir değişiklik olur mu ? Çözünürlüğü de yerel yaptım 50p oldu ama bir şey farketmedi hdmi giriş sinyali genişletme seçeneği nasıl olmalı ? Kutu güncelleme yaptı, ama değişen bir şey göremedim, ne yapabilirim,önerilerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memodal06 -- 17 Aralık 2022; 18:48:29 >
  • Elimizde bu kutudan yok diyolar ne yapmam lazim

Ayni sorun bende de var. Kafasina gore bazen aciliyor bazen acilmiyordu. Bugun maci seyredeyim diye tv yi actigimda ise hic gelmedi. Fisi cektim bekledim, kutudan standby a uzun uzun bastim ettim, kabloyu karti cikardim bekledim ama yok.

cihaz aciliyor gibi dl, init kismina geliyor 5-10 dk yazilim ariyor sonra da hersey kayboluyor. Kutuda da kanal numarasi dahil hicbir sey cikmiyor. Kumandadan normal kapatmaya basinca stndby konumuna aliyor hatta saat de geliyor. Sonra tekrar actigimda yine kutu simsiyah.

fisi cekersem veya kutudan tusa uzun basarsam yine ustteki dongu. Eskiden dediginiz gibi fisi cek va bir sekilde geliyordu ama bugun bu donguyu kiramadim. Hayir menu falan bir gelse reset atacagim ama o da yok. Allahtan beinconnect uygulamasi tv de var da maci seyredebiliyorum. Ne yapacagiz bakalim.

siz bir cozum bulabildiniz mi bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdorado -- 14 Ocak 2023; 17:52:33 >
  • İyi günler, bende Türksat geçişi sonrası sagemcom 4K kutuda kanallar eksik çıktığı için Dt-HY6101 kutu verdiler ama görüntü kalitesi kötü, Tv ayarından hdim ayarını düşürmez isem kutuyu görmüyor. Daha iyi görüntü ala bileceğim kutu öneriniz olur mu. Sağolun
  • Herkese selamlar, şöyle bir durum var. Bana verilen 9506 cihaza hdd takınca bazı gariplikler oluyor.

1- kanal değişince bazı kanalların siyah ekran olması
    2- kanal değişince bazı kanallarda ses olmaması
    3- altyazı ve ses ( dublaj-orjinal ) seçeneklerinin çalışmaması.

HDD çıkarınca sorun kalmıyor. Benzer bir sorun yaşayan oldu mu? Olduysa nasıl çözüm bulundu? Cevaplar için şimdi den tşk ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkc44 -- 6 Nisan 2023; 20:52:31 >
  • dkc44 D kullanıcısına yanıt

aynıları bende wifi takınca oluyordu hocam bazen donuyorduda çıkarınca düzeliyordu benim kutuyu değiştiler düzeldi

• RNNN kullanıcısına yanıt

tşk ederim cevap için.

• Merhaba , bu cihazdan var fakat görüntü kalitesi çok kötü geliyor 4k kutu geçişide yok sanırım , 1080p görüntü bile vermiyor nasıl bi çözüm bulabiliriz

• Digiturk kutulari ile Soundbar kullanan varmi ? E-Arc sorunu oluyormus, yani Tv acildigi zaman Soundbar devreye girmiyormus, Var mi sikinti yasayan ?
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.