Şimdi Ara

'Digital berrak' ses, büyük yanlış (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adam bir şekilde emek vermiş yazmış. tartışmaya gerek yok. herkes mutlu olduğu şekilde kullansın işte. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: can-can-can

adam bir şekilde emek vermiş yazmış. tartışmaya gerek yok. herkes mutlu olduğu şekilde kullansın işte. :)

Tartışacak pozisyon yok ustat bahsi gecen seyler çok baska kulvarlar

Tabiki her kes bildigini kullansın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • can-can-can kullanıcısına yanıt
    Hocam adamın yazdıklarını okumak zaten başlı başına bir işkence bazı harfler yok kelimeler eksik karman çorman cümleler.Mevzuya gelirsek arkadaşın bir başka konusu daha var ses kartlarıyla alakalı vede Audiophile lara özel.Zaten konunun başında arkadaşın biri ne alaka Audiophile falan demiş pikap ve plaklardan örnekler vermiş sonra oda pes etti yazmadı bir daha.Audiophile geçtik Hi-Fi yi bir anlasa yeter zaten kelime anlamındandamı amlaşılmıyor "Yüksek Sadakat"Mevzuya Logitechin girdiği,30-50$ lık Dacların girdiği yerde Yüksek Sadakat ne gezer.Yaw daha neler neler 5.1 Müzik dinleyenmi 7.1 daha güzel oluyor diyenmi ne ararsan var Audiophile olmuş Pc için üretilen Z.5500 tarzı hoparlörle bilmem ne kartıyla dinlenen gürültü.Çoluk çocuk mevzuları,tamam güzel paylaşım yap çocuklar bişeyler öğrensinde buna Audiophilelara özel falan yazma yani.

• evet :) yapacak bir şey yok doğruyu burdan öğrenir umarım ne diyeyim. ben ki yılalrca müzikle uğraştım. bir çok ses ekipmanını kullandım denedim. cahil davrandım hızlı düşünüp satın aldım pişman oldum. doğru yanlış göre göre bir şeyler öğrendik. ama ne yazikki bazı insanlar doğruyu bildiği iddasından kolay vazgeçemiyor.

adamlar icat etmiş sizde kullanın işte o iyidi bu iyidi diye tartışmayın hangisinin sesi kulağınıza iyi geliyorsa sizin için iyi olan o dur. :)
    ister analogla bağlayın ister spdif le bağlayın. ben şahsım adına hdmi tercih ediyorum. neyse konuda emeği gecenlere yinede tesekkürler. konuyu başlatan arkadaşa tesekkür ediyor içerisinde bulunduğu anlam karmaşasının en kısa sürede çözüleceğini temenni ediyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Büyük ihtimalle dediğiniz konular baya derin

Tuğrul Hocam arkadaşın diğer bir konusu var.X-Fi kartlar ve Lossless müzik rehberi"Audiophile"özel aslında asıl bomba orası...

Bahsettiğin konuda ses kartına giden digital ses verisinin, işletim sistemi üstünde değişikliğe uğramadan nasıl direk ses kartı dsp'sine yada dsp çipi yoksa dac'ına gönderileceği ile ilgili. Daha çokta THX sertifikasına sahip X-FI kartlardan bahsediliyor. Eğer orada bahsedilen kartlar ile "Audiophile" olmaz gibi geliyorsa belki de önce THX in ne olduğunu araştırman sonrasında Bomba bunun neresinde, açıklaman daha yerinde olacaktır.

• o zaman biz niye uğraşıyoruz arkadaş al bi tane x-fi kart bi tane de z5500 olsun bitsin.nasıl düşünemedik bunu senelerce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 27 Ocak 2016; 14:31:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEFRIT

quote:

quote:

Tuğrul Hocam arkadaşın diğer bir konusu var.X-Fi kartlar ve Lossless müzik rehberi"Audiophile"özel aslında asıl bomba orası...

Bahsettiğin konuda ses kartına giden digital ses verisinin, işletim sistemi üstünde değişikliğe uğramadan nasıl direk ses kartı dsp'sine yada dsp çipi yoksa dac'ına gönderileceği ile ilgili. Daha çokta THX sertifikasına sahip X-FI kartlardan bahsediliyor. Eğer orada bahsedilen kartlar ile "Audiophile" olmaz gibi geliyorsa belki de önce THX in ne olduğunu araştırman sonrasında Bomba bunun neresinde, açıklaman daha yerinde olacaktır.

Thx le audiophile kelimesi Yanyana gelmesi bile bomba ustat

Ses karti ile audiophile zaten Yanyana gelecek kavram lar degil

Admin Ler den rica etmek lazım pc ses konularını pc sistemler kısmına alsınlar Cidde'n burda çok komik oluyor

Z5500 audiophile

Xfi audiophile

Thx audiophile

Valla komedi

Neyse İlker ve aydın konuyu terk edin arkadas lar

• Bahsettiğiniz ses kartı ile kurulmuş bir audiophile ornegi verin de anlayalım Cidde'n anlayamıyorum

• quote:

quote:

quote:

Kardeş sen kendin zaten başlı başına bir bombaymışsın seni atlamışız kusura bakma.Hocam sen bana çok Audiophilesın ben bi koşu gidip X-Fi kart alıp THX sertifikasına ulaşıp Audiophile olayım sonrasına bakarız artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinsakaryali -- 27 Ocak 2016; 18:45:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

o zaman biz niye uğraşıyoruz arkadaş al bi tane x-fi kart bi tane de z5500 olsun bitsin.nasıl düşünemedik bunu senelerce?

Napalım Hocam alalımmı birer tane X-Fi kart geç kalmış sayılmayız zararın neresinden dönersek kardır da bu THX sertifikasını nereden alacaz

• quote:

o zaman biz niye uğraşıyoruz arkadaş al bi tane x-fi kart bi tane de z5500 olsun bitsin.nasıl düşünemedik bunu senelerce?

ilkerinanç, Kusura bakmayın, z5500 ses sistemim yok, STK entegreli Pioneer AVR ve Pioneer kolon sistemi kullanıyorum. Ancak zaten audiophlie diye bir iddeam yok.

quote:

Kardeş sen kendin zaten başlı başına bir bombaymışsın seni atlamışız kusura bakma.Hocam sen bana çok Audiophilesın ben bi koşu gidip X-Fi kart alıp THX sertifikasına ulaşıp Audiophile olayım donrasına bakarız artık

aydinsakaryali sen sadece işin dalgasındasın genc adam, Yaşını söylede ona göre muhattap olalım ...

VARSA BİR BİLGİN, BUYUR PAYLAŞ ...

Ancak üstteki mesajların zaten bu konular hakkında, ne bilgin olduğunu ortaya sermiş ...

Ses kartı ile Audiopil bir araya gelmiyorsa bu ne evladım ?

Sound Blaster X-Fi Titanium HD, Audiophile Sound Card
    http://uk.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-titanium-hd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bosu -- 27 Ocak 2016; 16:08:36 >

• quote:

quote:

ilkerinanç, Kusura bakmayın, z5500 ses sistemim yok, STK entegreli Pioneer AVR ve Pioneer kolon sistemi kullanıyorum. Ancak zaten audiophlie diye bir iddeam yok.

quote:

Kardeş sen kendin zaten başlı başına bir bombaymışsın seni atlamışız kusura bakma.Hocam sen bana çok Audiophilesın ben bi koşu gidip X-Fi kart alıp THX sertifikasına ulaşıp Audiophile olayım donrasına bakarız artık

aydinsakaryali sen sadece işin dalgasındasın genc adam, Yaşını söylede ona göre muhattap olalım ...

VARSA BİR BİLGİN, BUYUR PAYLAŞ ...

Ancak üstteki mesajların zaten bu konular hakkında, ne bilgin olduğunu ortaya sermiş ...

Ses kartı ile Audiopil bir araya gelmiyorsa bu ne evladım ?

Sound Blaster X-Fi Titanium HD, Audiophile Sound Card
    http://uk.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-titanium-hd

Geçen evde antreden salondaki 15 yaşındaki büyük oğlumu seyrediyorum çaktırmadan,evde sistemi genelde yoğunluk olarak ben kullanırım.Benim seyrimden habersiz sistemi bütün dikkatiyle açtı Ampliyi Phono katına aldı usulca Pikabın yanına sokuldu örtüsünü güzelce kaldırıp kapağını açtı beyaz kumaş eldivenleri ellerine takarak Plaklara yöneldi 1978 basımı Orhan Gencebay-Benim Dertlerim plağını güzelce zarfından çıkarıp beyaz kumaş eldivenleriyle tutarak kadife kumaş parçasıyla silerek büyük bir dikkatle pkaba taktı deviri 33 e getirip iğneyide yine büyük bir titizlikle plağın üzerine bıraktı.Ve koltuğa oturarak Orhan Gencebayın o duru müziğine kendini bıraktı,yanına yaklaşarak napıyorsun oğlum dedim Plak dinliyorum Plakları çok seviyorum baba dedi.Belkide ileride ömrüde vefa ederse kazancıda iyi olursa bir Audiophile olacak çocuk.Akşam eve gidince söylerim oğlum ileride Audiophile biri olmak istersen Creative X-Fi Titanium kart almayı sakın unutma...

• thx sertifikası şart yalnız o olmazsa olmuyormuş.forum olmasa biz ne yaparız onu bilmiyorum bak.
  • quote:

thx sertifikası şart yalnız o olmazsa olmuyormuş.forum olmasa biz ne yaparız onu bilmiyorum bak.

Benim alto utopia da thx yok

Jadis te de yok

http://youtu.be/wEZO8JRNq4s

Sese bak Allah'ını seversen çöp çöp

Ben ikisini satıp

Creative gecicem abi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 27 Ocak 2016; 17:00:10 >
  • kerative geçmek öyle kolay değil abi.önce bu yollardan geçip dandik çöpleri kullanıyorsun sonra kerativ.öyle bi anda olmuyo herşey.
  • quote:

svp yi denedin mi sen arkadaşım?dene ondan sonra gel konuşalım burada.
    bilgisayarda 60 fps video oynatabilen başka bir uygulama varsa onu kullanalım biz de,cahil kalmayalım.
    quote:

Orijinalden alynty: ilkerinanç

svp yi denedin mi sen arkada?ym?dene ondan sonra gel konu?alym burada.
    bilgisayarda 60 fps video oynatabilen ba?ka bir uygulama varsa onu kullanalym biz de,cahil kalmayalym.

Dostum video e?er 24 FPS ise öyle izlersin 60 FPS ise öyle izlersin, PowerDVD bunu destekliyor. 24FPS olan videoyu 60FPSye mi dönü?türmek istiyorsun? 6000Hz TV ler gibi Bu do?al de?il, do?al olmamakla birlikte baya kötü sonuç elde edersin büyük ihtimalle. Dedi?im gibi burada amaç video ve ses'i oldu?u gibi aktarmak ve izlemek, efektsiz, de?i?iklik yapmadan.

quote:

Orijinalden alynty: eraycelik80

quote:

Orijinalden alynty: X-FI

Bo? konu?mayyn, açyn okuyun her iki konuyuda, gerekli yorumlarynyzy yazyn okuyalym bilgilenelim. Yanly? varsa düzeltelim.

Yazdyk ama bilgi seviyeniz çok yetersiz bu sebeple detay A girmeye gerek yok

PC uZerinde video izlemek sizin icin power DVD
    Stereo dinlemek te pc hoparlörü ve ses karty ile yapyldy?y ba?lykta ben ve dostlarymyn yazacaklary bu ba?ly?a çok gelir dostum

Bilgi seviyem mi yetersiz? Nasyl ölçtün bu seviyemi?

"PC üzerinde video izlemek PowerDVD" aynen nedenini açykladym.
    "Stereo dinlemek te pc hoparlörü ve ses karty ile yapyldy?y ba?lykta" Aynen müzi?i PC de dinliyoruz biz, plak çalarymyz ya da CD Playerymyz yok malesef, konunun olayy o zaten PC de dinlemek ve nasyl bit-perfect olarak do?al dinlenilir. Olay bu zaten.
    Yinede varsa yorumunuz ya da ekstra bilgi ya da yanly? bilgi sunmu?sak düzeltin yani ben burada tecrübelerimi ve bildiklerimi payla?yyorum, internetin altyny üstüne getiririm her zaman söz konusu bilgi olunca, o yüzden bilgi seviyemin yetersiz oldu?unu dü?ünmüyorum açykçasy.

quote:

Orijinalden alynty: aydinsakaryali

Hocam adamyn yazdyklaryny okumak zaten ba?ly ba?yna bir i?kence bazy harfler yok kelimeler eksik karman çorman cümleler.Mevzuya gelirsek arkada?yn bir ba?ka konusu daha var ses kartlaryyla alakaly vede Audiophile lara özel.Zaten konunun ba?ynda arkada?yn biri ne alaka Audiophile falan demi? pikap ve plaklardan örnekler vermi? sonra oda pes etti yazmady bir daha.Audiophile geçtik Hi-Fi yi bir anlasa yeter zaten kelime anlamyndandamy amla?ylmyyor "Yüksek Sadakat"Mevzuya Logitechin girdi?i,30-50$ lyk Daclaryn girdi?i yerde Yüksek Sadakat ne gezer.Yaw daha neler neler 5.1 Müzik dinleyenmi 7.1 daha güzel oluyor diyenmi ne ararsan var Audiophile olmu? Pc için üretilen Z.5500 tarzy hoparlörle bilmem ne kartyyla dinlenen gürültü.Çoluk çocuk mevzulary,tamam güzel payla?ym yap çocuklar bi?eyler ö?rensinde buna Audiophilelara özel falan yazma yani.

DH'nin hatasy o büyük ihtimalle bende farkettim türkçe karakterler bazen çykmyyor (ya da benim hatam bazen US keyboarda geçiyorum), kusura bakmayyn. Dikkatle okursanyz ama o harfin ne oldu?unu çykartabilirsiniz kolaylykla.

Audiophile ler sadece eskiden oldu?u gibi plak dinleyen insanlardan olu?muyor artyk, HQ audio 192kHz-24bit parçalar var artyk, bunlary güzel bir DAC ve hoparlör/kulaklyk ile dinleyenlerde audiophile'dyr. Plak ile HQ lossless parçanyn farkyny tarty?acak de?ilim çünkü biliyorum ki pla?yn kendine has bir ses imzasy var, her ikisininde avantajlary bulunmakta.

"Yüksek Sadakat" dinleyen, 5.1 7.1 müzik dinleyen demi?sinde ben kendi adyma konu?acak olursam, Türkçe müzik dinlemiyorum hele hele "Yüksek Sadakat" ne yahu? Dinledi?im parçalaryda upsample ya da upmix etmiyorum, bit-perfect ne ise onu dinliyorum. 5.1 ve 7.1 dinledi?im parçalarda genelde bluraylerden end creditsler oluyor, birde isolated score lar, bunlar 5.1 ve 7.1 oluyorlar.

Allah a?kyna çoluk çocuk mevzusu ne?

quote:

Orijinalden alynty: can-can-can

evet :) yapacak bir ?ey yok do?ruyu burdan ö?renir umarym ne diyeyim. ben ki yylalrca müzikle u?ra?tym. bir çok ses ekipmanyny kullandym denedim. cahil davrandym hyzly dü?ünüp satyn aldym pi?man oldum. do?ru yanly? göre göre bir ?eyler ö?rendik. ama ne yazikki bazy insanlar do?ruyu bildi?i iddasyndan kolay vazgeçemiyor.

adamlar icat etmi? sizde kullanyn i?te o iyidi bu iyidi diye tarty?mayyn hangisinin sesi kula?ynyza iyi geliyorsa sizin için iyi olan o dur. :)
    ister analogla ba?layyn ister spdif le ba?layyn. ben ?ahsym adyna hdmi tercih ediyorum. neyse konuda eme?i gecenlere yinede tesekkürler. konuyu ba?latan arkada?a tesekkür ediyor içerisinde bulundu?u anlam karma?asynyn en kysa sürede çözülece?ini temenni ediyoruz.

Yddia etti?im bir?ey yok, burada yanly?lary do?ru olarak gösteripte payla?myyorum, do?rulary açyklayarak gösteriyorum kanytlarla. "hangisinin sesi kula?ynyza iyi geliyorsa sizin için iyi olan o dur. :)" Bu nasyl bir yorumdur? Tamam subjektif bir mesele bu, bazylary efekt açyyor dinliyor (her ne kadar tavsiye etmesemde) ama daha az kaliteli ses alaca?yny bile bile ve gereksiz yere SPDIF kullanmak...

quote:

Orijinalden alynty: NEFRIT

quote:

Orijinalden alynty: aydinsakaryali

quote:

Büyük ihtimalle dedi?iniz konular baya derin

Tu?rul Hocam arkada?yn di?er bir konusu var.X-Fi kartlar ve Lossless müzik rehberi"Audiophile"özel aslynda asyl bomba orasy...

Bahsetti?in konuda ses kartyna giden digital ses verisinin, i?letim sistemi üstünde de?i?ikli?e u?ramadan nasyl direk ses karty dsp'sine yada dsp çipi yoksa dac'yna gönderilece?i ile ilgili. Daha çokta THX sertifikasyna sahip X-FI kartlardan bahsediliyor. E?er orada bahsedilen kartlar ile "Audiophile" olmaz gibi geliyorsa belki de önce THX in ne oldu?unu ara?tyrman sonrasynda Bomba bunun neresinde, açyklaman daha yerinde olacaktyr.

Aynen onu diyorum en ba?tan beridir önceki konunun amacy bu, Bu konunun ise amacy analog vs digital.

Dostum THX farkly bir?ey bunu audiophile ler le alakasy yok. THX bir sertifika, detaya girmeden anlatacak olursam, daha çok subwooferlaryn cut-off frekansynyn 80Hz olarak ayarlandy?y (subwooferyn bunu desteklemesi lazym yoksa THX damgasyny alamaz) birde yine dü?ük frekans seslerin kullanycyya daha farkly biçimde gelmesini sa?layan bir... format de?il, efekt de?il, kelimeyi unuttum ama DSP de i?lenmeyen bir?eydi onu hatyrlyyorum, daha ço kbir yöntem gibi dü?ünebilirsiniz. Ve evet do?ally?y bozuyor, e?er film THX metodunu kullanmyyorsa.

quote:

Thx le audiophile kelimesi Yanyana gelmesi bile bomba ustat

Ses karti ile audiophile zaten Yanyana gelecek kavram lar degil

Admin Ler den rica etmek lazym pc ses konularyny pc sistemler kysmyna alsynlar Cidde'n burda çok komik oluyor

Z5500 audiophile

Xfi audiophile

Thx audiophile

Valla komedi

Neyse Ylker ve aydyn konuyu terk edin arkadas lar

Hatasyny düzelttim, ke?ke daha önce sen davransaydyn. yahu nedir bu kin, rencide ve nefret dolu yorumlar? Pardon burasynyn DH oldu?unu unutmu?um... Önceki konularda da 90% hep böyle, MFA gibi forumu byrakyp syrf yabancy forumlarda takylmak geliyor aklyma bazen. Ynsan beziyor valla, iyide bir?ey payla?yyoruz.

---

Sound Blaster X-Fi Titanium HD, güzel DAC ve komponentlere sahip oldu?u için audiophile lere özel bir kart olarak nitelendiriliyor, ama tabi fazla parasy olan ve harcamak isteyen Fiio lardan daha iyi DACa sahip cihazlardan alabilir. Ço?unlukla audiophile ler öyle tercih ediyor ama unutmamak lazym ki audiophilelerinde bir synyfy var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 27 Ocak 2016; 21:59:17 >

• Yukaridaki mesajimda Alintilari göstere tiklayin büyüsün mesaj. Yine harf sorunu var, kusura bakmayin ve dikkatle oluyun lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 27 Ocak 2016; 22:02:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

Yukaridaki mesajimda Alintilari göstere tiklayin büyüsün mesaj. Yine harf sorunu var, kusura bakmayin ve dikkatle oluyun lütfen.

Yüksek sadakat in ne olduğunu bilmeyen birine ne anlatmaya çalışıyoruz arkadaslar

Komik çok komik

Dostum bu ses sistemleri bölümün de
    Kendi başlıklarınız hariç bir de disneyonur arkadasın başlığı hariç tamamını bir kac kez okuyun o Zaman bizi anlamaya başlayacaksınız

Kin falan yok hepimiz bir üyeyiz bildiğimiz kadar yazıyoruz

Ama sizin yaptığınız gibi bilmediklerimiz ı yazmıyoruz

Okuyanda bir parça gerçek var sanıp yanılmasın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

Yukaridaki mesajimda Alintilari göstere tiklayin büyüsün mesaj. Yine harf sorunu var, kusura bakmayin ve dikkatle oluyun lütfen.

Yüksek sadakat in ne olduğunu bilmeyen birine ne anlatmaya çalışıyoruz arkadaslar

Komik çok komik

Kendi başlıklarınız hariç bir de disneyonur arkadasın başlığı hariç tamamını bir kac kez okuyun o Zaman bizi anlamaya başlayacaksınız

Kin falan yok hepimiz bir üyeyiz bildiğimiz kadar yazıyoruz

Ama sizin yaptığınız gibi bilmediklerimiz ı yazmıyoruz

Okuyanda bir parça gerçek var sanıp yanılmasın

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: eraycelik80

quote:

Orijinalden alinti: X-FI

Yüksek sadakat in ne oldugunu bilmeyen birine ne anlatmaya çalisiyoruz arkadaslar

Komik çok komik

Kendi basliklariniz hariç bir de disneyonur arkadasin basligi hariç tamamini bir kac kez okuyun o Zaman bizi anlamaya baslayacaksiniz

Kin falan yok hepimiz bir üyeyiz bildigimiz kadar yaziyoruz

Ama sizin yaptiginiz gibi bilmediklerimiz i yazmiyoruz

Okuyanda bir parça gerçek var sanip yanilmasin

"Yüksek sadakat" nereden çykty zaten anlamadym ki? Bilmiyorum da grup mudur nedir dinlemiyorum dedim? Ben mi komik oluyorum bu durumda yoksa sizler mi? Adam akylly biri bu konuyu ba?tan a?a?y okusa anlar kimin dalga geçip geçmedi?ini.

At linkleri bakayym o konuya.
    quote:

Ama sizin yaptiginiz gibi bilmediklerimiz i yazmiyoruz

Okuyanda bir parça gerçek var sanip yanilmasin

Olacak i? de?ik valla söyleyecek söz bulamyyorum. Burada yazdyklarymyn hepsi yanly?, milleti kandyryyorum. Bilmediklerimi yazyyorum zaten bildikelrimi de?il ve okuyanda gerçek sanacak diye korkuyorsunuz? ?u an gülüyorum.

• Gül'ün ustat aynen bu konu icin çok normal

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.