Şimdi Ara

Diferansiyel sorunu. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
26.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bu yılda 1600 motor olayını bulamadım .Acaba hata olmasın .Tam olarak model ve tipini belirlersen sana muhtemel parçaları ve yurt dışı fiyatlarını çıkarabilirim.

1984 yılında piyasada olan modeller için tıkla,

http://www.innerauto.com/store/year_model.php?make_text=BMW&year=1984&part_name=+parts

ben 1800 motor üzerinden baktım eğer arıza differensiyal rulmanında ise

http://www.innerauto.com/store/buy.php?make_text=bmw&model_text=318_series&ml=&year=1984&part_name=differential_bearing&brand_name=skf&make_code=BM

pinyon rulmanında ise

http://www.innerauto.com/store/buy.php?make_text=bmw&model_text=318_series&ml=&year=1984&part_name=pinion_bearing&brand_name=skf&make_code=BM

eğer benim tahminim gibi tekerlek rulmanında ise

http://www.innerauto.com/store/buy.php?make_text=bmw&model_text=318_series&ml=&year=1984&part_name=wheel_bearing&brand_name=skf&make_code=BM

quote:

Orjinalden alıntı: lammez11e

Cevaplar için herkese teşekkür ederim. Diferansiyel yağım tam ve temiz kontrol ettirdim Bu katkı olaylarına biraz bakayım. Bu arada araç 1600 motor 100 bg bmw 84 model. Aracın tekerleklerinden de ses gelmiyor liftte baktırdım, yani % 99 diferansiyel sesi.

• Evet biraz garip bir durum. Araç e21 kasa 315. Ama ruhsatta 1596 cc ve 100 bg diye geçiyor. Rulman konusunda haklı olabilirsin usta sadece lifte kaldırıp lastikleri şöyle bir çevirdi. Rulman değişme zamanı da yakındır. teşekkürler bilgiler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lammez11e -- 17 Kasım 2006; 21:50:25 >
  • ruhsata güvenme bence , bazen sırf fazla MTV vergisi ödememek için düşük gösterilebiliyor.Aracının şase numarasından detaylarını bulabilirsin. Bazı internet sayfaslarında direct şase numarasından detaylar bulunabiliyor.

quote:

Orjinalden alıntı: lammez11e

Evet biraz garip bir durum. Araç e21 kasa 315. Ama ruhsatta 1596 cc ve 100 bg diye geçiyor. Rulman konusunda haklı olabilirsin usta sadece lifte kaldırıp lastikleri şöyle bir çevirdi. Rulman değişme zamanı da yakındır. teşekkürler bilgiler için.
  • yanlıslıkla hortlattım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadkar -- 15 Kasım 2016; 0:50:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lammez11e

Cevaplar için herkese teşekkür ederim. Diferansiyel yağım tam ve temiz kontrol ettirdim Bu katkı olaylarına biraz bakayım. Bu arada araç 1600 motor 100 bg bmw 84 model. Aracın tekerleklerinden de ses gelmiyor liftte baktırdım, yani % 99 diferansiyel sesi.

Arkadaşım çıkma bulmaktan başka şansın yok, tamiri falan olmaz bence hurdacılardan temiz çıkma ara.
  • 2006 yılının konusuymuş bende ne güzel teknik bilgilerden bahsedilmiş diye okuyodum :D
  • Birebir aynı sorunu yaşıyorum, o nedenle ayrı başlık açmak yerine buradan yazayım dedim. İlgilenen olmazsa mecburen yeni başlık açacağım.

Araç 170.000 km de. Alttan helikopter sesi gibi bir ses geliyor ve 60 km hıza çıktıktan sonra başlıyor. Hız arttıkça ses/uğultu artıyor. Kendini tekrar eden, helikopter sesi gibi bir ses. Aracın arka tarafından geliyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Araç skoda octavia bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bukowski JR B kullanıcısına yanıt
    Arkadan geliyor dediğinize göre arka teker rulmanlarına baktırmakta fayda var.

• Aynı sıkıntıya şafttan da yapar, iyi bir ustayla inceleyin sorun şaftta yada şaft takozunda değilse mecburen diferansiyel inecek ve kutunun içi açılıp ilgili parça değişecek.
  • inşalllah diferansiyel değildir, ama o ise pahalı bir işlem midir? ya da şaft takozundaysa problem.?

• Benim sorun lastiktenmiş. Arka lastiklerin formu bozulmuş. İki lastiği değiştik düzeldi çok şükür. Belki birilerinin işine yarar dedim. Lastikleriniz bombeli mi kontrol ettirin.

• 93 spring aracim var 4 ve 5 vitesde vinnnn diye bir ses geliyor diger viteslerde her hangi birsey yok ne yapmaliyim cozumu bilen varmi yaglari bugun degistirdim

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.