Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (4398. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
88.161
Cevap
923
Favori
3.558.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43964397439843994400
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saygılar 30 bin lirayı usd euro mu yapmak yoksa altın mı kuveyt türk var makas çok yüksek bu parayı nerden döviz yaparsam karda olurum teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

Hesap çok trajik!

Senimbankan da, çoğunlukla;
    satış fiyatı, serbestpiyasadan %1 daha fazla oluyor. Bazen %1.11 filan oluyor. 1.01 ordan geliyor.
    Alıs fiyatıda, aynı oranda düşük oluyor. 0.99 0rdan geliyor.
    Makasıda bu oluşturuyor. 12 de böyleydi.
    Hesap trajik ama satışta vergi yok diye biliyorum ben sadece alırken yüzde 1 değil miydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sarı kız iki günde çok canlar yaktı. Panik satışı çok yedi. 35 lira düşüp 25 lira yükselmesi hemde bir günde çok ilginçti
  • chessmania kullanıcısına yanıt
    Vergi, 1.01, gider olarak kardan düşüldü.

• quote:

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

Vergi, 1.01, gider olarak kardan düşüldü.
    Satışta ×0.99 demiş x1 olması lazım yani kara 4.5 lira daha ekleyin

• https://www.bloomberght.com/dovizini-nakit-cekene-komisyon-geldi-2262099

Şöyle bir haber var ? Belli bir limitin üstünde çekimlerde herhalde bu ? Gidip 100 dolar bile çeksek olacak mı ,önce 3.000 dolar yazılmış sonra diğer bankalar için bir tutar yazılmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 13 Ağustos 2020; 9:47:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Maaş müşterisi olduğu için ziraatten döviz alım satım yapıyordum. Ancak makası iyice açtıklarını farkediyorum. Bu konuda öneriniz nedir hangi bankayı tercih etmeliyim?
    Ya da fiziksel altın alıp kasa kiralamayı düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ChicharitoHernandez kullanıcısına yanıt
    Türkiye Finans - Tfx Target ya da Kuveytturk ama Kuveyt daha çok kalleşlik yapıyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Türkiye Finans - Tfx Target ya da Kuveytturk ama Kuveyt daha çok kalleşlik yapıyormuş.
    Hepsi b.k çukuru. Yine en iyisi seninbankan.

• Ons biraz daha geriye doğru sarkar mı? Yoksa şu an alım fırsatı diyebilir miyiz?

• Nemesis-Prime kullanıcısına yanıt
    Ons fırladı

• Gram altın alım için beklemeli mi yoksa 460 civarı iyi midir arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ChicharitoHernandez

Gram altın alım için beklemeli mi yoksa 460 civarı iyi midir arkadaşlar
    ons u 1930 -40 gibi yakalamaya çalışmalıyız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

ons u 1930 -40 gibi yakalamaya çalışmalıyız.

Alıntıları Göster
    Ons söylediğiniz aralıkta. Ama dolardan dolayı gram altın yüksek hala

• quote:

Orijinalden alıntı: ChicharitoHernandez

Ons söylediğiniz aralıkta. Ama dolardan dolayı gram altın yüksek hala

Alıntıları Göster
    Dolara bakma hocam, dolarda her halukârda yön yukarı..Yani gram altın iki bacaklı biliyorsun,dolar problem yaratmaz (bence). Bak doları 6,85 te uzun süre tuttular, baktılar güç yetmiyor olmadı saldılar ipin ucunu bi 7,50 yi görsün rahatlasın dediler.Nitekim de 7.45 7.50 gibi güç toplayıp 8.00 da oyalanacak. 8,00 da ekonomi çevreleri mutabık gibi sanki.

Beni asıl endişelendiren ons tarafı.Yavşak Putin'in sahte aşı haberinden sonra 2000 doları aşamadı.Önceki test ettiği seviyeye gelirse ve dolar da 8,00 gibi olursa gram altın 500-520 olur.
    Ha sürpriz bir aşı haberiyle de 200 300 dolar birden düşer,o zamanda gram altını 370 lira gibi görürürz...

Özetle dolardan kaynaklı bir düşüş beklemiyorum,tam tersi dolar kaynaklı bir yükseliş olacaktır.Ekonomik zorluklar,pandemi,doğu akdeniz gerilimi,turizm gelirlerinin azalması...bunlar dövizi yukarı çekecektir.

Fakat ons ne olur,bol likitide var,amerikan borsaları bi garip..Warren buffet gibi kodomanlar da altın madenciliği ve altın hisselerine yatırım yaptılar ama ons şöyle 2000 üzerine bir yardırmadı.Tutuk seyrediyor.

son olarak bunlar tabii ki yatırım tavsiyesi değil ve olamaz.Naçizane ekonomi okur yazarı ve vatandaşız şunun şurasında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluminense -- 5 Eylül 2020; 1:14:51 >

• fluminense kullanıcısına yanıt
    Sahte aşı haberi mi? Bugün Lancet'te yayınlandı çalışma, 76 sağlıklı insanda %100 başarılı şekilde antikor üretimi oluşmuş. Bağışıklama değerlerine bakılırsa uzun süreli bağışıklık sağlayacağı öngörülüyor. 3.faz denemelere başlıyorlar, muhtemelen tescil alan ilk aşı olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

Sahte aşı haberi mi? Bugün Lancet'te yayınlandı çalışma, 76 sağlıklı insanda %100 başarılı şekilde antikor üretimi oluşmuş. Bağışıklama değerlerine bakılırsa uzun süreli bağışıklık sağlayacağı öngörülüyor. 3.faz denemelere başlıyorlar, muhtemelen tescil alan ilk aşı olacak.
    inşallah,çok sevinirim.
  • seninbankanda fiziki altın tesliminde masraf var mı?
  • Mrb 15 bin tl param var 2 3 aydır duruyor ne yapsam mantıklı olur? Çeyrek altın, cumhuriyet yada dolar euro? Ne yapmalıyım bu konuda fikir verebilecek var mı? (Ben hiç anlamadığım için soruyorum ANLAYAN birinden yardım bekliyorum)
  • Kimsenin bir şey bilmediği zamana mı denk geldik ?
  • 
Sayfa: önceki 43964397439843994400
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.