Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87.984
Cevap
989
Favori
3.445.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 3245
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2939
  • Ortalama Mesaj Aralığı 56 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 280627
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3245
  • Favoriye Eklediklerim 991
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • KMLSNY (3685 mesaj) cosef (2939 mesaj) ogunmas (2275 mesaj) By_XenoN (2203 mesaj) climanjero (2181 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (19330 mesaj) Mobil (9479 mesaj) Tablet (1570 mesaj) (12 mesaj) Mini (1065 mesaj) Uygulama (119 mesaj)
  • @
Giriş
    24726 Mesaj

metaller yine aşağı yöneldi sanki 10 yıllıklar ve endeks dönmeye başladı, dolar yukarı metaller aşağı olarak devam edebilir mi hocam yoksa metallerde yukarı bekliyor musunuz hala?
    |
    |
    climanjero kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: b0Ni

metaller yine aşağı yöneldi sanki 10 yıllıklar ve endeks dönmeye başladı, dolar yukarı metaller aşağı olarak devam edebilir mi hocam yoksa metallerde yukarı bekliyor musunuz hala?

Yukarı bekliyorum elbetteki , fiyatlarda biraz düzensizlik vardı hafta açılışından beri , gümüş 16.50$'a kadar düşmesi normal karşılanmalı. ondan sonra tekrar yükselmeye devam edecekler diye düşünüyorum ben.Yani düşüş değil fiyat düzeltmesi var şu anda.Altın ve gümüş zirve yapmaktan çok uzaklar daha
    |
    |
    bist 98.000'i geçti ...yıl başında bu sene 100.000 üzeri hedef verdim ama böyle olmaması gerekiyor abartılı bir durum var , borsadan çıkıyorum ben valla iyice dolar ve madene yükleniyorum.Sonra tekrar bakarım.
    borsa ara zirveye oldukça yakın , dolar'da taban bölgeyi geniş tutmak lazım bu sefer malum bütün piyasalar biraz anlamsız hareket ediyor, bu dönemde ani iniş ve çıkışlar ardı ardına gelebilir.dolar 3.56 civarında , ilk hedefimiz 3.70+ beklemeye devam ediyoruz. Yalnız 3.70'e hangi yolu izleyerek gidecek şu anda net birşey söyleyemiyorum. 3.56 üzerinden destek alıp gidebilirde , eğer gevşemeye devam ederse yine önceki taban olan 3.50-3.52'den tekrar destek alıp kesin dönüşü oradan yapar ve yine bir kaç günde 3.70 üzerinde görürüz dolar'ı.
    3.75 bile geçilebilir görünüyor bu sefer hatta dikkatli izlemek lazım.
    |
    |

• Teğmen
    230 Mesaj
    fed tutanakları açıklanacak
    altın ve gümüş fiyatlarında önce aşağı yönlü ; ardındanda daha güçlü şekilde yukarı doğru ivmelenme olabilir gibi.yani fiyatlarda önce sert bir düşüş ve oralarda hiç beklemeden tekrar yükselişe devam edilecek diye düşünüyorum .bankalar kapalı ama , inip hemen geri çıkarsa fırsat vermez .
    takip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 24 Mayıs 2017; 20:52:30 >

önce sert yukarı, sonra aşağı, şimdi tekrar yukarı yöneldiler. gerçek yön yukarı heralde 10 yıllıklar %1 düştü. şu metallerle dolar birlikte yükselemedi bi, yarı gümüş yarı dolar bekliyorum hala.
    |
    |

Orijinalden alıntı: b0Ni

önce sert yukarı, sonra aşağı, şimdi tekrar yukarı yöneldiler. gerçek yön yukarı heralde 10 yıllıklar %1 düştü. şu metallerle dolar birlikte yükselemedi bi, yarı gümüş yarı dolar bekliyorum hala.

asıl yön yukarı zaten ondan şüphem yok , altın 1290$+ , gümüş 18.50$+ tekrar gelecekler.Fakat piyasa böyle dönemlerde saçma sapan harekette edebiliyor.FED'i falanda takmıyorlar son zamanlarda.
    Şu anda altın 1257$ , gümüş 17.15$
    belki buradan yükselişe devam edip yukarıda yazdığım fiyatlara gelecekler. ama bakarsınız altın yarın 1240$ gümüş 16.50$ oluverir , ondan sonra üst hedeflere oradan hareket ederler buda başka bir ihtimal ...ama dediğiniz gibi ana trend yönü yukarıya doğru.
    öyle ani iniş çıkışların amacı malum zaten stop , margin temizliği... fx yatırımcısı dışındakileri bağlayan hareketler olmuyor haliyle.
    neyse biz pozisyonları aldık , uygun zamanı bekleyelim

• Teğmen
    188 Mesaj

Üstat; koç ve sabancı değerinin %4 altında 600 milyon dolarlık hisse satışı yapmışlar. Sebebi ne olabilir? Teşekkürler.
    |
    |

Orijinalden alıntı: vırvır

Üstat; koç ve sabancı değerinin %4 altında 600 milyon dolarlık hisse satışı yapmışlar. Sebebi ne olabilir? Teşekkürler.

bilmem
    borsada aşırı bir fiyatlama olduğunun onlarda farkındadır , kar realizasyonu yapmak istemiş olabilirler.
    |
    |

Orijinalden alıntı: rezes

Kur 3.50 nin altına gidecek ama bir türlü gidemiyor. Bir yerlerde tıkaç var sanırım. Sürekli 3,50 bandı üstünde tutuyor kuru. 3.00-3.10 olmalıydı şu zamanda.

önce tekrar 3.70 üzerine çıkacaktır. bir süre için borsada satış , dolar'da yükseliş hareketleri göreceğimizi düşünüyorum ben.
    dolar şu anda 3.56 dolaylarında yatay gidiyor , inmeye devam ederse 3.50 üzerinden hemen yukarı zıplar daha fazla düşmesi şu aralar mümkün görünmüyor.
    3.70 üzeri bir hareketlenme mutlaka gelecek , o yükselişten sonra dediğiniz gibi 3.20 > 3.10'a doğru iniş bekliyorum bende yıl sonuna doğru.

Bu yükselisten sonra 3.70 i bekleriz artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Acaba durum nedir?

|
    |

|
    |
    dolar kuru suni olarak aşağıda tutuluyor , altın gram fiyatının düşük kalması bundan ötürü.çok kısa bir süre daha böyle devam edebilir hatta dolar dolar büyük yükselişin yapmadan önce biraz daha düşebilir bile, ama haziran ayında beklediğimiz fiyatları göreceğimizi umuyorum artık . altın gram 154-155TL bile olabilir

151 olmayınca kurtulmuyor...zarar var...

150-151 görünce hemen çıkılmalı mı yoksa 154-155 beklenmeli mi?

|
    |

Orijinalden alıntı: attci

151 olmayınca kurtulmuyor...zarar var...

150-151 görünce hemen çıkılmalı mı yoksa 154-155 beklenmeli mi?

150 üzerini bir görmesi lazım önce ondan sonra tekrar bir bakalım ne olabilir. yalnız bu aralar normalin üzerinde fiyat ve yön değişimleri çok fazla oluyor. altın az önce 1266$ gördü dolar kuru ise hala aşağılarda bekliyor.
    belki altın fiyatlarında yükselişten önce tekrar bir aşağı hareket daha gelebilir , ama yükseliş her koşulda devam edecek ana trend yukarı yönlü.
    Mesela şu anda gram 145.50TL ,belki buradan direk yükselip 150TL+ olacak , belkide önce 141-143TL tekrar görecek ondan sonra 154-155TL olacak.Yani bu şekilde bir yol izlemeside olası.
    Ama 150TL üzeri görmeden ne olursa olsun altın pozisyonunuzu bozmayın ...bu dönemde al-sat falanda uğraşmayın sakın. dediğim gibi ani yön değişimleri çok fazla oluyor, sabırla beklemeye devam

• Teğmen
    225 Mesaj

Hocam 130un altı hedefiniz ne durumda

|
    |

Orijinalden alıntı: Msavaşusa

hala geçerli , ama önce 151-155TL üzeri ondan sonra 125-130TL

Orijinalden alıntı: climanjero

quote:

Orijinalden alıntı: Msavaşusa

hala geçerli , ama önce 151-155TL üzeri ondan sonra 125-130TL

Peki bu 130 ları gördükten sonra yön tekrar yukarı gider mi ?

• Yarbay
    5183 Mesaj

Tabiki gider

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sess!zZ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Canlı Tv izle
Sohbet
Bitcoin
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.