Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
87.984
Cevap
989
Favori
3.445.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 3245
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2939
  • Ortalama Mesaj Aralığı 56 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 280627
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3245
  • Favoriye Eklediklerim 991
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • KMLSNY (3685 mesaj) cosef (2939 mesaj) ogunmas (2275 mesaj) By_XenoN (2203 mesaj) climanjero (2181 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (19330 mesaj) Mobil (9479 mesaj) Tablet (1570 mesaj) (12 mesaj) Mini (1065 mesaj) Uygulama (119 mesaj)
  • @
Giriş
    2368 Mesaj
    altın hafta içi düşüşünü koruyacak bence, beklenebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Altın ons değişiklik göstermedi zaten dolar/tl kurundaki gevşeme gram fiyatını aşağıya çekti ama bence geçici bir süreç bu. Borsalarda geçen hafta başlayan düşüş dahada büyüyerek devam edecek henüz bitmedi , madenler bekleme aşamasında. bist'te satışa dönebilir her an. dolar kuru tekrar 3.62 üzerine yükselecektir. gram altında 150tl+ beklemeye devam derim

Orijinalden alıntı: climanjero

Altın ons değişiklik göstermedi zaten dolar/tl kurundaki gevşeme gram fiyatını aşağıya çekti ama bence geçici bir süreç bu. Borsalarda geçen hafta başlayan düşüş dahada büyüyerek devam edecek henüz bitmedi , madenler bekleme aşamasında. bist'te satışa dönebilir her an. dolar kuru tekrar 3.62 üzerine yükselecektir. gram altında 150tl+ beklemeye devam derim

Bekliyoruz

Orijinalden alıntı: TESLA37

quote:

Bekliyoruz

Piyasada tuhaf şeyler oluyor... son 2 haftadır özellikle euro ve avrupa borslarındaki balon artışlar dikkatimi çekti.Kötü kokular geliyor burnuma , ne çıkacak ardından bekleyip görelim bakalım
    |
    |

• Yarbay
    15529 Mesaj
    2 günde 9 kuruş düştü. Şaka gibi.
    Yükselmesi ile düşmesi aynı anda oluyor. Yükselmeler satış fırsatı kısacası...
    |
    |
    10 bin tl gibi küçük birikimler için, Halkbank maaş hesabımdan gram altın alım yapıyorum fakat aradaki makas çoğu zaman 1.25 tl gibi ve bu sanırım yüksek. Alıp satarken bir ücret almıyor ne dersiniz başka bankayla mı çalışmak daha karlı olur? Birde sizce en ideal gram altın alım fiyatı nedir yani şu fiyatı görünce kesinlikle al kaybetmezsin dediğiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim yardımcı olan dostlara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Banka konusunda birşey diyemiyorum al birini vur ötekine.. Alım fiyatı için ise son 1 haftalık mesajları okumanızı öneririm. Bu konuda ki birçok arkadaş son 1 haftada bahsedilen fiyatlardan alım yaptı. Yükselmesi öngörülen rakam 150 ve bu rakamı baz alırsak şu anki fiyatlardan bile alınabilir gibi. Yatırım tavsiyesi değildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    OrQuN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

dolar/TL 3.56
    bu aralardan tekrar destek gelecek diye düşünüyorum, daha önce 3.52'den alım fırsatını kaçıranlar varsa girmeyi düşünebilirler.

İlk defa katılıyorum. Belki ikinci

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: hayatgezi

Banka konusunda birşey diyemiyorum al birini vur ötekine.. Alım fiyatı için ise son 1 haftalık mesajları okumanızı öneririm. Bu konuda ki birçok arkadaş son 1 haftada bahsedilen fiyatlardan alım yaptı. Yükselmesi öngörülen rakam 150 ve bu rakamı baz alırsak şu anki fiyatlardan bile alınabilir gibi. Yatırım tavsiyesi değildir.

Mesajların çoğunu okudumda şuan için 144.50 tl den altın almak mantıklı mıdır sizce? Altında duracağı zaman dilimi 2 ay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrQuN -- 25 Mayıs 2017; 12:16:14 >
    |
    |
    Bahsedilenler: climanjero

1-Yıllık Kazanç 351,11%

Hocam bilginiz var mı Bitcoine mi yatırım yapsak ?
    |
    |
    Bahsedilenler: climanjero

1-Yıllık Kazanç 351,11%

2014 yılındaki çöküş sırasında ~300$ civarı eğlencesine almıştım BTC ama ne oldu bilmiyorum, kayıplarda
    Bitcoin ilk büyük rallisini 2013 yılının son çeyreğinde yapmıştı , 2 aydan kısa bir sürede 85$'dan 1160$'a kadar yükseldi.Ondan sonra balon söndü ve 2015 yılının başlarında 150$'a kadar düştü fiyatı.Şu anki yükselişte 2015'in sonlarında başladı 2000$ üzeri hedefler verilmişti zaten bu senenin başlarında.

Şimdi; finansal pencereden bitcoin ve diğer kripto paraların(crypto-currency) geldiği duruma bakarsak fiyatların sadece ve sadece haber ve %100 spekülasyonla yönlendirildiğini görmek pek zor değil.
    Finansal bir değeri (Hisse senedi , Tahvil , Currency(USD,EUR,GBP v.s...) , Emtia(altın , petrol v.s...) değerli yapan asıl ana etken bu finansal varlıkların içsel değerleridir.Yani bu varlılara yatırım yaparken bunların arka planında bir finansal dayanağı olduğunu bilerek yaparsınız.
    Crytocurrecy dediğimiz bitcoin ve alternatiflerinde ise böyle bir değerden söz etmek mümkün değil.Dolaysı ile bu tip %100 söylentilerle fiyatlanan varlıkların nereye kadar yükseleceğini kestirmek mümkün değildir.Ama öyleki bu tip spekülatif balonlar eninde sonunda patlamaya mahkumdur ve patladıkları zaman uzun periyotta verdikleri bütün kazancı çok kısa sürede geri silebilirler.Yani bitcoin'in yarın sabah hop diye 500$'a geri inmemesi için arka planında bunu durdurabilecek hiçbir güvence/dayanak bulunmuyor.
    Tarihte buna benzer örnek çoktur en bilinenlerden birisi 17.yy hollanda lale soğanı balonu mesela.
    Tabi bu tür balonlarda ekonomi medyasınında rolü büyük oluyor .Geleceğin para birimi olacak v.s. türü haberlerle besleniyor...birde bunun üstüne sürü psikolojisi eklenince ver gazı.
    Günümüze kadar dünyada yüzlerce para birimi geldi geçti ve geri planda dayanağı olmadığından ötürü hepsi tamamen yokoldular.(%100 değer kaybı , tam çöküş).Bitcoin'in dijital olması , güvenli yada hızlı olması onu finansal değer açısından farklı yapmıyor.insanlar tarafından benimsenmesi / kullanılmasıda değiştirmez bunu.
    Peki balon nerede patlar? İşte burası tamamen gizem. belki 2200$ , belki 3000$ , belki 10000$?
    Ama sonu belli bence.
    Kısacası ; bulaşmayın diyecem ama siz bilirsiniz 10000$'a falan yükselirse bana sövmeyin sonra.
    YTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 23 Mayıs 2017; 1:10:19 >

• Teğmen
    173 Mesaj
    quote:

quote:

1-Yıllık Kazanç 351,11%

2014 yılındaki çöküş sırasında ~300$ civarı eğlencesine almıştım BTC ama ne oldu bilmiyorum, kayıplarda
    Bitcoin ilk büyük rallisini 2013 yılının son çeyreğinde yapmıştı , 2 aydan kısa bir sürede 85$'dan 1160$'a kadar yükseldi.Ondan sonra balon söndü ve 2015 yılının başlarında 150$'a kadar düştü fiyatı.Şu anki yükselişte 2015'in sonlarında başladı 2000$ üzeri hedefler verilmişti zaten bu senenin başlarında.

Şimdi; finansal pencereden bitcoin ve diğer kripto paraların(crypto-currency) geldiği duruma bakarsak fiyatların sadece ve sadece haber ve %100 spekülasyonla yönlendirildiğini görmek pek zor değil.
    Finansal bir değeri (Hisse senedi , Tahvil , Currency(USD,EUR,GBP v.s...) , Emtia(altın , petrol v.s...) değerli yapan asıl ana etken bu finansal varlıkların içsel değerleridir.Yani bu varlılara yatırım yaparken bunların arka planında bir finansal dayanağı olduğunu bilerek yaparsınız.
    Crytocurrecy dediğimiz bitcoin ve alternatiflerinde ise böyle bir değerden söz etmek mümkün değil.Dolaysı ile bu tip %100 söylentilerle fiyatlanan varlıkların nereye kadar yükseleceğini kestirmek mümkün değildir.Ama öyleki bu tip spekülatif balonlar eninde sonunda patlamaya mahkumdur ve patladıkları zaman uzun periyotta verdikleri bütün kazancı çok kısa sürede geri silebilirler.Yani bitcoin'in yarın sabah hop diye 500$'a geri inmemesi için arka planında bunu durdurabilecek hiçbir güvence/dayanak bulunmuyor.
    Tarihte buna benzer örnek çoktur en bilinenlerden birisi 17.yy hollanda lale soğanı balonu mesela.
    Tabi bu tür balonlarda ekonomi medyasınında rolü büyük oluyor .Geleceğin para birimi olacak v.s. türü haberlerle besleniyor...birde bunun üstüne sürü psikolojisi eklenince ver gazı.
    Günümüze kadar dünyada yüzlerce para birimi geldi geçti ve geri planda dayanağı olmadığından ötürü hepsi tamamen yokoldular.(%100 değer kaybı , tam çöküş).Bitcoin'in dijital olması , güvenli yada hızlı olması onu finansal değer açısından farklı yapmıyor.insanlar tarafından benimsenmesi / kullanılmasıda değiştirmez bunu.
    Peki balon nerede patlar? İşte burası tamamen gizem. belki 2200$ , belki 3000$ , belki 10000$?
    Ama sonu belli bence.
    Kısacası ; bulaşmayın diyecem ama siz bilirsiniz 10000$'a falan yükselirse bana sövmeyin sonra.
    YTD

Teşekkürler hocam haklısınız
    |
    |

• Yarbay
    3179 Mesaj
    Selam arkadaşlar,
    Nisan başından beri dolardayım ortalamam 3.67 civarı.
    Bekle bekle sıkıldım zaten kısa vadeli girmiştim ne yapsak parite çıktıkça çıkıyor euro uçtu gidiyor dolar sıkıştı 3.55 3.58 arasına.
    Geçen seferki gibi 3.7 üstünü gördümmü satıp tekrar 3.56 3.57 leri bekleyip giriş yapmayı düşünüyorum.
    Yorumunuz nedir ben ve benim gibi terste kalanlar için?
    En azından zararı azaltıp paranın boş boş durmamasını sağlamak niyetindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi v1gor -- 23 Mayıs 2017; 10:56:49 >
    |
    |
    O değil de bitcoin alalım mı bitcoin?

|
    |

Harika yazmışsın ya valla ancak bu kadar net açıklanabilirdi

|
    |
    climanjero kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

dolar için beklemede kalın , biliyorum sıkıldınız ama malum piyasaya istediğimiz zaman yön veremiyoruz.
    dolar ve altın için ibre hala yukarıyı işaret ediyor... artık ne zaman yükselirlerse , beklemeye devam.dolar 3.70 üzerine çıktığında tekrar değerlendirmek lazım belki dahada yukarılara gidecek.ilk hedef olan 3.70'e bir gelsin bakalım , genel olarak dünya çapında durgunluk var son bir kaç gündür yine ama fazlada beklemez böyle.
    |
    |
    Bahsedilenler: v1gor

Hocam sizce bu bekleme süreci ne zaman kadar olur? 3 haftalık sürem var. 3.59 dan girdim. Son ana kadar beklesem mi yoksa 3.6x gördüğümde çıksam mı?
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: blackeagle067

Hocam sizce bu bekleme süreci ne zaman kadar olur? 3 haftalık sürem var. 3.59 dan girdim. Son ana kadar beklesem mi yoksa 3.6x gördüğümde çıksam mı?

fazla beklememesi lazım hatta bu 3.55-3.56 seviyelerin tekrar görülmesi bile enteresan.Yalnız yükseliş olduğu zaman hızlı olabiliyor mesela geçenlerde 3.52 civarlarında iken 48 saatten az bir sürede 3.62 üzerine kadar fırladı.Bir sonraki yükselişte aynı şekilde olacak diye düşünüyorum.Bugünde başlayabilir , yarında yada sonraki günde.Ama 3.70 hedefinde bir sapma olmayacak kesinlikle

Şu anda trumpın görevden alınmasıyla ilgili söylentiler dolaşıyor etrafta. Bundan dolayıda dolar tüm gelismekte olan ülkelerde zatıf durumda. Ama 3.70 i test edeceginden eminmisiniz kac sefer 3.60 dan döndü. Su an 3.62-63 olursa cıkıp tekrar 3.5x li seviyelerden girmeyi düsünüyorum. YTD

|
    |

Orijinalden alıntı: ihsan123456

Şu anda trumpın görevden alınmasıyla ilgili söylentiler dolaşıyor etrafta. Bundan dolayıda dolar tüm gelismekte olan ülkelerde zatıf durumda. Ama 3.70 i test edeceginden eminmisiniz kac sefer 3.60 dan döndü. Su an 3.62-63 olursa cıkıp tekrar 3.5x li seviyelerden girmeyi düsünüyorum. YTD

bir sonraki yükseliş başladığında 3.62'den dönmez bence ,benim gördüğüm 3.70 üzerine kadar hız kesmeden yükselir.
SEO
Bitcoin
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,768
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.