Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (4106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
88.161
Cevap
923
Favori
3.558.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 41044105410641074108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Suan yatırım aracı olarak hangisi alınır?euro dolar altin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BEYAZ PASSATLI PRENS -- 3 Ağustos 2016; 14:55:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecan22

Arkadaşlar elimde 14 tane tam altin var bunu zarar etmeden yada min. Zararlar nasıl altın hesabına gram altın olarak aktarabilirim.
    Aslında bozdurup borsaya da girmeyi düşünüyorum. Fakat zamanlama yi kestiremiyorum. Altın lar annemin bu arada bir kaç yıl bende güvencede kalacak. Umarım kalır.

http://www.turkiyefinans.com.tr/tr-tr/bireysel/altin-urunleri/Sayfalar/altin-sube.aspx

• Gümüşte O sinsi gülüşü bi ben mi fark ettim?
    -Napcak şimdi alanlar zararına mı satacak? Hadi bakalım haftaya 19$ görürsek,işte o zaman dans..

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı
  • Herhangi birini seçmektense sepet yapmanı tavsiye ederim, hepsinden biraz...

• İngiltere genişleme kararı verdi. Altın için alarm vakti heyy. Doların son faiz arttırımı ile güçlenme işi biraz arafta gibi sanki. AB den de genişleme adımı bekliyorum ben.

Euro=dolar olmaya az kaldı

• BOE 25 baz puan faiz inidirimi bekleniyordu zaten.İlk tepkiler çok sert olmadı.
    Yalnız dolar'daki güçlenme iyiden iyiye artabilir önümüzdeki 2-3 aylık periyotta.
    Altın 1362$'da geziniyor , aşağı yönlü dönüş başlayabilir artık buralardan ve arka arkaya çok sert satışların geleceğini tahmin ediyorum.İlk hedef 1130$ görülüyor fakat bu sefer destek bulamayıp 1000$'dan daha düşük bir rakamada çekilebilir.Beklentim bu yönde.YTD
  • juke sero kullanıcısına yanıt
    Alarm vakti derken düşüşe mi geçecek sizce yoksa yükseliş alarmı mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayatgezi

Alarm vakti derken düşüşe mi geçecek sizce yoksa yükseliş alarmı mı?

Ustasına soralım :))

Benim tahminim artacak yönünde

• 50 k var altın döviz gümüş faiz nereye gidilir nerde kalmak mantıklı
    %11 veriyor aylık
    Daire bakayım dedim 1.08 kredi 200 k çeksek geri ödemesi 360 k 160 k faiz
    10 yılda kira geliri 120k + olsa bile 10 senede yatırım kurtarmıyor anaparayı ha daire 250 ise olacak 400-500 k
    Yatırım işi zor 3 kuruş olunca ne tarafa gideceğini kestirmek daha zor
    Konut piyasası be olur 5 sene içerisinde ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoserdar -- 5 Ağustos 2016; 13:39:09 >
  • ottoserdar O kullanıcısına yanıt
    Enpara'ya günlük faize yatır. Dolar düşünce kafana yatan seviyeden dolar al. Yükselince sat. Yüksek dolar alma. ₺ deyken Faizde kalsın. Tek döngü bu bende.

• ottoserdar O kullanıcısına yanıt
    10 sene bile sabredebilecek gücünüz varsa thy hissesi çok güzel kar getirir gibi duruyor.2020'ye kadar reise bişey olmazsa ve bölgede bir savaşa falan girmezsek parayı 3'e 4'e katlamak gayet kolay.
  • gümüş tokatlar demiştik,çılgın düzeltme gelecek de demiştik,haftaya bakalım,18,50 $ belki?

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı
  • Abd yeni dataları fena değil fed hamlesi için çok yol var. Ancak finansal piyasalarda da bir şişkinlik mevcut. Yani şu altın bir 1500 dolarları görse risk out olacak ama işte dünyaya yön vermek kolay değil.

Gram bazında 135-140 lira, ons bazında 1500 dolar hiç zor değil kısa vadede. Yani altın sert çakılma hareketi öncesi bir tepe noktası arıyor bu çok net belli. Zaman o kadar ki şu brexit olayı işi baya karıştırdı ve herşeyi biraz öteledi.

Fedin yaz aylarında speküle edip dolarda hareketlenme olacağı savım doğru çıktı ancak brexit brexit

Vadeyi 2 ay yapalım. Eylül sonu itibariyle altının tepe noktasına ulaşacağını düşünüyorum.

Dolarda ise dolar endeksi bazında bakarsak hesaplar çok karışıyor. Bir türlü gerileme olmadı aksine baya arttı. Ki Euro çok değerlenmedi. 1,10 larda gezen Euro dolar paritesi fed hamlesini bence öteler. Buna mukabil avrupada da genişleme sinyali var.

Vel hasıl kısa vadede dolar tl aşağı yönlü (darbecikler olmazsa ki zor) borsa bir 80-82 bandını test edebilir. Altın ise bence tam zamanı ytd

• quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

BOE 25 baz puan faiz inidirimi bekleniyordu zaten.İlk tepkiler çok sert olmadı.
    Yalnız dolar'daki güçlenme iyiden iyiye artabilir önümüzdeki 2-3 aylık periyotta.
    Altın 1362$'da geziniyor , aşağı yönlü dönüş başlayabilir artık buralardan ve arka arkaya çok sert satışların geleceğini tahmin ediyorum.İlk hedef 1130$ görülüyor fakat bu sefer destek bulamayıp 1000$'dan daha düşük bir rakamada çekilebilir.Beklentim bu yönde.YTD

Üstadım düşüş başladı diyebilir miyiz ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Üstadlar merhaba

Geçen hafta ki tavan yükseliş sonrası GÜMÜŞ için yorumunuz nedir???
  • GÜMÜŞ YORUMU İSTİYORUZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: triger

GÜMÜŞ YORUMU İSTİYORUZ

Gumus yilsonu patlamasi icin son hazirliklari yapiyor bence.buralardan parcali alim yapilir derim.
    4.ceyrekte emtia ve dovizde yuzler gulecek diye yaygin bir kani var,bende kartimi sadece gumusten yana kullanacagim,bu haftadan itibaren alimlara basliyorum 2-3ay sonra satmak uzere.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pasaa ®

quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

BOE 25 baz puan faiz inidirimi bekleniyordu zaten.İlk tepkiler çok sert olmadı.

Üstadım düşüş başladı diyebilir miyiz ?

Hocam valla başlaması lazım artık çok çok gecikti bende bayıldım artık , aslında mayıs ayından beri bekliyorum ben uzun bir aşağı salınımı fakat arada Brexit referandumu ve FED sahneye çıkınca spekülasyon tekrar genişledi yukarıya doğru.
    Altın asıl çakılmayı yapmadan önce 1355$-1360$ , Gümüş 20.40$-20.60$ aralıklarını tekrar ziyaret edebilirler bu hafta içerisinde fakat şu anda daha yukarısı kapalı görünüyor , asıl düşüş trendi o rakamlardan başlayabilir.
    2 senaryoda hala geçerli , birinci durumda Altın 1120-1140$'a kadar düşüp oradan tekrar yön değiştirip önümüzdeki yıl 1500$ üzerini hedefleyecek.Gümüş için bakarsak altınla beraber düşerken 14.80$-15.20$ aralığına kadar düşer gibi oradanda tekrar yükselişe geçip önümüzdeki sene 30$ üzerine çıkabilir yeni bir yükseliş trendinde.
    Bir diğer senaryoda ABD dolar'ında bir deflasyon hareketide görebiliriz. Bu durumda altın önceki çakılmalardan dahada sert bir şekilde 1000$'ın aşağısına kadar bir anda gerileyebilir. Gümüş'te 12-13$ seviyelerini görebilir bu durumda.Tabi bunlar anlık olarak olacaktır.Altın her durumda 1500$ üstüne gelecek bir yerde.
    YTD

• climanjero C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcse2k3

quote:

Orijinalden alıntı: triger

GÜMÜŞ YORUMU İSTİYORUZ

Gumus yilsonu patlamasi icin son hazirliklari yapiyor bence.buralardan parcali alim yapilir derim.
    4.ceyrekte emtia ve dovizde yuzler gulecek diye yaygin bir kani var,bende kartimi sadece gumusten yana kullanacagim,bu haftadan itibaren alimlara basliyorum 2-3ay sonra satmak uzere.

YUKARI GİTME Mİ BEKLİYORSUNUZ BURDAN DAHA DÜŞERMİ
  • 
Sayfa: önceki 41044105410641074108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.