Şimdi Ara

DH Tenisçiler Klubü - Toplanıyoruz (60. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.441
Cevap
33
Favori
78.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bilgilendirmenize cok tesekkur ederim, tahmininiz dogru, bulmaya calsitigim tenis kortu Cesmealti bolgesi
    Tekrar tesekkur ederim
  • daytons D kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, eğer oynamak isterseniz PM'den ulaşabilirsiniz. Ben de Urla'dayım
  • Selam millet.

istanbula taşınalı 2 yıl oldu ve tenis oynayabileceğim birini henüz bulamadım. varsa oynamak isteyen bana ulaşsın. 7-8 yıldır oynuyorum. güzel haberlerinizi bekliyorum ;)
  • Karşıyaka Bostanlı sahilde orta seviye tenis oynamak isteyen olursa pm atabilir. yaş 42 bu arada
  • silbirx S kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de bazen partner bulamıyorum, veya çifler maçına dördüncü lazım olabiliyor.
    Kalamış Marina'daki ücretsiz kotlarda oynuyoruz, yer olarak size uygunsa haberleşelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.Başlangıç seviyesinde tenis oynuyorum.Kadıköy, Maltepe veya Ataşehir civarlarından oynamak isteyenler varsa iletişime geçebiliriz.
  • merhaba arkadaşlar orta seviye tenis oyuncusuyum kadıköy civarında partner arayan varsa pm atsın.
  • ARKADAŞLAR ANTALYA'DA TENİS OYNAMAK İSTİYORUM
    AMATÖR VEYA ORTA DÜZEY SEVİYEDEKİ ARKADAŞLAR İRTİBATA GEÇERSE SEVİNİRİM
  • Yaz geldi tenis muhabbeti iyica canlanır şimdi, oynamayalı uzun zaman oldu her raketi elime aldığımda baştan öğreniyorum şu rakip bulma sıkıntısı

Anadolu yakasında bir buluşma ayarlasak gelen olur mu acaba ?
    Muhabbet eder bi yerde otururuz tanışmış oluruz belki korta geçeriz insanlar gelcekse program ayarlanır aslında
    Yeni bir konuda açarız konudan insanlara pm'de atarız

Tabi tek başıma yapamam destek lazım :)

@Danirello @gamstt12 @Dia6l0 @Something @mcmvq

@pissagor @powermoon @silbirx
  • Bayrampaşa civarında hafta sonları tenis oynayabilecekleri beklerim. Park ada tenis kortu çok iyi durumda ters gelen varsa bayrampaşa spor aş tenis kortu da var. seviyem 3 yıl önce başladım ama hiç devamlı oynamadım, yaz aylarında 5-6 kere oynuyorum. ilk başladığım yıl devamlı oynamıştım tekrar o formuma dönmek istiyorum.
  • 3.5 yıldır İzmir'de oynuyorum turnuvalara katıldım...
  • tabiki olabilir ben de partner bulmakta zorlanıyorum. orta-ileri seviye oyuncusuyum. kadıköyde ikamet ediyorum. moda da ya da özgürlük parkında veya o civarlarda oynamak isteyen varsa eşlik edebilirm
  • quote:

Orijinalden alıntı: reyezuelo

Üniversite 3. sınıfa geçtim bu sene ve geç olsa da tenise başlamak istiyorum. Ntv de maçları falan takip ederdim nasip bu seneyeymiş

http://urun.gittigidiyor.com/spor/wilson-tour-slam-tenis-raketi-tasima-kilifli-90233050

http://urun.gittigidiyor.com/spor/wilson-tourslam-2013-yeni-seri-reaksiyonel-raket-89966149

http://urun.gittigidiyor.com/spor/wilson-energy-xl-titanyum-tenis-raketi-kilif-top-91453211

http://urun.gittigidiyor.com/spor/wilson-procomp-tek-parca-tenis-raketi-top-brn-91567005

http://www.sahibinden.com/listing/alisveris-spor-raket-sporlari-wilson-six-one-comp-tenis-raketi-tek-parca-133297433/detail/

Başlangıç seviyesi olarak bu 5 raketten hangisini önerirsiniz. Yada 130tl kadar daha iyi bir raket varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Eğer bu sporu yapabileceğime inanırsam ilerde daha iyi raketlere geçebilirim ama şimdilik servis atmayı öğretecek, atılan topları karşılayabilecek şekilde bi raket olursa iyi

olur.

Yaklaşık 8 senelik masa tenisi geçmişim var, bu tecrübemin teniste de işime yarayacağını düşünüyor musunuz? Masa tenisi tekniğim genellikle kesik ve servise yönelikti.

dostum geçen ay tenis raketi aldım. fakat decathlon daki personelin yanlış yönlendirmesi sonucu başlangıç seviyesi raketi almışım. orta-ileri seviye oyuncusuyum ben o yüzden daha ileri seviye bi raket alıcam satarsam elimdekini. 170 tl ye almıştım istersen 140tl ye vereyim sana faturası falan herşeyi duruyo

raket bu:http://www.babolat.com/product/tennis/racket/pulsion-102-121111
  • malesef baya geç kaldın raket alalı 6 ay oldu nerdeyse eylülde erasmus yapıcam ordan iyi bir raket kapıp gelirim :))
  • Ben de tenise başlıyorum bu hafta.

• Herkese merhaba. İnternetten araştırırken bu forumda böyle bir başlık altında toplandığınızı görmek beni bir hayli memnun etti.
    Çocukluk zamanında 4 yıl profesyonel bir şekilde oynadığım ve malesef sakatlık dolayısı ile bıraktığım tenis hayatımı işimden arta kalan zamanlarda oynuyorum. Spinli forehand ve sert two handed backhand vuran, kondisyonu yüksek, genellikle servis vole kombinasyonuyla atak oynayan biriyim. Zevkli ralliler yapabileceğim tenis partnerleri arıyorum. İşim gereği ayın yarısı türkiyedeyim yani boş vaktim çok :) İstanbul, Beylikdüzü'nde bir sitede oturmaktayım sitenin kendine ait kortu bulunmakta çoğu zamanda boştur. İlgilenen arkadaşlar günün her saati temasa geçebilirler, 0537 485 50 48 bu numaradan ulaşabilirsiniz, eğer kapalıysa yurtdışındayım demektir whatsapptan yazabilirsiniz :) Herkese iyi günler.
  • Ek olarak; raket konusunda benim görüşüm hafif raketlerden kaçınılmalı, ileride omuz dirsek ve bilek sakatlıklarına yol açabiliyor. Ağır raket ile vuruşlar orantılı olarak dahada sert olur. Fakat güçsüz ve kondisyonu düşük arkadaşlar 2. setin ortasından sonra vuruş kalitesinin düşüklüğü ile baş etmek zorunda kalabilirler :) Eğer orta düzey ve üstüne çıktıysanız tenis raketinin yüzey hacminin küçülmesi isabetli vuruşlarınızın artmasını sağlar. Yani kendinize güveni sağladıktan sonra alabildiğiniz kadar yüzeyi küçük bir raket almaya çalışın özellikle deep vuruşlarınızdaki gelişimi rakete alıştıktan sonra fark edersiniz. Sap boyu ise size kalmış birşey biraz hissiyat ile alakalı. 20 30 liralara raket almadıktan sonra wilson babolat head yada fasa fiso çok fazla fark etmez ama benim tavsiyem bir kereliğine para kıyıp 200 300 lira arası birşey almanız. Ve mutlaka telsiz alıp telini ayrı alarak taktırın. Aslında en güzeli domuz bağırsağından yapılan teller fakat hem ülkemizde bulmak zor hemde ortalama ömrü 2 hafta :) Yani maliyeti yüksek profesyonel olarak sponsor yardımıyla yapılmadığı sürece bir anlamı yok yani.

Mesela ben stil olarak sert ve spinli vuruşlar yapmayı seven, 2 deep - 1 file dibine kesme ile puan almaya çalışan, sert vuruşların ardından yavaş returnleri sprint ile önde karşılamaya çalışan, rallileri domine edip atak oynayan, rakibi hataya zorlamaktan çok risk alan tarafım. Yani agresif bir oyun tarzım var. Oyüzden benim ihtiyacım olan raket ortalama 330-350 gr yani sıralamada üstlerde bir ağırlıkta, kafa büyüklüğü 98-96 arası, orta derece kordajlı, raketin esnekliğini olabildiğince düşük olmalı. Tabi bunlar hep alışma süreciyle olacak şeyler :) Eğer gittiğiniz herhangi bir tenis klubü yada akademisi varsa hocalarınızla görüşmeniz ve fikir alışverişinde bulunmanız çok daha yararlı olacaktır. Düşündüğünüz raketin internetten (özellikle yabancı sitelerde) kullanıcı yorumlarınıda gözden geçirin çünkü raketlerde araba gibi hepsinin avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Mükemmel bir raketi bulmak neredeyse imkansızdır. Herkese iyi günler
  • Arkadaşlar merhaba,bugün oynanacak wimbeldon maçlarını kim kazanır sizce bilenler acil yorum yazabilir mi

• 4 yıl, Kuşadası

• Arkadaşlar merabalar bi konu hakkında sizlere danışmak istiyorum. Ben yaklaşık 6 aydır abimin oturduğu sitedeki tenis kortunu kullanıyorum. Orada başladım tenise ve bayağı bi sevdim oynadıkça. Şimdilerde abimin sınavları varmış o yüzden çok seyrek gidebiliyorum yanına. Ben esenlerde oturuyorum ve burda tenis kortu yok. Acaba çevre ilçelerde halka açık tenis kortu varmı yada onun gibi bir yer. Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım ederlerse çok memnun olurum. Istedigim şey ücretsiz veya çok az ücreti olan bi kort bulup orada kendi kendime çalışmak veya etraftakilerle tenis oynamak.

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.