Şimdi Ara

____ ::: DH SAAB TAKIMI ::: _____ (150. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.471
Cevap
58
Favori
317.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: intrade11

Selamlar Arkadaslar bende saab aldim 1 sene once 9-5 2.0 lpt 225 beygir 65000 bndeydi :) suanda 85000 binde resimler burda :)

https://store.donanimhaber.com/25/d9/00/25d90043f7ed7ca4bc177022848b1ed1.jpg
    https://store.donanimhaber.com/3b/8d/2a/3b8d2a27a5f89c665164d2948a5207e3.jpg
    https://store.donanimhaber.com/3c/94/16/3c9416444e546726925a64675808a2fd.jpg
    https://store.donanimhaber.com/8a/21/e0/8a21e0b4b1672b055ee1013f755057dd.jpg
    https://store.donanimhaber.com/09/f7/7b/09f77bc60d7ae8967745bad93c8e6fc2.jpg
     ____ ::: DH SAAB TAKIMI ::: _____ ____ ::: DH SAAB TAKIMI ::: _____ ____ ::: DH SAAB TAKIMI ::: _____ ____ ::: DH SAAB TAKIMI ::: _____ ____ ::: DH SAAB TAKIMI ::: _____ ____ ::: DH SAAB TAKIMI ::: _____

ARKADASLAR GUZELIM ARAICIMI SATIYORUM BILGINIZE SIZ FIYAT SOYLEYIN ANLASALIM :)

PLAKASI 34 ECP 43 SORDULABILIRSINIZ.

ARAC ILE DAHA DETAY BILGI ALMAK ICIN SAAB GOKSENLER TUNC BEY ILE GORUSEBILIRISNIZ. SUANDA 89000 BINDE.

• tabıkı olur ıdman 19:30 da 21:30 evdeyım. bi konusalım
  • evet arkadaslar yardımınızı ıstıyorum dıreksıyon yag pompam arızalı power dıye gecıyor. ucuza cıkmasını bulmak mumkun mu bılen duyan var mı?
  • Arkadaşlar EPA' nın deri koltuk ve kapı döşemelerine bakım yapmak istiyorum. Aşağıdaki ürün hakkında tecrübesi olan var mı?

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otdgfg4466&categoryId=20035746
  • motie53 M kullanıcısına yanıt
    Hocam öcelikle EPA hayırlı olsun, diri duran bir araç.

Gecen hafta Saab garage'a uğradım. Ustaların ikisi de ilgili ve iyi insanlar. Donanımları da yetkili servisten farksız gördüğüm kadarı ile.

Bizim ufak bir elektrik sorunumuz, iç trim sesi ve biraz da lastikte uğultu sesi vardı. Hepsini düzelttiler, uğultu için de rotçuya gitti ama onlarda bir sorun gözükmedi. Velhasıl bunların karşılığında siftah yap yeter dediler. Bir de aracı orjinal tech cihazına bağlayıp genel durumuna da baktılar. Asıl ağır işlerimiz sonraya kaldı biraz tuzluca basraf edecek gibiyiz. @motie53

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onurcukka O kullanıcısına yanıt
    Onur hocam çok teşekkür ederim. Aracımdan oldukça memnunum uzun bir süre masraf çıkarmadan binerim diye düşünüyorum. Ama yine de iyi bir ustanın elden geçirip acil ve kritik yaptırmam gerekenleri söylemesini istiyorum. Saab Garage aklımda olan bir yer, açıkçası fiyat politikasından çekiniyordum biraz ama dediğiniz gibiyse çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Sizin aracınız kaç modeldi acaba? Bir de benim size sormak istediğim intercooler meselesi var. Turbo motorlu araçlardan anlayan birisi intercooler' ı büyütürsem ısınma sorununu çözebileceğimi söyledi. Acaba bu ne kadar mümkün ve de sağlıklı bir yöntem?
  • Bizimkisi 2006 model dizel.

Nasıl bir ısınma sorunu var araçta? Intercoolerdam olduğuna emin misiniz? Intercoolerı buyutmek yerine yine üzerindeki orjinal boyutta bir intercooler taksanız da bence yeterli olur çünkü normal şartlarda gayet yeterlidir üzerindeki. Bazı kaynaklardan okuduğum bilgilere göre de standart yazılım ile büyük intercooler kullanmanın turboda gecikmelere sebep olabileceği yazıyor. Tek faydası aracın ısısı biraz daha kontrol altına alınmış olur ancak diğer yandan turbo gecikmeleri can sıkabilir. Ha ileride turboyu da büyüteceğim veya yazılım ile basıncı artıracağım diyorsanız büyük intercooler takmak gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freecellop

türkiye deki iki viggen de ilanda bu arada benim merak ettiğim epa nın eski sahibinde bir viggen vardı bunlardan hangisi o çıkaramadım yada denildiği gibi iki viggen yok türkiye de

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-saab-motorsiklet-takasli-169535611/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-saab-saab-viggen-2%2C3-lt-230-hp-166473725/detay

Abi sen 21.000 lik viggen e bak. Fiyatta pazarlıkla dal gir parçala 19.500 seviyesine veya 19.000 seviyesine çekip alırsan iyi olur. Aracın ne sorunu var kesinlikle öğren ! Bazı parçalar ölümdür Saab 9-3 de :S

• quote:

Orijinalden alıntı: waxae

quote:

Orijinalden alıntı: freecellop

türkiye deki iki viggen de ilanda bu arada benim merak ettiğim epa nın eski sahibinde bir viggen vardı bunlardan hangisi o çıkaramadım yada denildiği gibi iki viggen yok türkiye de

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-saab-motorsiklet-takasli-169535611/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-saab-saab-viggen-2%2C3-lt-230-hp-166473725/detay

Abi sen 21.000 lik viggen e bak. Fiyatta pazarlıkla dal gir parçala 19.500 seviyesine veya 19.000 seviyesine çekip alırsan iyi olur. Aracın ne sorunu var kesinlikle öğren ! Bazı parçalar ölümdür Saab 9-3 de :S

malesef araç 18.500 satılmış.

Onur hocam benim aracım Maptun yazılımlı. Standar 205 ps güç üreten aracım şu anda 250 ps gücünde ve mekanik modifikasyon yapılmamış bildiğim kadarıyla. Araç çok fazla ısınmıyor ama ben daha serin olmasını istiyorum. İntercooler büyütülse iyi olur dedi bu konularda tecrübesi olan bir arkadaş ama o işlere girmeyi de hiç istemiyorum. Orjinal haliyle bu gücü yola aktarıyor araç sorunsuz. Bu arada motor içi silikon hortum arayan varsa bir yer buldum ithalatçı direk metre hesabı satıyor. Kırmızı ve mavi renkte mevcut elinde.
  • freecellop kullanıcısına yanıt
    Tüh ya kötü olmuş. Araç temize benziyordu ve sizin aradağınız tarz bir araçtı. Bir de iyi fiyata gitmiş.

Neyse kısmet demek ki sizin nasibiniz değilmiş üzülmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: waxae

quote:

Orijinalden alıntı: tadano

Su ilan icin dusunceleriniz nelerdir?

Ilan no: 118769901, sahibinden.com.

2002 9-3 aero ts

Abi selam bu ilandaki araba benimde dikkatimi çekti. Bilgisayar panelindeki ışıkların eksik yandığı söyleniyor. Şimdi bilgisayar paneli dediği radyo cd çaların üzerindeki SID ekranımı bozuk onumu anlatıyor yoksa kadran tarafınımı anlatıyor tam emin olamadım. Eğer sıd ekranda ışıklarda pikseller gitmişse bunun tamiri yapılabilir. Max masrafı oksitlenme var ise 20-50 tl arası. Oksitlenme yoksa ebay da sıd ekran tamir kitleri satılıyor. Elektronik tamir yapan bir yere gidilecek bu ekran söktürülüp uygun parça koduyla sipariş verilecek. 50-80$ arası sıd ekran kitinin fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam. İşçilik içinde 50-100 tl arası giderse 250 tl civarı bir masrafı olur. Sıd ekran hatası değilse beyinden gelen bir problemse biraz tuzlu olacaktır. Ama beyinden gelen birşeyede benzemiyor. Radyo / cd çaları arızalı diyor. Tamir ettirmeye kalktı tamir mi ettiremedi yoksa teyibi söktürdü adamlar cd çalarımı yapamayıp tamamen mi bozdular. Daha önce forumda konusunu açtım mı hatırlamıyorum ama kendi arabamın teyibini sıd ekranını söküp tamir etmiş birisi olarak bu arabanın teybini ve sıd ekranını sökerken bir hasar verdiler düşüncesi hakim bende. Veya salaklar söküp doğru takamadılar bu sebeple çalışmıyorda olabilir. Maksimum 2000 tl hasarı var diye düşünülebilir. Dediğim gibi aslında bu arabada radyo cd çaların önemi yok. Sony Multimedya alınıp taktırılabilir. Hem dokunmatik ekran olur hemde daha güzel görünür. Radyo cd tarafı sony ile halledilir. Tek birşey kalır geriye Sıd ekrandaki bana göre oksitlenmenin temizlenmesi =) Total 1500-2000 tl arası konsol masrafı var gibi duruyor. Eğer sistem montaj hatasından dolayı çalışmıyorsa 20-25 tl ye yaptırabilirsiniz. Eğer yapacak adama güvenmiyorsanız Ankara'ya uğrayabilirseniz ben söküp yapabilirim.

İlgili sony multimedyahttp://hepsisony.com/?urun-4567-sony-xav-601bt-arac-ici-multimedya

kendi arabamda yaptığım jack parçalama ve ekran tamir işlemlerine ait resimleri atıyorum.
     ____ ::: DH SAAB TAKIMI ::: _____ ____ ::: DH SAAB TAKIMI ::: _____

Dediğiniz gibi bazen böyle dolandırıcılar çıkabiliyor. Biz özellikle Saab kullanıcılarının düzgün kişiler olduğunu düşünerek fazla kontrol etmedik. Böyle kişiler çıktıkça işte insan artık herşeyi alırken defalarca kontrol ediyor.

Suadiyede araç sahibi ile görüştüm dediğin gibi cd çalar bozukmuş üstündeki yol bilgisayarını gösteren mekanizma arızalıymış yakıt durumunu sorunca 13-14 lt yakıyor dedi buda muhtemeler oksijen sensörü yada hava akışmetresi arızalı olduğunu zannediyorum yağ eksiltme sorunu yokmuş şu sıralar klima rezistansı arızalanmış o yapılması gerekiyormuş adam ikinci sahibiymiş fazla kullanımıyormuş aracı haftasonları gezmek için çıkartıyormuş haftasonu vakit bulursam görmeye gideceğim aracı.Bu arada araca biri baktırmış ufak bir yağlanma varmış altında kendisine göre adamın normal birşey yaşından dolayı yağ kaçırması yok dediğine göre ben muhtemelen saab larda üst kapak contası değişiyormu bilmiyorum ama benim önce ki aracımda yağ sızıntısı vardı üst kapak contasını değiştirince problem hallolmuştu buda sanırım ufak bir masrafla halledilebilir diye düşünüyorum aracı 17500 gibi bir rakama alınırsa sanırım çok problem olmaz diye düşünüyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freecellop -- 27 Haziran 2014; 15:47:41 >

• www.rusyayedekparca.com burada var. Orjinali.
    Hocam kusura bakma doğru diyorsun EPA yazılımlıydı zaten... Ben olsam bir araştırıp makul fiyatlardaysa eğer bir üst intercoolerı alırdım aracın sağlığı ve performansı açısından. Ama bence ısınma sorunu başka kaynaklardan olabilir. Maptune yoksa stage 1 yazılım ile birlikte
    İntercooler upgradei de zorunlu tutardı diye düşünüyorum. Sen bir Garage'a uğra da orda net teşhis konur bence.

Edit: Isınmadan kasıt nedir? Hararet mi yükseliyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Yok araç hararet yükseltmiyor aksine ibre ortayı yukarı geçmedi. Şimdi yaz mevsimi olmasına rağmen böyle, kışın daha da verimli olur. Benimki biraz fantezi sanırım, en iyisi hiç girmeyeyim intercooler işine. Zaten ben aracı çok sıkıştırmam ancak düz yol bulursam sport modda basıyorum, o da çok uzun süreli olmuyor. Genellikle şehir içi sakin kullanıyorum. Garage ile görüştüm telefonda, aracın kontrollerini yapıp şunların değişmesi lazım demek için ücret istiyor musunuz dedim. Bir siftah atarsınız dediler Ben Ramazan Usta ile tanıştım bir de bu Saab Garage' daki ustalarla tanışmak istiyorum. Sonrasında nereye gideceğime karar vereceğim. Sizin tavsiyeniz ve şurası daha iyi diyebileceğiniz yer hangisi karşılaştırırsanız?
  • Waxae ben de ankaradayım. Gölbaşı 99 model Saab 9-3 2.0 lpt

Ben gm Garage Servisi'ne gidiyorum. Rasim usta var. Çok memnunum. Sami Rıdvan hoca veya sen burdan memnun değildin. Neden ? Hangi servisten memnununuz ? SOC mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam biz uzun yıllar Ramazan ustanın müşteriyisiz. Ramazan usta birçok noktaya pratik ve sonuç odaklı çözümlere üretebilen bir birikime sahip.

Öte yandan Saab Garage ustaları da yetkili servisten eğitimlerini almış, bu işin kalbinden gelmiş insanlar. Eminim onların da işçilikleri ve tanıları oldukça iyidir. Bir avantajları orjinal Tech2 cihazına sahip olmaları. Bu cihazdan Ramazan ustada'da var artık ama ufak bir yazılım sorunu vardı 1-2 ay önce. Sanırım çözmüştür onu da.

Ben mekanik işlerde Ramazan ustayı, elektrik - yazılımsal işlemlerde Saab Garage'ı tercih ederim.

Edit: Öte yandan EPA Ramazan ustanın bildiği bir araç. Bunun da faydası olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onurcukka -- 28 Haziran 2014; 13:33:02 >
  • Saab Garage musterisiyim va acildigindan beri gidiyorum ondan oncede engin otoda ayni ustalar bakiyordu ayrica bende tam aksine hem mekaniksel ve elektriksel olarak iki durumdada saab garage derim cok memnunum cunku ayrica ramazan ustayada gitmisligim var ikisininde ne konuda hangi konularda daha iyi bilgili oldugunuda biliyorum saab garage yi oneririm eger araciniza iyi bakiyorsaniz ve titizseniz tavsiye ederim memnun kalmama sansnz yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba ben de bir Saab almayı düşünüyorum ancak marka hakkında çok fazla bilgim yok.Burda okuduğum kadarıyla bu marka hakkında çok bilgi sahibi arkadaşlar var.Onların tecrübe ve yardımlarından istifade etmek isterim.Öncelikle almak istediğim aracın ilanı

burada.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-saab-arduc-otomotivden-94-model-saab-900-se-yaz-kampanyasi-169792380/detay/

turbolu olmayışı, manuel oluşu, duruşu şekli donanım özellikleri vs. ile bu araç beni çok etkiledi.Bu aracı ciddi düşünüyorum.Ancak ülkemizde zaten galeri araçlarına hep soru işareti ile bakılırken hakkında bilgi sahibi olmadığım bir marka olunca açıkçası karar vermekte çok zorlanıyorum.Ben Ankaradayım bu araç için kalkıp İstanbula gitmeye değer mi,neyine bakmak baktırmak lazım.Hangi hususları sormak lazım.En kötü ne kadar yanılabilirim.Altından kalkamıyacağım bir sıkıntı olabilir mi. Bu hususlarda yol yordam bilen arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak isterim.şimdiden teşekkür ederim.

• forum-dostu F kullanıcısına yanıt
    Benim size öncelikli tavsiyem bu aracın 2.0 litre bir motora sahip olduğunu ve LPG uygulanmaksızın, günümüz benzin fiyatları ile çok can yakacağını düşünmeniz olacaktır. Alır LPG taktırırım derseniz düşünülebilir. 10 bin TL' nin altına alabileceğiniz en mükkemmel aracı almış olursunuz. Araçta temizlik boyası olduğu belirtiliyor, muhtemelen tavan hariç komple boyalı. Bu yaşta bir araç için kesinlikle sorun edilecek bir durum değil bana göre hatta avantaj. Ancak kaportaya dikkatlice baktırmak lazım. Araç takla atmış, ya da ağır hasar almış mıdır? Bunun haricinde motor ve mekanik güzelce değerlendirilmesi önemli. Kolay kolay sorun çıkaran araçlar değil Saab' lar ama bazı büyük sorunlar canınızı sıkabilir. Ben de forumda yeniyim ve aklıma gelenleri belirttim. Uzman arkadaşlarda yorumlarını ileteceklerdir. Bir de fiyatı aşağı çekmeye çalışın mümkün olduğunca, yapacağınız masrafları öne sürerek.

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.