Şimdi Ara

- DonanımHaber Peugeot 407 Bilgi Ve Paylaşım Alanı - 10.YIL (Ana konu) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.540
Cevap
27
Favori
310.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, aylar önce arabamı ilk aldığımda konu açmıştım ama pek sonuç alamadıydım, şansımı tekrardan deneyeyim dedim

2005 Model 407 Executive var bende, CD+ bagajda 6'lı changer. Ama ben ses sistemine iPhone bağlantısı da yapmak istiyorum. İlk akla gelen radyoya yayın yapan cihazlara ama İstanbul'da o kadar radyo arasından yayın yapamıyor. Aux girişi gibi bir bağlantı noktası yapabileceğim bildiğiniz bir yöntem / cihaz / aparat vs. var mıdır?
  • selam arkadaşlar ben 407 sahibi deilim ama 407 kullandım ve kullanmaya devam ediyorum
    ve sizlere araç ile ilgili izlenimlerimi belirtmek istedim
    öncelikle aracın yol tutuşu mükemmel insan yüksek hızlarda bile kendini güvende hissediyo
    konfor ve rahatlıklık süper manyak bi araba yapmışlar insanın devamlı süresi geliyor :D
    ve süper kere süper olan amtisör sistemi tek kelimeyle harika amatisör sistemi için üzerine
    araba tanımam

Keşke motor olayını 1.6 deilde 1.8 yapsalardı heralde tadından yenilmezdi.
    Ama 1.6 motorda baya performanslı yani fevkaladenin fevkimde bi araba :D

407 en doğru seçim

• Common Rail HDİ Motorlar Çok Farklı Ya Arabayı Aldığımda İlk Turumda Anladımki Bu Benim Aracım 240 NM ve Anlık Olarak 260NM Tork Üreten Bir Motora Sahib Buda Peugeot Ve Psa Grubunun Farkı

Bu Arada 3.Sayfamız Vatana Millete Ve Tüm Peugeotculara Armağan Olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper_cakan -- 29 Nisan 2009; 18:31:02 >
  • Bu Hız sabitleyiciyi yi sadece düz yollardamı kullanacağız yoksa hafif rampalı yollardada olabilir mi?
  • Hız sabitleyici otoyolda kullanım için uygun. Şehiriçinde veya kalabalık şehirlerarası yollarda tehlike yaratır. Yolun hafif eğimli olması (iniş veya çıkış) önemli değil. Ben otoyolda yolu boş bulunca 6. vitese atıyorum. Hızı da sabitliyorum. Yakıt tasarrufu da sağlıyor.
    Otoyolda çok işin yoksa aslında çok yararlı bir opsiyon değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THY179 -- 30 Nisan 2009; 22:17:12 >
  • bence de şehir içinde hiç kullanmamak lazım...uzun yolda iniş çıkış farketmez kullanmakta yarar var...gazı öyle bir ayarlıyor ki-özellikle yokuş çıkarken- boşa yakıt harcama gibi bir durum söz konusu olmuyor...allah icad edenden razı olsun:)
  • Bencede Benimkisi Gibi Haftada Bir Trabzon- Kars , Erzurum-Kars UZUN Yol Yapan Biri İçin Cok İdeal Bişi Keşke Diger Aracımdada Olsaydı Buna Kıymıyorum Kullanmaya Partner oldu 54235KM 407 23156KMDE Biri 407yi 02.11.2006 Da Aldım Partneri 26.02.2008
  • MART ayı satış adetleri,forumdan alıntı;
    http://forum.donanimhaber.com/m_31396563/mpage_1/key_//tm.htm#31404565

D segmenti
    Volkswagen Passat 1056 adet
    Opel Insignia 436 adet
    Mercedes C Sınıfı 344 adet
    Toyota Avensis 289 adet
    Peugeot 407 268 adet

yeni C5 136 adetle sonuncuymuş...yeni mondeo ve yeni laguna yerlerde...
    çünkü 407 hala çok güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 1 Mayıs 2009; 21:58:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: plateau

MART ayı satış adetleri,forumdan alıntı;
    http://forum.donanimhaber.com/m_31396563/mpage_1/key_//tm.htm#31404565

D segmenti
    Volkswagen Passat 1056 adet
    Opel Insignia 436 adet
    Mercedes C Sınıfı 344 adet
    Toyota Avensis 289 adet
    Peugeot 407 268 adet

yeni C5 136 adetle sonuncuymuş...yeni mondeo ve yeni laguna yerlerde...
    çünkü 407 hala çok güzel

2010dan sonra yeni kasalasıda olucak o zaman görün siz 407yi

• seneye yeni model çıkmadan muhtemelen satarım arabayı...yeni kasa ile 2.elde direk 5-6milyar düşüyor fiyatlar...408 muhtemelen yılbaşından sonra ülkemize gelir...artık o zaman 2.el insignia yada avensis hayırlısı artık...

407 1.6hdi gibi böylesine ekonomik bir araç ülkemizde yine de uzun süre piyasada tutulacak-alınıp satılacaktır bana göre...ayrıca 408'in 407'den çirkin olma ihtimali de yüksek...C5 gibi tombul bir araba olacak gibi görünüyor...
  • Güncel....
  • Yeni farkettim böyle bir klübün varlığını, ben de katılayım hemen
    2005 407 2.0hdi Executive Premium Otomatik var bende de...

MP3 çalar ile ilgili bir soru olmuş geçen sayfalarda, ben yaptırdım o işi, servise gidip aracı bilgisayara bağlayıp AUX girişini aktif hale getirmek gerekiyor öncelikle, 2 adet AUX girişi mevcut teybin arkasından oradan bağlantı yapılabiliyor. Ben oradan kol dayama'nın içerisine getirdim kablo'yu..

Ses sistemleri ile de ilgili bir konu geçmiş, onunla ilgili de uğraştım epey, kapıdaki hoperlorleri alpine 17cm'lik komponentlerle değiştirdim, onları da alpine f350 amfi ile besliyorum, ayrıca da bagajda yine alpine swd-3000 bass var. bass'ı koymak istemiyordum açıkçası, kapıdaki hoperlorlerin performansı yeterliydi ama kapılar o kadar titreşime dayanamadılar, zangır zangır titriyorlardı, mecbur onları high pass konumuna getirip bass'ı ayrı bir kaynaktan almak durumunda kaldım, konu izolasyonla çözülebilirdi belki ama izolasyon maliyeti bass maliyetini geçiyordu :)

407'lerdeki RD4 head unit ile alakalı olarak da tesadüfen keşfettiğim ve paylaşmak istediğim bir husus daha var özellikle tesisat ile ilgleneceklerle, malum teybin normaldea amfi çıkışları yok, tesisatçılar da hoperlor çıkışlarını amfilerin high level input'larına bağlıyorlar böyle olunca da ses sinyali gereksiz yere 2 tane daha amfi katına girdiği için hoperlorlerden motor ve direksiyon sesini alıyorsunuz. serviste aux girişini aktifleştirirken orada ses çıkışları diye bir menü gördüm ve içerisindeki seçenekler hoperlor ve amplifikatör şeklinde, buradan amfi'yi seçip teybin hoperlor çıkışlarını doğrudan amfi'nin RCA girişinden verebiliyorsunuz ve de bütün noise problemleri ortadan kalkıyor. ama bu şekilde bağlantıdan verim alabilmeniz için de amfi'nizin RCA girişlerinin şase'lerinin ortak olmaması gerekiyor, yoksa biraz zorlandı mı kesme yapıyor...

ama en güzeli hiiç oynamamak orijinal haliyle, elinizi bir kaptırdınız mı kolunuzu kurtarmak mümkün olmuyor :)

• impress mod 407

bixenon mercek + d1s xenon kit montajı + gündüz farı modifiyesi

- DonanımHaber Peugeot 407 Bilgi Ve Paylaşım Alanı - 10.YIL (Ana konu)

• quote:

Orjinalden alıntı: impress

impress mod 407

bixenon mercek + d1s xenon kit montajı + gündüz farı modifiyesi

hayırlı olsun çok şekil olmuş :D motorun biraz pis ama

• benim değil müşterimin aracı 2 senede 12 çift ampul patlatınca kolları sıvadık biz de
  • Fotograflara bakarken içim acidi valla. Yazik arabaya kardesim. Ben hep orijinal kalma taraftariyim. Orasini sök burasini degistir, ondan sonra da araba ariza verince markayi kötüle. Olmaz öyle sey.

Yüzlerce mühendis (hepsi okumus cocuklar) biraraya gelmis bir araba yapmis. Aküyü, kabloyu, kimyayi, fizigi ona göre hesaplamis, ayarlamis. Ondan sonra Ali Usta, Veli Usta gelip birkaç parça degistirince hesaplar karisir, araba ariza verir tabi. Normaldir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: THY179

Fotograflara bakarken içim acidi valla. Yazik arabaya kardesim. Ben hep orijinal kalma taraftariyim. Orasini sök burasini degistir, ondan sonra da araba ariza verince markayi kötüle. Olmaz öyle sey.

Yüzlerce mühendis (hepsi okumus cocuklar) biraraya gelmis bir araba yapmis. Aküyü, kabloyu, kimyayi, fizigi ona göre hesaplamis, ayarlamis. Ondan sonra Ali Usta, Veli Usta gelip birkaç parça degistirince hesaplar karisir, araba ariza verir tabi. Normaldir.

aracın orjinal hali 12 çift ampul patlattı. peugeot un yapamadığını yaptım. yorumlarınızı işi bilerek verirseniz laf kalabalığı da olmamış olur değil mi? yüzlerce mühendis dediğiniz fransız, bir türk kadar olmadı ama

ayrıca araçta arıza oldu gibi birşey dediğimi de sanmıyorum

• bu türden uygulamalar tamamen kişisel tercihtir. Ben şahsen böyle bir şey yaptırmam
    ancak impress in bu iş için çok çaba sarfettiğini de iyi biliyorum.
    işe başlama tarihi ve işin sürecihttp://forum.donanimhaber.com/m_31108948/mpage_2/key_/tm.htm bu linkte.
    Yukarıdaki fotolarda da işin bitmiş hali var. saat ve tarihe dikkat!!!
    dolayısıyla ortada gerçekten büyük bir emek ve özveri var. bu sebeple kendisini tebrik ve taktir ediyorum.ellerine sağlık.bu arada yeni işyerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: thoca

bu türden uygulamalar tamamen kişisel tercihtir. Ben şahsen böyle bir şey yaptırmam
    ancak impress in bu iş için çok çaba sarfettiğini de iyi biliyorum.
    işe başlama tarihi ve işin sürecihttp://forum.donanimhaber.com/m_31108948/mpage_2/key_/tm.htm bu linkte.
    Yukarıdaki fotolarda da işin bitmiş hali var. saat ve tarihe dikkat!!!
    dolayısıyla ortada gerçekten büyük bir emek ve özveri var. bu sebeple kendisini tebrik ve taktir ediyorum.ellerine sağlık.bu arada yeni işyerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

öncelikle saygınız için teşekkür ederim.

araç hakkında ve yapım aşamalarını daha detaylı görmek isterseniz buradan bakabilirsiniz

• quote:

Orjinalden alıntı: impress

quote:

Orjinalden alıntı: THY179

Fotograflara bakarken içim acidi valla. Yazik arabaya kardesim. Ben hep orijinal kalma taraftariyim. Orasini sök burasini degistir, ondan sonra da araba ariza verince markayi kötüle. Olmaz öyle sey.

aracın orjinal hali 12 çift ampul patlattı. peugeot un yapamadığını yaptım. yorumlarınızı işi bilerek verirseniz laf kalabalığı da olmamış olur değil mi? yüzlerce mühendis dediğiniz fransız, bir türk kadar olmadı ama

ayrıca araçta arıza oldu gibi birşey dediğimi de sanmıyorum

Hosunuza gitmeyen yorumlar size gore laf kalabaligi olabilir. Ama bu forumu takip edenler tarafindan her yorum degerlidir.

Sizi tanimam etmem. Yorumum size karsi degildi. Genelde araba üzerindeki bu tür oynamalara karsi bir yorumda bulundum. Benim arabamda 2 yilda 12 çift ampul kesme problemi olsa, çözümü yetkili serviste arardim.

Arabada ariza olmadi diyorsunuz. Insallah bundan sonra da olmaz.

Ha bu arada, mühendisin Türkü Fransizi olmaz. Mühendis mühendistir. Kaldi ki Peugeot gibi büyük firmalar her milliyetten mühendisi çalistirir. Belki 407 dizayninda Türk mühendis de çalismistir.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.