Şimdi Ara

Diş hekimi Hamza Keskin Ağız ve Diş sağlığı sorularınızı cevaplıyor.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
2
Favori
5.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: skynex

hocam merhaba, benim ağzımda bitane kaplama diş vardı ortalama 7-8 sene önce yaptırmıştım, dün akşam lokum yerken pat diye düştü, kaplama diş elimde tabide bunu herhangi bir dişçiye gitsem geri takabilirmi, maliyeti neye çıkartır ? yada ben kendim eczaneden alacağım bi ilaç vs yapıştırıcı gibi bişeyle yapıştırabilirmiyim, konu ile ilgili yardımcı olabilirseniz çok minnattar kalırım tşk.ler

Kaplamanın altındaki dişinizde herhangi bir çürüme yok ise tekrardan yapıştırılabilir.. Ücretler klinikten kliniğe değişmektedir o yüzden net bir bilgi veremeyeceğim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SABO tuvaletterliği

hocam geçen sene sağ üst köşede ki dişim ortadan kırıldı soğuk bir şey içince vs. hava alıyor bu ara acayip ağrıyor ve sağ kulagumda da bi kaç ay önce iltihap olmuştu kulagima başıma gözüme de ağrı vuruyor kulakdanmi sıkıntı distenmi acaba .birde sağ alt da bir dış çıkıyor sanırım 20 lik oda ağrı yapıyor .birde geceleri disimi sikmis oluyorum hocam .ne çok soru sormusum ya

hocam diş hekimine gitmeniz lazım:) buradan yardımda bulunamam size.. Başakşehir taraflarındaysanız kliniğimize bekleriz:) Ama dişinizde ağrı var ise çok ihmal etmeden diş hekiminizi ziyaret edin..

Geçmiş olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: akif1

Yaşım 16 dişlerim orta derecede sarı dişlerimi beyazlatmak istiyorum neler yapılabilir iki tip yöntem varmış ofis ve home home un fiyatları neler ve doğal şeylerle de beyazlatabilirmiyim?

Benim tavsiyem diş ve kemik gelişiminizin tam olarak bitmesini bekledikten yani 18 yaşından sonra beyazlatma düşünmeniz.. Aradaki 2 yıl ise diş hekiminize gidip diştaşı temizliği yaptırabilirsiniz.. dişinizdeki sarılıkların sebebi diştaşı olabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dishekimin

quote:

Yaşım 16 dişlerim orta derecede sarı dişlerimi beyazlatmak istiyorum neler yapılabilir iki tip yöntem varmış ofis ve home home un fiyatları neler ve doğal şeylerle de beyazlatabilirmiyim?

Benim tavsiyem diş ve kemik gelişiminizin tam olarak bitmesini bekledikten yani 18 yaşından sonra beyazlatma düşünmeniz.. Aradaki 2 yıl ise diş hekiminize gidip diştaşı temizliği yaptırabilirsiniz.. dişinizdeki sarılıkların sebebi diştaşı olabilir..

Dişim bu

http://i.hizliresim.com/7v8Gpl.jpg

Sebebi diş taşı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bütün dişlerim ayrık ve alt kesici dişlerim erimiş gibiler. Yaşım 17 neler yapılabilir ne kadar bir masrafı olur?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dishekimin

quote:

Dişim bu

http://i.hizliresim.com/7v8Gpl.jpg

Sebebi diş taşı mı?

yok değilmiş.. ama dişleriniz beyaz yeterince.. beyazlatmaya gerek yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: Bazenoguz

Hocam bütün dişlerim ayrık ve alt kesici dişlerim erimiş gibiler. Yaşım 17 neler yapılabilir ne kadar bir masrafı olur?

muayene olmadan ve dişleri görmeden fiyat verilmez ki hocam..

• dishekimin kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Diş telim var. Ust cenede 2 numarali disim ete dogru hatta hemen hemen etin altı sayilacak bi yerde noktadan biraz irice bir çuruk var. Onu yaptirmak mumkun mu ? Etin altinda olmasi yapilamaz anlamina mi gelir ?

• Merhaba.Dişimin birine dolgu yaptırdım.5 ay geçti.Arada dokununca ağrıyor ve sabahları tükürüğüm sarı(sanırım iltihaplı) Ne önerirsiniz?Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: merhametli

Merhaba hocam. Diş telim var. Ust cenede 2 numarali disim ete dogru hatta hemen hemen etin altı sayilacak bi yerde noktadan biraz irice bir çuruk var. Onu yaptirmak mumkun mu ? Etin altinda olmasi yapilamaz anlamina mi gelir ?

Görmeden birşey demem uygun olmaz ama dişinizde çürük var ise bir şekilde yapılır ve yapılması gereklidir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygultekin82

Merhaba.Dişimin birine dolgu yaptırdım.5 ay geçti.Arada dokununca ağrıyor ve sabahları tükürüğüm sarı(sanırım iltihaplı) Ne önerirsiniz?Teşekkürler.

5 ay uzun bir süre.. Yaptırdığınız hekiminize gitmenizi öneririm..
    Hmm. Cok sagolun hocamm

• merhaba hocam 30 yaşınyım, ağzımdaki üst çenedeki kaninler yok (biri çekildi, diğeri gömülüydü cerrahi operasyonla alındı) bu boşalan yerlerin implant protez veya köprü protez yerine ortodontik diş tedavisi ile arkadaki dişleri öne doğru hareket etttirerek doldurulabilceği söylendi ve tel tedavisine başladım. yaklaşık 4 aydır ağzımda diş teli var. fakat herhangi bir ilerleme gelişme yer değişikliği olmadı dişte. 4 ayda hiç hareket etmemesi sizce normal bir durummudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: adn53

merhaba hocam 30 yaşınyım, ağzımdaki üst çenedeki kaninler yok (biri çekildi, diğeri gömülüydü cerrahi operasyonla alındı) bu boşalan yerlerin implant protez veya köprü protez yerine ortodontik diş tedavisi ile arkadaki dişleri öne doğru hareket etttirerek doldurulabilceği söylendi ve tel tedavisine başladım. yaklaşık 4 aydır ağzımda diş teli var. fakat herhangi bir ilerleme gelişme yer değişikliği olmadı dişte. 4 ayda hiç hareket etmemesi sizce normal bir durummudur?

Çekim olduğu için kemik yogunluğunuz az olabilir ve bu sebepten dolayı hekiminiz daha temkinli yaklaşıyor olabilir.. ortodontik tedavilerde 4 ay kısa bir süre tedaviler hele sizinki gibi büyük boşlukları olan tedaviler 2 yıl kadar sürmektedir.. Hekiminize kormadan bu düşüncelerinizi sorabilirsiniz.. geçmiş olsun..

• Güncel..
    Ortodonti tedavisinden sonra, alt be ust cenedeki teller cikali 2.5-3 sene oldu fakat hala ust ve alt cenenin icerisinde 3-4 disin icinden gecen tel var. Bazen agzimda oldugunu bile unutuyorum fakat uzun suredir var. Ne zaman cikmasi gerekiyor. Neden var?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Ortodonti tedavisinden sonra, alt be ust cenedeki teller cikali 2.5-3 sene oldu fakat hala ust ve alt cenenin icerisinde 3-4 disin icinden gecen tel var. Bazen agzimda oldugunu bile unutuyorum fakat uzun suredir var. Ne zaman cikmasi gerekiyor. Neden var?

http://hamzakeskin.com/soru-cevap/ortodontik-tedavi-sonrasi-dislerin-arkasina-takilan-tel-ne-ise-yariyor/?preview=true&preview_id=12636&preview_nonce=d7a287047d&post_format=standard

sizin için cevapladım.. Geçmiş olsun..

• ortodontik tedavi görüyorum. doktorum kontrole her gittiğimde bana dişlerimi fırçalamadığımı söylüyor, bazı dişlerimin braketlerin etrafında kahverengi lekeler var. diyeceksiniz ki o zaman fırçalasaydın. fakat günde 3 hatta bazen 5 defa bile fırçaladığım oluyor ve her dişimin etrafını ayrıntılı şekilde fırçalıyorum. bu lekelerin oluşmasına bir anlam veremiyorum. hatta tedavi başladıktan sonra ben artık şekerle ilişiğimi bile kestim aşırı az tüketir oldum. sorum tedaviden sonra bu lekeler öylece kalacak mı yoksa temzileyecekler mi ? bir de ağız ve diş sağlığında genetik faktörlerin etkisi var mıdır ? sağolun
  • Hocam merhaba.
    19 Yaşındayım. Alt taraftaki 2 dişim ( köpek dişleri ) de süt dişi ve ikisinin de arkasında normal dişlerim çıkmış durumda. Yıllardır böyle. Süt dişlerinden biri gayet sağlam duruyor öteki biraz sallanıyor ama dediğim gibi yıllardır aynı durumdalar. Bunlara ne yapılması gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efrasyab19

ortodontik tedavi görüyorum. doktorum kontrole her gittiğimde bana dişlerimi fırçalamadığımı söylüyor, bazı dişlerimin braketlerin etrafında kahverengi lekeler var. diyeceksiniz ki o zaman fırçalasaydın. fakat günde 3 hatta bazen 5 defa bile fırçaladığım oluyor ve her dişimin etrafını ayrıntılı şekilde fırçalıyorum. bu lekelerin oluşmasına bir anlam veremiyorum. hatta tedavi başladıktan sonra ben artık şekerle ilişiğimi bile kestim aşırı az tüketir oldum. sorum tedaviden sonra bu lekeler öylece kalacak mı yoksa temzileyecekler mi ? bir de ağız ve diş sağlığında genetik faktörlerin etkisi var mıdır ? sağolun

Tabiki lekeler geçecek korkmayın.. Dişlerinizi fırçalamaya devam edin:)

Evet genetik faktörlerin etkisi yeterince var.. Özellikle diş yerleşimi ve çene bozukluklarında genetik faktörler çok etkin..

Geçmiş olsun..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.