Şimdi Ara

DH Metal Toplulugu (261. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.635
Cevap
65
Favori
934.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Brutalite

@ Sanctus Diavolos

Yahu, sormadığın daha ne kaldı ki? Neyse, yeni procelerini bekliyoruz kısa zaman içinde. İyi oluyor bu tarz hava değişimleri; yeni bir heyecan, yeni bir tat...

aslında editlediğim şey müzikle alakalı değildi başka bi konuyla ilgiliydide neyse

dediğin gibi bu tarz sorular iyi oluyor,yani soruları genelde ben sorduğum için demiyorum ama en azından konu içinde güzel muhabbet dönüyor soruların ardından,mesela kujeste'nin 2007 yılında dinleyip en beğendiğiniz ve en beğenmediğiniz albümler sorusuda güzeldi gerçektende
    bu yüzden güzel soruları olan varsa sorsun konu içinde biraz muhabbet dönsünbenim aklımda 2-3 soru varda sorsam mı sormasam mı bilmiyorum

müziğe dönersek,dün Bunaltı'da Before The Rain isimli bi doom grubu gördüm,abiler 2007 yılında One Day Less isimli bi albüm çıkarmışlar şu an dinliyorum,2003 yılında da 3 şarkılık bi demo yayınlamışlar.
    sanırım web sitelerinden bu demoyu ücretsiz ve full olarak indirebiliyorsunuz ama 2007 albümlerinden sadece 1 şarkı indiriliyor,bi de myspace sayfaları var bakmadım ama fikir edinmek isteyenler myspace sayfasından bakabilirler sanırım
    fena değiller,çok orjinal bişey beklemeyin ama bayık doom olmasına rağmen beni sıkmadı beğendim yani
    bu arada grup Portekizli,doom metal sevenler göz atsınlar derim
  • Bir işletim sistemi değişikliği yapayım dedim,Mac OS'a geçtim,ulen pek hoş pek şeker de kullanması zor be,Windows'tan beleş bünyeye alışmışım.Komutlar falan zor geliyor.Wireless'ı da tanımadı.Birde bu Mac için Winamp çıkarsınlar,iTunes beni sarmıyor.Neyse,bu Mac işi biliyorsunuz artık tüm bilgisayarlara yapılıyor,malum ortamlardan indirip kurabiliyorsunuz.Ama ben kaç defa format çektiğimi unuttum.Tecrübesizlik işte,hata yapa yapa öğrendim.

Site pek cici görünüyor buradan,anti-virüs programı da kurmadan rahat rahat geziyorum,hedef kitlede değilim şu an...Ama akşama tekrar Vista'ya döneceğiz Autocad nedeniyle...

DH Metal Toplulugu

Tracklist:
    1. Misanthrope
    2. Scarab
    3. Unhealer [Lead Vocals:Mikael Åkerfeldt (Opeth) ]
    4. Emancipation
    5. Malediction
    6. Alchemist
    7. Elevator
    8. Threnody
    9. Monolith

Malum ortamlara düşmüştür dün itirabiyle...Extreme Progressive Metal tarzında bir sound tutturmuştu ilk albümde Ihsahn abimiz,şimdi ne yapmış bir indiragandi sonra öğreneceğim....de Ihsahn abiden boş iş çıkmaz derim,susarım.

Bu arada kujeste Mar de Grises son albümü sevmemişsin,niye sevmedin?Bana prodüksiyon bulanıklığı dışında güzel geldi,gene Post-Rock kısımları koymuşlar,ecük Drone falan eklemişler,melodiler hoş falan...
  • testament ankaraya da geliyor

bir de sentencedin yaptığı melodikdeathmı ne bi şarkılarını indirmiştim alternatif rock gibiydi(şakının adı killing me killing you) belki başka bir sentenceddir(her sakallıyı deden sanma)

bir de bu zeytinli ne zaman belki davetiye isterim
  • North From Here ve Shadows Of The Past Melodic Death Metal olan Sentenced albümleri,az biraz Amok'ta öyledir.Sonrası Death Metal değil...North From Here çok sağlamdır.Bu arada tam şarkısını indirmişsin sende,Killing Me Killing You,Sentenced'ın Nothing Else Matters'ı,Lethe'si,Angelica'sı gibi birşey...Ama güzel şarkıdır.
    Testament Ankara konseri Biletix'te var görünüyor ama o tarihte İspanya'da konserleri var.
    06/22/08 Bilbao, Spain - Rock Star Live
  • Metallica'nın 83-88 yılları arası yaptığı müzik gibi gruplar önerebilir misiniz?
    Bir de Anathema, Dream Theater, Therion, Manowar,Nightwish benzeri gruplar arıyorum. (Saydıklarımın hepsi alakasız gruplar farkındayım.Hepsinin tek tek benzerlerini arıyorum) Listeyi genişletmek gerek.

Trt3 de ara sıra rastladığım extreme spor görüntüleri eşliğinde çalan çok sert enstrumantal metal parçalar oluyor. O tarz bir şeyler de arıyorum. Normalde enstrumantal olmayan trash - death gruplarının enstrumantal parçaları da olabilir. ( Death - voice of the soul misali. Grup enstrumantal müzik yapmıyor ama bu parça enstrumantal. )
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanal Bellek

Metallica'nın 83-88 yılları arası yaptığı müzik gibi gruplar önerebilir misiniz?
    Bir de Anathema, Dream Theater, Therion, Manowar,Nightwish benzeri gruplar arıyorum. (Saydıklarımın hepsi alakasız gruplar farkındayım.Hepsinin tek tek benzerlerini arıyorum) Listeyi genişletmek gerek.

Trt3 de ara sıra rastladığım extreme spor görüntüleri eşliğinde çalan çok sert enstrumantal metal parçalar oluyor. O tarz bir şeyler de arıyorum. Normalde enstrumantal olmayan trash - death gruplarının enstrumantal parçaları da olabilir. ( Death - voice of the soul misali. Grup enstrumantal müzik yapmıyor ama bu parça enstrumantal. )

anathema benzeri yazamam.çok var.my dying bride dinle.sdece bunu söylüyomdream theater tarzı queensryche,fates warning,pain of salvation bide opethi sayabiliriz(opethde biraz brutal vardir)therion haggard olabilir.
  • quote:

Metallica'nın 83-88 yılları arası yaptığı müzik gibi gruplar önerebilir misiniz?

Şimdi bir Metallica Thrash'i var,birde Metallica olmayan Thrash var.Safkan Thrash Metal istiyorsun anladığım kadarıyla...
    Xentrix var,Metallica'dan oldukça etkilenmişlerdir.Shattered Existence ve For Whose Advantage? gayet iyi albümlerdir,bir de Kin isimli değişik bir albümleri vardır.
    Exodus,Onslaught,Razor,Testament,Kreator,Dark Angel,Accuser,Exhumer,Exhorder,MX,Mortal Sin,Paradox,Sarcofago,Mekong Delta,Coroner,Toxik,Realm şu an aklıma gelenler...Metallica'dan daha sert olanları da vardır bunların içinde...

quote:

Doom Metal zamanı Anathema için dinlemediysen önce Paradise Lost'un Lost Paradise,Gothic,Shades Of God ve Icon albümlerinden başla.Yine dinlemediysen My Dying Bride'ın Turn Loose The Swans,Katatonia'nın Brave Murder Day,Tiamat'ın Clouds,Amorphis'in Tales From The Thousand Lakes'ini dinle.Anathema'nın The Silent Enigma'yı nereden arakladığını görmek için Celtic Frost'un Into The Pandemonium albümünü dinle.Sonra Novembers Doom,Mourning Beloveth,Empyrium,Swallow The Sun,Daylight Dies,October Tide,Celestial Season gibi gruplara bakabilirsin.

Anathema'nın Pink Floyd araklamaya başladığı dönemler için ise Blazing Eternity'nin A World To Drown In albümünü özellikle öneririm.Riverside,Porcupine Tree ve Pineapple Thief'te ilgini çekebilir.Riverside metal grubu ama diğer iki saydığım Progressive Rock grubu,Anathema ile benzer yanları var ama...

Dream Theater'a gelirsek,Dream Theater Progressive Metal tarzında başlı başına bir ekol yarattığı için onların açtığı yoldan giden grupları öneririm.Sun Caged,Lemur Voice,Redemption,Dali's Dilemma,Spheric Universe Experience,Age Of Nemesis,Dominici,Circus Maximus,Dreamscape,Mindflow,Ice Age gibi...Bu gruplar Dream Theater'dan bol bol etki taşıyorlar.James LaBrie'nin solo albümleri Mullmuzler ve Elements Of Persuasion'a bakabilirsin.Bunun yanında Progressive Metal'de önemli yer edinmiş Shadow Gallery,Fates Warning,Queensryche,Pain Of Salvation gibi grupları dinlemediysen mutlaka dinlemelisin.Opeth'i yazmıyorum,dinlemeyen kalmadı artık ama önemli olan anlayarak dinlemek...
    Progressive Metal söz konusu oldu mu çenem çok kötü düşer,daha birçok grup yazabilirim istersen...Son birkaç senem Progressive Metal araştırmakla geçti.

Nightwish'in kopyası olan çok grup var artık,Visions Of Eternity diye bir grup dinlemiştim,Nightwish'ten arak yapıyorlardı. :D After Forever var,son albümleri gayet Nightwish'ti.Bu tarz gruplar çok ilgimi çekmediğinden fazla dinlemiyorum açıkçası,Power Metal'e birkaç grup dışında hayran değilim.Nightwish'i ise seviyorum ama çok sık dinlediğim bir grup değildir.
    Therion tam anlamıyla Senfonik Metal yapıyor yani her tarzdan etki taşıyabiliyorlar,o yüzden belli gruplar önermek zor,Haggard denmesin Therion ile benzeşmiyorlar ama genel anlamda senfonik grupları Therion'un yanına yazabiliriz.Celtic Frost--Therion--Senfonik Metal grupları,denklem bu kadar basit açıkçası...

Manowar ise yerine her zaman Black Sabbath,Mercyful Fate,King Diamond,Iron Maiden,Diamond Head gibi Heavy Metal gruplarını tercih edeceğim gruptur.Ahanda,Mercyful Fate,dinlemediysen mutlaka dinle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ɛnslaved

North From Here ve Shadows Of The Past Melodic Death Metal olan Sentenced albümleri,az biraz Amok'ta öyledir.Sonrası Death Metal değil...North From Here çok sağlamdır.Bu arada tam şarkısını indirmişsin sende,Killing Me Killing You,Sentenced'ın Nothing Else Matters'ı,Lethe'si,Angelica'sı gibi birşey...Ama güzel şarkıdır.
    Testament Ankara konseri Biletix'te var görünüyor ama o tarihte İspanya'da konserleri var.
    06/22/08 Bilbao, Spain - Rock Star Live

e o zaman öleyim ben daha iyi zaten dershanede sıra arkadaşım sahne önüne biletini almış hürock diye birşey oluyormuş ankarada o ne ne zaman nerde ...

ben böyle işin (testament konseri) içine kusarım zıçarım hatta pure gibi hunharca işerim o da olmadı saf sodyumla ilgili deneylerimi yaparım ne bu beeee

edit: demekki her grubun bir nothing else matters gibi bir dönemi oluyor bir de o zamanlar torrent nedir bilmezdim(2007nin başı) areste de en çok kullanıcısı olan oydu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeteralpis -- 20 Nisan 2008; 21:50:04 >
  • beyler en beğendiğiniz cover şarkıları yazar mısınız?
  • Bugün Soul Sacrifice , resmen fişekledi beni....

Sabhankra falan çıktı öncesinde , 2 tane de ecnebi grup vardı bilmediğim(belkide bilen vardır ama ben tanımıyordum)Sabhankra ile Soul Sacrifice'i izledik geldik , güzeldi ; fişekledi....
  • behemoth-wish(nine inch nails cover)
    opeth-remember tomorrow(iron maiden cover)
    in flames-murders in the rue morgue(iron maiden cover)
    sonata arctica-still loving you(scorpions cover)
    helloween-all my loving(beatles cover)
    cradle of filth-sleepless(anathema cover)
    en sevdiğimde;my dying bride-some velvet morning(nancy sinatra cover)
    şimdilik aklıma bunlar geldi uykusuzum zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demonchild -- 21 Nisan 2008; 12:20:49 >

• quote:

Orjinalden alıntı: VogAumTaR

beyler en beğendiğiniz cover şarkıları yazar mısınız?

Tarja Turunen - Poison (Alice Cooper Cover)
    Krokus - School's Out (Alice Cooper Cover)
    Motley Crue - Smokin' In The Boys Room (Brownsville Station Cover)
    Metallica - Turn The Page (Bob Seger Cover)
    Dream Theater - Achilles Last Stand (Led Zeppelin Cover)
    Dream Theater - Perfect Strangers (Deep Purple Cover)

Jimi Hendrix'in özellikle Bob Dylan'dan olan coverları ve diğerleri güzeldir...Jimi abi neye el atsa mükemmel yapmış...

Guns N' Roses - Knockin' on Heaven's Door (Bob Dylan)' da cok sevdiğim bi parcadır...

Bi de bişey dikkatimi cekti herkesden alınan coverlarda asıl sahibi biliniyo ama Bob Dylan coverlarını herkes söleyen grubun parcası sanıyo...
  • quote:

Orjinalden alıntı: VogAumTaR

beyler en beğendiğiniz cover şarkıları yazar mısınız?

bi de ben yazayım bari:)

guns n' roses-mama kin (aerosmith)
    motörhead-whiplash (metallica)
    guns n' roses- knockin' on deaven's door(bob dylan)
    trivium-master of puppets(metallica)
    metallica-die die my darling(misfists)
    skid row-children of the damned(iron maiden)
    guns n' roses-down on the farm(uk subs)

bir de şu seek and destroy'u chuck billy amcamın söylediği cover vardır,o da pek gaz mesela..
  • Eninde sonunda buldum şu 'Mar De Grises' in son albümünü, dinliyorum şimdi...

Bakalım neymiş, yediniz bitirdiniz Grises'te Grises diye

• quote:

Orjinalden alıntı: charcharodon carcharias

Eninde sonunda buldum şu 'Mar De Grises' in son albümünü, dinliyorum şimdi...

Bakalım neymiş, yediniz bitirdiniz Grises'te Grises diye

Yapma etme dinleme...
    Mar de Grises iyi hoş da son albüm yalan olmuş...Abiler duygularını bağışlamış sanki...
  • Valla bir kere dinleyip yorum yapmak çokta doğru değil ama...

Sanki duygu yoksunu olmuş biraz albüm, vurucu bir yanı yok... Çalmışlar işte öylesine.. Ne bileyim böyle epey methini duyunca 'Uaral' gibi bir grup bekledim, gözyaşları sel olsun aksın istedim ama

Yok yok olmamış... İlk albümlerine bakayım birde, daha iyi galba o albüm...

• quote:

Orjinalden alıntı: charcharodon carcharias

Valla bir kere dinleyip yorum yapmak çokta doğru değil ama...

Sanki duygu yoksunu olmuş biraz albüm, vurucu bir yanı yok... Çalmışlar işte öylesine.. Ne bileyim böyle epey methini duyunca 'Uaral' gibi bir grup bekledim, gözyaşları sel olsun aksın istedim ama

Yok yok olmamış... İlk albümlerine bakayım birde, daha iyi galba o albüm...

Dedim ama dimi

Demo 2002 ve The Tatterdemalion Express'i dinlemeni öneririm...
    Ama dediğim gibi son albümde Sezen Cumhur Önal gitmiş yerine Recep İvedik gelmiş...
  • dün gece Gorgoroth'un "Ad Majorem Sathanas Gloriam" albümünü ilk kez dinledim,dinlemekle kalmadım beğendim,beğenmekle kalmadım hala dinliyorum
  • Bu 'Gorgoroth'un 'Princess Of The Dawn' isimli Accept parçasına deli bir cover'i vardı, o zamandan beri bulup dinlicem derim, aradan nerdeyse 10 yıl geçti, ben hala dinlicem

edit; niye 10 yıldır dinleyemediğimi buldum Princess Of The Dawn'ı Gorgoroth değil Godgory coverlamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charcharodon carcharias -- 21 Nisan 2008; 17:11:31 >
  • ben de yazayım coverları

metallica loverman(nick cave)
    metallica turn the page(bob seger)
    dream theater master of puppets(metallica)
    cataract final expression (unbroken)
    vanilla sky umbrella(rihanna)
    amon amarth sabbath bloody sabbath(black sabbath)
    limp bizkit sanitarium(metallica)

bi de enter sanman'ı metallica üyeleri ile birlikte joey jordison davulda çalıyordu daha çok hoşuma gitmişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeteralpis -- 21 Nisan 2008; 20:36:26 >
  • 
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.