Şimdi Ara

DH Metal Toplulugu (1357. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32.635
Cevap
65
Favori
934.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13551356135713581359
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @Keskane Kokusu ; Arşiv yaparken türlerine göre ayır mesela ben öyle yapıyorum daha rahat olur senin için

DH Metal Toplulugu

Death olarak : Made of Hate , Gates of Ishtar , Fleshgod Apocalypse , SepticFlesh , BloodBath , Carcass , Insomnium , Kataklysm , Morbid Angel , Quo Vadis , Obscura , Nile

Trash : Slayer , Kreator , Artillery , Annihilator , Death Angel , Exodus , Heathen

Doom : Katatonia , Draconian, My Dying Bride , Swallow The Sun , Saturnus , Anethema , Novembers Doom

Heavy : Riot , Motorhead , Accept

Ayrıca Paul Gilbert'da dinle
  • @kestanekorkusu aralara bi yere rhapsody yi sıkıştırabilirsin. bu aralar tekrar sardım. semfonik kısmı çok neşeli. 5 albümlük konsept falan. hatta arada cristopher lee çıkar
    enforcer ve skullfist e bakmanı tavsiye ederim. skullfist i özellikle sevdim ben.
    grave digger, jag panzer, riot, bide thunder lı bi kaç grup vardı hatırlayamadım şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub -- 24 Ağustos 2012; 9:04:00 >
  • Vay be, bu kadar kısa sürede 6 kişiden öneri geldi.Gerçekten herkese teşekkür ederim
    @Johan Hegg
    At the gates, Cannibal Corpse, Eluveitie, Motörhead, Kreator, Testament, Black Label Society, Schandmaul, Katatonia, Amorphis, AC/DC, Insomnium, Within Temptation, Machine head, Apocalyptica, Anoreksi(tr), Soul Sacrifice(tr), Mekanik(tr)

Hepsini listeme ekliyorum.Kreator'un son albümünü çok beğenip indirmiştim ayrıca ve soul sacrifice'ın camotose şarkısını çok beğendim

@kadirguven
    queensryche , rainbow ve crimson glory aralarından dinlemiş olup birkaç parçasını indirdiğim gruplar.Diğer önerilerini de dinlemeye başladım, teşekkürler.
    (Bu arada Korn direk o başlıkla indir ben ters r yapmayı bilmiyorum )

@Asator
    Hocam sen de death'ten iyi katkı vermişsin.Bütün öneriler birbirini tamamlıyor gibi olmuşTüm önerilerini listeme ekledim.

@sub
    Rhapsodyi beğendim.Diğer grupları daha dinleyemedim ama listeme ekledim.Grave Digger'da youtube'a ne zaman izlesem Hansi Kürsch ile live söyledikleri rebellion'u açıp duruyorum başka şarkılarına bakamadım bu yüzden
  • Üff Amon Amarth'tan ötesi yalandır benim için. Hani ondan iyi çok grup var onu kimse inkar edemez ama Amon Amarth bana tüm bir viking kültürünü, iskandinav havasını özümsetmiş gruptur. En sevdiğimdir ayrıca. İnanılmaz bir hüzün var şarkıların. Son 2 albümde bu melankoli biraz azalsa da hala çok seviyorum.
  • foruma altı-yedi yıl evvel üye olmusum o zamanlarda da metal müzik dinlerdim. aşağı yukarı 8-10 sene olmus bakıyorum da yasta 23e dayanmıs nerdeyse peh... hatırladım da death metal, hardcore, metalcore, grindcore cart curt core, ağır olsun abi ağır müzik dinlerim ben diyip ortalığın anasını ağlatmısız. komik geldi. iste bu yüzden tavsiye isteyen arkadas kendini fazla kasmasın belli bi süre sonra müzik zevki oturuyor insanın, begendigi müzige bakıp ulan bunu mu begenmisim ben diyip, begenmediklerine ben nasıl begenmemisim bunları diyecektir. ama zamanla. on yargılı olmasın yeter ki. ismail ykdan pink floyda kadar genis bi müzik kültürü olusturmaya baksın :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crabeinmorn

Üff Amon Amarth'tan ötesi yalandır benim için. Hani ondan iyi çok grup var onu kimse inkar edemez ama Amon Amarth bana tüm bir viking kültürünü, iskandinav havasını özümsetmiş gruptur. En sevdiğimdir ayrıca. İnanılmaz bir hüzün var şarkıların. Son 2 albümde bu melankoli biraz azalsa da hala çok seviyorum.

Aynen.

At, avrat, Amon Amarth demişler.
  • gencler camel nasıl dinlenmeli hangi albümlerine bakayım güzel sarkılar önerin cok sarkı var

onun dısında stratavorius danda öneri bekliyorum indirdim discoları bakamıyorum tüm sarkılara

ayrıca rhapsodyden de söleyin güzel sarkıılar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yanmısbozuka

gencler camel nasıl dinlenmeli hangi albümlerine bakayım güzel sarkılar önerin cok sarkı var

onun dısında stratavorius danda öneri bekliyorum indirdim discoları bakamıyorum tüm sarkılara

rhapsody'nin ilk beş albümü bi baştan sona dinle. sonra balladları çıkar aradan oldu bitti :D. hikayeyi takip edince çok farklı oluyor. mesela rain of a thousand flames diğerlerine göre daha sert bi albüm. hikayeye paralel gitmiş orda kötü elemanlar falan saldırıyodu. böyle anlatınca garip geldi
    illa şarkı istersen
    power of the dragonflame
    knightrider of doom
    dawn of victory
    wisdom of kings
    never forgotten heroes
    unholy warcry
    gidiyo tabi bu liste
    bide dark tower of abyss gibi sadece solosu için dinlebilecek şarkılar var.

stratavorius dan tavsiyeleri bende bekliyorum
  • quote:

gencler camel nasıl dinlenmeli hangi albümlerine bakayım güzel sarkılar önerin cok sarkı var

Camel'dan Rajaz albümüne bak.
  • quote:

breathless , rajaz , mirage albümlerine bi bak
  • Amon Amarth candır canandır . Victorious March beni metale başlatan şarkısıdır benim için yeri çok ayrıdır
  • bende bayağı bir arşiv var. elimde de 2 tb lık harici hard disk var. istanbul içi dosya paylaşımı iyi olur :) kotalıyım zaten , eksiklerimi bu şekilde gidermiş olurm.

isteyen iletişime geçebilir
  • Amon senelerdir buralara uğramıyo. çok beklettiler yeniden gelsinler artık

• Bu elemanı tanıyan var mı çok çılgın birşey diğer videolarınada bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johan Hegg

Amon senelerdir buralara uğramıyo. çok beklettiler yeniden gelsinler artık

Malesef; geldiklerinde askerdeydim ve gidememiştim

Bir iki albüm tanıtayım:

Repugnant - Epitome of Darkness 2006

Death/Thrash Metal
    Sweden

DH Metal Toplulugu

Metal sitelerinden hep yüksek puanlar almış bir albüm.

Sculptured - The Spear of the Lily Is Aureoled 1998
    Progressive/Melodic Death Metal

DH Metal Toplulugu

Benzer şekilde yine yüksek puanlar almış iyi bir albüm.
  • Amon Amarth gelsin, gitmeyen ne olsun.
  • quote:

Mirage albümüne öncelik ver
  • @VIKING

Yardırmışsın yine

Sculptured - The Spear of the Lily Is Aureoled cidden mükemmel kaçırmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esegard -- 25 Ağustos 2012; 18:14:46 >
  • Sculptured süpermiş harbiden ya.
  • arkadaşlar pek bilinmeyen hatta hiç bilinmeyen (amiyane tabilerle underground)80'lerden tavsiye edilebilecek heavy metal albümleri var mıdır? . ayrıca power ballad'lar ki ilgi alanımdır, bunlardan da gözden kaçan/bilinmeyen ve bildiklerini esirgemeyip yazan olursa ailecek seviniriz :D heavy metal'den kastım az çok anlaşılmıştır umarım.
  • 
Sayfa: önceki 13551356135713581359
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.