Şimdi Ara

*** DH MERCEDES-BENZ YILDIZ KULÜBÜ ( İMZA EKLENDİ RESİMLERLE 111 ÜYE) ***2017*** (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
589
Cevap
9
Favori
149.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.a herkese iyi günler mercedes hakkında çok fazla bilgim yok forumda yazılanlar bilgi sahibi olmaya çalışıyorum.Çok istemişdir mercedesi,çok beğendiğim çok hoşuma giden bir araba ama hep göz korkusundan dolayı bir türlü nasip olmadı.Ama ciddi ciddi bu aralar düşünmeye başladıme 35.000 - 40.000 tl arası büir bütçem var.Bu paralara 2000-2001-2002 model C200 W203 sahibi olabilirim diye düşünüyorum.
    1- 200 komp. avantgarde , classic,elegance modelleri arasında ne farklar var.?
    2- Sizlerin bu bütçeyle tavsiye edebileceğiniz model hangisi.?
    3- C200 W203 ile ilgili daha detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

şimdiden hepinize teşekkür ederim,kolay gelsin iyi günler..
  • @Lafortune
    Hoşgeldiniz,Maşaallah diyeyim aracınıza da.
  • @hunter37
    A.selam,
    40 bin TL'ye Avangarde donanımlı 2000-2001 model bulabilirsiniz.Avangarde en üst donanıma sahip kesinlikle onu tavsiye ederim.
    Tabi bu yaşlarda araçlar için Merso'da olsa temizini bulmak mesele.Yoksa başınızı çok ağrıtır.
  • merhabalar

*** DH MERCEDES-BENZ YILDIZ KULÜBÜ ( İMZA EKLENDİ RESİMLERLE 111 ÜYE) ***2017***

*** DH MERCEDES-BENZ YILDIZ KULÜBÜ ( İMZA EKLENDİ RESİMLERLE 111 ÜYE) ***2017***
  • C-Class Amg ile daha bi güzel.
  • Makyajlinin stoplarini taktirinca cok daha güzel olmuş aracınız güle güle kazasiz belasiz kullanın inşallah.
    Birde 18 inç jantlar konforu cok etkiledi mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imagoodman -- 2 Şubat 2012; 10:58:43 >
  • Merhaba arkadaşlar

Bende mercedes sahibi ve hayranı olarak kulübe katılmak isterim en yakın zamanda fotoğraf çekeceğim :)

İstanbul

Eray

1996 classic c250 Turbodiesel 150hp
  • quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

Makyajlinin stoplarini taktirinca cok daha güzel olmuş aracınız güle güle kazasiz belasiz kullanın inşallah.
    Birde 18 inç jantlar konforu cok etkiledi mı ?

teşekkür ederim, bu işler gerçekten zormuş; makyajlının stopları çok hoşuma gitti yetkili servisi aradım siparişle getirttiler takıldı fakat arıza gösterdi (ekranda) dedilerki modülüde alman lazım , tamam dedik onu takınca orjinal oldu (modülün fiyatı ile stoplar aynı fiyat) işçilikle 3.700tl toplamda
    18 inç jant olayına gelince, konforda sizi temin ederim gram bozulma yok çukurda stabilize yolda çok rahat jantlarıda yetkili bayii almanyadan getirtti ülkemiz stoklarında yokmuş, comand sistemide baya uğraştırdı yetkili servis bağladı fakat çalıştıramadı onuda modvi var istanbulda erkan usta ona ulaşıp bağladılar

• Tebrikler, doğrusu bu kadar sabır ve dayanıklılık bende yok..Ben periyodik bakımda bile bir yeri eksik bırakırlar yada unuturlar diye endişe ediyorum..Bu fiyatları ödeyip yaptırmışsınız ya bravo doğrusu..
    Ben navigasyona hevesliyim ama ne yapacağıma karar veremedim.Sprint booster ve chip olayına gireyim diyorum ama bu işi en sorunsuz kim yapar henüz araştırma safhasındayım..
  • beni de eklermisiniz mercedes e 350 cdi 4matic blueeffincy 2012 265 hp version avantgarde
  • ismimi yazmayı unuttum istanbul hasan
  • quote:

Orijinalden alıntı: WeLFi

Merhaba arkadaşlar

Bende mercedes sahibi ve hayranı olarak kulübe katılmak isterim en yakın zamanda fotoğraf çekeceğim :)

İstanbul

Eray

1996 classic c250 Turbodiesel 150hp

bunlar da fotoğraflar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WeLFi -- 28 Şubat 2012; 17:18:37 >

• merhabalar giresundan samet

mercedes vaneo 2005 trend 1.7 ilerki senelerde modifiye edecem tr de tek olacak inş. ama ilk önce atanamayan öğretmen mağdurluğundan kurtulmam lazım benide eklemeyi unutmayın lütfen
  • Selam arkadaşlar istanbul 1984 190D 2.0 W201 Bej Aranızda olmaktan onur duyarım beni de listeye eklerseniz sevinirim.

• Arkadaşlar merhaba

Ben MERCEDES HAS OTOMOTİV SUSURLUK bayisinde otomobil satış danışmanıyım

Araçlar ile ilgili sorunuz sorununuz olursa yada almak isteyen olursa yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince.

tisiklar@has.com.tr
  • W210 190 ların donanım paket içeriklerini o dönemde sunulan opsiyonları e1-e2 paket sportline vs gibi döküman bulamadım sizlerden bu konuda paylaşım bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: UğurDankı

W210 190 ların donanım paket içeriklerini o dönemde sunulan opsiyonları e1-e2 paket sportline vs gibi döküman bulamadım sizlerden bu konuda paylaşım bekliyorum

@mde alıntı

Turkiyede W210 kasa icin E1 ve E2 farki su sekilde :

Oncelikle E1 paketliler giris yapti. Bunlar 2.0 litrelik motora, Hava Turbini ( Kompressor ) destegine ve 186 Hp ( Nadiren 192 Hp ) guce sahip. E230 ise o donemde 193 Hp. Yurtdisinda musteriler E200K E1 'lere daha fazla ilgi gosterince ( Ayrica Alman vergilendirme sistemine gore yeniden hacim ayarlama amaci ile ) Mercedes-Benz, E2 Paketli versiyonu ( E200K E2 ) piyasaya surdu. Bu versiyonlar 1.8 litrelik motora, Hava Turbini destegine ve 163 Hp guce sahip. Bu sayede E230 ile E200K arasina belirgin bir fark konuldu o donemde. ( E230'larda Hava Turbini yoktur ) Bu arada, Mercedes-Benz'in kesin olarak ne zaman E1'den E2'ye gectigi bilinmiyor.

Gelelim isin kafa karistiran notkasina. Bu E1 ve E2 adları donanım paketi adı olarak da kullanildi musteriler ve bayiler tarafindan. ( Turkiye bu hatanin en yogun hali ile yapildigi ulke ) ( Kullanilmamasi gerekirken. Cunku W210 kasa ile artik Mercedes-Benz Classic, Elegance ve Avantgarde paket adlarini kullanmaya baslamisti. ). Diyebilirim ki, elinde o doneme ait orijinal bir katalog yok ise, bu paketler hakkinda konusan kisi atip tutacaktir. Cunku, neredeyse kimse ( Araç sahipleri dahil ) bu iki paket hakkinda net bir ayrim yapamiyor, bilgi veremiyor. ( Tabi donanim konusunda soyluyoruz bu ayrim yapamamayi ) Soylenilen tek sey, E2'lerde E1'e ek olarak koltuk isitmasi ve hiz sabitleme sistemi gibi bazi donanimlar bulunmasi. ( Ama gelin gorun ki, opsiyonel olarak hiz sabitleme sistemi eklenmis E1'ler de mevcut piyasada. )

Sonuc olarak W210 kasada E1 ve E2 farki teknik ozellik acisindan KESIN bir sekilde belli. ( Siz teknik ayrima dikkat edin bu yuzden ) Ama donanim farkliliklari nedir tam belli degil. ( Belki de ciddi bir donanim farki yok :) )

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

Orijinalden alıntı: UğurDankı

W210 190 ların donanım paket içeriklerini o dönemde sunulan opsiyonları e1-e2 paket sportline vs gibi döküman bulamadım sizlerden bu konuda paylaşım bekliyorum

@mde alıntı

Turkiyede W210 kasa icin E1 ve E2 farki su sekilde :

Oncelikle E1 paketliler giris yapti. Bunlar 2.0 litrelik motora, Hava Turbini ( Kompressor ) destegine ve 186 Hp ( Nadiren 192 Hp ) guce sahip. E230 ise o donemde 193 Hp. Yurtdisinda musteriler E200K E1 'lere daha fazla ilgi gosterince ( Ayrica Alman vergilendirme sistemine gore yeniden hacim ayarlama amaci ile ) Mercedes-Benz, E2 Paketli versiyonu ( E200K E2 ) piyasaya surdu. Bu versiyonlar 1.8 litrelik motora, Hava Turbini destegine ve 163 Hp guce sahip. Bu sayede E230 ile E200K arasina belirgin bir fark konuldu o donemde. ( E230'larda Hava Turbini yoktur ) Bu arada, Mercedes-Benz'in kesin olarak ne zaman E1'den E2'ye gectigi bilinmiyor.

Gelelim isin kafa karistiran notkasina. Bu E1 ve E2 adları donanım paketi adı olarak da kullanildi musteriler ve bayiler tarafindan. ( Turkiye bu hatanin en yogun hali ile yapildigi ulke ) ( Kullanilmamasi gerekirken. Cunku W210 kasa ile artik Mercedes-Benz Classic, Elegance ve Avantgarde paket adlarini kullanmaya baslamisti. ). Diyebilirim ki, elinde o doneme ait orijinal bir katalog yok ise, bu paketler hakkinda konusan kisi atip tutacaktir. Cunku, neredeyse kimse ( Araç sahipleri dahil ) bu iki paket hakkinda net bir ayrim yapamiyor, bilgi veremiyor. ( Tabi donanim konusunda soyluyoruz bu ayrim yapamamayi ) Soylenilen tek sey, E2'lerde E1'e ek olarak koltuk isitmasi ve hiz sabitleme sistemi gibi bazi donanimlar bulunmasi. ( Ama gelin gorun ki, opsiyonel olarak hiz sabitleme sistemi eklenmis E1'ler de mevcut piyasada. )

Sonuc olarak W210 kasada E1 ve E2 farki teknik ozellik acisindan KESIN bir sekilde belli. ( Siz teknik ayrima dikkat edin bu yuzden ) Ama donanim farkliliklari nedir tam belli degil. ( Belki de ciddi bir donanim farki yok :) )

cevapladığınız için çok teşekkürler ayrıca w210 yazmışım w201 demek istemiştim bu yalnışlıktan ötürü özür dilerim

• Arkadaşlar herkese merhaba.. Bende yıldıza katılmaya(sınıf atlamaya) karar verdim... E250 CGI Premium düşünüyorum. Yanlız bir sorun var, satış danışmanı arkadaş E250 nin üzerinde nevigasyon olmadığını ve ek donanım olarak alındığını söyledi. Ben de Commond sistem DVD-Nevigasyon (Kod 527) eklenmesini istedim. Eklemeye ekleriz dediler ama çalışmaz! Nasıl yani oldum! açıkladı; kıbrıs bir bütün gösterildiğinden bakanlıktan izin çıkmıyormuş.. Mercedes bu sorunu heralde süratle halledecektir. (Tabi ne kadar umursarlar bilmiyorum) yoksa takılan nevigasyonun üzerine ön cama tom jery mi neydi? hah! tom tom takar hava atarız:) Bir de iç döşemenin exulusive olmasını istediğimde yok bunu yapamıyoruz gibi bir cevapla karşılaştım! Kataloglarında ve internette ilave aksesuar olarak yapıldığı yazılıyor ama nedendir anlayamadım olmuyor dendi! Birde tecrübeli arkadaşlar ve ya kullanıcılara sorum E250 CGI Km 'de ne kadar benzin yakıyor acaba? Aman CDI al demeyin lütfen aradaki farkla bir araba alınıyor...

• W212 konusunda malesef yardımcı olamayacagım.
    E250 CGİ kullananlar daha iyi bilecektir ama sanıyorum şehir içinde 8-9 litre yakıyordur diye düşünüyorum.
    Fazla değildir yani.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.