Şimdi Ara

DH LİNEA TAKIMI (69 ÜYE ) (239. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.672
Cevap
47
Favori
535.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KATRE

Emin misiniz 18000 derken? Anlayamadım? Sahibinden.com'da 21000-23000 arası değişiyor. Kazalı olanlar dahi 18000 değil.
    En Full Versiyon için 31 Ekimde 46.250 tl fiyat aldım,peşinde 44.500
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar,size malumunuz üzre bir soru sormak istiyorum.Ben 15 gün önce 2011 Model 30 binde 1,3 Multijet Fiat Linea aldım. Yannız canımı sıkan bir şey var aracıma yol bilgisayarından baktığımda 100 km /7.2 Litre mazot yakmakta forumlara bakttığımda linea kullanıcalarının gelen olarak verdiğim değerlerin altında bir rakam gözüküyor acaba sorun araçtanmı yoksa kendi kullanma sitilimdenmi şunuda belirtmeliyimki genellikle aracamı şehir içinde iş dolayısıyla sabah ve akşamları kullnamaktayım agresif sürdüğümde söylenemez şimdiden yardımlarınız için teşekürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kajomanya

Öncelikle merhaba arkadaşlar,size malumunuz üzre bir soru sormak istiyorum.Ben 15 gün önce 2011 Model 30 binde 1,3 Multijet Fiat Linea aldım. Yannız canımı sıkan bir şey var aracıma yol bilgisayarından baktığımda 100 km /7.2 Litre mazot yakmakta forumlara bakttığımda linea kullanıcalarının gelen olarak verdiğim değerlerin altında bir rakam gözüküyor acaba sorun araçtanmı yoksa kendi kullanma sitilimdenmi şunuda belirtmeliyimki genellikle aracamı şehir içinde iş dolayısıyla sabah ve akşamları kullnamaktayım agresif sürdüğümde söylenemez şimdiden yardımlarınız için teşekürler.

öncelikle hayırlı olsun...arabanızı aldıktan sonra yol bilgisayarınızı sıfırladınızmı?
    ayrıca hangi şehirde olduğunuzu belirtmemişsiniz...istanbuldaysanız v sabah akşam tarfiğini çekiyorsanız 7,2 yakması çok normal,hele birde köprü trafiğine giriyorsanız iyi bile diyebilirz...sabah-akşam trafiğine girmeyen ve sadece h.sonları kullanan bir olarak ortalamam 6 litre...

• Arkadaşlar merhaba. 2005 model megane 2 aracımı benzinli olması ve artık eskimesi sebebi ile sattım. Yeni bir araç arayışındayım. Bütçem 35.000 TL civarı. Aslında 30.000 TL ye 2011 cilo 3 dizel almak üzereydim. Ancak kayımpederim fiatta kampanya var hiç değilse git sıfır araç + daha büyük diye aklımı çeldi. Forumda neredeyse 20 sayfa okudum. Araç hakkında biraz bilgi sahibi oldum. 2012 Linea Classiclerde 1,6 motor artık kalkmış. Yeni Linea yada bütçem yetmiyor. 2012 Via donanım paketli Linea 95 hp. almayı düşünüyorum. Ancak aklımda bazı soru işaretleri var. Çevremde kime sorduysam fiat'a hiç bulaşma 1 sene sonra takur tukur oluyor arabaları her yerinden ses geliyor diyor. 1,3 95 hp motor için ise gitmiyor deniyor. Hızı seven birisi değilim. Eski aracımda 1,4 tü zaten 170 i geçmezdi. 1,3 95 hp motor gitmeseydi adamlar yeni astraya koymazlardı diye düşünmeden edemiyorum. Astra linea daha ağır. Motor aynı motor. Birde bu aracı aldıktan sonra en az 3 yıl binerim tahmin ediyorum. 3 yıl içersinde beni üzermi ? Dedikleri gibi 1 yılda takur tukur olur mu ? 3 yıl sonra aracı rahat satabilir miyim ? Ve son olarak araçta blue me yok standart teybinin performansı nasıl ? Şimdiden teşekkürler cevabınız için.

• çevrenizdekiler eğer bunları söyluyorsa siz bence linea almayın! sonra dillerinden kurtulamazsınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eser_83

Arkadaşlar merhaba. 2005 model megane 2 aracımı benzinli olması ve artık eskimesi sebebi ile sattım. Yeni bir araç arayışındayım. Bütçem 35.000 TL civarı. Aslında 30.000 TL ye 2011 cilo 3 dizel almak üzereydim. Ancak kayımpederim fiatta kampanya var hiç değilse git sıfır araç + daha büyük diye aklımı çeldi. Forumda neredeyse 20 sayfa okudum. Araç hakkında biraz bilgi sahibi oldum. 2012 Linea Classiclerde 1,6 motor artık kalkmış. Yeni Linea yada bütçem yetmiyor. 2012 Via donanım paketli Linea 95 hp. almayı düşünüyorum. Ancak aklımda bazı soru işaretleri var. Çevremde kime sorduysam fiat'a hiç bulaşma 1 sene sonra takur tukur oluyor arabaları her yerinden ses geliyor diyor. 1,3 95 hp motor için ise gitmiyor deniyor. Hızı seven birisi değilim. Eski aracımda 1,4 tü zaten 170 i geçmezdi. 1,3 95 hp motor gitmeseydi adamlar yeni astraya koymazlardı diye düşünmeden edemiyorum. Astra linea daha ağır. Motor aynı motor. Birde bu aracı aldıktan sonra en az 3 yıl binerim tahmin ediyorum. 3 yıl içersinde beni üzermi ? Dedikleri gibi 1 yılda takur tukur olur mu ? 3 yıl sonra aracı rahat satabilir miyim ? Ve son olarak araçta blue me yok standart teybinin performansı nasıl ? Şimdiden teşekkürler cevabınız için.

arkadaşım hayırlı olsun...öncelikle odrin arkadaşın dediğinide dikkate al...sen aldıktan sonra lineayı çok beğensende sağındaki solundaki insanlar laf ettikçe uyuz olacaksın,ki edecekler emin ol...bunun yanında bağcılarda sıfır km. 1,3 linea active plus 95 bg. 31,400-31,900 fiyatları arasında satılıyor...
    ben 1,3 active plus kullanıcısıyım,çok memnunum,sadece amörtisör takozları kronik sorun oda garantiden değişiyor ve yeni takozlarda bu sorun ortadan kaltı,yani senin alacağında sorun yok...75 bg.arabadan sonrada sana performansız gelmeyecek emin ol...ayrıca eğer büyük şehirde yalşıyorsan 1,3 biraz daha az yakar 1,6 motora göre ş.içinde...
    bununla beraber yeni clio 4 baz donanım 1,5 dizel 75 bg. 37.990 vur tut 37 liraya biter,hani yakışıklı oldu gerçekten,onuda düşünebilirsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: bozo77

quote:

Arkadaşlar merhaba. 2005 model megane 2 aracımı benzinli olması ve artık eskimesi sebebi ile sattım. Yeni bir araç arayışındayım. Bütçem 35.000 TL civarı. Aslında 30.000 TL ye 2011 cilo 3 dizel almak üzereydim. Ancak kayımpederim fiatta kampanya var hiç değilse git sıfır araç + daha büyük diye aklımı çeldi. Forumda neredeyse 20 sayfa okudum. Araç hakkında biraz bilgi sahibi oldum. 2012 Linea Classiclerde 1,6 motor artık kalkmış. Yeni Linea yada bütçem yetmiyor. 2012 Via donanım paketli Linea 95 hp. almayı düşünüyorum. Ancak aklımda bazı soru işaretleri var. Çevremde kime sorduysam fiat'a hiç bulaşma 1 sene sonra takur tukur oluyor arabaları her yerinden ses geliyor diyor. 1,3 95 hp motor için ise gitmiyor deniyor. Hızı seven birisi değilim. Eski aracımda 1,4 tü zaten 170 i geçmezdi. 1,3 95 hp motor gitmeseydi adamlar yeni astraya koymazlardı diye düşünmeden edemiyorum. Astra linea daha ağır. Motor aynı motor. Birde bu aracı aldıktan sonra en az 3 yıl binerim tahmin ediyorum. 3 yıl içersinde beni üzermi ? Dedikleri gibi 1 yılda takur tukur olur mu ? 3 yıl sonra aracı rahat satabilir miyim ? Ve son olarak araçta blue me yok standart teybinin performansı nasıl ? Şimdiden teşekkürler cevabınız için.

arkadaşım hayırlı olsun...öncelikle odrin arkadaşın dediğinide dikkate al...sen aldıktan sonra lineayı çok beğensende sağındaki solundaki insanlar laf ettikçe uyuz olacaksın,ki edecekler emin ol...bunun yanında bağcılarda sıfır km. 1,3 linea active plus 95 bg. 31,400-31,900 fiyatları arasında satılıyor...
    ben 1,3 active plus kullanıcısıyım,çok memnunum,sadece amörtisör takozları kronik sorun oda garantiden değişiyor ve yeni takozlarda bu sorun ortadan kaltı,yani senin alacağında sorun yok...75 bg.arabadan sonrada sana performansız gelmeyecek emin ol...ayrıca eğer büyük şehirde yalşıyorsan 1,3 biraz daha az yakar 1,6 motora göre ş.içinde...
    bununla beraber yeni clio 4 baz donanım 1,5 dizel 75 bg. 37.990 vur tut 37 liraya biter,hani yakışıklı oldu gerçekten,onuda düşünebilirsin...

Aslında aracı aldıktan sonra söyledikleri çok umurumda değil. Sadece haklı çıkmalarından korkuyorum. Demin bizim fabrikada bulunan bir abimin 2007 model 1,4 linea sını inceledim. İlk defa lineaya oturdum ve kapısını açıp kapattım. Hani derler ya bir arabanın sağlamlığı kapısından belli olur tok ses gelir diye :) Gerçekten kapısı ummadığım kadar sağlamlık hissi verdi. Megane 2 min kapısı kadar tok ve sağlamlık hissi verdi. Bagajı felaket geniş. 500 lt. eski aracımın 340 lt idi. Abinin boyu benden uzun ben 1,78 im o 1,85 civarı. Ön koltuk onun boyuna göre ayarlı geçip arkaya oturdum dizlerim koltuğa değmedi. Arka oldukça geniş. Ön sürücü koltuğuna geçtim. Oturma pozisyonu hoşuma gitti. Dediğim araç 155.000 kmde. Bakımlarının dışında bir kere servise gitmedim dedi. Kısa bir tur attık şu meşhur takur takur sesleri için. Benim sattığım megane 2 de daha çok çıtırtı vardı. 1 saat önce şuna karar verdim. Sanırım bizim insanlarımızın hepsi ya x6 ya biniyorlar yada A4 e A6 ya. Yada hiç Linea ya binmediler. Yarın bayilere gidip fiyat alacağım. Sanırım bir kaç güne bitiririm işi :) Sadece teybi deneyemedim. Üzerindeki mp3 çalarlı teybin performansı nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eser_83 -- 9 Kasım 2012; 11:13:08 >

• hayırlısı olsun...teyp gerçekten iyidir,kolonlar tatminkar diyebiliriz...ben sony ile değiştirdim kolonları çok daha memnunum
  • arkadaşlar merhaba. bi linea kullanıcısı olarak (2007 1.3 multijet / dynamic) siz linea kullanıcılarına bir sorum var. sol arka cam sağlıklı bir şekilde açılıp kapanmıyordu malesef. dün cam butonu ışıkları sürekli yanıp sönmeye başladı. ve arka camın butonu işlevini yitirdi. çalışmıyor. bu neden olur? ya da bu problemi bir çözme metodu var mıdır? böyle bir olayı tecrübe den birisinin naçizane sorularımı yanıtlamasını rica eder, kazasız belasız yolculuklar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefacv -- 10 Kasım 2012; 1:07:53 >
  • ikinci el olarak aldığım 2009 active 1.3 MJ gri aracımla bende aranızdayım.45000 Km de aldım,şu an 46000 de.Gayet memnunum.
  • quote:

quote:

quote:

Aslında aracı aldıktan sonra söyledikleri çok umurumda değil. Sadece haklı çıkmalarından korkuyorum. Demin bizim fabrikada bulunan bir abimin 2007 model 1,4 linea sını inceledim. İlk defa lineaya oturdum ve kapısını açıp kapattım. Hani derler ya bir arabanın sağlamlığı kapısından belli olur tok ses gelir diye :) Gerçekten kapısı ummadığım kadar sağlamlık hissi verdi. Megane 2 min kapısı kadar tok ve sağlamlık hissi verdi. Bagajı felaket geniş. 500 lt. eski aracımın 340 lt idi. Abinin boyu benden uzun ben 1,78 im o 1,85 civarı. Ön koltuk onun boyuna göre ayarlı geçip arkaya oturdum dizlerim koltuğa değmedi. Arka oldukça geniş. Ön sürücü koltuğuna geçtim. Oturma pozisyonu hoşuma gitti. Dediğim araç 155.000 kmde. Bakımlarının dışında bir kere servise gitmedim dedi. Kısa bir tur attık şu meşhur takur takur sesleri için. Benim sattığım megane 2 de daha çok çıtırtı vardı. 1 saat önce şuna karar verdim. Sanırım bizim insanlarımızın hepsi ya x6 ya biniyorlar yada A4 e A6 ya. Yada hiç Linea ya binmediler. Yarın bayilere gidip fiyat alacağım. Sanırım bir kaç güne bitiririm işi :) Sadece teybi deneyemedim. Üzerindeki mp3 çalarlı teybin performansı nasıl ?

klasik bakıyorsunuz değilmi sanırım bayilerin klasik karları düşük ilgilenmiyorlar izmirde gittim pek neşeli değillerdi

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

quote:

quote:

quote:

klasik bakıyorsunuz değilmi sanırım bayilerin klasik karları düşük ilgilenmiyorlar izmirde gittim pek neşeli değillerdi

Evet klasik bakıyorum. Aynı sıkıntı bende de var. Bayiler line klasik dediğimde burun kıvırıyorlar. Hemen yeni kasa verelim daha iyi diyorlar. Bense hayır eski kasa istiyorum dediğimde. Yeni kasa daha güzel daha hoş diyorlar. Dedim o sizin zevkiniz bu benim beyfendi :)

• quote:

Evet klasik bakıyorum. Aynı sıkıntı bende de var. Bayiler line klasik dediğimde burun kıvırıyorlar. Hemen yeni kasa verelim daha iyi diyorlar. Bense hayır eski kasa istiyorum dediğimde. Yeni kasa daha güzel daha hoş diyorlar. Dedim o sizin zevkiniz bu benim beyfendi :)

Sovrumda dahi değil bahçede ikinci ellerin yanında tuyuyorlar ve hakikaten satmak için değil sanırım lineadan vazgeçip lansman avantajları olacağını varsayıp c elise bakıcam
  • Sileceklerinizi nerede değiştiriyorsunuz ? Serviste takımına 60 veya 70 TL istemişlerdi, dışarıda 10 veya 20 TL olan sileceklerden alırsam pişman olur muyum sizce ? (Özellikle ses yapmasından tedirginim )
  • quote:

Orijinalden alıntı: koniasun

Sileceklerinizi nerede değiştiriyorsunuz ? Serviste takımına 60 veya 70 TL istemişlerdi, dışarıda 10 veya 20 TL olan sileceklerden alırsam pişman olur muyum sizce ? (Özellikle ses yapmasından tedirginim )

Merak ettiğinz konu 77. sayfada yazıyor.http://forum.donanimhaber.com/m_22198499/mpage_77/tm.htm#msglink_63003909

Silecekler şimdilik iyi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefacv

arkadaşlar merhaba. bi linea kullanıcısı olarak (2007 1.3 multijet / dynamic) siz linea kullanıcılarına bir sorum var. sol arka cam sağlıklı bir şekilde açılıp kapanmıyordu malesef. dün cam butonu ışıkları sürekli yanıp sönmeye başladı. ve arka camın butonu işlevini yitirdi. çalışmıyor. bu neden olur? ya da bu problemi bir çözme metodu var mıdır? böyle bir olayı tecrübe den birisinin naçizane sorularımı yanıtlamasını rica eder, kazasız belasız yolculuklar dilerim.

tüm camları sırayla indirin sonrasında kaldırın düzelir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracinin 20000 bakimini koyuncu fiatta yaptiran varmi arkadaşlar.eger varsa ne kadar ucret aliyorlar soyleyebilirseniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi günler arkadaşlar, 2012 1.3 eski kasa 95 beygirlik dizel aracımla arnıza katılıyorum.

Bu araçta tecrübeli arkadaşlardan kullanım ve özellikler açısından tavsiyeler bekliyorum,

iyi akşamlar.
  • 2012 alan arkadaşlar bu araç 2012 modeli ne zaman piyasaya verildi? 2011'de verildiyse hangi ayda?

Yarın bir tane 28000 km'de araçla anlaşacağım Active plus lakin şimdi hesap yaptım 1 Ocak 2012'de alsa (ki alamaz 2 Ocak olmak zorunda) günde 95-100 km'ye yakın yol yapması gerekiyor. Satan adam ise doktor dediler; bir doktor neden her gün 100 km yol yapsın aklım almadı. Bu araç 2011 Ağustos gibi falan mı çıktı acaba?

Bir de debriyaj balataları çabuk arızalanıyor denmiş Fiat için; linea için de böyle midir? Ortalama kaç km'de arıza olur ve ne masraf çıkar yetkili serviste?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 26 Kasım 2012; 21:50:54 >
  • 
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.