Şimdi Ara

|DH KİTAP TUTKUNLARI|-Günde ne kadar kitap okuyorsunuz? (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.855
Cevap
141
Favori
129.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki

|DH KİTAP TUTKUNLARI|-Günde ne kadar kitap okuyorsunuz?

(En Son Oy Tarihi: 13.10.2023)
Giriş
  • Merhabalar kucuk bir tavsiye kate moss labirent. Harika bir kitap. Da vinci siferisyle bir hobbit karisimi adeta akici fantastik ve guzel sevenlere onerimdir. simdi kayip sembole devam ediyorum gorusuruz forum ahalisi :) bu tarz bi kitap daha varsa nolur onerin ayrica; unutulmus lejyonun ikinci kitabi gumus kartalda piyasada fantastik tarih bir arada bunuda onerebilirim :) iyi forumlar arkadaslar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar forumda eskiden az da olsa bir aktif zaman vardı artık gittikçe kitap okuma oranı ya düşüyor ya da artık çok fazla bilgi paylaşımında bulunmuyoruz. Ben de uzun bir süre ara vermek zorunda kaldım. Ama buradaki eski ortamı özlemedim değil. Eğer yeni etkinlik isteyen arkadaşlar varsa yazsınlar. Buradan olur özelden olur.

Hayırlı Bayramlar..
  • Kitap okuyoruz hatta daha çok okuyoruz ama bu troll yuvasını iplemiyoruz

Hayırlı bayramlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeRMİNaaRD -- 24 Eylül 2015; 19:30:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeRMİNaaRD

Kitap okuyoruz hatta daha çok okuyoruz ama bu troll yuvasını iplemiyoruz

Hayırlı bayramlar

Hala bıraktığım gibi hocam buralar pek bölümde yazmayı sevmiyorsunuz.
  • |DL| kullanıcısına yanıt
    Çoğumuz bıraktı bölümü. Bir kısmımız blog açtı. Gerçi blogu da çok aktif tutmuyoruz
    Ben goodreads kullanıyorum aktif olarak, daha çok hoşuma gidiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Carl Sagan - Karanlik Bir Dünyada Bilimin Mum Isigi

Hiç önermiyorum berbat sikici bir kitap. Gereksiz uzatilmis.

Osman PAMUKOGLU - Korkunun Çocuklari

Içimizde bulundugumuz durumu kavramamiza düstügümüz batakligi anlamaya yarayan mükemmel akici bir kitap.Osman Pamukoglu'nun röportajlarinin derlenmesinden olusturulmus.

Her TÜRK evladi okumali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel kitap okuyan arkadaşlarım bu sene çıkan en iyi kitap anketini yapmak istiyorum katılım olursa mesajlarınızı bekliyorum. Öneriler üzerine 31 Aralık günü anketi başlatacağım.
  • Kafes-Josh Malerman bu sene çıktı yanılmıyorsam. Gayet hoştu.

• İlk mesajı ve üyeleri güncelledim.

Birkaç değerli kitap arkadaşlarım vardı özellikle onlardan öneri bekliyorum bu etkinlikle ilgili.

@Kvothé @Sentez* @iztuzu @the right hand of evil @XpressMusic34
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oliver_

Kafes-Josh Malerman bu sene çıktı yanılmıyorsam. Gayet hoştu.

Evet bu senenin kitabı ilk öneri olarak yazdım.
  • Hocam merhabalar.. Özlettiniz vallahi. Düşünceleriniz için çok teşekkür ediyorum, sağolun varolun.

Hocam bu yıl zannediyorum ki Popüler kültür kitaplarının yılı oldu. Yani raflara ve yeni çıkanlara bakarsak, hem yeni yeni yayınevleriyle tanıştık, hemde hayatımıza "sosyal medya yazarlığı" gibi bir ibare girdi. Hayır bu yıldan önce de vardı ancak bu yıl sanki daha bir yayıldı, daha bir raflarda yer edindi popüler kültür.. Türle ilgili olumlu veya olumsuz bir eleştiri yapmak istemiyorum. Ancak "çok satanlar" rafından bu türün hiç inmediğini, yani bu tür edebiyatında sıkı takipçileri olduğunu zannediyorum ki herkes sene boyunca takip etti.

Bu yıl, Küçük prens gibi bir eserin 70 yıllık telifinin dolmasıyla birlikte, hemen her yayınevinin bu küçük öyküyü raflara taşıdığını gördük.. Animasyonları falanda yapıldı hatta. Ancak zannediyorum en çok tercih edileni Cemal Süreya çevirisi oldu, yanılmıyorsam eğer..
    Birçok kitap ise yeni kapaklarıyla raflara çıktı. Bunlara bir örnek Hayvan çiftliği kitabı verilebilir. Şeker portakalı'da yeni kapağına kavuştu..
    Ve bu yılın en çok satanları, boyama kitapları.. Unutmamak lazım..
    Bu seneyle ilgili birkaç önerim var benim aslında, bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz.

Kitap fuarının en çok ilgi göreni: Ahmet Ümit: Elveda güzel vatanım
    Olumlu ve olumsuz birçok eleştiriye maruz kalan: Kafamda bir tuhaflık-Orhan pamuk
    Çok satanlarda uzun süre bulunan: Türklerin tarihi- İlber Ortaylı
    Herkesin beklediği: Zülfü Livaneli: Konstantiniyye Oteli

Ben bu kadar yazıp kenara çekileyim. Arkadaşlarda eklesinler.

Ancak başta dediğim gibi, 2015 senesi popüler kültür edebiyatının yılı oldu galiba.. Raflarda en çok kişisel gelişim, internet yazılarından oluşan kitaplar gördük. İyi mi kötü mü bilemem, yorum yapmak istemiyorum pek bu konuda. Diğer mesajları merakla bekliyorum, takipteyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: |DL|

İlk mesajı ve üyeleri güncelledim.

Birkaç değerli kitap arkadaşlarım vardı özellikle onlardan öneri bekliyorum bu etkinlikle ilgili.

Merhabalar. Çok zor anket olur o yahu :) bu sene ile ilgili kafam cok karısık . mesela 1-2 ay evvel dısarıdan yadırgadıgım Lock lamora nın yalanlarını su an elimden bırakamıyorum ama tekrar bakınca 2015 değil 2014 müş :) o dahil olmaz herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Hocam merhabalar.. Özlettiniz vallahi. Düşünceleriniz için çok teşekkür ediyorum, sağolun varolun.

Hocam bu yıl zannediyorum ki Popüler kültür kitaplarının yılı oldu. Yani raflara ve yeni çıkanlara bakarsak, hem yeni yeni yayınevleriyle tanıştık, hemde hayatımıza "sosyal medya yazarlığı" gibi bir ibare girdi. Hayır bu yıldan önce de vardı ancak bu yıl sanki daha bir yayıldı, daha bir raflarda yer edindi popüler kültür.. Türle ilgili olumlu veya olumsuz bir eleştiri yapmak istemiyorum. Ancak "çok satanlar" rafından bu türün hiç inmediğini, yani bu tür edebiyatında sıkı takipçileri olduğunu zannediyorum ki herkes sene boyunca takip etti.

Bu yıl, Küçük prens gibi bir eserin 70 yıllık telifinin dolmasıyla birlikte, hemen her yayınevinin bu küçük öyküyü raflara taşıdığını gördük.. Animasyonları falanda yapıldı hatta. Ancak zannediyorum en çok tercih edileni Cemal Süreya çevirisi oldu, yanılmıyorsam eğer..
    Birçok kitap ise yeni kapaklarıyla raflara çıktı. Bunlara bir örnek Hayvan çiftliği kitabı verilebilir. Şeker portakalı'da yeni kapağına kavuştu..
    Ve bu yılın en çok satanları, boyama kitapları.. Unutmamak lazım..
    Bu seneyle ilgili birkaç önerim var benim aslında, bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz.

Kitap fuarının en çok ilgi göreni: Ahmet Ümit: Elveda güzel vatanım
    Olumlu ve olumsuz birçok eleştiriye maruz kalan: Kafamda bir tuhaflık-Orhan pamuk
    Çok satanlarda uzun süre bulunan: Türklerin tarihi- İlber Ortaylı
    Herkesin beklediği: Zülfü Livaneli: Konstantiniyye Oteli

Ben bu kadar yazıp kenara çekileyim. Arkadaşlarda eklesinler.

Ancak başta dediğim gibi, 2015 senesi popüler kültür edebiyatının yılı oldu galiba.. Raflarda en çok kişisel gelişim, internet yazılarından oluşan kitaplar gördük. İyi mi kötü mü bilemem, yorum yapmak istemiyorum pek bu konuda. Diğer mesajları merakla bekliyorum, takipteyim.

Bir dönem gerçekten yoğundum foruma girecek vaktim bile yoktu, kitap bile okuyamaz durumdaydım ama bu sene kaldığım yerden devam ediyorum bu yüzden buralara birlikte hem bilgilenebileceğimiz hem de kitap okumaktan daha zevk alabileceğimiz bir alan haline getirmek istiyorum tekrardan. Asıl ben teşekkür ederim yorumlarınız için gerçekten mesajınızı okurken çok mutlu oldum. Önerilerinizi hemen not aldım. İnşallah tekrar güzel bir etkinlik ve arkasındaki daha güzel paylaşımlar yapabiliriz. Ben buralardayım birkaç araştırma yapıyorum bu seneyle ilgili kendi okuduğum kitaplardan bende öneri yapacağım bu anket için inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kvothé

quote:

Orijinalden alıntı: |DL|

İlk mesajı ve üyeleri güncelledim.

Merhabalar. Çok zor anket olur o yahu :) bu sene ile ilgili kafam cok karısık . mesela 1-2 ay evvel dısarıdan yadırgadıgım Lock lamora nın yalanlarını su an elimden bırakamıyorum ama tekrar bakınca 2015 değil 2014 müş :) o dahil olmaz herhalde.

Hocam yorumunuz bile yeterli tabiki ama öneri olarak almak çok istesemde basım yılını dikkate almazsam işin içinden çıkılmaz o yüzden başka önerileriniz varsa başım üstüne hemen not alabilirim.

• 2015'in En İyi Kitapları

Şaka bir yana, bu tarz kitaplar hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Wattpad uygulamasının yaygınlaşmasıyla 2015'te her yerde bu kitaplardan gördüm. Hep en çok satanlar listesindeydi. Yazarlar yerine ben utandım. Sizce yanlış mı düşünüyorum? Her kitaptan kazanılacak bir şeyler var mıdır? Daha fazla örnek vermek gerekirse; 4N1K, Psikopat, Erkek Lisesi vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Marvel_ -- 26 Aralık 2015; 11:33:45 >

• _Marvel_ _ kullanıcısına yanıt
    ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 22:13:0 >
  • Bir vakitler bu tür popüler kültür kitaplarıyla ilgili birkaç eleştiri yapmıştım. Ancak şimdi o kadar kabul gördü ve yaygınlaştı ki, artık eleştirmek manasız.. Çünkü bir talep var ve yayınevleri arzı sağlıyorlar. Talep yokken kimsenin bu tür şeylerden haberi de yoktu.. Ha kim okuyor dersen bilmiyorum. Hitap ettikleri kitleler belli demek ki.

Ancak yine de, birinci baskıda 100 bin adet çok büyük bir başarı. Şaka söylemiyorum, birçok büyük yazara nasip olmamıştır bu.. Yayınevleri bin adet basıyor galiba her baskıda ortalama olarak.. Hadi en fazla iki, üç bin olsun. Birinci kitabı 50bin, ikincisi yüz bin. Bu da kendine göre bir başarıdır.

Popüler kültürle ilgili çok söylenecek bir şey yok.. Nufuz edildiği toplumlarda açtığı yaraları bugün yaşıyoruz işte.

@DL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 27 Aralık 2015; 12:17:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Bir vakitler bu tür popüler kültür kitaplarıyla ilgili birkaç eleştiri yapmıştım. Ancak şimdi o kadar kabul gördü ve yaygınlaştı ki, artık eleştirmek manasız.. Çünkü bir talep var ve yayınevleri arzı sağlıyorlar. Talep yokken kimsenin bu tür şeylerden haberi de yoktu.. Ha kim okuyor dersen bilmiyorum. Hitap ettikleri kitleler belli demek ki.

Ancak yine de, birinci baskıda 100 bin adet çok büyük bir başarı. Şaka söylemiyorum, birçok büyük yazara nasip olmamıştır bu.. Yayınevleri bin adet basıyor galiba her baskıda ortalama olarak.. Hadi en fazla iki, üç bin olsun. Birinci kitabı 50bin, ikincisi yüz bin. Bu da kendine göre bir başarıdır.

Popüler kültürle ilgili çok söylenecek bir şey yok.. Nufuz edildiği toplumlarda açtığı yaraları bugün yaşıyoruz işte.

@DL
    ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 22:12:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _Marvel_

2015'in En İyi Kitapları

Şaka bir yana, bu tarz kitaplar hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Wattpad uygulamasının yaygınlaşmasıyla 2015'te her yerde bu kitaplardan gördüm. Hep en çok satanlar listesindeydi. Yazarlar yerine ben utandım. Sizce yanlış mı düşünüyorum? Her kitaptan kazanılacak bir şeyler var mıdır? Daha fazla örnek vermek gerekirse; 4N1K, Psikopat, Erkek Lisesi vs...

Talep varsa reklamı güzel yapılıyorsa böyle güzel sonuc alabiliyor demek ki yazarlar yayınevleri. Ben artık eleştirmiyorum bu tarz kitapları. Alan kesim orta-lise öğrencisi olduğunu göze alırsak bence bu zamanlarda okusunlarda ne okurlarsa okusunlar gözüyle bakıyorum. nasıl olsa yaş biraz daha kemale erince seçicilik artacaktır. Böylece bu tarz kitaplara da güzel bir misyon yüklemiş oluruz Genç kuşaklara okuma alışkanlığı kazandırma gibi.

• dumprep D kullanıcısına yanıt
    Hocam mesajınız için teşekkürler. Evet ticari olarak bu bir başarıdır. Ancak edebiyat anlamında başarılı mıdır burası tartışılır..
  • 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.