Şimdi Ara

DH KickBox Yapanlar Grubu (Bilgi İçerir) 20 KİŞİ OLDUK (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
4
Favori
6.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ankebut1

quote:

Orijinalden alıntı: FollowRivers

İstanbul bahcesehir tarafinda yer var mi alintilarsaniz sevinirim

aynen bahçelievler de varsa bende gidicem

ben şirinevlerde 2 sene gittim. çarşı içinde var. ya da haznedar civarı garanti bankasının yakınlarında milli bir antrenör vardı çalıştıran.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stentor

quote:

Orijinalden alıntı: ankebut1

quote:

Orijinalden alıntı: FollowRivers

İstanbul bahcesehir tarafinda yer var mi alintilarsaniz sevinirim

aynen bahçelievler de varsa bende gidicem

ben şirinevlerde 2 sene gittim. çarşı içinde var. ya da haznedar civarı garanti bankasının yakınlarında milli bir antrenör vardı çalıştıran.

şirinevleri duydum bi arkadaş gitmişti bizim belki tanırsın.haznedar daha yakın ben orayı araştırıcam dostum saolasın.
  • yaz dostum beni de baya uğraştım bu sporla kick box candır can
  • hocam kick boksa başladıktan yaklaşık ne kadar zaman sonra dayak yemeye başlarım
  • Yahu konuyu baltalamıyım diyorumda, eşli şekilde çalıştığında nasıl karşı tarafa değilmeden çalışılır onu anlamadım? O zaman bir işe yaramaz. Adam zaten gardı kapalı vursanda bişey olmuyor, adama vurucaksın ki yumruğun kuvvetlimi düz mü gidiyo yamuk mu anlayabilesin.

Yumruğunun geliştiğini nasıl anlıyacaksın başka şekilde?

Şimdi size Türkiyede Kick Boksun neden gelişmediğini söyliyim.
    Genelde kick boks salonlarında hocalar uğraşmak istemedikleri için 1,30 saatlik idmanın yarım saatini ısınma hareketleriyle geçirir ki 20 kere şahit oldum buna ve bu çok yanlıştır 10 dakika yeter ısınmak için.

Ondan sonra boş boş gölge boksu yaptırır, gölge boksu gereklidir ancak her idman yapılıcak kadar değil. Ve arkadaşlar gölge boksu denilen şey 10-15 dakika yapılır, hoca sıraya dizer herkesi tek tek bakar kimin ne yanlışı var kontrol edip düzelttirir sonra eşlendirmeye devam edilir.

Doğrusu budur ama bizim salonlarda yarım saat ısınma yaptırıyo yarım saat gölge yaptırırlar 5 dakika öyle değdirmeden eşlendirme yapılır arkadaşın salonunda olduğu gibi, geri kalanıylada boş boş bi kaç hareket şınav mekik ve idman biter.

Benim aldığım eğitim ise; 10 dakika ısınma geri kalanında tamamen eşlerle spanning şeklinde oluyor.
    Sol direklerle bazen serbest karşındakiyle zarar vermeden kapışma yaptırıyor. 3 ayda birde genel dövüş oluyor.

Ve iddia ediyorum bizim salondan 3 aylık elemanla, başka herhangi bir salonda 6 aylık arkadaşı kapıştıralım her türlü kendi arkadaşıma yatırım yaparım. Canlı şekilde şahit oldum.

İkisinide dinlediniz arkadaşlar, hangisini tercih ediyorsanız ona gidin ama iyi araştırın salonu idmanını izleyin. 20-30 salon gezdim abartısız ve bizim salon gibi eğitim veren yer görmedim.

Arkadaş mesela resim koymuş şınav şeklinde, bizim salonda idmanda asla böyle şınav çekemezsiniz hoca çektirmez. Bizim hoca serttir, asidir ama on numara verdiğiniz paranın hakkını alırsınız idmandan terli çıkarsınız. Çok sevecen kral bi adamdır.

Yukarıdakini okuyun ve hangisinin size mantıklı geldiğini söyleyin arkadaşlar, ona göre seçiminizi yapın. Benim salonum cerrahpaşada başlamak isteyen arkadaş olursa yardımcı olurum.

NOT: 2,5 yıldır yapıyorum.

• Kick box yapmıştım bir süre,uzun süredir mma yapıyorum ekleyin lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevilesi adam

Bu spora başlamak isteyipte acaba dayak yermiyim? Paramla rezil olucam... Diyerek cesaret edemeyen arkadaşlarımıza cesaret verebiliriz.

[
    Kick Boks Yapmanın Bireysel Faydaları

1)kick boks yapan kişi, sürekli idmanlıdır. bu yüzden tembellik alışkanlığı kazanmaz.

2)kick boks yapanın refleksleri gelişmiştir. darbenin geldiği yönü normal insanlardan daha hızlı görebilir. normal bir insan gelen darbelere karşı göz kapaklarını defalarca kımıldatıp, başını tosbağa gibi içine çekerken kick boksçu ne yapacağını iyi bilir.

3)kick boks yapan kişi elastik bir vücuda sahiptir. karın kasları ve diğer tüm vücudu sağlamdır ve gelişmiştir.

4)kick boksçunun omurgası güçlüdür. kick boksçu dik ve kendine güvenli bir şekilde yürür.

5) antremanlar ve maçlar sayesinde disiplinli olmayı, mücadele etmeyi öğrenir. öğrendiklerini gerçek hayatta uygular.

6) korku gider. odaklandığı zaman önüne kim gelirse dövebilir.

KickBox'a başladığınızda;

Karşılıklı eşleştiğiniz kişiyle boşa çalışırsınız (O kişiye değmeyecek şekilde atak yapmak)
     DH KickBox Yapanlar Grubu (Bilgi İçerir) 20 KİŞİ OLDUK

Yaklaşık bir ay sonra elliklerle çalışırsınız. Eşiniz elliği tutar siz yumruk tekme vs. atarsınız.

Üyelerimiz :

- Serious Maniac
    - Edriyınnn
    - Tercüman-ı Ahvâl
    - babayorgun65
    - tafodelo
    - RB26DETT
    - MynameisSo
    - iMega
    - gokberkozz
    - Citizem
    - bozkurt58
    - BelieveMe0
    - Gangster06
    - W4rez
    - samuray_jack
    - N.M.Türk05
    - .GalataSaray.
    - Kelâm
    -

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_70162575/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/f9/f4/29/f9f4297b9fdec0360701c428f8ec959c.jpg[/image] 
    [font="Tahoma"][b][color=orange]DH[/color] [color=#000000]Kick Box Grubu[/color][/b][/font][/link][/center]

İstanbul/Sefaköyde olan spor klubümüze davetlisiniz
    Fiyat aylık 60 TL
    2 Kişiyi klübe üye yapanlar 1 ay ücretsiz faydalanabilir.

Bende Kickboks yapıyorum kardeş eklesene benide daha sonra ekledim diyede pm atarsan yada alııntılarsan sevinirim imza koycamda çünkü İyi akşamlar

• Yaz hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exvision

Yaz hocam

Eklendiniz.

İmzamızı ekleyip bi katkıda bulunmak ister misiniz?
  • İmzayı arkası şeffat, png yaptım hocam. İlk mesaja ekleyebilirsiniz

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_70162575/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/b7/01/e2/b701e2276c301bbf3598e7b118507aa7.png[/image] 
    [font="Tahoma"][b][color=orange]DH[/color] [color=#000000]Kick Box Grubu[/color][/b][/font][/link][/center]
  • quote:

Bu spora başlamak isteyipte acaba dayak yermiyim? Paramla rezil olucam... Diyerek cesaret edemeyen arkadaşlarımıza cesaret verebiliriz.

[

1)kick boks yapan kişi, sürekli idmanlıdır. bu yüzden tembellik alışkanlığı kazanmaz.

2)kick boks yapanın refleksleri gelişmiştir. darbenin geldiği yönü normal insanlardan daha hızlı görebilir. normal bir insan gelen darbelere karşı göz kapaklarını defalarca kımıldatıp, başını tosbağa gibi içine çekerken kick boksçu ne yapacağını iyi bilir.

3)kick boks yapan kişi elastik bir vücuda sahiptir. karın kasları ve diğer tüm vücudu sağlamdır ve gelişmiştir.

4)kick boksçunun omurgası güçlüdür. kick boksçu dik ve kendine güvenli bir şekilde yürür.

5) antremanlar ve maçlar sayesinde disiplinli olmayı, mücadele etmeyi öğrenir. öğrendiklerini gerçek hayatta uygular.

Karşılıklı eşleştiğiniz kişiyle boşa çalışırsınız (O kişiye değmeyecek şekilde atak yapmak)

Yaklaşık bir ay sonra elliklerle çalışırsınız. Eşiniz elliği tutar siz yumruk tekme vs. atarsınız.

Üyelerimiz :

- Serious Maniac
    - Edriyınnn
    - Tercüman-ı Ahvâl
    - babayorgun65
    - tafodelo
    - RB26DETT
    - MynameisSo
    - iMega
    - gokberkozz
    - Citizem
    - bozkurt58
    - BelieveMe0
    - Gangster06
    - W4rez
    - samuray_jack
    - N.M.Türk05
    - .GalataSaray.
    - Kelâm
    - darktiger06
    - Exvision
    -

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_70162575/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/f9/f4/29/f9f4297b9fdec0360701c428f8ec959c.jpg[/image] 

Fiyat aylık 60 TL

peki boksun faydasini soylermisin kickboks kadar etkilimi kavga meselesinde mesela ben boksa basladim kickboksa gore kavgada avantaji nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

[

Üyelerimiz :

- Serious Maniac
    - Edriyınnn
    - Tercüman-ı Ahvâl
    - babayorgun65
    - tafodelo
    - RB26DETT
    - MynameisSo
    - iMega
    - gokberkozz
    - Citizem
    - bozkurt58
    - BelieveMe0
    - Gangster06
    - W4rez
    - samuray_jack
    - N.M.Türk05
    - .GalataSaray.
    - Kelâm
    - darktiger06
    - Exvision
    -

Fiyat aylık 60 TL

salonunuz sefaköyün tam olarak neresinde bende halkalıdayım

• quote:

[

güzel demişsin ama bu saydıkların sadece kick boksa has şeyler değil.. dövüş sporlarının tümünde bu saydığın maddeler geçerli zaten.. her maddenin başına kickboksçu şöyle idmanlıdır, böyle elastiktir.. o elastikliğe, omurga yapısına, kendine güvene iyi bir boksörde sahiptir, karatecide sahiptir, muay thaicide sahiptir.. niye dövüş sporlarının vermiş olduğu faydaları sanki sadece kick boks veriyormuş gibi lanse ediyorsun

ayrıca "odaklanınca önüne kim gelirse dövebilir" çok iddalı bir laf hocam.. sanki kicboks salonlarından bruce lee'ler fışkırıyor.. sen döversin, seni dövecek adamda çıkar, onu dövecek adamda çıkar.. bu işin sonu yok.. insanları "sen bu sporu yap, önüne geleni indirirsin" diye gazlamak yanlış

ayrıca dövmek nedir.. sporcu adam kendini savunur, ona karşı gelen bir saldırıda tekniğini kullanır.. "ben döverim" lafı sporcuya yakışmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 14 Ağustos 2013; 19:01:53 >

• bugün başladım hadi hayırlısı ekleyin hocam
  • 20 den sonra başlanır mı bu spora ? Vücut var ama. boy 185 kilo 85
  • Bende bu spora başlamak istiyorum hem özgüven açısından hem de evde boş boş oturacağıma biraz spor yapmak istiyorum..

Kilo 65,Boy 1.75..Ayrıca bu sporun boya herhangi bir zararı var mıdır ? Birde hafta sonları 1 saatlik yüzmeyede gitsem aşırı yorucu olur mu ? Tam anlamıyla kaç ay sonra kendimi savunmayı öğrenirim reflekslerim artar.
  • 19-20 yaş çok geçmi sizce?

edit : şuan 18 yaşındayım uni kazandıkdan sonra anca hem body hem kickbox yapabılırım şuan tek body

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eISgood -- 29 Eylül 2013; 20:51:47 >
  • En sevdiğim spor ama hem kronik sağlık sorunlarından hem de burada öğreten bir yer olmamasından dolayı hayatım boyunca eldivenlerini bile giyemeyeceğim sanırım.
  • beyler kickboks yazılmayı düşnüyrmda arka sol kürek kemiğinin adelesi yırtık bi sorun olurmu

yaş 20
    boy 1.74
    kilo 85 falan

kalıp var yani
  • edit seviyorum bu sporu var mıdır bi zararı adele yırtık olmasının
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.