Şimdi Ara

● DH Karakalem Grubu ● [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel] (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.089
Cevap
62
Favori
338.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlaaaaaaaaaaaaaar özlemişim burayı ya. Evet arkadaşlaar uzunca bi zamanın ardından yeni bir çizim ile geri döndüm, yalnız o kadar elim körelmiş ki eski çizimlerime bile yetişemiyorum kalite konusunda, kendi kendimi bitirmişim haberim yok. :(
    Şimdi sizden yardım istiyorum, kız arkadaşımın resmini çiziyorum, saç konusunda tamamen bilgisizim, gölgeli ve aynı zamanda tel tel saç yapmak istiyorum, hiç başlamadan önce bi danışayım dedim, ne yapmalıyım? Bir tutam saç da dudaklarının üstüne gelecek ve eliyle o saçları tutacak, aşağıdaki boş yer el yani. Gölgelendirmelerde hatalıyım. Gözler eşit olmadı, çiçekler tam bir fail. Bi el atın eski dostunuza.

● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ressam -- 1 Nisan 2015; 13:30:03 >

• Ooo merhabalar hosgeldin nerelerdesin :)
    Hocam ben sac icin 0.5 ya da 0.7 uclu kalemleri kullaniyorum. Hafif cizgilerle baslayip koyu ton uygulayacagim bolgeye Bastirarak sacin yonune gore tel tel yapiyorum.Yine uclu kalemle ve hamur silgiyle isik parlamalarini da belirliyorum. Bi dene olmazsa baska turlu bakalim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • saçı tel tel çizmeden önce taslagını çiz.. zaten biraz yapmıssın ama biraz daha detay verki ince çizime gecerken nerede nasıl yapıcam diye kendine sorma.. dalgaları sac ayrımlarını belirt. en son tel tel uzerinden geçersin.. koyu kısımlarda daha fazla ısık alan kısımalrda daha az hatta bazı yerleri tamamen bos bırakırsın o artık fotografta nasıl gozukuyorsa

gözler çok önemli.. tüm resim kusursuz olabilir ama gözler simetrik olmazsa resim güzel olmaz.. üzerinde uğraş.. sil tekrar yap.. diğer gözden orantı al, onun hizasında ve genişliğinde olsun
  • ● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]
  • 0,5 uçlu kalem ile yapılanları da sayıyorsanız beni de ekleyin

yaptıklarımdan bir kaç tanesini tumblr a koymuştum sonra hevesim kaçtı devamını getiremedim. Tumblr linkim

• @Muzun içinde gelen böcek Çalışma hoş olmuş biraz daha açık-koyu dengesini ayarlarsanız daha güzel olacaktır elinize sağlık :)

@coldness Sanat çizgisini her türlü kalemden seviyoruz elinize sağlık hoşgeldiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.w.i.f.K

@Muzun içinde gelen böcek Çalışma hoş olmuş biraz daha açık-koyu dengesini ayarlarsanız daha güzel olacaktır elinize sağlık :)

@coldness Sanat çizgisini her türlü kalemden seviyoruz elinize sağlık hoşgeldiniz :)

kontrasta gereksiz takınıldıgını goruyorum. bu espas yöntemlerinden biridir. resimin teorik kısmı vardır. ama tek dogrusu yoktur.

• hocam isim yazıyorsan yaz benide gsf hazırlanıyorum henüz faydalı olabilir burası benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

Herkese iyi çizimler

dijital çizim mi yoksa ? yağlı boyaya benzettim
  • adon80 kullanıcısına yanıt
    Dijital çizim
  • WolF-EyE kullanıcısına yanıt
    kullandığınız cihazın adı nedir hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: adon80

kullandığınız cihazın adı nedir hocam

http://www.amazon.com/Wacom-Bamboo-Capture-Tablet-CTH470/dp/B005HGBEZ2
    türkiyede satışı varmı hocam bunun
    olması lazım hocam, bu isimle bir araştırın çıkacaktır. tabi fiyatı daha yüksek olabilir, ben getirteli 4-5 sene oldu, o zaman TR fiyatı 250 TL civarındaydı
    hocam son bi sorum daha olcak amazondan sipariş edince kaç gün veya kaç aya geliyor ?
    amazondan hiç sipariş vermedim, ablam amerikadan geliyordu onunla getirtmiştim.
  • Bende destek yapayım :D

730 beygirlik,beygir çiftlikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SıradanÇinkoKarbonPil -- 4 Haziran 2015; 21:45:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Alex Mason

canlanın biraz gençler ve Rick Grimes

Süperr

Darly ve Maggie yi de bekleriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

anladım hocam teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.