Şimdi Ara

● DH Karakalem Grubu ● [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel] (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.089
Cevap
62
Favori
338.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DonKisot1

quote:

Orijinalden alıntı: SıradanÇinkoKarbonPil

En koyu renkli kurşunkalem hangisidir karakalemciler?

Faber castell in sarılı mavili her yerde bulunan kalemlerinin 8b'sinden daha koyu bir kalem istiyorum

Füzen dene dostum daha koyu kalem yok muhtemelen

Teşekkür ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Portre
    ● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]

• 03ekim08 kullanıcısına yanıt
    Merhaba sorumu yinelemek istiyorum. Güvendiğinizi alışveriş yapabileceğimiz bir site var mı?
    Bu rssimde benden olsun
    ● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çizdiğiniz resimleri nasıl saklıyorsunuz ? resim çantasına mı koyuyorsunuz yoksa başka bir şeylemi ?
  • @03ekim08 Grubumuza hoşgeldiniz :) Elinize sağlık :) Alışveriş sitesi için pm attım burada yazarsam reklam olarak algılanabilir.

@Jack Torrance Ben Son çalışmaları 35x50 ve 50x70 resim çantalarımda saklıyorum. Biriken çalışmaları da yine o boyutlarda poşetlere koyuyorum.
  • Herkese merhabalar, sizlerden nacizane bir yardım istiyorum hemen vaktinizi almadan konuma geçeyim.

Arkadaşlar ben alanında iyi bir karikatürist olmak istiyorum, yani karikatüre ciddi şekilde başlamak istiyorum öncelikle sizlere soracağım bazı sorular ve bilmek/öğrenmek istediğim durumlar var. Bunları aşağıya yazacağım, bana vakit ayırıp okuduğuğunuz ve yardım edeceğiniz için şimdiden herkese teşekkkürler.
    Karikatüre nasıl bir başlangıç yapmalıyım?
    Bu işi ciddi şekilde ilerletmek, ve meslek haline getirmek istiyorum bunun için iyi bir eğitimim almam gerekli. Eğitime nasıl başlamalıyım?
    Kısaca toparlamak gerekirse, karikatür hakkında bilgi sahibi olan bir kişi ile tanışıp gerekirse telefonda gerekirse buradan bilgiler almak istiyorum. Lütfen benim için biraz vaktinizi ayırır mısınız?
  • Merhabalar, bence karikatür çizginin yanında sağlam fikir ve espiriyle öne çıkar. Karikatüristlerin kendilerine has bir çizgi üslupları var. Çizimin mükemmel olması gerekmiyor zaten önemli olan çizgi üslubu yerleştirip malzemeyi karikatürle bütünleştirmek. Aslında yaratıcılık öne çıkan bir konu.
    Karikatürist nasıl olunur nasıl isim yapılır tanınır açıkcası pek fikrim yok. Ben olsam önce alıştırmalar yapar,kendi karakterlerimi yaratır güncel olaylardan esinlenip farklı noktalardan güldürü malzemeleri çıkarmaya çalışırdım. Ve halihazırda okul dergi/gazeteleriyle görüşüp bana küçük bir köşe ayırmalarını isterdim. Sosyal medyayı da kullanmadan olmaz tabii. Profesyonel olmayan kişilerin kurduğu karikatür dergileriyle görüşüp kendimi göstermeye çalışırdım. Meslek haline getirmek biraz da sosyetik bir alan olduğunu düşünüyorum çevre meselesi de diyebilirim :) Bu işe gönül verdiyseniz pes etmeden çalışmalarınıza devam edin bir seviye yakaladıktan sonra kendinizi gösterin tanının yılmayın sevdiğiniz işi yapmak sizi para kazanma amaçlı yaptığınız işten daha mutlu edecektir. Karikatür hakkında söyleyebileceklerim bu kadar, size gönlünüzdeki hedefi yakalamanız dileklerimle bol şanslar kolay gelsin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

arkadaşlar daha önce bahettiğim TMNT çalışmam bitti.. krakalem taslak üzerine tükenmez kalemle çalıştım.. yani yine hata kabul etmeyen bir çizim oldu

umarım beğenirsiniz

Size ulaşmam gerekiyor. Daha önce konuşmuştuk çizerlik hakkında, size nereden ulaşabilirim?

• pm den
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

pm den

PM atılmıyor profilinizi görüntüleyemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, sormak istediğim bazı şeyler var.
  • Hocam normalde pm im acık ama buradan da sorabilirsiniz elimden geldigince yardımcı olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 17 Ocak 2015; 15:57:18 >
  • WolF-EyE kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, Edirne'dan selamlar sevgiler rahatsız ettiğim için üzgünüm, değerli vaktinizi almadan hemen konuya giriş yapmak istiyorum.

Başlıktan da gördüğünüz üzere herkesin bir hayâli vardır, ve benim hayalimde alanında iyi bir karikatürist olmak. Bunu o kadar çok istiyorum ki, geceleri yatmadan araştırıyorum o duruma geldim size sormak istediğim bazı sorular var.

I. 12 yaşında iken bakarak iyi karikatürler çıkarabiliyordum, sonradan maalesef ki yüksek işlevli sosyal fobiye teslim ettim kendimi ve şu anda 18 yaşındayım birşeyler gördüm, geçirdim ve bırakmak zorunda kaldım fakat bırakmasaydım şu anda sizinle daha farklı konular konuşuyor olurduk. Sormak istediğim şeylerden biriside şu;

İyi bir karikatürist olmak için sıfırdan başlayan birisi ne yapmalı? İyi çizmek doğuştan gelen bir durum mudur? Yoksa geliştirilebilir bir durum mudur eğer geliştirilebilir bir durum ise kendi adıma çok sevineceğim.

II. Karikatüre nasıl bir başlangıç yapmamı istersiniz? Neler yapmalıyım, zahmet vereceğim ama detaylı anlatabilirseniz çok mest olacağım.

III. İlerisi için şimdiden düşünmek istiyorum, sıradan bir anadolu lisesindeyim, karikatüre odaklanmak ve geliştirmek istediğim için Üniversite de hangi bölümü seçip neler yapıp ilerlemem lazım?

Son olarak, psikoz belirtili ağır depresif nöbet + yüksek işlevli antisosyal kişilik bozukluğu ve sosyal fobi tanıları konuldu bunların karikatür adına geliştirmemde bir etkisi yada zararı olabilir mi? bkz: antidepresan kullandığım için el titremesi terleme vs. gibi durumlar gelişiyor ve oluyor.

Bu mesajı okuyorsanız, ve bende gerçekten bu yolda sağlam adımlarla ilermek isteyen bir genç olarak bana lütfen geri dönmenizi ''olumsuz da'' olsa bir geri dönüş yapmanızı istiyorum. Daha soracağım sorularım var, fakat eğer iletişim halinde kalırsak çok sevineceğim sizin gibi değerli bir karikatürist ile konuşmak insana iyi hissetmesine yardımcı oluyor. Edirne'dan tekrardan selamlar, sevgiler!

• Doğuştan yetenek bana göre gerekli.. Ama bunun yanında çokça da alıştıma gerekli.. beğendiğin eline yatkın çizimleri olan çizrlerin karakalem çizimlerini taklit et, oradaki detaylara ortanılara gölgelendirmelere dikkat et

profesyonel yapmak için bir karakalem eğitimi bence şart.. benimde eksik olan birçok şeyim var halen.. bunların başında perspektif geliyor.. şehir manzarası, bina içi çizimler vs hatasız çizmek zordur ama eğitimini aldıktan sonra kolay

bahsettiğin psikolojik sorunların ne olduğunu bilmiyourm, geçmiş olsun.. ama bu tip sorunlarını çizimlerine karikatürlerine yansıtan çok çizer var..aklıma şu an Kenan Yarar geliyor.. bence komedi karikatürlerinden çok psikoz kaikatürlere yönelebilirsin.. leman tarzı dergilerde bu tip çizerler olduğu için belli olmaz belki o tip bir dergide iş bile bulabilirsin

illa üniversitede bir bölüm seçmene gerek olduğunu sanmıyroum.. sen yine okulunu bitir, çünkü sırf kairkatürden yeteri kadar para kazanmak zor bir iş.. elinde bir mesleğin olsun derim (bunu bir çizer olarak değil 33 yaşında yurtiçi yurtdışı birçok özel sektörde çalışmış biri olarak tavsiye ediyorum) maalesef hayat herzaman beklediğin gibi gitmiyor. o yüzden okuluna ağırlık ver, üniversiteyi bitir.. haftasonlarıda çizim kurslarına git

işin özü dediğim gibi profesyonelleri takip et, çizim tekniklerini düşüncelerini, detayları iyi ce irdelere.. defalarca bakarak çiz gerekirse

yine bir sorun olursa sormaktan çekinme

kolay gelsin

• Merhaba arkadaşlar, bir karalama da benden olsun..
  • Çok başarılı elinize sağlık. Not; resimin sağ alt köşesinde boş olan alan elinizin kirinden baya etkilenmiş :) bir a4 kağıdı ile bu alanları koruyabilirsiniz
  • Bir kaç karalama daha :)
    ● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilgin1985 -- 19 Ocak 2015; 0:23:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 03ekim08

Çok başarılı elinize sağlık. Not; resimin sağ alt köşesinde boş olan alan elinizin kirinden baya etkilenmiş :) bir a4 kağıdı ile bu alanları koruyabilirsiniz

Teşekkür ederim, o alanların kirlenmesi daha çok hoşuma gidiyor :)
  • Çalışmalar gayet keyifli ve hoş olmuş anatomik yapılara dikkat etmenizde fayda var. El, boyun ve omuz detayları içeren çalışmanızda gelişi güzel tonlamalara biraz dikkat elinize sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilgin1985

Bir kaç karalama daha :)

Karalamadan kasıt hızlı yaptığınız içinmi yoksa öyle lafın gelişi falanmı çünkü karalama için çok güzeller elinize sağlık :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SıradanÇinkoKarbonPil -- 19 Ocak 2015; 18:59:26 >
  • ilgin1985 İ kullanıcısına yanıt
    Çok keyifli ve başarılı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.