Şimdi Ara

DH KAFKASYA SEVDALILARI [295 KAFKASYALI] 15.YIL Forumun En Uzun Soluklu Konusu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
829
Cevap
14
Favori
61.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH KAFKASYA SEVDALILARI [295 KAFKASYALI] 15.YIL Forumun En Uzun Soluklu Konusu

(En Son Oy Tarihi: 7.5.2023)
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: diabrek

quote:

Orjinalden alıntı: V_lkan

Anket ile ilgili bir şey söylemek istiyorum Azeri kullanımındansa Azerbaycan Türk'ü kullanımı daha hoş.

Değiştirirseniz sevinirim.

Uyarınız için teşekkür ederim ancak Azerbaycan ülke adı Azeri ise millet adıdır

Azeri diye ayrı bir millet yoktur. Azerbaycan Türk'ü vardır. Millet olarak Türk'türler yani.Bunu anlatmaya çalışıyorum.

Ben teşekkür ederim.
  • Hocam mesela Kabardeyler abazalar vs çerkestir ama ben ankete kabardey çerkesi ,abaza çerkesi diye yazmadım,veya Tatar Türk'ü,Azerbaycan Türk'ü yazmadım. Ama ısrarınız üzerine Azeri ibaresini Azeri Türk'ü olarak değiştiriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabrek -- 19 Kasım 2008; 23:49:27 >
  • quote:

Hocam mesela Kabardeyler abazalar vs çerkestir ama ben ankete kabardey çerkesi ,abaza çerkesi diye yazmadım,veya Tatar Türk'ü,Azerbaycan Türk'ü yazmadım. Ama ısrarınız üzerine Azeri ibaresini Azeri Türk'ü olarak değiştiriyorum.

Bilen birisi için sorun değil ama bilmeyen biri Azeri diye öğrenince sanki farklı bir milletmiş gibi anlıyolar. Ondan sonra Türk değiL Azeri gibi saçma sapan laflar oluyor. Bu yüzden söledim. İlgin için Teşekkür ediyorum.
  • diabrek sigoş oraya adige yazmışsın ve boylarını ayırmışsın ayrı ayrı yazılmış ben Adigeyim diyen herkezin bi boyu vardır kafa karışıklığı olmasın ya Adige'yi yada Adige boylarını silersen daha iyi olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: V_lkan

quote:

Hocam mesela Kabardeyler abazalar vs çerkestir ama ben ankete kabardey çerkesi ,abaza çerkesi diye yazmadım,veya Tatar Türk'ü,Azerbaycan Türk'ü yazmadım. Ama ısrarınız üzerine Azeri ibaresini Azeri Türk'ü olarak değiştiriyorum.

Bilen birisi için sorun değil ama bilmeyen biri Azeri diye öğrenince sanki farklı bir milletmiş gibi anlıyolar. Ondan sonra Türk değiL Azeri gibi saçma sapan laflar oluyor. Bu yüzden söledim. İlgin için Teşekkür ediyorum.

hocam biz Adigeleride Muhacir,Yörük yada manav gibi yerli halk olarak bilenler var onlara ben Kafkas göçmeni Çerkez'im deyince vatan haini bölücü muamelesi yapanlar var bu toplumdaki çok aşırı milliyetçi örümcek kafalı beyinler ne zaman değişecek ve sevineceğim..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: GUERRA

beni de ekleyin ; adige

bu arada bu imzayı ekleyince karakartallar fun club imzam gitt . ikisini aynı anda kullanamıyor muyum??

hoşgeldin
    imzada bence ikisi aynı anda çok fazla karakter içerdiğinden olmaz gibi

ama hata mesajı vermiyor.sondaki imzayı gösteriyor sadece.
    bu arada ben adigeyim.

• vay be duygulandım valla yurdumun renklerine de bak sen biraraya gelmişler mükemmel olmuş bu çerkezlikle alakam yok ama dedelerim orta asya kafkasya trakya sonra da anadolu yolunu tercih etmişler bana da yer var mı?
  • anne baba safkan adigeyiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ColdShadow

anne baba safkan adigeyiz.

Bende
  • quote:

Orjinalden alıntı: zoptrik

vay be duygulandım valla yurdumun renklerine de bak sen biraraya gelmişler mükemmel olmuş bu çerkezlikle alakam yok ama dedelerim orta asya kafkasya trakya sonra da anadolu yolunu tercih etmişler bana da yer var mı?

İhtiyarlar o kadar yolu iyi gitmişlereklendi

quote:

Orjinalden alıntı: ColdShadow
    anne baba safkan adigeyiz.

hoşgeldin sigoş
    quote:

Orjinalden alıntı:Shaqtr81

Bende

Eklendi

• babam kafkas ekle hacı
  • Dağıstan Amblemi:

DH KAFKASYA SEVDALILARI [295 KAFKASYALI] 15.YIL Forumun En Uzun Soluklu Konusu
  • Ekle hacı KARAÇAY'ım ben de.

Eklemek de fayda var Karaçaylar ve Malkarlar Kafkas halkları arasında Türkçe konuşan tek topluluklardır. Malkarlar hakkında tam bir bilgim yok ama Karaçaylar 500 Oğuz Boyu'ndan biridir.

NOT:Memleket de SAKARYA aslen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartallar_yalnız_uçar -- 21 Kasım 2008; 20:45:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: __right_

babam kafkas ekle hacı

Eklendi

quote:

Orjinalden alıntı: kartallar_yalnız_uçar
    Ekle hacı KARAÇAY'ım ben de.

Eklemek de fayda var Karaçaylar ve Malkarlar Kafkas halkları arasında Türkçe konuşan tek topluluklardır. Malkarlar hakkında tam bir bilgim yok ama Karaçaylar 500 Oğuz Boyu'ndan biridir.

Eklendi
  • Arkadaşlar grubun adını ''KAFKASYA SEVDALILARI'' olarak değiştirmek daha iyi olur diye düşündüm
    Sadece çerkes kelimesi geçmez tüm Kafkas halklarını kapsarsa daha hoş olur sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabrek -- 21 Kasım 2008; 20:04:50 >
  • Yaz beni de. Babam da annem de Çerkez, Hatukoyum(koy daki "a" mı "o" mu olcak? Bence "o")
    Kayseri Pınarbaşı'lıyım. "nman" de abim olur. Yeni gordum konuyu, ilk sıralardan üye olmak isterdim.
    Artık eve gittigimde uğrarım konuya. Allah'a emanet olun....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mykt -- 24 Temmuz 2010; 23:00:43 >
  • Benide ekle.Bende de Çerkes kanı var.Ananem şapsıg.Hatta ananemin babasının eski kafkaslarda kralın hizmetinde büyük bir insan olduğu hakkında hikayeler falanda anlatmıştı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mykt

Yaz beni de. Babam da annem de Cerkez, Hatukoyum(koy daki "a" mı "o" mu olcak?bence "o")
    Kayseri Pınarbası lıyım.Nman de abim olur....Yeni gordum konuyu, ilk sıralardan üye olmak isterdim...
    Artık eve gittigimde ugrarım konuya..Allah'a emanet....

Eyvallah hacım hoşgeldin hemen ekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bay Wesley

Benide ekle.Bende de Çerkes kanı var.Ananem şapsıg.Hatta ananemin babasının eski kafkaslarda kralın hizmetinde büyük bir insan olduğu hakkında hikayeler falanda anlatmıştı.

Eklendi
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.