Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (163. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.912
Cevap
100
Favori
1.364.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

Orijinalden alıntı: bilgin_mu

quote:

Ya ben bulamadım, yada böyle birşey yok.
    Bundan önceki araçlarımda frekansı kaybetse bile kanal değişmezdi, bu aracın frekansında hafif bozulma olsun başka istasyon arıyor. Bu normal mi? Sizin araçlarınızda bu durum nasıl. Gerçi bulunduğun yerde önemli, Olay FM çalıyorken hiç değişmiyor mesela.

RDS ile otomatik kanal seçme devreye giriyor olabilir. İlk aldığımda benim radyo da aynıydı.
    TA düğmesi ile kapanıp açılıyor sanırım. pdf kullanım kılavuzunuz varsa 215. sayfaya bakabilirsiniz.

vav kullanma klavuzunun pdf formatında yayında olduğunu bilmiyordum az önce indirdim ama ingilizcesini buldum Türkçesi varsa ve linkini paylaşırsanız sevinirim.ingilizce olanını isteyen varsa

( yıldızlı yerlere r.a.p.id.s.ha.r.e)

https://rs868tl2.****.com/#!download|868dt|366329513|Tucson_2010MY_Owners_Manual.pdf|7744|R~50ABF85262254C2F6A7A647B4D1C4D6C|0|0

buda avustralyada yapılan güvenlik test raporu, pdf olarak indirebilirsiniz... ANCAP 37 üzerinden 34.5 almış gerçekten çok yüksek puanlar almış Maşallah

http://www.howsafeisyourcar.com.au/2011/Hyundai/ix35/Active-4D-Wagon-5sp-man-2_0L-4cyl-Petrol/

bu arada araçla ilgili inanılmaz bir data bankası oluştu bende çarpışma tesleri,esc testleri videolarını bile indirdim bilgisayara

mail adresini gönderirsen ben sana gönderirim kullanım klavuzunu

• Arkadaşlar hiç feribota binen varmı fiyat olasrak hangi sınıfa sokuyolar bizim araçları...
  • @ kapgan

bir arkadaş linkini paylaştı sağolasın
  • 1.6 SP kullanıcısı olarak 2 ayın sonundaki görüşlerimi paylaşmak istiyorum

Teknik:

- Sürüş kalitesi olarak 1.6 benzinli motor için yeterli
    - Yol tutuşu başarılı
    - Yakıt tüketimi 7.5 litrenin üzerine çıkmadı. Güzergahımın genelde dur kalk olmayan ana caddeler olduğunu belirtmeliyim
    - Yokuşlarda benzinli bir araca göre 170 Nm sıkıntı yaşatmıyor
    - Vites geçişleri sıkıntısız ve uzun vadede masraf sebebi olmayacak bir teknoloji kullanılması büyük avantaj
    - Kabin içi ses şehir içi hızlarda yok denecek kadar az

Donanım:

- Sıkça söylendiği gibi aracın donanımı fiyatına göre fazlasıyla tatmin edici
    - Geri görüş kamerasının göğüste değil dikiz aynasında olması çok kullanışlı. Ama kameranın açısı daha iyi ayarlanabilirdi. (Ekranın alt kısmını plaka kaplıyor)
    - Koltuklar yeterli konforda. Koltuk ısıtma derecesi olması gerektiği gibi
    - Kabin içi kalite ortalama seviyede ama tasarım ve yerleşimi ile göz dolduruyor

Eksi yönleri:

- Görüş açısı, kalın A sütünları yüzünden dönüşlerde ve göbeklerde sıkıntılı. Aynı durum arka görüşte de geçerli. Arka kısım, dikiz aynasından klostrofobik bir hava oluşturuyor
    - 6. vites, 135 beygir bir araç için gereksiz olmuş. Beşinci ve altıncı vitesin dişli oranları birbirine çok yakın. 5 vitesli olsa itiraz etmezdim
    - Direksiyon gereğinden fazla hafif ve geri beslemesi zayıf. Sürüş keyfini azaltıyor
    - Arka diz mesafesi çok dar değil ama koltuk arkasındaki sert plastik kaplama hem yapaylık hissi veriyor hem de huzursuz ediyor. Olmasa da olurmuş
    - Vites geçiş göstergesi, sadece devir saatine bağlanmış. 2100 devir üstünde vites geçişi öneriliyor, oysaki yokuştayken aracın açısını da hesaba katıp vites geçişi önerilseydi daha kullanışlı ve inandırıcı olurdu

Tabi bu yazdıklarım ayrıntının ayrıntısı. Kendi sınıfında teknik özellikleri ile geri kalmayan, donanımıyla mevcut rakiplerini rahatlıkla ezen ix35, şu an piyasadaki en keyifli crossover.
    Ama sonuçta bi Range Rover Evoque değil.
    Bi Alex de değil.

• Ben pek çok kereler bindim feribota. Normal otomobil tarifesinden fiyatlandırıyorlar.
  • Arkadaşlar herkesin yeni yılını kutlarım.
    Yeni yılda herkese kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.
  • TÜM DOSTLARIN YENİ YILINI KUTLARIM...

Umarım yeni yıl herkese sağlık, başarı ve mutluluk getirir...
  • arkadaslar yeni yılınızı kutlarım
    yeni yılın saglık mutluluk ve bol kazanc getirmesini dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semisay

quote:

Orijinalden alıntı: bilgin_mu

quote:

Ya ben bulamadım, yada böyle birşey yok.
    Bundan önceki araçlarımda frekansı kaybetse bile kanal değişmezdi, bu aracın frekansında hafif bozulma olsun başka istasyon arıyor. Bu normal mi? Sizin araçlarınızda bu durum nasıl. Gerçi bulunduğun yerde önemli, Olay FM çalıyorken hiç değişmiyor mesela.

RDS ile otomatik kanal seçme devreye giriyor olabilir. İlk aldığımda benim radyo da aynıydı.
    TA düğmesi ile kapanıp açılıyor sanırım. pdf kullanım kılavuzunuz varsa 215. sayfaya bakabilirsiniz.

Sırasıyla SETUP-RDS-AF-OFF.
    Olay sanırım budur. Bu akşam yukarıdaki ayarı yapacağım.
    Celebic ve Bilgin_mu yardımlarınız için teşekkürler dostlar.

Dün ayarları yaptığım halde frekans atlamasına devam etti. Bunun üzerine şoför tarafı üstten 2.düğmede "TA" tuşu var, benim radyoda bu tuş açıktı, onu kapattım ve frekans atlaması olmadı. Kanal tamamen gitse bile aynı frekansta kalıyor artık. 5 Aydır niye ilgilenmemişim

• quote:

Orijinalden alıntı: poseidon56

Ben pek çok kereler bindim feribota. Normal otomobil tarifesinden fiyatlandırıyorlar.

teşekkür ederim.... Herkeze Mutlu Sağlıklı Kazasız Belalasız Bir Yıl Dilerim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crawler06

1.6 SP kullanıcısı olarak 2 ayın sonundaki görüşlerimi paylaşmak istiyorum

- 6. vites, 135 beygir bir araç için gereksiz olmuş. Beşinci ve altıncı vitesin dişli oranları birbirine çok yakın. 5 vitesli olsa itiraz etmezdim

Dostum aracınız güle güle kullanın... 6. vitese ne kadar çabuk çıkabildiğinizi fark ettiniz mi? Nedeni, ekonomi... Yoksa bu kadar düşük tüketim değerlerine ulaşmak mümkün olmazdı. Yolda bir an önce 6. vitese çıkmaya bakın...
  • bütün arkadaşların yeni yılını ailenizle kutlar kazasız belasız seneler dilerim
  • kazasız, belasız, sağlıklı, mutlu yıllar herkese....

alkollü araç kullanmayın özellikle ix 35 gibi güzelim bir aracı riske atmayın
  • Herkaze Sağlıklı,Kazasız,Sağlıklı Bir yıl Dilerim.
  • Mutlu, huzurlu, saglikli, kazasız yıllar, arkadaşlar...
  • Herkese sağlıklı, kazasız, mutluluk ve huzur dolu bir yıl dilerim.
  • Arkadaşlar.. hyundai alarak ne kadar doğru bir karar verdiğimiz almanya gibi teknoloji devi bir ülke tarafından tescillendi...Almanya da en kaliteli marka seçilmiş..Tuv da en az arıza yapan arıza olarak belirlenmiş...

http://ekonomi.haberturk.com/otomotiv/haber/701646-en-kaliteli-marka-secildi
  • selamlar,

bugun kartepeye gittik ailecek. kar lastigim yok. araba ile verilen lastikleri kullanıyorum. son 10km kar basladı ve zincir takmadan devam ettim. egim ortalama sayılır ama virajlarda dikleşiyordu. neyse guvenli bir sekilde gittik ve arabyaı resimde gorunen yere zorla sokabildim artık. biraz kar topu kızak falan derken aksam oldu.ittire ittire arabayı ordan cıkardık. zor oldu biraz. arkada baya kar birikmişti. Kar lastiklerim olsaydı iyi olur muydu bu durumda bilmiyorum ama artık kar lastigi almayı dusunuyorum.

neyse donuste su yokus inis destek sistemini denemeye karar verdim. vitesi bosa aldım (trafik vardı ve bazen durmak gerekiyordu.) yokus inis destegiyle guvenle gectik bu karlı yollardan. kendi kendine fren yapıyordu ama arka tekerlekleri frenliyordu. guzel ozellikmiş.

herkese iyi seneler dilerim.
    iyi aksamlar

DH  HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ

• Selamlar. Türkiyede bizim kar lastiği diye tanımladığımız lastikler aslında kış lastiğidir. Yani sadece karlı zeminlerde değil soğuk havalarda sertleşen normal lastiklerin yerine kullanılması tavsiye edilen lastiklerdir. Ben geçen hafta alıp taktırdım. 225/55/18 ebatlı lastiği sadece Michelin marka olarak bulabildim ve 4 tanesine 2600 lira peşin fiyatla aldım. Henüz karlı zeminde kullanma fırsatım olmadı ama geçmiş tecrübelerime dayanarak söyleyebilirimki. Aracın 4 çeker olmasından dolayı kalkışta zaten sorun yaşamayacağımı biliyorum fakat asıl fark frenlemede ortaya çıkacak.

Herkesin yeni yılı kutlu olsun. Allah herkese mutlu,huzurlu,sağlıklı,bol kazançlı ve kazasız belasız bir yıl nasip etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poseidon56 -- 1 Ocak 2012; 21:28:47 >
  • bugun ankarada da feci kar yağdı neyseki yollarda tutmadı. ne zaman kar yağsa şöyle zevkle izleyemiyorum hep aklımda ya erimezse yollarda kalırsa diye korkuyorum.hele şimdiki evimde eğimli yollar daha çok iyice korkuyorum.çok kötü şartlar olursa işe taksi veya otobüsle gitmeyi düşünüyorum.kış lastiği almayı düşünmüyorum.bende kar altında bir kaç fotoğraf çektim bilgisayara atarsam paylaşırım.

bu arada akşam üstü çıktığımda yolda arabanın arkasından tak tuk sesler geldi sanki yolda giderken bir şeyler çarpmışım gibi seslerdi neden olduğunu anlamadım herhalde karlarla ilgili birşedi

hyundai nin Almanyada üstüste 2.defa en iyi marka seçilmesini bende okudum.zaten bekliyordum.arabamı alırken bunları göz ününde bulundurmuştum ve insanlara söylemiştim.işin güzel yanı bizim bu araçları almamız tam hyundainin atılım zamanına denk geldi. atılım tamamlandıktan sonra belkide hyundai araçlarının yanına bile yaklaşamayabiliriz.zira bu 60bine aldığımız ix 35 lerin piyasadaki muadillerine göre en az 70bin etmesi lazım

hyundai deki başkalaşımı anlamak için eski elentra ve yeni elentrayı yada eski tucsonla yani tucsonu yani ix 35 i yan yana 5 dk incelemek yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dermeister01 -- 1 Ocak 2012; 23:51:43 >

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.