Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.912
Cevap
100
Favori
1.364.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bize olan vefa borcunuzu bizim araç kotamızı artırarak ödeyin dersek o zaman orada şehit düşmüş, gazi olmuş askerlerimize saygısızlık etmiş olmaz mıyız? Vefa böyle bir şey değil... Selamlar...
  • e tamam , kimse kimseye bişey demesin de ,
    bizim ülkemize aylık 50 cıvarı verilirken bu araçlardan , Rusyaya 150.000 adet verilmesi nasıl bişey oluyor ki ?
    ayıp diye bişey var dimi ,
    hem sonra illa ki savaştaki yardım veya şehitlerimiz-gazilerimiz ortaya konulması gerekmiyor .
    2 dosttan biri diğerine böyle ufaktan-çaktırmadan sitemde bulunması, sitemde bulunanı alçatlmaz , ama karşı taraf en azından mahçup olur heralde.
    şapkasını önüne koyar , "ne yapıyorum ben" diye bi düşünür dimi !
    yoksa nasıl olcak bu iş , bu koreliler nasıl kendine gelecek ?
    kitlesel eylem yapıp almayalım hiçbirimiz diycem , komik kalacak , çünkü zaten 3-5 araç gönderiyorlar , onu da alsan ne oluuur almasan ne olur. adamlara dokunmaz ki. zaten satıyor istediği-ihtiyacı olduğu kadar .
    ama var yaaaa , hele bi dedikleri gibi kriz çıkarsa görün bakın cümbüşü o zaman ,
    bayilerin adamları kapımızda bekleşirler alın bu araçtan diye.bence ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: özufocu

e tamam , kimse kimseye bişey demesin de ,
    bizim ülkemize aylık 50 cıvarı verilirken bu araçlardan , Rusyaya 150.000 adet verilmesi nasıl bişey oluyor ki ?
    ayıp diye bişey var dimi ,
    hem sonra illa ki savaştaki yardım veya şehitlerimiz-gazilerimiz ortaya konulması gerekmiyor .
    2 dosttan biri diğerine böyle ufaktan-çaktırmadan sitemde bulunması, sitemde bulunanı alçatlmaz , ama karşı taraf en azından mahçup olur heralde.
    şapkasını önüne koyar , "ne yapıyorum ben" diye bi düşünür dimi !
    yoksa nasıl olcak bu iş , bu koreliler nasıl kendine gelecek ?
    kitlesel eylem yapıp almayalım hiçbirimiz diycem , komik kalacak , çünkü zaten 3-5 araç gönderiyorlar , onu da alsan ne oluuur almasan ne olur. adamlara dokunmaz ki. zaten satıyor istediği-ihtiyacı olduğu kadar .
    ama var yaaaa , hele bi dedikleri gibi kriz çıkarsa görün bakın cümbüşü o zaman ,
    bayilerin adamları kapımızda bekleşirler alın bu araçtan diye.bence ;)

Dostum, bizim pazar değerimizi yeterli görmüyorlarsa, bize sağlayacağı kotada az olur. Sen hiç bir zaman Rusya yada bir başka Avrupa ülkesi kadar satamayacaksan sana niye fazla kota ayırsınki?
    Hazırda alıcı varken senin showroomunda yatacak arabaları niye göndersinki? Ayrıca bu genel distribitörlerin talebinede bağlıdır. Çelik Motor veya Hyundai Türkiye için ne kadar talepte bulundu ki? Görülüyor ki talebe göre arz ediliyor.

Ayrıca bildiğim kadarıyla hem Hyundai hemde Kia ( kardeş firmalar diye yazdım )'nın ix-35 ve Sportage üretimleri var olan talebi karşılamaya yetmiyor en azından şimdilik... Selamlar...

• Arkadaşlar bende aranıza katılmak üzere İstanbuldkai büyük bayilerden birine kapora verdim ve sıraya girdim . Söylendiğine göre Ağustosun ortasında aracı teslim edecekler . Gümüş gri ya da beyaz style plus.Kafamı kurcalayan bir soru; bana ellerindeki listeyi gösterdiler ve aracın fiyatının 58700 olduğunu belirtiler. Ama internet sayfasında 58300 diyor. Böyle bir şey olabilir mi? Şimdiki aracım auris 1,4 dizel otomatik, forumdaki arkadaşların bekleme sürelerini göz önüne alarak aracımı henüz satmadım.Umarım çok beklemem:).Bu arada forumun ilk sayfadan itibaren tamamını okudum..Paylaşımda bulunan herkese çok teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankaku

Arkadaşlar bende aranıza katılmak üzere İstanbuldkai büyük bayilerden birine kapora verdim ve sıraya girdim . Söylendiğine göre Ağustosun ortasında aracı teslim edecekler . Gümüş gri ya da beyaz style plus.Kafamı kurcalayan bir soru; bana ellerindeki listeyi gösterdiler ve aracın fiyatının 58700 olduğunu belirtiler. Ama internet sayfasında 58300 diyor. Böyle bir şey olabilir mi? Şimdiki aracım auris 1,4 dizel otomatik, forumdaki arkadaşların bekleme sürelerini göz önüne alarak aracımı henüz satmadım.Umarım çok beklemem:).Bu arada forumun ilk sayfadan itibaren tamamını okudum..Paylaşımda bulunan herkese çok teşekkürler...

öncelikle tabii ki aracını satma . ne oluuur ne olmaz ;) .
    fiyat konusunda ise zaten buralara defalarca yazdık o kunda , ki okumuşsun zaten .
    yani elinde araç olanlar başta olmak üzere bayilerin burnu havada ,
    dolayısıyla istedikleri fiyatı dayatabiliyorlar.
    yani ya o fiyatı kabul edip aracı alacaksın yada almayacaksın.yapılacak bişey yok.

• fiyat konusunda zaten 58300 ü veren 58700 ü de verirde. Bayilerin 400 lira için böyle bir tavır takınmaları çok ayıp.
  • quote:

fiyat konusunda zaten 58300 ü veren 58700 ü de verirde. Bayilerin 400 lira için böyle bir tavır takınmaları çok ayıp.

bu aracın satışından yaklaşık 3.000 lira kâr edip , alıcıya 1 kuruş bile indirim yapmayan insanlardan böylesi hareketler görmek pek de garip bişey değil.
    yüzsüzlükte sınır tanımayanlar birliği varsa biyerlerde o da bizdedir heralde :D
  • quote:

fiyat konusunda zaten 58300 ü veren 58700 ü de verirde. Bayilerin 400 lira için böyle bir tavır takınmaları çok ayıp.

trafik sigortası ve plaka masrafları olmasın aradaki fark.. işlemleri kendin yap liste fiyatı üzerinden konuş aracı alırkende faturayı gör fatura tutarını yatır.. zaten fatura gelmeden işlemlere başlayamıyorsun.. ben böyle bir hataya düştüm şimdi temizlemeye çalışıyorum.. faturamla verdiğim arasında bin liradan fazla fark var.. trafik sigortası 160 ile 220 arasında değişiyor
  • mtv + trafik + plaka hepsi dahil dediler . yani anahtar teslim..araç daha gelmediği için:( faturayı falan alamadım tabii. Kredi alacağım için proforma(yanlış yazmadım umaraım) farutası yollucaklarmış ondaki miktardır sanırım fiyatı.Yani 58700 lira alıp 58000 fatura keserlerse aradaki parayı ceblerine atmış olurlar sanırım..
  • geçen aradım bayiyi yine. yeni bahanelerini söyleyeyim. slovakyadaki fabrika yoğun talep karşısında yetiştiremiyormuş üretimi onun için çekoslavakyadaki hattı devreye sokmuşlar araçlar üretiliyormuş türkiyeye gelecekmiş.

soru 1: bu kadar -miş li gelecek zaman kipi kullanılırsa durum ne olur cevap: "vahim olur" araç beklemeye devam edersin.
    soru 2: çekoslavakyada ne zaman üretilip ne zaman türkiyeye gelir? cevap: slovakyada üretilenlerde olduğu gibi çıkmaz ayın son çarşambası veya kırmızı kar yağdığında.

bu sorular devam eder gider... bırakın hyundaiyi rus oligarklara satmaya devam edip türkiye pazarını küçümsesinler. er veya geç anyayı konyayı görürler.

bir sonraki bahaneleri şu olursa şaşmam. "hyundai ix35 i türkiye üretmeye karar verdi o yuzden 3-5 sene beklemeniz gerekiyor.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birdesenal.com -- 25 Temmuz 2011; 14:05:51 >
  • quote:

Arkadaşlar bende aranıza katılmak üzere İstanbuldkai büyük bayilerden birine kapora verdim ve sıraya girdim . Söylendiğine göre Ağustosun ortasında aracı teslim edecekler . Gümüş gri ya da beyaz style plus.Kafamı kurcalayan bir soru; bana ellerindeki listeyi gösterdiler ve aracın fiyatının 58700 olduğunu belirtiler. Ama internet sayfasında 58300 diyor. Böyle bir şey olabilir mi? Şimdiki aracım auris 1,4 dizel otomatik, forumdaki arkadaşların bekleme sürelerini göz önüne alarak aracımı henüz satmadım.Umarım çok beklemem:).Bu arada forumun ilk sayfadan itibaren tamamını okudum..Paylaşımda bulunan herkese çok teşekkürler...

üstad olacağı söyleyeyim ama gücenme sakın. bekleyeceksin belli bir müddet sonra telefon edip duracaksın bayine araç ne zaman gelecek diye. her zaman bilindik cevapları alacaksın. sonra beklemekten sıkılıp alternatif araçları araştırmaya başlayacaksın. canın sıkılacak. sonra yerim ix35 i diyip kaporanı iade isteyeceksin belki. umarım bunları yaşamazsın umarım aracına hızlı kavuşursun da hyundai bizi mahçup eder. ama görünen oki kapora vermedende sıraya yazmıyorlar. şansın bol olsun. aracını satıp yaya kalma sakın..

• arkadaşlar ben bu aracı beklerken taa 3-4 ay önce temmuzda her şey tamam rahatlıyacak diyorlardı.merak ettim hala aynı sıkıntı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: birdesenal.com

geçen aradım bayiyi yine. yeni bahanelerini söyleyeyim. slovakyadaki fabrika yoğun talep karşısında yetiştiremiyormuş üretimi onun için çekoslavakyadaki hattı devreye sokmuşlar araçlar üretiliyormuş türkiyeye gelecekmiş.

soru 1: bu kadar -miş li gelecek zaman kipi kullanılırsa durum ne olur cevap: "vahim olur" araç beklemeye devam edersin.
    soru 2: çekoslavakyada ne zaman üretilip ne zaman türkiyeye gelir? cevap: slovakyada üretilenlerde olduğu gibi çıkmaz ayın son çarşambası veya kırmızı kar yağdığında.

bu sorular devam eder gider... bırakın hyundaiyi rus oligarklara satmaya devam edip türkiye pazarını küçümsesinler. er veya geç anyayı konyayı görürler.

bir sonraki bahaneleri şu olursa şaşmam. "hyundai ix35 i türkiye üretmeye karar verdi o yuzden 3-5 sene beklemeniz gerekiyor.....

yalancının mumu yatıysa kadar yanar misali ,
    sizin bayi de yalancılıkta sınır tanımayanlar birliğine üye galiba ,
    bir kere Çekoslovakya diye bir ülke yok .
    Slovakya ise bu Çekoslovakyanın 2'ye ayrılmasından sonraki iki ülkeden biri . diğeri de Çek Cumhuriyeti.
    yani nerdenbaksan boş laf salatasından başka bişey yapmıyor bayiler . cahillik de işin başka bir boyutu tabii ki.

• hayırlısı olsun ne diim.paranla rezil olmak bu olsa gerek.
  • quote:

quote:

geçen aradım bayiyi yine. yeni bahanelerini söyleyeyim. slovakyadaki fabrika yoğun talep karşısında yetiştiremiyormuş üretimi onun için çekoslavakyadaki hattı devreye sokmuşlar araçlar üretiliyormuş türkiyeye gelecekmiş.

Slovakya ise bu Çekoslovakyanın 2'ye ayrılmasından sonraki iki ülkeden biri . diğeri de Çek Cumhuriyeti.
    yani nerdenbaksan boş laf salatasından başka bişey yapmıyor bayiler . cahillik de işin başka bir boyutu tabii ki.

üstad bunu iyi dedin atlamışım ben. şimdi bayiyi arayıp çek cumhuriyeti ile slovakya tekrar çekoslavakya oluncamı üretilecek araclar diye takılıyim biraz :) bu kadarda olmaz gerçekten.

• quote:

quote:

quote:

üstad bunu iyi dedin atlamışım ben. şimdi bayiyi arayıp çek cumhuriyeti ile slovakya tekrar çekoslavakya oluncamı üretilecek araclar diye takılıyim biraz :) bu kadarda olmaz gerçekten.

hocam çok bekeleyeceğimin farkındayım..Daha önce dediğim gibi forumu ilk sayfasından itibaren okudum. Herkesin başından geçenler genelde aynı. Ama dikkat etttiğim çok sabreden arkdaşlar sonunda er ya da geç(3-4-5 ay) araçlarına kavuşuyor. Bir de diğer arkdaşların tavsiyesine uyarak istanbulda büyük bir bayii kapora verdim.yani araç gelme ihtimali biraz daha fazla olan bir bayii..benim şimdilik tek korkum euro daki artıştan dolayı aracın fiyaıtının 60000 aşma ihitmali.Sonuç olarak zaten aracım var.Bekleyim bakalım...

bugun kapora vereli 13 gün oldu.(bekleyen arkadaşlar olarak bir sıra oluşturursak(sıraya gireli şu kadar gün oldu gibi) vakit geçer belki)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankaku -- 25 Temmuz 2011; 18:42:03 >

• hyundai servisi nasıl acaba?
    bilenler yazarsa sevinirim...
    cünkü satarken böyle takılan bir firmanın alınmıs aracta sorun cıkınca ne yapacagını cok merak ediyorum
  • Selam, bence gün değil ay sayın, gerçi siz daha yolun başındasınız benim gibi 8 ay bekleyince günler birkaç yüze ulaşıyor ve artık insan saymıyor bile, umarım siz benim kadar beklemezsiniz. Ama yine de siz istiyorsanız sayalım;
    241. gün...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dischci

Selam, bence gün değil ay sayın, gerçi siz daha yolun başındasınız benim gibi 8 ay bekleyince günler birkaç yüze ulaşıyor ve artık insan saymıyor bile, umarım siz benim kadar beklemezsiniz. Ama yine de siz istiyorsanız sayalım;
    241. gün...

hocam kapora verdinizmi sizde. aradınızmı hiç bayiyi bahaneleri nelerdi?
  • ix35 bekleyenler listesi

dischci 241. gün
    ankaku 14. gün
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.