Şimdi Ara

DH Fotoğraf Buluşması - Tarih Anketi (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
1
Favori
8.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH Fotoğraf Buluşması - Tarih Anketi

(En Son Oy Tarihi: 29.6.2011)
Giriş

Orijinalden alıntı: Crosshair
    ...bence makinaya bi ayar çek.

Kesinlikle gerekli, hatta ya lenste ya gövdede bi terslik var gibi geldi bana o kadar soluk ve silik bazı fotoğraflar (Sadece aptal bi varsayım)
  • 0, -4, -4, 0 olarak kullanıyorum ayarları kuzenimle aynı ayarları kullanıyoruz onun çektikleri de kısmen böyle o yüzden makinede veya lenste problem olduğunu düşünmüyorum bence demin yazdığım ayarlardan kaynaklı, onun yerine hangisini kullanayım keskinliği falan düşürmüştüm hepsini daha soft olduğu için
  • millet keskin diye prime lenslere para döküyor, bizimki düşürüyor

bi standart ayarlarda çek görelim bence.
  • Ya bi insan hep mi gözü kapalı çekilir, hep mi tipi kayık olur. İnadına mı bekleyip yakaladınız kardeşim.

"Bu feysbuha süper gider panpa" diyecek tek bir fotoğrafım yok mu ya kimsede?
  •  DH Fotoğraf Buluşması - Tarih Anketi bu benim kullandığım ayarlar

DH Fotoğraf Buluşması - Tarih Anketi bu da standard ayar

• Bu kadar zamandır hiç mi merak etmedin renkler soluk diye hacı? Ne yapmışsın sen ya?
  • gerçeğe yakın olsun diye renk ve kontrastı kıstın sanırım, ama standart ayarların daha iyi. kısık kullanacaksan da o kadar kısma bence. bir kez de standart ayarlarla çekime çık bakalım. beğenirsen öyle devam et
  • 6 aydır böyle kullanıyorum ya bana bi ayar öneremez misiniz? ben standard ayarı hiç beğenmedim aslında
  • Standart ayarda doygunluğu biraz düşür bence. Biraz biraz ayar değiştirerek deneme yap. Bir orta yolda karar kıl.
  • Standartı kullanmasan bile kendi ayarlarına geri dönme bence

Keskinliğe ortadan az daha fazla ver, kontrasta da aynı şekilde, saturasyona dokunma veya 1-2 kademe azalt madem. Ne tarz ayarlara izin veriyor bilmiyorum tabi

Senin ayarında kontrast ve saturasyon namına bişey kalmamış, standart da fazla sature
  • o zaman keskinliği biraz arttırıp kontrast ve saturasyonu eskisine göre arttırcam renk tonuna ellemicem biraz kurcalayım eklerim buraya

teşekkürler
  • hadi baalım.
  • Kendi tadına göre bişey yakalayınca ekle, bizi dinleme aslında
  • yarın denerim şimdi çok az ışık var tripodun başında yoruldum güneş ışığıyla daha doğru tercih yaparım gibi biraz da netten bakayım
  • Nedir şu tripoddan çektiğin senin de.
  • harbi hocam yaa satıp monopod veya gorillapod mu ahtapod mu ne onlardan alabilirim

bu arada aranızda gorrilapodu ağacın dalına sabitleyip video çekmeyi deneyen oldu mu? başarılı sonuç veriyor mu
  • Gorillapod çok pratik bir şey aslında. Bir ara aklıma yatmadı değil ama onu da taşımaya üşeneceğimi bildiğimden vazgeçmiştim. Hakan'da vardı sanırım gorillapod.
  • bu topic hep aktif kalsa ismide geyik bölümü olarak değişse güzel olur
    yada oy kullanmaya doyamayanlar topiği
    hala oy kullanan varya
  • Gorillapod keyifli bişey ya, gripli D300 üstünde 17-50'yi taşıyor bendeki çakma model (Her pozisyonda değil elbet). Bendekini arkadaş yürüttüğü için 2. kez aldım şimdi.

Tabii daha çok size de dediğim gibi sağa sola flaşı tutturmak için kullanıyorum, kullanışlı bayağı
  • ben de yukarlarda biyere tutturup video çekmek için düşünmüştüm yakında onu da alayım o zaman

@ photo-pentax, evet bu grubun ismini değiştirmek lazım
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.