Şimdi Ara

DH Foruma Özel i7 8700K vs. Ryzen 7 2700X vs. i5 8400 vs. Ryzen 5 2600 Kullanıcı İncelemesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
4
Favori
8.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sonuçlar önemli değil benim baktığım nokta emek kısmı. emeğine sağlık kardeşim güzel bir iş olmuş
  • Night ınceleme ıcın tesekkurler.Fakat o sıstemde 1080ti olsaydı 8700k 5ghz ıle mınımum fpsde cok daha yuksek alınırdı buda bır gercek.
    Ryzen 2600 4.15ghz ve 1080 full ocli kullanıyorum aldıgım fps lerden ve akıcılıktan gayet memnunum.Bır sorun yasıyordum oyunlarda anlık stutter oluyordu megerse wındows 1803 kaynaklıymıs.Memory bug sorunu oluyordu cozumu varmıs yaptım sımdı yag gıbı akıyor oyunlar
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    Keşke testlerin detayını da okumuş olsaydınız hocam

Testler genelde 720P ve GPU kullanımı pek %100'ü görmedi testlerin genelinde. Dolayısıyla ne GPU takarsanız takın alacağınız sonuç çok benzer olur. Tabi 720P Ultra'da 1080Ti ile test yaparsak bazı oyunlardaki skorlar biraz değişebilir. Örneğin Wolfenstein II'da Ryzen daha yüksek FPS verdi ve GPU %90-100 arası kullanılıyordu, 1080Ti olsa Ryzen arayı daha da açabilirdi düşüncesindeyim. Aynı şekilde 1080Ti ile 720P'de test yapılsaydı Far Cry 5'te çok dramatik bir sonuç olurdu diye tahmin ediyorum 20-30 FPS fark olurdu. DOTA 2'de hiçbir şey değişmezdi çünkü limitleyen faktör zaten GPU değil CPU idi. Witcher 3'te de GPU %100 kullanılıyordu, orada belki biraz daha farklı sonuçlar çıkabilirdi ama neticede 720P'de MSAA falan açılmayan bir ortamda RX 580, GTX 1080'in 1080P Ultra'da ayarları köklediğinde alacağın FPS kadar FPS verir. Ti'yi tam bilemem ama 1080 alıp FHD Ultra'da oyun oynayacak adam bu incelemedekinden daha fazla bir fark görmez.

• DH Foruma Özel i7 8700K vs. Ryzen 7 2700X vs. i5 8400 vs. Ryzen 5 2600 Kullanıcı İncelemesi

Elde edebildiğiniz en düşük değer bu mu? Bence de şu an ryzen in en zayıf tarafı bu gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 23 Eylül 2018; 16:57:10 >
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    Çok kaliteli bir kit var elimde 3200CL14 RGB Trident Z. Ancak buna rağmen RAM-Testten geçebilecek daha düşük bellek gecikme değerine sahip bir ayar yok. 3400 Mhz CL14 ve alt zamanlamalar elle oldukça düşürülmüş halde dahi ancak bu kadar.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Okudum merak etme hepsını ve demek ıstedıgını anlıyorum.Fakat 1080ti ocli ve 5ghz 8700k olsaydı 1080p mınımum fpsde bak tekrar soyleyeyım mın fpsde fark olurdu.Ha ne kadar olurdu oyle aman aman degıl 10-15fps cıvarı olurdu her oyunda olmazdı bıle.Zaten bende bu yuzden ryzen kullanıyorum hem daha masrafsız hemde ıntele cok yakın.
    Ama sende artık bı nvıdıa al bırak su amdnın dandık kartlarını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 23 Eylül 2018; 17:2:45 >
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    Vallahi 1080P 60Hz bir monitörüm var. Var olan bütün ayarları sonuna kadar açtığımda her oyun 60 FPS veriyor akıcı, sorunsuzca. Napayım ekran kartını şu halde. 4K Monitör alma düşüncem var, onu alırsam ikinci el bir 1080Ti alabilirim. Ama monitör kart vs. derken çok para gidecek, bir de zaten 1000 liraya daha geçenlerde 500'lük EVO 970 aldım, 600 TL'ye de 500 GB EVO 850 aldım. Şimdilik pek bütçem yok.
  • Farcry değerleri biraz düşük çıkmış sanki. Gpu limiti varmıydı teste ?

Benim 2600 değerler de bu şekilde

720P Low

DH Foruma Özel i7 8700K vs. Ryzen 7 2700X vs. i5 8400 vs. Ryzen 5 2600 Kullanıcı İncelemesi

https://forum.donanimhaber.com/ryzen-5-2600-3-8-ghz-smt-on-off-testleri--132631047

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangreal_1905 -- 23 Eylül 2018; 18:19:8 >

• sangreal_1905 kullanıcısına yanıt
    Oyunun son versiyonunda test edildi belki o sebepledir. Bir de Low ile Ultra arasında ekran kartı %100 kullanılmasa dahi performans farkı oluyor. Mesela Low'da 2700X ve 8700K sırayla 140 ve 160 veriyorken Ultra'da GPU %100 kullanılmamasına rağmen 120 ve 130 FPS veriyor sırayla. Low'dan kaynaklanıyor olmalı. GPU limiti az da olsa vardı, ara ara %100 oluyordu GPU ve hiç %90'ının altına düşmüyordu. Ama bütün işlemciler aynı GPU'yu aynı ayarda kullandı neticede.
  • İnceleme için teşekkürler, 2700x kullanıyor olmanın gururunu tekrar yaşadım. Çevredekiler 8700k diye ölürken...
    Hocam sana bir test fikri vereyim. Yukarıda koyduğum bellek gecikmesi testi var ya. İnteli gecikme sürelerini artırarak amd ile mümkün olduğu kadar eşitleyip amd nin geri kaldığı bir oyunda dener misin? Bakalım sonuç ne olacak. Aynı şekilde amd yi de biraz 80 ms ye kadar çekip bir test yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 24 Eylül 2018; 2:10:53 >
  • Uzun zamandır bu tür bir konu gör(e)memiştim forumda, forumun ismini hatırlatacak bi konu olmuş.

Emeğinize sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda istisnalar dışında hala bu incelemeleri hak edenlerin var olduğuna inanıyor musun?

Güzel inceleme olmuş, emeğine sağlık.

@nightsniffer
    Eline koluna yüreğine sağlık hocam. Uzun zamandır bu kadar detaylı ve özenli bir test görmemiştik. Kısacası özlemişiz :)
  • Hocam elinize emeğinize sağlık güzel bir konu olmuş. Bende de i5 8400 ve 6gb gtx 1060 var. Dövizin piyasayı mahvettiği bir ortamda bu ikiliyi suyunu çıkarana kadar kullanacağım sanırım.

• Elinize sağlık, kafama takılan bir şey oldu Ram'leri XMP yerine Manual ayarlamak arasında o kadar fps farkı oluyor mu? Gskill Tridentz RGB 8X2, 2933 mhz XMP mod ile kullanıyorum bunu manual ayarlara almalımıyım?
  • Testini yaptım hocam. Manuel ayarlarla %10a varan bir FPS artışı yakalayabiliyorsunuz.

• Sonuç: Ryzen 7 2700X > i7 8700K

• İntel i5 8400 tam bir fps canavarı olmuş. Şuan piyasa fiyatları kötüyken bile amd rakibinden fiyat olarak hayla geride özellikle 1080p 144hz oyunucusu biri için tercih edilebilir. Şuan amd fiyatları intelin işlemcilerinden daha yüksek para ile satılıyor. Elimde hazırda gtx 980 ti var. Amd sistem dizecektim hem fiyattan dolayı hemde daha fazla oyun fps den dolayı intelin tercih edicem gibi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.