Şimdi Ara

DH Foruma Özel i7 8700K vs. Ryzen 7 2700X vs. i5 8400 vs. Ryzen 5 2600 Kullanıcı İncelemesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
4
Favori
8.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam arkadaşın dediği lafı duydunuz mu güçlü bir işlemciye biraz daha düşük performans diyor çok güldüm çok komik :) Ryzen'ler biraz düşük performans verseydi hiç kimse bu işlemciyi almazdı Almanya'nın tümü bu işlemciyi satın almazdı. bunlar kazıklanmaya alışmışlar 3 FPS daha fazla diye 6 çekirdekli işlemciye o parayı veriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: martax32

AMD'nin tek avantajı biraz daha düşük performansı biraz daha düşük fiyata vermesi. O yüzden parayla hesap yapan fakirlerin kendini teselli etme güdüsünden bu işlemciyi daha iyi yönlerini görmeye itiyor.

Parasını saymakla uğraşmayan kalite ve performans kullanıcıları intel alıp arkasına yaslanır.

eğitim şart

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ve bence bilgisayar bilesenlerinin en heyecan verici kismi en iyi fiyat performans parçalarını yakalaya bilmek

• Çekirdekçi ryzenciler gerçekleri duydukça saldırıya geçmişler. Siz bol çekirdeklerinizde intelin gerisinde oyun performans deneyimlemeye devam edebilirsiniz. Ben son demine kadar performansı yaşamak istiyorum diyenler zaten intel k serisi işlemciyi alıp ufak tefek ayarlarla 5ghz tüm çekirdeklerle uçuşa geçiyor.

Tüm almanya ryzen alırken tüm profesyonel oyuncular intelden vazgeçmiyor. Ryzen sistemleri sadece yayın için kullanıyorlar.
  • martax32 kullanıcısına yanıt
    tamam arkadasim sana iyi eğlenceler herkes kendince nedenlerden dolayı bir şekilde sistem kurmuslardir iki platformda guzel

• quote:

Orijinalden alıntı: martax32

Sistemin oyun oynamak için tam bir biçilmiş kaftan. Bakma buralarda ryzencilerin kağıt üzerinde şöyle yaptık böyle geçtik gibi testlerine. Pratikte seninki hepsinden daha performanslı oyunlarda. ryzencilerinki fakir tesellisi.
    Bizim arkadaşda 2600x ve 1070ti var benden daha az fps alıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Redshift kullanıcısına yanıt
    şişşşttt !! Suss !! Her doğru heryerde söylenmez demedi mi sana büyüklerin ?

Saldırıya geçebilir fanboylar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redshift

Bizim arkadaşda 2600x ve 1070ti var benden daha az fps alıyor

Alıntıları Göster
    Sizin siteminizde i5 8400 ve gtx 1070 var arkadaşınızın sistemi 2600x ve 1070Ti lı siz daha yüksek fps alıyorsunuz.
    Bildiğim kadarıyla gtx 1070ti gtx 1070 e göre daha performanslı bir kart(%10-%15 arasında).

Ekran kartı test videosu
    https://www.youtube.com/watch?v=RK-slAi7zY0

i5 8400 ile 2600x arasında oyunlarda aralarında pek bir fark görünmüyor 5-6 fps oynuyor ortalama fps değerlerinde

İşlemci test videosu
    https://www.youtube.com/watch?v=Ats6AYz6Z3I

Hangi oyunda siz yüksek fps alıyorsunuz acaba ? Oyunda optimizasyon sorunları yada driver sorunları olabilir arkadaşınızın bilgisayarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Gardiyan- -- 17 Aralık 2018; 2:39:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Gardiyan-

Sizin siteminizde i5 8400 ve gtx 1070 var arkadaşınızın sistemi 2600x ve 1070Ti lı siz daha yüksek fps alıyorsunuz.
    Bildiğim kadarıyla gtx 1070ti gtx 1070 e göre daha performanslı bir kart(%10-%15 arasında).

Ekran kartı test videosu
    https://www.youtube.com/watch?v=RK-slAi7zY0

i5 8400 ile 2600x arasında oyunlarda aralarında pek bir fark görünmüyor 5-6 fps oynuyor ortalama fps değerlerinde

İşlemci test videosu
    https://www.youtube.com/watch?v=Ats6AYz6Z3I

Hangi oyunda siz yüksek fps alıyorsunuz acaba ? Oyunda optimizasyon sorunları yada driver sorunları olabilir arkadaşınızın bilgisayarında

Alıntıları Göster
    Evet hocam biz de anlamadık. Ayrıca arkadaş windows10 ile rahat oyun oynanmadığını söyledi droplanmalar oluyormuş anakarttan mı diye düsündü b350den b450ye yükseltti hala sorun gitmedi. Şuan windows 8.1 kullanmak zorunda kaldı. şahsen buna şahit olduğum için ryzen sisteme karşı bir öğrenilmiş çaresizlik ve önyargı oluştu

• Redshift kullanıcısına yanıt
    Hocam arkadaşınız tek kanal bellek mi kullanıyor? AMD Intel kadar yüksek bilinirliğe sahip olmadığı için cep telefonlarındaki gibi ne olsa AMD'den bilinebiliyor. Mesela iPhone kullanan biri Samsung'un yaptığı bir hıyarlığın üzerinden tüm Android telefonlara laf çarpar. Bu durum da biraz öyle gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redshift

Evet hocam biz de anlamadık. Ayrıca arkadaş windows10 ile rahat oyun oynanmadığını söyledi droplanmalar oluyormuş anakarttan mı diye düsündü b350den b450ye yükseltti hala sorun gitmedi. Şuan windows 8.1 kullanmak zorunda kaldı. şahsen buna şahit olduğum için ryzen sisteme karşı bir öğrenilmiş çaresizlik ve önyargı oluştu

Alıntıları Göster
    Anladım hocam. Şu anda win 10 64bit ile sorunsuz bir şekilde 2700x kullanıyorum herhangi bir donma bir drop ile karşılaşmadım oynadığım oyunlarda. Arkadaşınız anakartının biosu güncel mi? Güncelleyip temiz bir kurulum ve son güncel anakart ve ekran kartı driver ile kurup deneyebilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: -Gardiyan-

Anladım hocam. Şu anda win 10 64bit ile sorunsuz bir şekilde 2700x kullanıyorum herhangi bir donma bir drop ile karşılaşmadım oynadığım oyunlarda. Arkadaşınız anakartının biosu güncel mi? Güncelleyip temiz bir kurulum ve son güncel anakart ve ekran kartı driver ile kurup deneyebilir mi ?

Alıntıları Göster
    Bu tür konularda hassastır hocam herşeyi günceller ancak onun bahsettiği fps drop bildiğimiz tarzdan değil galiba ekran akıcı gelmiyor diyor oyun oynarken win8.1 daha akıcı diyor. Windows 10 assassins creed origins bench sonuçlarında da aradaki farkı gösterdi gerçekten grafik çok zikzaklı stabil gözükmüyor. Ancak windows 8.1 de grafik düz ve doğrusal aynısını bf1 için de söylüyor. Tabi onun sistemindeki kronik bir hatadan kaynaklı da olabilir. Anakarttan sandı değiştirdi yine olmadı o yüzden win8.1 kalıcı olarak kullanıyor artık.

• Beyler Ryzen işlemcilerin oyun oynatırken darboğaz drop gibi sorunları yok sadece oyunlarda uyumsuzluk ile optimize sorunları var AMD bunun için uğraşmıyor intel zamanında uğraştığı için böyle sıkıntılar yok.
  • i5 8400 şamar oğlanı olmuş. nasıl i5 6400-6500 ve i5 7400 gibi GARABET işlemciler bugün itin bir tarafına sokuluyorsa, çok değil, bir sonraki e3den sonra duyurulacak oyunlarda da i5 8400 aynı duruma düşecek. nasıl "kilitli değil moruk hızı basar devam ederiz yola " tayfasının göz bebekleri i5 7600k ve i5 6600k yerlerde sürünüyorsa aynı şeyler 6/6 8600k ve 9600k'nın da başına gelecek.

%0.1 ve %1 low değerlerini gördüm diğer konuda 8600k'nın... rezalet. ölmüş ağalayanı yok. hala inatla bu işlemciler üzerine sistem kuran var. ortalamada 10-40 fps aralığı fazla almak için 20 fpsye kadar düşen stutterlara göğüs germek isteyenler bu yoldan devam edebilir.

gg

• merhaba testler çok güzel olmuş, merak ettiğim 2600 nerdeyse 2700x ile aynı değerleri vermiş. birde sorum şu oyun oynarak twitch streaming yapacağım, haricinde yine oyun oynayarak video kaydı yapacağım sonra renderlayacağım. sizce hangi işlemciyi tercih etmeliyim ekran kartı kısmında 1070 ve 1070ti 16 gb 3000-3200 mhz ram düşünüyorum. twitch yayıncılarına baktığımda %97si intel kullanıyor ama forumlarda ryzene yönelmem söyleniyor bu konu hakkında fikirleriniz nelerdir ?
  • Hayla amd ile intel oyun konusunda karşılaştırılıyor. Oyun konusunda intel daha iyi bazı arkadaşlar bunu kabul etmiyor. Youtube'deki test videoların çoğu sponsorluk için veya fanboy oldukları için yanlış değerler veriyor. Kendim bizzat i5 8400 ile amd r5 2600 kullandım. 3-5 fps fark diyenler için söylüyor. Aradaki fark 10-13 fps hatta bazı oyunlarda bu fark ciddi derecede artıyor. Örn: Bf1 de amd r5 2600 ile ultra ayarda gtx 1070 100-110fps arası boş yerlerde 122fps aldım. İntel i5 8400 ile gtx 1070 ile ultrada 118-130 arası hatta boş yerlerde 140fps bile gördüm. Bu fark cidden göz ardı edilmiyecek fark. Amd fiyat politikası yüzünden tercih edilmesi kesinlikle doğru bi karar fakat Amd ile inteli oyun konusunda geride kalıyor. Özellikle 144hz monitör kullanıcıları için söylüyorum. Ama Amd zen 2 mimarisi belki bu oyunu bozabilir şuan çıkmamış işlemci için pek bişi diyemem. Ama şuanki modeller için konuşursam ben kendim amd r5 2600 4.0ghz gtx 1070 ile oyun için fps pek beğenmedim. Özellikle MMORPC oyununda bi uyumsuzluğu var. Oyunda sürekli anlık takılma yersiz fps drop oluyor. İntel'de böyle bi durum yaşamadım. Bana fonboy diyenler için her iki işlemciye sahip olduğumu göstermek adına forumdaki ismimi resimde belirttim. Kimseye zorla birşey kanıtlamak zorunda değilim. Sadece kendi tecrübemi söylüyorum. Amd işlemciyi forumda çok tavsiye ediliyor ve youtube'de daha iyi sonuçlara bakarım satın aldım dediğim gibi yanıldım. Hatta ramleri bilerek 3200mhz aldım anakart x470 en iyi sonuç için durum bu yönde kaldı.DH Foruma Özel i7 8700K vs. Ryzen 7 2700X vs. i5 8400 vs. Ryzen 5 2600 Kullanıcı İncelemesi

• BU TEST YANLIŞ DEĞİLSE BEN DE BİR ŞEY BİLMİYORUM

• 8700 mü r7 2700x mi ?

1080p 144Hz ve gtx 1070 mevcut.

• İncelemenin başlarında şöyle bir şey yazıyor:
    '8700K, 2600@4Ghz sonuçları 2 çekirdeği kapatılmış ve hızı 4 Ghz'ye sabitlenmiş 2700X şeklinde elde edilmiştir.'

Bu ne demek? Testler yapılırken 8700K'nın 2 çekirdeği kapatılıp mı yapılmış?

• muratkaya kullanıcısına yanıt
    i5 ve i7 arasinda cache farki da var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veliayhangizemiseviyor -- 9 Haziran 2020; 22:33:29 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.