Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (56. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ulaş2626

merhaba 2007 model palio 1.3 multijet motorun triger kayışı normalmi yoksa zincirlimi deyiştirmek istiyorum. Kaç binde deyiştirmem gerekiyor maliyet ne olur sizce? teşekkürler.

bu motorlar zincirlidir ilk çıktığı yıllarda 240.000 kmde değişiyordu ama ülkemizdeki yağ ve yakıtın kötülüğünden dolayı tofaş değişim kmsini önce 180.000 sonrada 160.000 km ye çektiler maliyetide serviste değişmek isterseniz yaklaşık olarak 600-650 lira civarı buna + olarak yağ yağ filtresinide değiştirmeniz gerekecektir saygılar
  • Buarada yeri gelmişken söylemek istediğim bir konu var.İlgilisi palio kulüp başkanı yada imzaları düzenleyen arkadaş mıdır okuyunca kendileri karar verirler.

Bu imzalardaki DRIVER("mk1 DRIVER","mk2 DRIVER","mk3DRIVER" ) nedir?neden ingilizce bi kelime kullanılıyor anlam veremiyorum! Daha mı havalı daha mı farklı daha mı ilgi çekici olunuyor?bunun en kısa zamanda "SÜRÜCÜSÜ" kelimesiyle değiştirilmesini ilgililere arz ederim.
  • arkadaşlar herkese merhaba bu konuya en iyi cevabı sizlerden alacağımı düşündüğü için buraya yazıyorum

arkadaşlar 9-11 max 12000 tlye bir palio alacak gibiyim ama busefer şöyle bir durumla karşı karşıyayım

99-2002 arası dört kapı düşük km lpgli bir araç mı?

yoksa

2004-2006 hatta 2007 iki kapı vandan bozma ama camı ve koltukları ruhsata işletilmiş dizel(geneldede 80-100.000km civarında) bir araç mı?

kapı sayısı benim için sorun değil aile aracı olmayacak, ikinci aracım olacak sadece işe git gel uzunyolda günde en az 150-200km lik bir yolda kullanacağım.dizel yüksek km sorun yaratırmı iki yıl sonunda 250 300bin kmlere gelince satılmaz kalırmı ama lpgli 200binde olsa bi şekilde dahamı rahat satılır dizele göre her yönüyle değerlendirebilirseniz çok sevinirim...

şimdiden yorumlarınız için teşekkürler....
  • ARKADAŞLAR 98 MODEL 1.4 PALİOM VAR SAĞ ÖN AKS MİLİ YAMUK DEDİLER DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM AMA BÜTÜN MODELLERDE AYNIMIDIR BİDE BEN SADECE AKS MİLİNİ ALMAK İSTİYORUM TAKIM OLARAK ÇOK PAHALI KİME DANIŞABİLİRİM BİLMİYORUM KARABÜKTE SADECE MİLİNİ VERMİYOLAR ÇIKMADA OLABİLİR ASLINDA
    BİLGİ SAHİBİ OLAN ARKADAŞLAR VARMIII
  • Arkadaşlar Palio Go'lar nasıl araçlar sizce? Bir tanesiyle 11500 TL'ye anlaştım 2004 model 70 bin km civarlarında. 2 parça boyası var sadece. Sizce nasıl?
  • arkadaşalr palionun otomatiği nasıl tavsiye ediyormusunuz lütfen bu konuda bilgisi olan varsa yardımc olursa sevinirim bir kaç araç arasında kaldık bakalım selamalr. bu arada bir araba bulmuşlar bizimkiler 2003 model 15 bin kmde fiyat 14500 bırakcak lar araç 1.2 16 valf nedersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YARGIÇ06 -- 24 Ekim 2009; 19:40:40 >
  • Paliocu kalmamış hiç
  • Arkdaşlar hepinize sevgiler

Yazmamın nedeni otomu sattım yerine palio almayı düşünüyorum,gaz istemiyorum performans ile alakam olmaz genelde 75-100 km lik yola gider gelirim..9-10 bin TL arası hangi motor ve tip palio tavsiye edersiniz,klimalı olup kaldırabilen bir motor olsun,İzmir de yaşıyorum,emekli olduğum için pek trafiğe de girmem...Genç arkadaşlardan ricam deneyim sahibi olanlardan faydalı öneriler rica etmekteyim...Bu arada klubünüze de kabul ederseniz sevinirim....

Hepinize sevgiler...
  • Merhaba arkadaşlar, beni de aranıza alırsanız çok sevinirim.

15 gün önce ilk arabam olan 2001 model 1,4 motor lpgli gri renkli Palio'mu aldım. Dediğim gibi ilk arabam ve şoförlüğümde çok iyi değil, yavaş yavaş kullanıp geliştiriyorum. Arabalardan da çok fazla anlamam. Araç 142 bin kmde, araca 9,600 tl ye aldım, sizce fiyatı nasıl?

Bana ilk olarak önereceğiniz şeyler varmı, arabayı sanayide birkaç kişiye gösterdim çok şükür bir sorun yok dediler, ondan sonra aldım zaten. Aldığım kişide tanıdık, o da araçta bir sorun olmadığını söylemişti.

Aracın yakıt sarfiyatını bir kez deneme imkanım oldu. Aracı fulleyip hataydan yola çıktım antepe doğru, 158 km de 19 tl yaktı. Sizce yakıt sarfiyatı nasıl?

Birde size şunu sormak istiyorum; lpg olarak hangi markayı kullanıyorsunuz, hangisi daha fazla yol yapıyor. Birçok kişi aygaz katkılı kullan dedi ama bazı arkadaşlarda aygazın daha az km yaptığını söyledi, karar veremedim. Sizin tavsiyenizi bekliyorum bu konuda.

İlk mesaj için belki biraz uzun oldu ama inşallah bundan sonra bende burda sizinle birlikteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eroll

Arkdaşlar hepinize sevgiler

Yazmamın nedeni otomu sattım yerine palio almayı düşünüyorum,gaz istemiyorum performans ile alakam olmaz genelde 75-100 km lik yola gider gelirim..9-10 bin TL arası hangi motor ve tip palio tavsiye edersiniz,klimalı olup kaldırabilen bir motor olsun,İzmir de yaşıyorum,emekli olduğum için pek trafiğe de girmem...Genç arkadaşlardan ricam deneyim sahibi olanlardan faydalı öneriler rica etmekteyim...Bu arada klubünüze de kabul ederseniz sevinirim....

Hepinize sevgiler...

1.6 motor ve lpg'li tavsiye ederim.Lpg olmazsa 1.2 16v olanlar işini fazlasıyla görür seri ve ekonomik bir arabadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaog!u

Merhaba arkadaşlar, beni de aranıza alırsanız çok sevinirim.

15 gün önce ilk arabam olan 2001 model 1,4 motor lpgli gri renkli Palio'mu aldım. Dediğim gibi ilk arabam ve şoförlüğümde çok iyi değil, yavaş yavaş kullanıp geliştiriyorum. Arabalardan da çok fazla anlamam. Araç 142 bin kmde, araca 9,600 tl ye aldım, sizce fiyatı nasıl?

Bana ilk olarak önereceğiniz şeyler varmı, arabayı sanayide birkaç kişiye gösterdim çok şükür bir sorun yok dediler, ondan sonra aldım zaten. Aldığım kişide tanıdık, o da araçta bir sorun olmadığını söylemişti.

Aracın yakıt sarfiyatını bir kez deneme imkanım oldu. Aracı fulleyip hataydan yola çıktım antepe doğru, 158 km de 19 tl yaktı. Sizce yakıt sarfiyatı nasıl?

Birde size şunu sormak istiyorum; lpg olarak hangi markayı kullanıyorsunuz, hangisi daha fazla yol yapıyor. Birçok kişi aygaz katkılı kullan dedi ama bazı arkadaşlarda aygazın daha az km yaptığını söyledi, karar veremedim. Sizin tavsiyenizi bekliyorum bu konuda.

İlk mesaj için belki biraz uzun oldu ama inşallah bundan sonra bende burda sizinle birlikteyim.

9600 lira bence pahalı.Ben 99 model 1.6 full olanına 9500 istedim alıcı çıkmadı üstelik 50400 kmde arabam.Palio alacak olsam ya 1,2 yada 1.6 alırım.Senin arabanın 1.4 olmasına rağmen yakıtı iyiymiş 19 kuruş çok iyi sayılır.25-30 kuruştan az yakmayan 1.4ler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

quote:

9600 lira bence pahalı.Ben 99 model 1.6 full olanına 9500 istedim alıcı çıkmadı üstelik 50400 kmde arabam.Palio alacak olsam ya 1,2 yada 1.6 alırım.Senin arabanın 1.4 olmasına rağmen yakıtı iyiymiş 19 kuruş çok iyi sayılır.25-30 kuruştan az yakmayan 1.4ler var.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Ben sorduğumda 1,4 lerin daha çok tutulduğunu ve 1,6 lara göre daha az yakacağını söylediler bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Selam,anlattığın gibi olmasa da benzer bir sorun yaşadım..Önce çalışma prensibini anlatayım;aracın lpg tertibatının elektriği enjektörden alındığı için(benim aracımda böyle) araç lpg ye geçtiğinde enjektör lambası bir arıza varmış gibi yanıyor ama devamlı surette..Çünkü araç lpg ye geçtiğinde enjektör devreden çıkıyor..Enjektörün devreden çıkmaması demek aynı zamanda benzin beslemesi de yapılıyor demektir..Yani araç benzinde iken sönük olan enjektör lambası,gaza geçildiğinde sürekli yanık kalmalı..Gelelim yaşadığım soruna;aracımın lpg tüketimi ile ilgili yaşadığım sıkıntı sonucu garanti kapsamında yapılan değişimin ve ayarların ardından tam da dükkandan ayrılacakken farkettim ki enjektör lambası sönük,araç gazda..Hemen durumu bildirdim ve önceden böyle olmadığını gaza geçince lambanın yandığını benzinde ise sönük olduğunu söyledim..Kaputu açıp biryerleri ellediler vs.normale döndü..Fakat araç çalışırken hangi soketleri ellediler ya da yuvasından çıkarttılar bilmiyorum araç o günden itibaren aşırı benzin tüketip siyah duman atmaya başladı..Neyse cihaza bağlatıp arıza kodu alındı,ecu soketler sökülerek resetlendi ve normale döndü araç..Sonuç lamba yanıp sönmemeli,gazda iken sürekli yanmalı..Ve son bir not aracı kontrol ederlerken kontak açıkken hiçbir soketi yuvalarından çıkarmalarına izin verme..Araçta arıza kodları oluşmasına sebep olur ve araç düzgün çalışmaz benzindeyken..Bunlara dikkat et..Cihaza bağlamak 30-40 tl..
    quote:

Orijinalden alıntı: szymek61

Hareket halindeyken Enjektör İkaz Lambası arada sırada yanıp sönüyor bende ne zaman yanacağını tahmin edemiyorum birden oluyor, ama araçta hiçbir problem yok gaz yememe vs gibi.Büyük bir arızamı var ?Ne olabilir?Ne yapmam gerekli?Daha önce bunu yaşıyanınız varmı ?Yardımlarınız için Teşekkür Ederim...

Hocam bu açıklamanız için çok teşekkür ederim. Benim aracımda da aynı şekilde lpg ye geçince lamba yanıyor. Geçen bir arkadaş bunun bir arıza olduğunu söylemişti bana da içime kurt düşmüştü, sizin yorumunuzu okuyunca rahatladım.

• 1.6 motor ve lpg'li tavsiye ederim.Lpg olmazsa 1.2 16v olanlar işini fazlasıyla görür seri ve ekonomik bir arabadır.

Tavsiyeniz için gerçekten teşekkür ederim......
  • quote:

quote:

Hocam merhaba,19 kuruş değil tüketim 158 km de 19 lira diyor arkadaş..Bu da km de 12 kuruş yapıyor..Benim araçta ş.içi 18 kr gaz tüketiyor..ş.dışı 13-14 kr..Süper değil mi?
  • quote:

quote:

Bu arada fiyat bence iyi..1,6 motor paliolar hakikaten kötü ün yapmış pek almak istemiyor kimse,1,4 daha çok rağbet görüyor..99 model 1,6 full ile 2001 model 1,4 palio hemen hemen aynı değerdedir zaten..Kaldı ki 1,4 palioların motorları 8v ve çok uzun ömürlüdür..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

quote:

quote:

Bu arada fiyat bence iyi..1,6 motor paliolar hakikaten kötü ün yapmış pek almak istemiyor kimse,1,4 daha çok rağbet görüyor..99 model 1,6 full ile 2001 model 1,4 palio hemen hemen aynı değerdedir zaten..Kaldı ki 1,4 palioların motorları 8v ve çok uzun ömürlüdür..

1.4 motorlar eski teknoloji ve verimsizdir.Kaputu açtığın zaman aradaki teknoloji farkı kendini belli ediyor.71 beygirlik 1.4 motor 1.2 75bg olanlardan zayıf kalıyor.Lpgde herkes ayar tutturamıyor bu yüzden 25 kuruştan fazla yakan birçok 1.4 var.
  • Sayın ve sevgili calpi84 kardeşim,verimsiz derken neyi kastediyorsun?Konuyu biraz açar mısın?Çekişi 1.6 16V 110 hp çok noktadan enjeksiyonlu araçlardan daha az diye mi verimsiz olduğunu düşünüyorsun?Denk araçların da 75 hp ortalama güçleri olduğunu düşündüğümüzde 71 hp çok geride sayılmaz..yakıt tüketimi ve çekişinin de diğer 75 hplik araçlardan pek farkı yok..Ama motor ömrü gerçekten uzun..Hem de eski teknoloji dediğin motor yeni teknoloji motordan daha sorunsuz..aslında temelde aynı teknoloji var tek fark tek nokta enjeksiyon sistemi..yoksa ECU,lambda ve diğer sensörler bu araçta da mevcut..Üretildiği 1996 yılını düşününce o yıllar için çok iyi bir teknoloji..Lpg konusuna gelince benim aracım neden az yakıt tüketiyor?Hem benzinde hem de lpgde tüketim çok makul değerde hatta benzinde fabrikasyon değerde..165.000 km de aracım..yağ eksiltme yağ yakma duman atma hiçbir sorun yok..eğer bujileri 60.000 km boyunca değiştirmezsen,hava filtreni 40.000 km boyunca değiştirmezsen,yakıt filtreni 100.000 kmdir kullanmaya devam edersen ,bazı elektronik sensörlerin ve aksamın da bozulmuşsa elbette araç normal çalışmaz ve aşırı tüketimle beraber çekiş düşüklüğü yaşanır..Ayrıca bozulmuş regülatör(içindeki diyaframı kastediyorum) den ötürü gaz ayarı bir türlü tutturulamıyor..Yoksa sağlam olan bir araçta bunlar sözkonusu değil..Hız dersen aracımla 195km yapabiliyorum(kadranın hata payını da düştüğümüzde 183 km/saat)bu hıza ulaşmak elbette daha güçlü bir araçta daha kısa sürede gerçekleşiyor..ama bu araç zaten tamamiyle ş.içi için üretlmiş bir araç çok beklenti olmamalı..Ve fark kendini belli ediyor dediğin motorun üst muhafazasını söktüğünde abartılı bir fark olmadığı aşikar..Sadece motorların dizaynları farklı,16v motorlar çift eksantrik miline sahip oldukları için direkt olarak motorun şekli değişiyor..Bunları seninle bir muhasebenin içine girmek için değil düşüncelerimi paylaşmak adına yazdım,birbirimize birşeyleri kabul ettirme çabasıyla değil bana kızmayacağını umuyorum..saygılarımla..
  • Arkadaşlar benim aracım çok fazla su eksiltiyor.
    Geçen gün suyunu kontrol edip eksiğide tamamlayıp yola çıktık. 170 km sonra su seviyesi minimumun bayağı bir altına düşmüştü.

Sizce bu neden kaynaklanıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuseyr -- 1 Kasım 2009; 12:11:09 >
  • iyi akşamlar arkadaşlar bu yakıt konusunu çok tartışıyorsunuz benim aracım ş.içi km de 17 krş yakıyor ş.dışı 14 krş inanmayanla arabasına iddaya girerim buyrun gelin kendiniz deneyin...aracı 1.4 el 2001 model lpg li. aracınızın az yakması içi yapılması gerekenleri söylüyorum...

1.... kendinize çok iyi bir usta bulun
    2.... motor üst kapağını açtırın ve sibop ayarı denen bir ayar var onun özel bir anahtar yapısı var ona göre ayarlıyorlar 50 tl
    3.... motor kapağını kapattırdıktan sonra orj bosh çift tırnaklı bujilerini takın 38 tl
    4.... hava filtresini değiştirin 18 tl
    5.... lpg yi kıstırmak az yakmasını sağlamaz tam ayarında olucak yani monoksit oranını 0.3 lere kadar indirttirin
    6.... ve en önemlisi aracı şehir içi sıkıştırmayın ozaman benim aracımda 20 krş yakıyor ve hatta geçiyor

sonuçta dostlarım at sahibine göre kişner altımızdaki araba rx8 yada supra değil gereksiz her türlü gaz pedalına yapacağımız fazla baskı yakıtında bize basmasına yol açar . bide sayın arkadaşlarım 140 - 160 yapıyorum diyen arkadaşlar ( sürat ) o yaptığınız bu arabalarda ötenazi hakkını kullanmaktan başka bişey değildir .

bide aracımın tep göstergsi çalışmıyor yani radyoya geçemiyorum bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum.

km 13'' ç. jant takmayı düşünüyorum bunun araca ne gibi etkisi olabilir olumlu yada olumsuz

p.....piyasayı
    a.....araştırıp
    L.....lüx
    i......isteyenlerin
    O.....otomobili
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.