Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (494. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sigorta kutusundaki sigorta nasıl sökülüyor, benim arka cam rezistans çalışmıyor onun sigortasını söküp başka takayım diyorum belki sigorta bozulmuştur diye fakat sigortayı iyice zorladım yinede çıkmadı yerinden

sigorta atmış olsa gösterge panelinde ışığı yanmaz mı rezistans düğmesine basınca

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba;

Uzun zamandır yağmurlu havalarda aracımın içine su girmesinden mağdurdum.

Bugün su alma problemini çok şükür çözdüm,öncelikle aracınızın kapı altlarındaki su giderlerinin tıkalı olmadığına emin olun,eğer giderler tıkalı deyil aracınızın tabanı hâlâ ıslanıyorsa kapı döşemelerinin içinde suyun,tozun içeri girmesini engelleyen naylon var bu naylon genelde yırtık oluyor benimki öyleidi,tekrar aynı ölçülerde naylon kesip silikonladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar orijinal Albea Palio orijinal 14" jantlarını satıyorum. Jantlar çok temiz. İlgilenen olursa özelden ilanı atarım.

• s.a arkadaslar bende palio 2004 16v benzinli arac var.

Sorularım şunlar;

1.Tüp taktircam sirali olmak zorunda mı ne marka olsun ve fiyat ortalama ne olur (kazık yemeyelim)

2. Koltuk kılıfı alcam da kol dayama kolçağı var orjinalinde onu sokmenin yolunu bulamadim nasıl sökülür. ?

3. Aracın kumandasi uzaktan calismiyor anca 2 mt kadar uzakliktan calisiyor yedek kumanda ve pil degistitip denedim sonuç aynı sizce nedendir ne yapmalıyım ?

Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için

• Jantlara ne kadar istiyorsun abi lastik varmı ustunde

• quote:

Orijinalden alıntı: y2101

arkadaşlar sigorta kutusundaki sigorta nasıl sökülüyor, benim arka cam rezistans çalışmıyor onun sigortasını söküp başka takayım diyorum belki sigorta bozulmuştur diye fakat sigortayı iyice zorladım yinede çıkmadı yerinden

sigorta atmış olsa gösterge panelinde ışığı yanmaz mı rezistans düğmesine basınca

Sigorta kutusunun içinde küçük plastik maşa gibi bir sey vardir sigortalari onunla sokmen gerekir. Sigorta yanik ise resiztans isigi yanar mi bilmiyorum. Degistirip denersin bi. Arka cami da kontrol et gozle dikkatlice bak kopuk resiztans varmi kopmus yer de yoksa kabloda sorun olabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Heykann

quote:

Orijinalden alıntı: COWABUNGA

1.2 16 v kullanıcısı'yım.lpg taktıktan sonra özellikle 3.viteste anlık irkilmeler yaşıyorum,sanki anlık elektrik kesiyormuş yada yakıt kesiyormuş gibi,buji ve kablolar yeni değişti araç bakımdan yeni çıktı sizce sıkıntı nedir.

Bende de aynı sıkıntı var ama belli viteste olmuyor. Düşük devirde birden yüklenince nadiren tek bir silkme hareketi yapıyor. Buji ya da Enjektörden kaynaklandığını düşünüyorum. Yaptırıcam ama çok nadir yapıyor hem iyi usta lazım hem de ustayı bindirip Ankara'yı gezdirmem gerek :) O yüzden durum sıklaşana kadar böyle devam etmeyi düşünüyorum.

@powerled Dostum seninle tamamen aynı durumu yaşamışız. Ben de sadece işe gidip gelmek için bir araç bakıyordum. Şu an üç arkadaş birlikte işe gidip geliyoruz . Araba bakarken birçok durumla karşılaştım ve beni bezdirdiler resmen. İlanda boyalı sahibini arıyorum değişen var diyor. Bakmaya gittiğimde ise ön şaside işlem var diyor gerisini sen düşün . Primerasından Corsasına hepsine bakıyordum. Eninde sonunda binip deneyip aha bunu alırım dediğim araç Palio oldu. 2006 model 1.2 16V fire active Palio aldım. Bütçemin yettiği araçların arasında en pragmatik olanı buydu. Yakıt olarak şehir dışı hiç yapmadım şehir içi verisi verebilirim. Pompanın basıncına göre değişiyor ama 300 kmde 56 ile 63 lira arası gaz alıyorum. 19-21kr civarları arasında dolaşıyor. Eğer temizini bulursan işe gidip gelmek için gerçekten ideal bir araç.

Bir ay önce aldım aracı ve bu gruba yazdım. Fotosunu atmak nasip olmamıştı :)

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

Kader arkadasi olmusuz hocam seninle insallah benimde bu maceram senin gibi icime.sinen bir arabayi alabilmem ile mutlu bir.sekilde noktalanir, bende.bircok arabaya baktim ve araba pazari dolastim, suan paliolar icin kafayi baya kirmis durumdayim ve piyasayi kolluyorum 1.2 16v el modellerinin daha sorunsuz oldugunu duydum, yakit tuketimide burda soylenenlere gore baya makul durumda suan sadece kafami kurcalayan fren mesafesi ve yol tutus konularindaki zayifligi ama herguzelin bir kusuru olacak tabiki :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerled

quote:

quote:

1.2 16 v kullanıcısı'yım.lpg taktıktan sonra özellikle 3.viteste anlık irkilmeler yaşıyorum,sanki anlık elektrik kesiyormuş yada yakıt kesiyormuş gibi,buji ve kablolar yeni değişti araç bakımdan yeni çıktı sizce sıkıntı nedir.

Bende de aynı sıkıntı var ama belli viteste olmuyor. Düşük devirde birden yüklenince nadiren tek bir silkme hareketi yapıyor. Buji ya da Enjektörden kaynaklandığını düşünüyorum. Yaptırıcam ama çok nadir yapıyor hem iyi usta lazım hem de ustayı bindirip Ankara'yı gezdirmem gerek :) O yüzden durum sıklaşana kadar böyle devam etmeyi düşünüyorum.

@powerled Dostum seninle tamamen aynı durumu yaşamışız. Ben de sadece işe gidip gelmek için bir araç bakıyordum. Şu an üç arkadaş birlikte işe gidip geliyoruz . Araba bakarken birçok durumla karşılaştım ve beni bezdirdiler resmen. İlanda boyalı sahibini arıyorum değişen var diyor. Bakmaya gittiğimde ise ön şaside işlem var diyor gerisini sen düşün . Primerasından Corsasına hepsine bakıyordum. Eninde sonunda binip deneyip aha bunu alırım dediğim araç Palio oldu. 2006 model 1.2 16V fire active Palio aldım. Bütçemin yettiği araçların arasında en pragmatik olanı buydu. Yakıt olarak şehir dışı hiç yapmadım şehir içi verisi verebilirim. Pompanın basıncına göre değişiyor ama 300 kmde 56 ile 63 lira arası gaz alıyorum. 19-21kr civarları arasında dolaşıyor. Eğer temizini bulursan işe gidip gelmek için gerçekten ideal bir araç.

Kader arkadasi olmusuz hocam seninle insallah benimde bu maceram senin gibi icime.sinen bir arabayi alabilmem ile mutlu bir.sekilde noktalanir, bende.bircok arabaya baktim ve araba pazari dolastim, suan paliolar icin kafayi baya kirmis durumdayim ve piyasayi kolluyorum 1.2 16v el modellerinin daha sorunsuz oldugunu duydum, yakit tuketimide burda soylenenlere gore baya makul durumda suan sadece kafami kurcalayan fren mesafesi ve yol tutus konularindaki zayifligi ama herguzelin bir kusuru olacak tabiki :)

Bende yaşadığınız benzeri maceralı araştırmalarım sonrasında 2006 1.2 16 v speedgear otomatik paliomu aldım. Şu arada lpg takmayı düşünüyorum onun araştırması içindeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: valentino_vip

quote:

Orijinalden alıntı: powerled

quote:

quote:

Bende yaşadığınız benzeri maceralı araştırmalarım sonrasında 2006 1.2 16 v speedgear otomatik paliomu aldım. Şu arada lpg takmayı düşünüyorum onun araştırması içindeyim

Gule gule kullanmaniz dilegiyle hocam...umarim lpg isinide guzelce halledersiniz buradan yakit.tuketimi verilerinizi paylasmaniz dilegiyle...
  • valentino_vip kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Allah kazadan beladan korusun.

• Eyvallah teşekkür ederim. Aracı yeni almadım, aslında 2015 ağustos da aldım. Lpg olayı şu ara gündemimde, henüz krr veremedim hangi lpg olacağı konusunda ama atiker obd yada akl obd şuan önplanda gibi görünüyor benim için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi valentino_vip -- 24 Ocak 2017; 9:27:20 >
  • quote:

Eyvallah teşekkür ederim. Aracı yeni almadım, aslında 2015 ağustos da aldım. Lpg olayı şu ara gündemimde, henüz krr veremedim hangi lpg olacağı konusunda ama atiker obd yada akl obd şuan önplanda gibi görünüyor benim için...

Hayırlı olsun, Atiker Safefast OBD de seçenekleriniz arasında olabilir. Gold satmak istedikleri için bu kiti pek konuşmuyor bayiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karatech

quote:

Eyvallah teşekkür ederim. Aracı yeni almadım, aslında 2015 ağustos da aldım. Lpg olayı şu ara gündemimde, henüz krr veremedim hangi lpg olacağı konusunda ama atiker obd yada akl obd şuan önplanda gibi görünüyor benim için...

Hayırlı olsun, Atiker Safefast OBD de seçenekleriniz arasında olabilir. Gold satmak istedikleri için bu kiti pek konuşmuyor bayiler.

Aynen haklısınız. Gold düşüncem enjektöründen dolayı vardı ama sanki çokda gerek yok gibime geliyor bizim araçlar için. O Yüzden safefast obd yada akl obd gibi görünüyor. Ama şöle bişi var, atikerden hangi otogaz dönüşümcü ile konuşsam, obd der demez ne yapıcan obdlisini, gerek yok, düz obdsiz atiker sistem tak senin araca diyor :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karatech

quote:

Aynen haklısınız. Gold düşüncem enjektöründen dolayı vardı ama sanki çokda gerek yok gibime geliyor bizim araçlar için. O Yüzden safefast obd yada akl obd gibi görünüyor. Ama şöle bişi var, atikerden hangi otogaz dönüşümcü ile konuşsam, obd der demez ne yapıcan obdlisini, gerek yok, düz obdsiz atiker sistem tak senin araca diyor :)

İyi demişler, siz de montaj yaptırmamanız gereken yerleri anlamış oldunuz.
  • Lastik ne kullanıyorsunuz, özellikle ıslak zeminde iyi lastik tavsiyeniz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: yüksel75

Lastik ne kullanıyorsunuz, özellikle ıslak zeminde iyi lastik tavsiyeniz nedir?

Nokian line ıslak zemin performansı ve genel lastik perfonmansı olarak gayet başarılı bir lastikdir yazlıklarımda kullanıyorum öneririm.
  • valentino_vip kullanıcısına yanıt
    Bende michelin energy kullanıyorum, aslında güzel bir lastik fakat ıslak zeminde çok güvenli değil gibi.
    İşin diğer yönü de başka markalar michelini aratır mı acaba.
    Teşekkürler araştırayım biraz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yüksel75

Bende michelin energy kullanıyorum, aslında güzel bir lastik fakat ıslak zeminde çok güvenli değil gibi.
    İşin diğer yönü de başka markalar michelini aratır mı acaba.
    Teşekkürler araştırayım biraz.

Michelin energynin en önemli özelliği yumuşak lastik olması. Nokian gerçekten iyi bir lastik markasıdır araştırırsanız göreceksiniz.
  • Selam ve Saygılar...
    Arkadaşlar forumu takip etmeye çalıştım fakat 495 sayfa olmuş yazılmışsa da göremedim. Benim 2006 palio 1,3 Multijet var. 290,000 km de. İki sorundan muzdaribim. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa iyi olur.

1. Sorun : araç yarım saat yol alsa yedek su deposundaki su miktarı artıyor, radyatörde hava oluşuyor, radyatördeki tapadan havasını alınca normal seviyeye iniyor, sitem hava mı alıyor yoksa yedek su deposundaki mavi kapak ı arızalı anlamadım.

2. Sorun : Arka krank keçeden araç yağ damlatıyor (ayda 500-750 gram) parça 10 tl işcilik 350 tl normal mi. Baskı balatanın eskimesini bekleyip beraber yaptırsam sıkıntı olur mu acaba.. İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkürler DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''
  • volkitolkixxl V kullanıcısına yanıt
    soru 2, normal gibi işçilik benden de 300 350 istemişti sonra vazgeçtim yaptırmaktan baskı balata için sokulunce baktiracam ona. hem benimki o kadar yağ kaçırmıyor sadece oralar hep yağlı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.