Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (495. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
912.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi günler herkese selam sayfanıza yeni katıldım önceki konulara yabancı kaldım inşallah yeni konularda birbirimize yardımcı olabiliriz. daha önceden uzun süre 2000 model 1.4 8v palio el kullandım kısa bir süre önce aracımı değiştirdim şimdi 2010 model 1.4 8v premio sole aracım var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2010 model 1.4 8v premio sole aracı yeni aldığımı söylemiştim araç 70.000 km de 60.000 de bakımları yapılmış bir sonraki bakım 80.000 km de uzun bi zaman var ama bakımlarını serviste yaptırmayı düşünüyorum birkaçtene yetkili servisi aradım 80.000 km bakımına 700 lira dediler konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlardan fikirlerini rica ediyorum.

servisin söylemesine göre

motor yağı

yağ filtresi

hava filtresi

fren ve direksiyon hidrolikleri

klima bakımı

bujiler değişecek

birde motor karbon ile temizlenecek

• quote:

Orijinalden alıntı: premiosole

2010 model 1.4 8v premio sole aracı yeni aldığımı söylemiştim araç 70.000 km de 60.000 de bakımları yapılmış bir sonraki bakım 80.000 km de uzun bi zaman var ama bakımlarını serviste yaptırmayı düşünüyorum birkaçtene yetkili servisi aradım 80.000 km bakımına 700 lira dediler konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlardan fikirlerini rica ediyorum.

servisin söylemesine göre

motor yağı

yağ filtresi

hava filtresi

fren ve direksiyon hidrolikleri

klima bakımı

bujiler değişecek

birde motor karbon ile temizlenecek

Bence yetkili serviste yaptırmanıza gerek yok bu parçaları kendiniz alıp bir yerle fiyatta işçilik için anlaşın olsun bitsin.

• premiosole P kullanıcısına yanıt
    Motorun karbon ile temizlenmesine gerek yok..Aynı işlemleri sanayide bir ustaya parçayı almanız şartıyla sadece 100-150 tl arasında tutar,tahminim 100-120 arasını geçmez..parça ise ortalama hava filtre 15-20 tl..yağ filtre 15tl..polen 15 tl..motor yağı 80 tl ..buji tk.50-60 tl..toplam işçilik dahil 300 tl civarı tutar..fren ve direksiyon hidrolik değişimi gerekli değildir..içiniz rahat olsun..zaten direksiyon hidroliği ve fren hidroliği değiştirmek gerekirse bunu o parçalarla ilgili bir işlem yaptırdığınızda değiştirirsiniz..

• Erdem bey arka cam silecegim motor sesi geliyor ancak su puskurtmuyor neden olabilir.hep cam silecek suyu ile kullaniyorum.birde kalolifer fan deviri 4 kademede çalış miyor.1.2.3. Kademede sorun yok.neden olabilir fikriniz varmi.benim yapabilecegim.tesekkurler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.sorunuz; büyük ihtimal genleşme kabının kapağı özelliğini yitirmiş olabilir,aracı stop ettiğinizde su aniden yükselme var ise kapaktadır problem,orjinali ile değiştirmenizi tavsiye ederim.

• 2001 model
    lpg işli, muyanesi 2017 sonu.
    klima var.
    2 kaza kaydı var, ama kazalar ufak. degisen arka tampon kazanın birinde, digerinde degisen yok sag on camurluk carpmıs bir yere.
    boya var.
    ortalama ederi nedir?
    galericiler ederinden alır mı, tanıdık da olsa?

km : 115000 de aldım 123000 oldu, 1.2 motor.
  • Hortumu çıkmış olabilir,kontrol etmek gerek arka kapağı söküp..kalorifer butonu elektronik devreli olabilir ve 4. Kademe arızalı olabilir..Belki basit bir lehim ile hallolur..yada kart değişebilir,oto elektrikçi halleder..

• Teşekkürler musait olunca arka kapagi sokup bir bakayim

• Selam 2007 1.3 multijet klimalı active kazasız sadece 2,5 parça boyalı 180.000km'deki aracımı satıyorum,içi dışı tertemiz bakımlı yazlık kışlık aluminyum jantları ve yaz kış lastiği içinde sigara içilmemiş bakımlı çelik gri ilgilenenler buradan ulaşabilirsiniz bana,23000₺ fiyatı var,değişensiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiatsever -- 30 Ocak 2017; 8:46:23 >
  • Slm.arkadaslar.2004 model aracimin akusu degisecek.teyp kod ister mi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Slm.arkadaslar.2004 model aracimin akusu degisecek.teyp kod ister mi.

Kodunuz yoksa riske atmayın, akücüler değişim yaparken seyyar bir akü ile araca sürekli enerji vererek değişim yapabiliyor. Bu şartla takabilecek bir akücü bulmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karatech -- 2 Şubat 2017; 13:15:17 >
  • karatech kullanıcısına yanıt
    Eyvallah bugun oyle yaptim akucuye degistirttim.arka cam silgecim su puskurtmuyordu onuda yaptirttim.hortum kesilmis.varta aku ve arka cam puskurteci tamiri 250 tl tuttu kalolifer fanim 4 devirde calismyordu.onun icin rezidans arizasi olabilir dedi.parca fiyati 100 tl tutar deyince kalsin dedim.

• Erdem bey slm.lar.arka cam su puskurtucum puskurtmuyordu.su kablosu kesilmis.ek yapti elektrikci.kalolifer fani 4 te calismiyordu.rezidans arizali olabir dedi.parca fiyati 100 tl tutar deyince onu simdilik kalsin dedik.aku bitmisti.takviye kablosu ilede calistiramadim.saldim asagi 2 viteste calistirdim.vurdurdum baska carem kalmamisti.araca zarari olurmu boyle bir calistirmadin.aku cok bitmis ondan takviye kablosu ile calismamis olabilir dedi veya siz becerememissiniz dedi.varta aku en iyisi imis elektrigi kesmeden 230 tl ye takti yeni akuyu.20 de cam puskurtucuye verdik 250 tl.bilginiz olsun istedim.arac 2004 model 1.2 16 valf.saygilarimla.

• Aküyü pahalı almissiniz sanki..Akude önemli olan CCA değeri yani marş basma gücü..Ben geçen yılın son günleri 160 tl karşılığı inci akü aldım 60 amper 540 A (CCA) gücünde.. Varta iyi bir aküdür..Güle güle kullanın..Aracı vurdurarak çalıştırmak katalitazöre zarar verir,icindeki porselenler zarar görür bu durumdan..Bir kere yapmakla ciddi zarar görmezsiniz,tekrarı halinde zararı olur.. Katalitazörün içinde porselen parçalar vardır,vurdurma esnasında buraya çiğ yakıt gelir..Araç çalıştığında egzoz gazları ve sıcaklık etkisiyle buradaki çiğ yakıt tutuşur ve porselenler zarar görür..Dediğim gibi bir kere ile sorun yaşamazsiniz.. Geçmiş olsun..

• Inci akuyu 180 tl ye bulmustum.ancak mars dinamasia olabilir dendi tlf.anlamak icin elektrikciye gittim.mecburen taktirdik.arka cam su puskurtucusunude orada yaptiracaktik zaten.ilginiz icin teşekkürler.biraz pahali aldim evet

• benim de arka su gelmiyor biraz kolu çektim arka kapının altından yere dökülüyor demek ordan kopmuş su hortumu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni kasa bu bizim farlar da ne kadar uyuz yanıyor mu yanmıyor mu belli değil,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhtemelen oyledir. Zamanla hortum sertlesiyor ve kiriliyor.usta kirilan kisma yumusak hortumdan ek yapti.komple hortumu degistirmek zor.kirilan yere yumusak hortumdan ek yapti.20 tl verdim.uzun ve yagmurlu yolda puskurtmeyince arka cam kirden gorunmuyor.

• Selam arkadaşlar bende yarın 2001 model 1.6 Palio weekend alıyorum 180binde umarım iyi yapiyorumdur

• 
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.