Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (468. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar benim aracın airbag lambası yanıkkalıyor yakında muayneye gidecem muayneden gecermi.
  • Aracıma aldığım çelik jantları ya orjinalleriyle ya da en az 44 et değerli jantlarla değiştirmek istiyorum . Değiştirme sebebim sol lastiğin çamurluğa sürtmesi. Jantlarım Tork 14 inç 35 et değerinde çiziksiz, tamirsiz. Faturası mevcuttur. Takas yapmak isteyen ya da Ankara'da elimdeki jantları alıp kara jant takımı verecek yer önerisi olan var mı arkadaşlar. Jantlar resimdeki gibidir.
    Bu mesaja eklenen görseller:

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba size bir sorum olacak yardımcı olursanız memnun olurum.
    2005 model 1.2 8v palio almak üzereyim. Arac 63000kmde ve lpgli hangi paket bilmiyorum ama klimasiz arac ve devir saati yok göstergede 2. Sahibinden alicam 5664e sorgulama yaptım 1 adet kaza görünüyor ama miktar belirtilmiyor. Ilk sahibi Aracın on tamponunu çarpmış sanırım sadece on tamponda boya var degisme görünmüyor. Aracin içi tertemiz döşemeleri kilifla kullanildigi için kilifi söktüm sanki sıfır gibi tertemiz. Arac sahibi 21 liraya bırakıyor son olarak sizce arac ne kadar eder 21 iyimidir?
    4 lastik de 2007 model ve artik dis kalmamis gibi ve ayrica akü de bitmiş durumda bu masraflarida göz onunde bulundurursak fiyat kac olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoRHaN50 -- 6 Temmuz 2016; 1:45:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoRHaN50

Arkadaslar merhaba size bir sorum olacak yardımcı olursanız memnun olurum.
    2005 model 1.2 8v palio almak üzereyim. Arac 63000kmde ve lpgli hangi paket bilmiyorum ama klimasiz arac ve devir saati yok göstergede 2. Sahibinden alicam 5664e sorgulama yaptım 1 adet kaza görünüyor ama miktar belirtilmiyor. Ilk sahibi Aracın on tamponunu çarpmış sanırım sadece on tamponda boya var degisme görünmüyor. Aracin içi tertemiz döşemeleri kilifla kullanildigi için kilifi söktüm sanki sıfır gibi tertemiz. Arac sahibi 21 liraya bırakıyor son olarak sizce arac ne kadar eder 21 iyimidir?
    4 lastik de 2007 model ve artik dis kalmamis gibi ve ayrica akü de bitmiş durumda bu masraflarida göz onunde bulundurursak fiyat kac olmalı

hocam km düşük ve temiz diye de 21 verilmez bence.
    8v bi miktar fazla yakar 16vye göre.klima olmaması büyük bir eksiklik bu devirde.
    bu özellikteki bir aracın normal değeri max 17-18dir fakat piyasa şu an 2-3 bin fazla normalden.
    Tavsiyem alternatiflere yönelmeniz palio, albea 1.3 yada 1.2 16v motorlarına bakabilirsiniz.

• KoRHaN50 kullanıcısına yanıt
    Fiyat biraz fazla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Frenler neden bu kadar zayıf bilen varmı?
    2005 1.2 16v
    İlginçtir follow me home var bunun hakkında bilgisi olan varmı?

• BlackBlock kullanıcısına yanıt
    1-Fren balataları bitmiştir önleri jant uygunsa aradan görebilirsiniz arka kampanalarında açılması lazım
    2-Balatalar aşınmış olabilir
    3-Fren diski veya fren kampanası yamuk olabilir
    4-Sistemde hava olabilir
    5-Pedalda sertleşme varsa westinghause arızalı olabilir
  • arkadaşlar 1.2 16v palio düşünüyorum ilk araç olcak otomatik viteslisine bakındım bugun kmside düşük sahibindenhttps://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-otomatik-acil-satilik-askeri-personel-den-311026895/detay

Otomatik skıntı çıkarırmı bu şanzımanı baya övmüşler ve bu fiyat pahalımı sizce pazarlıkla kaça baglanır bu
  • Araç ın 2çamurluk ve kaput değişmiş bunu kabul edip km sı düşük olması size cazip geliyorsa diyecek bişi yok,,ben yanından bile geçmem,zaten araca bakınca kimyasının bozukluğu resimlere yansımış,,girme arkadaşım bence bu araca,,
    satarken çok zorlanırsın,,
  • Arkadaşlar bir konu hakkında size danışmak istiyorum.1.4 el motora açık hava filtresi oluyor mu ? oluyorsa alt devirlerde veya lpg de bayılma yapıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deep_man

Araç ın 2çamurluk ve kaput değişmiş bunu kabul edip km sı düşük olması size cazip geliyorsa diyecek bişi yok,,ben yanından bile geçmem,zaten araca bakınca kimyasının bozukluğu resimlere yansımış,,girme arkadaşım bence bu araca,,
    satarken çok zorlanırsın,,

Dostum şanzımanın otomatik olması cezbediyodu aslında ama vazgeçtim dediğin gibi 1.3 mutijetlere yöneldim bakınıyorum temiz denk gelirse yada 1.2 16v klimalı
  • Selamün Aleyküm dostlar. Konuyu uzun zamandır takip ediyorum. Nitekim ilk aracımı, 12 Nisanda ben de 2000 model Palio 1.2 8v 75 hp aldım. Almadan önce konuyu çok okudum. Pek çok yorumu baz alarak temelde bütçeme uygun ve kullanım amacıma yatkın olacak şekilde bu araçta karar kıldım. Bu sebeple mesajı bulunan ve soru sorup aydınlanmama vesile olan herkese teşekkür ederim. Bu mesajım herhangi bir forumda bulunan belki 2 belki 3.üncüdür. Uzun lafın kısası aktif ve bilgili değilim. Otomobilden pek anlamıyorum hala, bu yüzden kusurum olursa affola. Bir kaç sorunumu dile getirmek istiyorum müsaadenizle, genel olarak baktığımız da yaşadığım tüm sorunlar diğer kullanıcılar ile ortak.

* Arka koltuğa iki veya üç kişi oturunca setlerde veya çukurlarda sol arkadan garç gurç ses geliyor. Okuduklarıma göre takozdan şüpheleniyorum. Başka bir parça olabilir mi?
    * İç trim aksamda bulunan sigorta kutusu kapağını (sol tarafta) bir kaç yere sordum bulamadım. İstanbul Anadolu yakasında önerebileceğiniz er var mı?
    * Lpg tüketimi bana fazla geldi. 25 kr lpg (2,08 TL)yakıyor şehir içi. Açıkçası ben motora güvenerek 20 kr civarı umuyorum. Kullanan arkadaşlar varsa önerilerini duymak isterim. Ayrıca benzinde hiç kullanmadım ama ondan da endişeliyim şu an.
    * ön camın direğinde (sanırım adı bakalit) bulunan plastik parça çıkmış, tutan klips vb. çıkmış olabilir. Nasıl takabilirim?
    * En çok canımı sıkan ise kalorifer sorunu. Kalorifer kapanmıyor. Ve kademe düğmesi dışındaki düğmeler sorunlu. Kronik midir?
    * Ön göğüşte ki sol difüzör içten kırılmış. Difüzörün olduğu paneli sökmek istiyorum. Nasıl Yapabilirim?

Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemkate

Arkadaşlar benim klima gayet güzel soğutuyor fakat şöyle bir sıkıntı var. Klima çalışırken arabayı boşa atıyorum ya da kırmızı ışıkta duruyorum. Kalktığımda ortalama 6-7 saniye bir süre iceriye hava üflüyor sonra soğutmaya geçiyor. Normal uzun yolda zaten hiçbir sıkıntı yok gayet güzel çalışıyor.

????
  • MERHABA ARKADAŞLAR

PALİO 1.4 EL ARACIM BULUNMAKTA ŞUBATTA 12.750 YE ALDIM 163.000 KM DE SAĞ ÖN ÇAMURLUK DEĞİŞMİŞ, ARKA BAGAJDA UFAK BIR İŞLEM VE ARAÇ KOMPLE BOYALI

BAKTIRDIM TEMİZ DEDİLER 2 AY SONRA EGZOZ KENARDAN KAÇIRIYORDU 150 TL YE SUSTURUCU MU NE DEĞİŞTİRDİM ÖLE BİŞEYDİ, SONRA ŞANZIMAN YAG AKITIYORDU

KOMPLE YAPTIRDIM KAYNAGA GİTTİ 600 ORAYA ŞİMDİ SİNYAL VERME ( SİLGİ KOLU ) DUMAN ÇIKTI ZORLANDI SİLECEK ÇALIŞTIRDIGIMDA ATEŞ DE GÖRDÜM ELEKTİRİKÇİ

DEĞİŞTİRMEYE GEREK YOK DEDİ ÖYLE KALDI ARAÇ NEDENSİZCE BENZİN TÜKETİMİ ARTTI VE ARACIN GAZINI SONUNA KADAR KULLANDIM GİTTİM GAZ ALDIM FULLEDİM

TEK DİŞ KIRMIZI YANIYOR 1 SAATTİR KAPATTIM AÇTIM OLMADI, FİAT PARÇASI UCUZ DERLER SÖZDEYMİŞ ANLIYAMADIM... DÜNDE BASIMA GELEN BİR PROBLEM BİR

BAKTIM UFAKTAN MOTOR ÜFLEME YAPIYOR YAGINI SUYUNU KONTROL EDİYORUM AMA NE EKSİLTME NE BİŞEY VAR SORUNLARIMLA ALAKJALI CEVAPLAR VERİRSENİZ SEVİNİRİM...
  • ozgurakoglu O kullanıcısına yanıt
    Öncelikle merhaba,2 tane sorununuza yardımcı olmaya çalışacağım

1.si yakıt konusu,yakıt tüketimi aracın her şeyiyle alakalıdır.Öncelikle hava filtrenizi,yağ filtrenizi,yağınızı değiştirmenizi öneririm ardından bilgisayarlı gaz ayarı yaptırmanız gerekmektedir.25kr şehir içi 1.2 motora göre bir tık fazla o kadar sorun bir tüketim değil bence
    2.si difüzör konusu,aşağıda resimde gösterdiğim yerlere flash ile bakarsanız hangi taraftan bastırıp çıkarmanız gerektiğini anlayabilirsiniz o taraftan düz tornavida ile bastırarak kendinize doğru çekin geliyor fakat kenarından küçük bir parça çıkıyor onu kaybetmeyin sakın

• Merhabalar sorunmu sizinle paylasmak istiyorum 2005 model palio 1.3 m jet aracimda hic bir sorun yokken sabah calistirmaya calistigimda calistiktan 5 sn sonra stop etti.. sonrasinda enjektor yakit pompasi gibi sorunlar oldugunu dusundum .. yakit filtresini degistitip calisti lakin motordan oyle bir ses geliyor anlatamam traktor gibi yani yolda zor gidiyor desem yeridir enjektor pompalarda mi sorun vardir anlamis degilim .. usta pompaciya goturmelisin dedi.. nedir sorun

• atiker lpg filtresini kendimiz degistirebilirmiyiz yapan oldumu daha önce

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açık hava filtreyi yaptım arkadaşlar ama bu yarım açık hava filtresi oldu

Önce kepten boru çekerek yaptım benzinde rolenti tutuyordu fakat gazda bir türlü rolenti tutmadı orasını bantla burasını bantla derken rolentiyi tutturdum süperde bir ses alıyordum fakat elim klima tuşuna gitti bastığım gibi araba stop etti çektim garaja yine bantla sıkıştır ucunu oraya ver buraya ver derken yine olmadı stop etme sorunu engelledim fakat rolenti çok düştüğünden klima kendini kapatmaya başladı,gidiş hala mükemmeldi 2-3 saat uğraşmama rağmen sorunu çözemedim bu sefer farklı bir şey deneyeyim dedim ve orjinal haline çevirdim açık hava filtresini kutunun içine bağladım ve sonuç müthiş bir çekiş gücü artışı tatmin edici filtre sesi ve saat gibi çalışan bir motor

• Arkadaşlar 2006 model 1.2 16 v benzinli 69000 km speedgear palio araca sahibim. En son bakım zamanında filtreleri değiştirdim sadece yakıt filtresini gerekli görmedikleri için değişmediklerini söylediler. Bir süredir devam eden arada sıradaki alt devirlerde oluşan çekiş kaybı benzin filtresinden şüphelenmeme sebep oldu. Bu aracın benzin filtresinini değişimi zormudur ? Herhangi bir usta yapabilirmi ?
  • Arkadaşlar Merhaba;

2008 model Dizel 1.3 bir Palio Sole Active aracım var...

Bir süredir boş yolda ani frenleme ile test ederek ABS nin çalışırlığını onayladığım halde ilk marşa basarken araç ilk çalışırken (her marşta değil bazen) ABS ışığı yanıp sönüyor hemencecik...

Yanık kalma yok, yolda giderken yanıp sönme yok...

Her marşta da yapmıyor bunu dediğim gibi bazen yapıyor...

Sorun sizce ne olabilir? Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.