Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (206. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -shadow--

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

Benim 99 palioda da durum aynı,
    İki tane ustaya sordum normal bunlar böyle dediler, ben termostatdan şüpheleniyordum.

Valla hocam cok arac kullanmadim ama bildigim kadariyla boyle motor optimum sicakliga ulasinca harareti sabitler.oylece gider yani bildigim

Aynen ama ben başka bir ustaya daha gidip gösterecem, muhtemelen termostat arızalı, ve su sürekli devirdaim yapıyor zaten antifrizde konulacak arabaya hazır gitmişken onuda yaptırırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam bende de 2003 fiat palio 1.2 el tek kapı modeli var yeni aldım henüz
    Allah kimseye kaza bela vermesin ....

sizlere bir sorum olacaktı.Bundan önce renault clio vardı arabayı kullanırken hararet çubuğu 5-10 dk da yarıya gelirdir vede orada sabitlenirdi.Fakat bu aracımda aracı yormama rağmen hararet çubuğu yarıya çok zor geliyor hele ki 70-120 arası biraz gittiğimde hemen düşüyor hararet bu iyi midir kötü müdür pek anlayamadım ama yanlışsam siz düzeltin benim bildiğim motorun optimum çalışma sıcaklığı vardır o yüzden belirli bir yerde sabit kalması gerekmez mi?sizce sorun var mıdır varsa neyden kaynaklıdır?yardımlarınız için şimdiden teşekkkür ederim...

En kisa zamanda termostatinizi degistirin,bozulup acik kalmis..yakit tuketiminiz fazla olur..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İki tane ustaya sordum normal bunlar böyle dediler, ben termostatdan şüpheleniyordum.

Abi senin thermostat da rahmetli olmus galiba..

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

quote:

Termostat kac lira hocam? Tahmini

• quote:

Orijinalden alıntı: tunc52

Araçda klima borularını bende göremedim. Aracın ön paneline başınızı eğip bakın kaç adet radyatör var, 1 adet ise klima yoktur.
    Kasnak ların bulunduğu kısında fotoğrafda kırmızı ile işaretlediğim tüp varmı .
    Abs konusuna gelecek olursak 2003 den itibaren Abs ve sürücü hava yastığı standart donamın diye biliyorum. kontağı açtığınızda ABS ışığı yanım sönüyormu.

Benimki 2004 model abs yok. abs standart degil sanirim kontagi acinca
    Abs lambası yanmiyor.

• quote:

quote:

quote:

20-25 civarıdır bir o kadarda işcilik olsa 50 tutar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Oyle kullansam ne olur hocam?

• quote:

Termostattır.
    Benim palionun sıcaklık ortaya gelirdi uzun yolda ise zamanla en dibe düşerdi.Termostat değişince sorun kalmadı.
  • Arkadaslar merhaba bende dun 2000 model palio 1.4 el aldim ancak kafama takilan bu motorlarin beygiri kacbazi forumlar 65 fln yazmislar gordum sasirdim kac bg bilen var mi

• 2006 palio 1.2 16v 80 BG Lpg.
    Araçta 2 yetişkin bir bebek+ bagaj. Klima sadece antalyada çok az kullanıldı.
    Güzergah : Ordu-Çorum-Kayseri-Niğde-Antalya-Kaş-Ölüdeniz-Ankara-Samsun-Ordu
    Toplam Yapılan Yol : 2995 km. (Yaklaşık 150-200 km si ş.içi. Gidişte ortalama 100 km hızla gitmeye çalıştım. Dönüşte ise çok geceye kalmamak için 120 km ile gitmeye çalıştım)
    Toplam alınan yakıt : 190.26 litre = 457,92 TL para ödemişim. Kilometrede 153 kuruş yakmış. Litre olarakta 100 km de 6.35 litre lpg tüketmişim.
    Yola çıkmadan önce çeyrek depo benzinim vardı, ibre hala öyle duruyor. Onun için benzin tüketimi ne kadar oldu bilemiyorum.
    Yakıt tüketimi hakkında bilgi arayanlara umarım yardımcı olur. iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferit32

Arkadaslar merhaba bende dun 2000 model palio 1.4 el aldim ancak kafama takilan bu motorlarin beygiri kacbazi forumlar 65 fln yazmislar gordum sasirdim kac bg bilen var mi

71hp

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Oyle kullansam ne olur hocam?

Yakit tuketimin yuksek olur held de kışın

• 1.2 8V palio aracım var alırken çok tereddütle aldım çekmez dediler çok yakar dediler 1.4 90 bg corsa vardı benle onla kıyasla evet yavaş hızlanıyor rampalarda bayılıyor,ama yinede iyiki almışım diyorum uzun yolda 100 km hızla 150 155 kuruş civarı yakıyor 130 km hızla 170 kuruş yakıyor alacak arkadaşlara tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ens68

1.2 8V palio aracım var alırken çok tereddütle aldım çekmez dediler çok yakar dediler 1.4 90 bg corsa vardı benle onla kıyasla evet yavaş hızlanıyor rampalarda bayılıyor,ama yinede iyiki almışım diyorum uzun yolda 100 km hızla 150 155 kuruş civarı yakıyor 130 km hızla 170 kuruş yakıyor alacak arkadaşlara tavsiye ederim

aynen katılıyorum
    1.2 8v deyip geçmeyin ben de memnunum.
  • Arkadaslar bugun palio 1.4 el mi teslim aldim arac lpg de calisiyo ancak benzn deposunu acamadim anahtariyla acaba ekstra baska anahtar mi var benzin kapagi icin veya sıkışmış mi ve sole de bisi var kapagi acmak icin elimle iceri dogru bastirinca fiiss diye ses geliyo ve benzin kokusu cikiyo disari normal mi nasil acicam bu kapagi lutfen yardım. ?.

• quote:

Arkadaslar bugun palio 1.4 el mi teslim aldim arac lpg de calisiyo ancak benzn deposunu acamadim anahtariyla acaba ekstra baska anahtar mi var benzin kapagi icin veya sıkışmış mi ve sole de bisi var kapagi acmak icin elimle iceri dogru bastirinca fiiss diye ses geliyo ve benzin kokusu cikiyo disari normal mi nasil acicam bu kapagi lutfen yardım. ?.

Normalde kontak anahtari acar depo ve bagaji yani hepsine tek anahtar..Depo kilidi bozulmus olabilir bir ihtimal,depo kapagi degismis olabilir yani ayri bir anahtar o da ikinci ihtimal..Iceriden benzin kokusu gelmesi normal yakit buhari olusuyor..Hatta aracta yakit buhari geri kazanim sistemi de var..

• Hocam o dediginiz ne yakit buhari geri kazanim sistemi ilk aracim pek bilmiyorum araclari ancak kapagi zorlarsam acilicagini solediler sanki biraz dondu ama acilmadi yarin bi sanayiye gostericem

• quote:

Hocam o dediginiz ne yakit buhari geri kazanim sistemi ilk aracim pek bilmiyorum araclari ancak kapagi zorlarsam acilicagini solediler sanki biraz dondu ama acilmadi yarin bi sanayiye gostericem

Yakit buhari olustugunda bu buharin disari gidip zayii olmasini engelleyen ve bu buhari geri kazandiran bir sistem..sanayide cozerler sorununuzu evet..

• quote:

hocam bende de 2003 fiat palio 1.2 el tek kapı modeli var yeni aldım henüz
    Allah kimseye kaza bela vermesin ....

sizlere bir sorum olacaktı.Bundan önce renault clio vardı arabayı kullanırken hararet çubuğu 5-10 dk da yarıya gelirdir vede orada sabitlenirdi.Fakat bu aracımda aracı yormama rağmen hararet çubuğu yarıya çok zor geliyor hele ki 70-120 arası biraz gittiğimde hemen düşüyor hararet bu iyi midir kötü müdür pek anlayamadım ama yanlışsam siz düzeltin benim bildiğim motorun optimum çalışma sıcaklığı vardır o yüzden belirli bir yerde sabit kalması gerekmez mi?sizce sorun var mıdır varsa neyden kaynaklıdır?yardımlarınız için şimdiden teşekkkür ederim...

termostat ve hararet müşrülünü baktırın, normalde hemen ısınıp 90 da sabit oluyor,sanayide normal derlerse ısrar edin çoğu usta anlamıyor malesef.

• max 16.500 tl dizel palio arıyorum bulamıyorum arkadaşlar tanıdığınız bildiğiniz satacak olanınız varsa aklınızda bulunsun

• 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.