Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (207. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
911.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugun gittim sanayidekilerde oyle bakti durdu sanirim anlamayana denk geldim oto kilitci varmis ona git dediler bakalim artik bu arada arkadaslar bu ilk arabam ve arabayi daha yeni tanimaya basladim bu palioda tecrubelerinize sayanarak herhangibi sorunu var ki dikkat etmem gereken sunu sole yapma aman diceginiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 175206605 sahibinden com.Palio go aracım satılıktır.İlgilenen arkadaşlara duyurulur saygılarımla.....
  • 175206605 sahibinden com.Palio go aracım satılıktır.İlgilenen arkadaşlara duyurulur saygılarımla.....
    Denizli merkez........
  • Ufuk hocam tesekkur ederim bu gun bi bakicam denicem :)

• quote:

Orijinalden alıntı: haraba

175206605 sahibinden com.Palio go aracım satılıktır.İlgilenen arkadaşlara duyurulur saygılarımla.....
    Denizli merkez........

palio go nun diğerlerinden farkı nedir?
  • Az önce sanayi çarşısına gidip termostatı değiştirdim, aldım alalı şüpheleniyordum, şüphem doğru çıktı.
    Termostat (opar) 25 tl
    Antifiriz (PO) 17 tl 3 kg.
    İşcilik 20 tl.

Araç konusunda çok titiz davranırım, 37 yıldır araçlar üzerindeyim, ufak bir şey sezinlediğimde anında orijinali ile değiştirir arızayı gideririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 24 Eylül 2014; 16:53:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,

Otomatik vites araç araştırırken şans eseri palio speedgear ile tanıştım. Gerçekten çok iyi görünüyor.

Fiata karşı ön yargılıyım biraz maalesef ama bütçeme uygun ve şanzımanı çok methedilen bir araç olduğu için sizlere sorma ihtiyacı duydum. Motoru, piyasası vs hakkında pek bilgim yok.

Bu araç sizce nasıldır?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-36-binde-cok-temiz-otomatik-palio-180626113/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet0616

Herkese merhaba,

Otomatik vites araç araştırırken şans eseri palio speedgear ile tanıştım. Gerçekten çok iyi görünüyor.

Fiata karşı ön yargılıyım biraz maalesef ama bütçeme uygun ve şanzımanı çok methedilen bir araç olduğu için sizlere sorma ihtiyacı duydum. Motoru, piyasası vs hakkında pek bilgim yok.

Bu araç sizce nasıldır?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-36-binde-cok-temiz-otomatik-palio-180626113/detay

kullanmadım ama şikayet duymadım tam otomatik cvt ,yakıtı biraz fazla ama en sağlam otomatik diyorlar

• Kazahell kullanıcısına yanıt
    tasarım renk koltuk döşemesi
    sadece özel kırmızı ve mavi renkte üretim ve buna uygun koltuk döşemesi iç gövde rengi
    fabrika çıkışı ön ve arka sis farı Mekanik bir farklılık yok 1.2 16valf
    AMA BENİM PALİO GOM ÇOK FARKLI:)))))
    saygılar......
  • Ufuk hocam olmadi gittim yaptirdim 10 tl ye bu seferde usta anahtarimi cizmis canim sıkıldi o ust plastik yeri cisim sokmus gibi frenlerimde bosluk vardi ordaki ustalar bna 200 tl olur balatalar degisir dedi yasim daha 20 dedim heralde bni kaziklamaya calisiyo

• quote:

Orijinalden alıntı: ferit32

Ufuk hocam olmadi gittim yaptirdim 10 tl ye bu seferde usta anahtarimi cizmis canim sıkıldi o ust plastik yeri cisim sokmus gibi frenlerimde bosluk vardi ordaki ustalar bna 200 tl olur balatalar degisir dedi yasim daha 20 dedim heralde bni kaziklamaya calisiyo

arkadaşım aynısı aynı araçta ben o şekilde hallettim,rasgele tamirciye gitme arabanı mahfeder o kasaplar ,fren balatası 30-40 tl bişey tutar belkide gerek yoktur ,ümraniye ye yakınsan usta tavsiye edebilirim.yada bulunduğun yerde usta tavsiyesi iste,frende nasıl boşluk var ,belki alışamamışsındır.
    spreyi anahtar deliğinden sıkman gerekiyordu öylemi yaptın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk-34JD58 -- 24 Eylül 2014; 20:47:48 >
  • /Abi biraz geciktin sanki:-) Cok net soyluyorum boyle bir durumu farketseydim ertesi gun degistirirdim termostati..Benimkiside meslek hastaligi iste:-) Benimde aracimda. anormal bir ses olsun yada ariza suphesi,rahat edemiyorum bir an evvel mudahale etmeyince.
    @engin-er26

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0A14CAF8E -- 24 Eylül 2014; 22:34:02 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

/Abi biraz geciktin sanki:-) Cok net soyluyorum boyle bir durumu farketseydim ertesi gun degistirirdim termostati..Benimkiside meslek hastaligi iste:-) Benimde aracimda. anormal bir ses olsun yada ariza suphesi,rahat edemiyorum bir an evvel mudahale etmeyince.
    @engin-er26

Geciktim doğru, ama ilk gittiğim tanıdık usta aldattı beni sağlam dedi, baştan savdı, sökmesi zor çünkü,. Kötü yerde
    Bende başka bir tanıdık ustaya gittim, söktümmü değiştirirz zor bunu söküp takmak dedi, öyle olunca zaten şüpheliydim sök dedim, ve gidip opar termostat aldım antifriz aldım. Değiştirdik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

/Abi biraz geciktin sanki:-) Cok net soyluyorum boyle bir durumu farketseydim ertesi gun degistirirdim termostati..Benimkiside meslek hastaligi iste:-) Benimde aracimda. anormal bir ses olsun yada ariza suphesi,rahat edemiyorum bir an evvel mudahale etmeyince.
    @engin-er26

Geciktim doğru, ama ilk gittiğim tanıdık usta aldattı beni sağlam dedi, baştan savdı, sökmesi zor çünkü,. Kötü yerde
    Bende başka bir tanıdık ustaya gittim, söktümmü değiştirirz zor bunu söküp takmak dedi, öyle olunca zaten şüpheliydim sök dedim, ve gidip opar termostat aldım antifriz aldım. Değiştirdik.

Onemli olan sorunu cozmen abi..yakit tuketimi fazla olur ve arac rejim sicakligina erisemeyecegi icin istenmeyen bir durum olusurdu..

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

quote:

Orijinalden alıntı: ferit32

Ufuk hocam olmadi gittim yaptirdim 10 tl ye bu seferde usta anahtarimi cizmis canim sıkıldi o ust plastik yeri cisim sokmus gibi frenlerimde bosluk vardi ordaki ustalar bna 200 tl olur balatalar degisir dedi yasim daha 20 dedim heralde bni kaziklamaya calisiyo

arkadaşım aynısı aynı araçta ben o şekilde hallettim,rasgele tamirciye gitme arabanı mahfeder o kasaplar ,fren balatası 30-40 tl bişey tutar belkide gerek yoktur ,ümraniye ye yakınsan usta tavsiye edebilirim.yada bulunduğun yerde usta tavsiyesi iste,frende nasıl boşluk var ,belki alışamamışsındır.
    spreyi anahtar deliğinden sıkman gerekiyordu öylemi yaptın

Ufuk hocam umraniyeye yakinim usta tavsiyen beni cok memnun eder usta yag sikmadan acti sonra icini yagladi kapakla birlikte anahtarda elindr olunca cizmis ufak hisey ama takintiliyim bu yuzden canim sikildi kapagi actirmam biraz sacmalikti bekleseydim kendim acardim ancaj benzin bitti ve arac kotu calismaya basladi bu yuzden de biraz korktum acikcasi frene gelince hocam bastigim zaman frrn tutmuyo biraz daha dert basinca tutmaya basliyo boyle bosluk var ilk baslarda yokus assagi inerkende arka balatalardan ses geliyo cizz diye genelde otobuslerde olur o sekilde

• ferit32 kullanıcısına yanıt
    abicim ben öylemi dedim ,kendin bir wd40 alıp anahtar yuvasına sıkacaktın hemen açılıyor niye gidiyosun kilitçiye ,depo kapağı kurcalattın hava alırsa benzin uçar,akşam adresini mesaj atarım oraya gider baktırırsın.

• ferit32 kullanıcısına yanıt
    adresi pm den yazdım

• Sa Arkadaşlar. Yaklaşık 1.5 Yıl önce aceleyle bir palio S 1.2 Aldım. İnanın bana aldığımdan beri yüzüm gülmedi. Arabayı 10 Bin tl ye aldım abartısız 3-4 Bin tl masraf ettim.
    Sorun şu arkadaşlar aldım alalı bir rolanti sorunu var ne yaptıysam hangi ustaya götürdüysem düzelmedi. İlk zamanlar Lpg de yapıyordu sonra Lpg düzeldi benzinde yapmaya başladı. İlerleyen dönemde yani son 4-5 aydırda benzinde gaz yemiyor sanki araba boğuluyor. Benzindeyken gazı kesince stop ediyor, lpg ye geçince saat gibi çalışıyor. Bu 1,5 yıllık süreçte bujiler, buji kabloları, motorun tüm contaları, benzin pompası, rolanti valfi ve daha hatırlayamadığım bir çok parça değişti. En son 3-5 kişiden tavsiye ile gittiğim usta bile artık çaresiz bi şekilde benim elimden bişey gelmez dedi. Ayrıca Fena halde yakıt tüketiyor 400 kr aşağı düşmüyor. Artık gereksiz para harcamak içimden gelmiyor beni arabadan soğuttu. Gerçekten daha önce buna benzer sorunları olan ve çözen ve bu sorunla alakalı bilgisi olan arkadaşlar lütfen bilgilerini esirgemesinler. Ceza almaktan korkmasam vallahi bi köşede yakıp kurtulacam. Satmaya vicdanım el vermiyor. Kimsenin ahını almak istemiyorum.. :) Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

abicim ben öylemi dedim ,kendin bir wd40 alıp anahtar yuvasına sıkacaktın hemen açılıyor niye gidiyosun kilitçiye ,depo kapağı kurcalattın hava alırsa benzin uçar,akşam adresini mesaj atarım oraya gider baktırırsın.

Haklisiniz hocam ne diyeyim acemilik peki hava kacirdigini anlamam mumkun mu adres icinde cok tesekkur ederim

• kurtsadi K kullanıcısına yanıt
    hocam o arabayı lpg takarken katletmişler çözümü zor lpg yi söküp atsanız bile garantisi yok,bence satın üç beş kuruş düşük gitsede satın. yada takas yapın ,yeni araç almayı düşünüyorsanız bayiler alıyor.

• 
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.