Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (2073. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.005.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20712072207320742075
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ÖFS06

Kardeş bem sahibindene baktım 150 civarına çok güzel yaptırabiliriz deri kaplamayı kırmızı iple diktireceksin vitez topuzunuda el freninide o zaman çook tatlı olur

üstad link verebilirmisin

• quote:

Bak kardeş

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-arac-direksiyon-kaplama-yenileme-143874996/detay

belli kesimlerini süet yapmışlar, çokta hoş durmuş ama ben Bursa'dayım

• samet_ckr027 kullanıcısına yanıt
    Bunu vitez topuzunada yaptık mı efsane olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

quote:

Orijinalden alıntı: kameray37

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VisionTech

Merhaba arkadaşlar, kışın aracımın termostatı bozulmuştu ve orjinali ile değiştirdim eski termostat açık kalmıştı ve sürekli su akışı vardı. Ancak son bir haftadır malum havalar sıcak 25 derecelerde geziyor Ankara'da, aracım rolantide iken hararet orta çizgiden bir miktar yükseliyor ve fan açıp geri eski seviyesine düşüyor. Yükseldiği zaman gaza basarsam boşta daha çabuk düşüyor. Bir anormallik var mı sizce, seyir halindeyken hararet sabit ne kadar sıkıştırırsam sıkıştırayım değişmiyor. Ancak rolantide çok az yükselip geri düşüyor. Aracım Marea HLX

Benimde bu gün başima geldi. Yaklaşik 4-5 km yoldan sonra araci stop etmeden 5 dakika kadar rölantide çalişti bu sirada hararet ibresi ykselmeye başladi ve fan devreye girdi. Sonrasinda hararet ibresi olmasi gereken yere geldi. Bu durum karşisinda endişelenmelimiyim yoksa bu normal bir durummu bilemiyorum...?

Bazen benim ki de bir tık hararet yükseliyor fan çalışıyor ama eski haline dönüyor sorun etmiyorum..

Kadir, rölantideyken hararetin yükselmesi garip değil mi?

Normali 90 derece iken ara sıra bir çizgi yani 100 dereceye çıktığını varsayıyorum, fan açıyor ve tekrar düşüyor. Senin ki de böyle mi oluyor.. Ayrıca senin ne demek istediğini anladım Ahmet araç rölanti de iken zorlanmadığı halde nasıl olur da hararet çıkar diye düşünüyorsun..

eVET AYNEN RÖLANTİDE KENDİ KENDİNE ÇALIŞIRKEN İBRE YÜKSELİDİ SONRA FAN ÇALIŞTI TEKRAR İNDİ AMA BU OLAY 5 KM YOL YAPTIKTAN SONRA OLDU İLGİNÇ

• quote:

Orijinalden alıntı: dmddervis

waayy way! Bi marea'm olaydııı, aklıma türlü türlü işler geleydiii, çıkıp dışarı başına geçip ne yapsam diye düşüneydimmm. Azıcık arabanın ırzına geçeydimmm :-( waayy waay :p :-)

Bir daha ki sefere üstad
  • quote:

Bunu vitez topuzunada yaptık mı efsane olur

kesinlikle
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet_ckr027

quote:

quote:

abi bu ağırlık açısından düşünmemiştim, ama denemekte istiyorum. Es kaza eşten dosttan bulursak bu ebatlarda dener öyle alırım. İzlenimlerimi de buradan yazarım.
    Sanıyorum bu konuda biraz daha temkinli davranıcam.

bak o daha mantıklı. Önce dene sonra karar ver bence de! Ama şunu da yapabilirsin, illa 15 jant istiyorsan lastik ebatını 195/60/15 yaptırabilirsin. Lastik boyu genişler. 55 yerine 60 yaparsın. Tabi bu da ayrı bi külfet. Hem lastik hem jant çok para :-)

Dervis abi şimdi jant çapını 15" yaptığım zaman teker çapını büyütmemek için lastik yanağını azaltıyorum ki bunun sende farkındasın yalnız yanağı 60 yaptığımda orjinal teker(jant+lastik) çapıma göre takacağım tekerler % 3,19 daha büyük oluyor. Bu da bana fazla yükte ve virajlarda sürtme yapabiliyor. 55 ise tam denk geliyor, şimdi paylaşacağım 2 resimden daha net anlayacaksın abi. Aslına bakarsan orjinal boyutlara sağdık kalmaya çalışıyorum.
    .::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

ne dersin abi olmaz mı

• quote:

waayy way! Bi marea'm olaydııı, aklıma türlü türlü işler geleydiii, çıkıp dışarı başına geçip ne yapsam diye düşüneydimmm. Azıcık arabanın ırzına geçeydimmm :-( waayy waay :p :-)

özlem derinden derinden vurmaya başladı satınca bizde mi böyle olucaz yoksa

• quote:

kardeş sanayide çıkma arayacam bulamzsam cd changer alacam orjinali bozmaya niyetim yok

aux cıkısı yaptır hocam araca ben yaptırdım arkadasa gayette memmunum mp3 çalar taktım dınlıyorum aracımda

http://basitonarim.blogspot.com.tr/2014/01/fiat-marea-aux-ve-telefon-baglants.html

burda yapılışı var

• quote:

quote:

özlem derinden derinden vurmaya başladı satınca bizde mi böyle olucaz yoksa

valla sorma sametim yaw. Altıparmakta otobüs bekliyorum ya, nerde benim uçan kartalım :-( :p

• samet_ckr027 kullanıcısına yanıt
    bunu eli yüzü düzgün bir döşemeci rahatlıkla yapar hatta 150tl den daha uyguna yaparlar öyle ankaraya istanbula gitmene gerek yok tek yapman gereken döşemecinin çırağı yerine kendisine yaptır ve başında bekle
  • quote:

quote:

quote:

quote:

abi bu ağırlık açısından düşünmemiştim, ama denemekte istiyorum. Es kaza eşten dosttan bulursak bu ebatlarda dener öyle alırım. İzlenimlerimi de buradan yazarım.

bak o daha mantıklı. Önce dene sonra karar ver bence de! Ama şunu da yapabilirsin, illa 15 jant istiyorsan lastik ebatını 195/60/15 yaptırabilirsin. Lastik boyu genişler. 55 yerine 60 yaparsın. Tabi bu da ayrı bi külfet. Hem lastik hem jant çok para :-)

Dervis abi şimdi jant çapını 15" yaptığım zaman teker çapını büyütmemek için lastik yanağını azaltıyorum ki bunun sende farkındasın yalnız yanağı 60 yaptığımda orjinal teker(jant+lastik) çapıma göre takacağım tekerler % 3,19 daha büyük oluyor. Bu da bana fazla yükte ve virajlarda sürtme yapabiliyor. 55 ise tam denk geliyor, şimdi paylaşacağım 2 resimden daha net anlayacaksın abi. Aslına bakarsan orjinal boyutlara sağdık kalmaya çalışıyorum.

ne dersin abi olmaz mı

valla samet renkler ve zevkler tartışılmaz. Bana kötü gelen, sana iyi gelebilir. Ama şimdiki jant ve lastiklerin iyiyse hiç masraf yapma derim. Allah korusun aniden sıkışsın falan satman gerekir, yaptığın masrafa yanarsın sonra. Ama yok dersen dene bakalım nolacak. Kendini iyi hissedeceğin şeyi yap.

• quote:

quote:

Bir daha ki sefere üstad

dua edin tez zamanda olsun o sefer yaw :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: DESPE85

quote:

Arkadaşlar iki adet vites topuzum gelmişti..

Birisi krom kaplı, üzerinde vida motifleri var.. Ele çok iyi oturuyor ancak aracın içerisine renk olarak uyum sağlamıyor önce onu taktım ama olmayınca değiştirdim..

İkinci yani şu an üzerinde olan gayet uyumlu, deri kaplı, geri vites çekmeli ve normal geri vtesli araçlara da uyuyor. iki tane aparatı ve çok sayıda alyan vida gönderiyorlar..

Önce orijinal vites topuzunu çıkardım. (Orijinal vites topuzu satılık)

Sonra altındaki siyah parça çıkmadı zorlayarak kenarlarından çıkardım.

İşte aylardır cevabını aradığım soruyu kendim buldum.

MAREA' NIN VİTES TOPUZU ÇEVİRMELİ DEĞİL, YUKARIDA DOĞRU ÇEKEREK ÇIKIYOR.

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

Vites topuzuna ben kılıf gecırdım guzel olduda.
    Sen nasıl kolay cıkarabıldın mı vites topuzunu cekınce direk geliyormu yoksa senın gıbı dagıtacaz mı vites kolunu.

kadır ellerıne saglık bende bir kaç gundur yoktum pıyasada hafta sonu cemıyetımız vardı

yangın tüpünü yatık vazıyette bulundırmamaya calış basıncı çabuk düşer etkisini kaybeder

gerıden okuyom yazılanları netim de bıraz agır o yuzden gunduz işyerınden dahada aktıf oluyorum

4 cam modulunu taktırmayayım mı dıyorsun sımdı sen taktırmadın mı gecen gün

• helyhansen kullanıcısına yanıt
    Eser Allah muhafaza terör bölgesi elimin altında bulunsun, molotof olayları falan oluyor.. Yangın tüpünü yeni aldım daha ambalajını bile açmadım..

Cam modülünü taktırmadım halatı koparsa uğraşmak istemiyorum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ne dersin abi olmaz mı

valla samet renkler ve zevkler tartışılmaz. Bana kötü gelen, sana iyi gelebilir. Ama şimdiki jant ve lastiklerin iyiyse hiç masraf yapma derim. Allah korusun aniden sıkışsın falan satman gerekir, yaptığın masrafa yanarsın sonra. Ama yok dersen dene bakalım nolacak. Kendini iyi hissedeceğin şeyi yap.

tabi abi işin o boyutu da var, dediğim gibi yarın gidip almıyorum biraz üstüne çalışır dener ölçer biçer karar kılarsam alırız, şimdilik kısmet diyelim

• quote:

Arkadaşlar halen kimseden tık yok antifiriz değişimi esnasında boruları ve antifiriz kutusunun içinini temizliğini nasıl yaparım..

borulara bir sey diyemem ama antifiriz kutusunu cıkar icine kum doldur ve su koy ıkı acık yerınden elınde kapa ve başla çalkalamaya

ben o sekılde yaptım ılk zamanlarda belkı borular ıcın veya genelı icın bı ilaçlı bı su vardır
  • quote:

Eser Allah muhafaza terör bölgesi elimin altında bulunsun, molotof olayları falan oluyor.. Yangın tüpünü yeni aldım daha ambalajını bile açmadım..

Cam modülünü taktırmadım halatı koparsa uğraşmak istemiyorum

aman bee terör deme gıcık oluyorum böyle seylere ulkeyı bolmek parçalamak adına saçşma sapan seyler yapılıyor buradan bır sey yazmak ıstemıyorum ama Allah sonumuzu hayır etsın inşallah karışmayız ama ramak kaldı sanki ...
  • bu nasıl, sanırım tam istediğin cinsten olsa gerek
  • 
Sayfa: önceki 20712072207320742075
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.