Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (2071. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20692070207120722073
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kameray37

quote:

Orijinalden alıntı: samet_ckr027

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: samet_ckr027

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: helyhansen

quote:

Evet beyler dün direksiyona deri döşeme yaptirdim. Görüntüsü ve tutuşu çok hoşuma gitti.. Kadir sana özellikle tavsiye ediyorum. Direksiyon kilifiyla falan uğraşma derim
    .::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

kadir o arabayı bana satarmısın

...

çok güzel olmuş elıme ulaşsın bende kaplıycam netten aldım kadırın aldıgı kılıftan beklıyom gelsın ama senın ki daha güzel

Eser valla kilif tavsiye etmiyorumderi döşeme yaptir daha orjin görünüyor

hocam bu operasyon kaç saatinizi aldı, ayrıntılı bir şekilde anlatımı yahut baz aldığınız bir örnek var mı? malzeme tedariği, incelikleri hakkında bilgi verebilmeniz mümkün mü?

Bunu ben yapmadım yaptırdım bunu yapmak benim harcım değil maalesef

peki fiyat olarak bilgi verebilir misiniz?

150 lira istanbul da güngören - ikitelli sanayi sitesinde yaptırdım ve 2-3 saat sürüyor

teşekkürler

• bu far ayarı(direksiyonun yanındaki değil) nasıl yapılıyo bilen var mı benim kısalar çok kısa
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VisionTech

Merhaba arkadaşlar, kışın aracımın termostatı bozulmuştu ve orjinali ile değiştirdim eski termostat açık kalmıştı ve sürekli su akışı vardı. Ancak son bir haftadır malum havalar sıcak 25 derecelerde geziyor Ankara'da, aracım rolantide iken hararet orta çizgiden bir miktar yükseliyor ve fan açıp geri eski seviyesine düşüyor. Yükseldiği zaman gaza basarsam boşta daha çabuk düşüyor. Bir anormallik var mı sizce, seyir halindeyken hararet sabit ne kadar sıkıştırırsam sıkıştırayım değişmiyor. Ancak rolantide çok az yükselip geri düşüyor. Aracım Marea HLX

Benimde bu gün başima geldi. Yaklaşik 4-5 km yoldan sonra araci stop etmeden 5 dakika kadar rölantide çalişti bu sirada hararet ibresi ykselmeye başladi ve fan devreye girdi. Sonrasinda hararet ibresi olmasi gereken yere geldi. Bu durum karşisinda endişelenmelimiyim yoksa bu normal bir durummu bilemiyorum...?

Bazen benim ki de bir tık hararet yükseliyor fan çalışıyor ama eski haline dönüyor sorun etmiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: hogokce

bu far ayarı(direksiyonun yanındaki değil) nasıl yapılıyo bilen var mı benim kısalar çok kısa

Farın üst kısmında iki tane alyan yeri var. Birisi ki yanlış hatırlamıyorsam iç taraftaki far yükseklik ayarı, diğeri yani dış taraftaki ise sağ sol ayarı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DESPE85

quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

Ahmet ben simit LPG de karar kıldım.. Bagaj lazım oluyor abicim..

Bu arada anahtarcıya bugün gittim kabını ben alırsam onlar kopyalayabiiliyormuş..

Bende sustalı anahtar yaptıracağım..

Fiyat ne aldın.

Bak burada linki var

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-fiat-palio-yandan-tek-buton-sustaliya-cevirici-anahtar-kumanda-158705287/detay/

Anahtarcı ise 15 TL ye koplayalarım dedi..

30 + 15 + 5 (kargo) = 50 TL

• DESPE85 kullanıcısına yanıt
    1.resimdeki siyah parça orijinal vites topuzunu tutan plastik aksam çıkmıyordu pense ile kenarlarından çekmek suretiyle çıkardım. El ile çekerek çıkmıyor..

Kaplama vites topuzu hoşuma gitmiyor benim bu hoşuma gitti. Aracın iç aksam rengi ile de uyumlu..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jacop_mansiyon

quote:

quote:

Birde ek olarak göğüsün rengi renk kodu nedir ? Bu renk tonuna en yakın sprey boya nedir ve astarlı boya mı uygulamam gerekiyor?

Bununla ilgili bi malumatım maalesef yok.

Boyamak istiyorum lakin o renge yakın hiçbir ton bulamadım.. Acaba hangi renk gider..?

valla nasıl bir renk tonu olur bilmiyorum ama o boya normal değil yani dikkat edersen simli gibi bir boya..ben olsam koyu renge boyardım eğer boyamak isteseydim.Sen neden boyamak istiyorsun ki?

Çok tahrip olmuş hocam. Aslında rengi sanırım koyu Kum sarısı. Fakat sprey boya olarak bu tonu bulmak imkansiz.. sizce hangi renk uygun olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sizce bu normal mi ? Arkadaşlar aracı park edip kilitledikten sonra açık olan camlar öylece kalıyor. Bunların da kendinden otomatik olarak kalkması gerekmiyor mu? Anahtarı kilit bölümüne sokup sağa doğru çevrili tuttuğumda camların hepsi kapanıyor manuel olarak. Aracı kilitledikten sonra otomatik kapanması sizce mümkün mü yada zaten kapanması gerekiyor da bizim araçta mi sıkıntı var?

• quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar, kışın aracımın termostatı bozulmuştu ve orjinali ile değiştirdim eski termostat açık kalmıştı ve sürekli su akışı vardı. Ancak son bir haftadır malum havalar sıcak 25 derecelerde geziyor Ankara'da, aracım rolantide iken hararet orta çizgiden bir miktar yükseliyor ve fan açıp geri eski seviyesine düşüyor. Yükseldiği zaman gaza basarsam boşta daha çabuk düşüyor. Bir anormallik var mı sizce, seyir halindeyken hararet sabit ne kadar sıkıştırırsam sıkıştırayım değişmiyor. Ancak rolantide çok az yükselip geri düşüyor. Aracım Marea HLX

Benimde bu gün başima geldi. Yaklaşik 4-5 km yoldan sonra araci stop etmeden 5 dakika kadar rölantide çalişti bu sirada hararet ibresi ykselmeye başladi ve fan devreye girdi. Sonrasinda hararet ibresi olmasi gereken yere geldi. Bu durum karşisinda endişelenmelimiyim yoksa bu normal bir durummu bilemiyorum...?

Bazen benim ki de bir tık hararet yükseliyor fan çalışıyor ama eski haline dönüyor sorun etmiyorum..

Kadir, rölantideyken hararetin yükselmesi garip değil mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Birde ek olarak göğüsün rengi renk kodu nedir ? Bu renk tonuna en yakın sprey boya nedir ve astarlı boya mı uygulamam gerekiyor?

Boyamak istiyorum lakin o renge yakın hiçbir ton bulamadım.. Acaba hangi renk gider..?

valla nasıl bir renk tonu olur bilmiyorum ama o boya normal değil yani dikkat edersen simli gibi bir boya..ben olsam koyu renge boyardım eğer boyamak isteseydim.Sen neden boyamak istiyorsun ki?

Çok tahrip olmuş hocam. Aslında rengi sanırım koyu Kum sarısı. Fakat sprey boya olarak bu tonu bulmak imkansiz.. sizce hangi renk uygun olur?

http://www.724odeal.com/product.php?id_product=1305

boyanın koduyla ilgiliolarak buradakilerle iletişime geçin muhtemelen yardımcı olurlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kameray37 -- 19 Mayıs 2014; 11:20:29 >

• jacop_mansiyon kullanıcısına yanıt
    modül kontağa bağlı demek ki kontak kapalıyken çalışmıyor benim anladığım
    onu çözmek kolay modülü direk aküye bağlıyolar aynı teyp gibi kontak kapalıyken de işini yapıyor
  • rica ediyorum, jant ve lastik seçimi hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum.Mümkünse komşu ve arkadaşlardan yola çıkmayalım. Öncelikle aracımın orjinal lastik ve jant ebatları 185/65/14 tür, lastik ve jantta değişiklik yapmak istiyorum ve kafamdaki inç 15, taban 195, yanak konusunda ise kararsızım. Paylaştığım resim, sizinde tahmin edebileceğiniz gibi orjinal lastik jant ebatlarımla, kafamdaki ebatlar arasında ki kıyaslamasından örnektir. Şimdi sormak istediğim şu..
    tercihimi 195/55/15 ten yana mı, yoksa 195/50/15 ten yana mı kullanmalıyım. Yahut 16 inç i düşünüp yanaktan biraz daha kısma mı yapayım.
    Spor yay kullanmayı bir kaç gün öncesine kadar düşünmüyordum, lakin göze güzel hitap etmezsi amaçlı düşünebilirim. Şimdi bana görsel materyaller ile destekleyerek yardım edebilecek arkadaşlar var mı?
    örn. jant lastik ebatım bu, yaylar şu ölçüde, foto bu, sürtme var-yok, ivmelenmede fark var yok vs.
    Birde boyutu küçültürsek eğer (inç i büyütüp yanaktan küçültmekten bahsediyorum) hız konusunda problem yaşayabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

• arkadaşlar bugun ankara ali uğurlu servisini aradım orjinal cd çalar için bana söyledikleri fiyat 1800 liraa çok değil mi sizce adam bana sanayiye git bulursun dedi sizce sanayide bulabilrmiyim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.724odeal.com/product.php?id_product=1305

boyanın koduyla ilgiliolarak buradakilerle iletişime geçin muhtemelen yardımcı olurlar

Aradım ama açan olmadı maalesef? Tatiller sanırım rengi çöl girisi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kadir, rölantideyken hararetin yükselmesi garip değil mi?

Normali 90 derece iken ara sıra bir çizgi yani 100 dereceye çıktığını varsayıyorum, fan açıyor ve tekrar düşüyor. Senin ki de böyle mi oluyor.. Ayrıca senin ne demek istediğini anladım Ahmet araç rölanti de iken zorlanmadığı halde nasıl olur da hararet çıkar diye düşünüyorsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖFS06

arkadaşlar bugun ankara ali uğurlu servisini aradım orjinal cd çalar için bana söyledikleri fiyat 1800 liraa çok değil mi sizce adam bana sanayiye git bulursun dedi sizce sanayide bulabilrmiyim

Bence o kadar müthiş derecede gereksiz..O Paranın 9/1 ine gayet iyi bir teyp alabilirsiniz..

Bakınız benim aldığım Sony teyp, 130 TL idi..

USB ve kart okuyuculu..

Memnunum tavsiye ederim..
  • ben orjinal istiyorum görüntüsü bozulmasın istiyorum. bide abi sen b sütünlarını boyamışsın ya ona ne renk boya aldın astar gerekti mi başka bişey gerekti mi
  • Arkadaşlar arka sağ amartisör yağ kaçırıyormuş tamiri olurmu bilmiyorum muhtemelen değişecek forumda daha önce tempra tipo amartisörlerinin uyduğu söylenmişti daha ucuz olacağı için ondan almayaı düşünüyorum tek değiştirsek olurmu yoksa çift mi almalıyım
  • samet_ckr027 kullanıcısına yanıt
    Ben s izin yerinizde olsam kesinlikle orijinal lastik ve jantları değiştirmezdim. Tam olarak aracınız hangi donanım bilmiyorum ama Exclusive modeli jantlar gayet iyi..

Bir dönem bende jant işine takmıştım ancak şunu söyleyim size..

Büyük jant büyük sorun benim gözümde..

Benim şu an ki Marea' mdan önce sıfır km aldığım Leon vardı, lastikleri bir çok C segmenti lastik ölçüsünde idi 205 55 16 ama müthiş derecede rahatsızdım. Ha bunda lastiklerin markası da önemli biliyorum ama şu an Marea' ma Michelin aldım yanak ölçüsü 65 müthiş konforlu..

Hoşuma gidiyor..

Şimdi jant alacaksınız, lastik alacaksınız, yay alırsanız spor amortisör almakda zorunda kalacaksınız.. Bir sürü külfet..

Lastik kafadan 750-800 olsa, jantta 1000 TL olsa, yay 500 olsa amortisör hariç kafadan 2500 TL gider ve garanti ederim ki 3-4 aya kalmaz aldığınıza taktığınıza pişman olursunuz..

Bence bu kadar masraf etmeden çevrenizde spor yaylı ince yanak lastik kullanan bir araca binin.. Dış görünüşe aldanmayın siz hep aracın içerisinde olacaksınız UNUTMAYIN..

İnce yanak lastikle, lastiğiniz çabucak yarılır, jant yamulur, alt takım çok çabuk arıza baş gösterir..

Nihayetinde bizim aracımız spor araba değil şahsi fikrim yol yakınken vazgeçin bu sevdadan, ya da deneyin öyle vazgeçin..

Saygılar..

• quote:

Sizce bu normal mi ? Arkadaşlar aracı park edip kilitledikten sonra açık olan camlar öylece kalıyor. Bunların da kendinden otomatik olarak kalkması gerekmiyor mu? Anahtarı kilit bölümüne sokup sağa doğru çevrili tuttuğumda camların hepsi kapanıyor manuel olarak. Aracı kilitledikten sonra otomatik kapanması sizce mümkün mü yada zaten kapanması gerekiyor da bizim araçta mi sıkıntı var?

Bizim araçlarımızda yok maalesef ancak 2 li ya da 4 lü cam kaldırma modülü alırsanız ve merzezi kilide bağlarsanız aracı kilitlediğiniz de camlarda otomatik olarak kendi kendine kapanacaktır..

Güzel ancak tavsiye eder misin diye sorarsan etmem..

Çünkü sonradan takılan cam kaldırma modülleri aracın içerisindeki düğme gibi olmadığı için cam halatlarını çok çabuk koparıyor.. Bilginiz olsun

• 
Sayfa: önceki 20692070207120722073
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.