Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (2062. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.005.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20602061206220632064
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2006 model marea 1.6 liberty araca sahibim bir liste hazirladim bakim/masraf listesi bunun toplam fiyati ne kadar tutar acaba ? Parcalari ve bakim masraflarini bilen arkadaslarim varsa yardimci olmalarini beklerim

Buji ve Buji Kablolari yenilenmesi
    Maf Sensorunun bakimi/temizlenmesi
    Lambda Sensorunun degismesi
    Yag filtresi hava filtresi degismesi
    Lpg enjektorleri, lpg beyni, lpg filtresi ve benzin enjektorlerinin bakimi/temizlenmesi
    Baski balata rulman bilya degisimi
    Sanzuman yagi degisimi
    Gaz ayari
    Gaz kelebegi/rolanti valfi bakimi/temizlenmesi
    Antifriz su karisimi yenilenmesi sogutma sistemine komple bakim (su eksiltme ve sık fan acma sorunum var)
    Sente ve avans ayari
    Ön 2 disk balata degisimi
    Fren hidrolik yagi yenilenmesi
    Suspansiyon sistemi degisimi
    Gaz teli degisimi
    Conta degisimi

Bunlar komple ne kadar tutar arkadaslar ? Aracimin tamda bu listedeki bakimlarina ihtiyaci var sanayide yaptirmayi dusunuyorum iscilik ve isciliksiz fiyati nedir
    Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kameray37

quote:

Orijinalden alıntı: elektronikçi.

gösterge eline ulaştımı ulaşınca takınca bi foto koy bakalım görelim

Hocam Allah razı olsun.. Bugün çarşıya gidince aldım. Çok çok çok ve hatta çok teşekkür ederim. Hararet tam ortada duruyor fakat psikolojikmidir nedir bilmiyorum ama ibre ortanın bi yukarısındaki çizgiye gidip geliyordu yani eskisi gibi dans etmiyo. Sanırım hararet yükseliyor fan çalışınca tekrar düşüyor ama sürekli oluyor. Bişey daha var ama onu ben söylemiyeyim bakalım resimde anlayabilecekmisin.

Üstad tekrar Allah razı olsun çok makbule geçti

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

dıspley ışığına neddin hocam bende yanıyodu o hiçmi yammadı baktınmı bi yoklasaydın ampulü kırık olan soketide ben kendi aracıma
    taktım soketlerde sıkıntı yok ampul gevşemiştir kargoda gelirken

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kameray37

quote:

gösterge eline ulaştımı ulaşınca takınca bi foto koy bakalım görelim

Hocam Allah razı olsun.. Bugün çarşıya gidince aldım. Çok çok çok ve hatta çok teşekkür ederim. Hararet tam ortada duruyor fakat psikolojikmidir nedir bilmiyorum ama ibre ortanın bi yukarısındaki çizgiye gidip geliyordu yani eskisi gibi dans etmiyo. Sanırım hararet yükseliyor fan çalışınca tekrar düşüyor ama sürekli oluyor. Bişey daha var ama onu ben söylemiyeyim bakalım resimde anlayabilecekmisin.

Üstad tekrar Allah razı olsun çok makbule geçti

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

dıspley ışığına neddin hocam bende yanıyodu o hiçmi yammadı baktınmı bi yoklasaydın ampulü kırık olan soketide ben kendi aracıma
    taktım soketlerde sıkıntı yok ampul gevşemiştir kargoda gelirken

Muhtemelen dediğin gibidir hocam bi bakıcam ama inşallah bozmam şaka şaka bozmam korkmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: eren.392

çok orjinal duruyo o yuzden sordum zaten abi

bende taksam mı dıye dusunuyorum sonra tamponu delmeye kıyamıyorum

senın taktıgın baya orjınal duruyo abı markası neydı bu park sensorunun ekranlı mı sadece seslı mı

Hem ekranlı hemi sesli..

45 TL ye aldım ama 40 TL ye taktırdım

HB dan aldım..
  • kameray37 kullanıcısına yanıt
    ortada çevirerek çıkıyo ampul çıkmıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Merhaba saygideger arkadaslarim

2006 model marea 1.6 liberty araca sahibim bir liste hazirladim bakim/masraf listesi bunun toplam fiyati ne kadar tutar acaba ? Parcalari ve bakim masraflarini bilen arkadaslarim varsa yardimci olmalarini beklerim

Lpg enjektorleri, lpg beyni, lpg filtresi ve benzin enjektorlerinin bakimi/temizlenmesi
    Sanzuman yagi degisimi
    Gaz ayari
    Antifriz su karisimi yenilenmesi sogutma sistemine komple bakim (su eksiltme ve sık fan acma sorunum var)
    Sente ve avans ayari
    Gaz teli degisimi
    Conta degisimi

Bunlar komple ne kadar tutar arkadaslar ? Aracimin tamda bu listedeki bakimlarina ihtiyaci var sanayide yaptirmayi dusunuyorum iscilik ve isciliksiz fiyati nedir
    Tesekkurler

dostum o liste nedir öle hesaplaya bilene aşk olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

quote:

Orijinalden alıntı: math_tiger

öncelikle hepimizin başısağolsun
    Marea hlx aracıma hangi lpg kitini önerirsiniz usta tavsiyesi de alabilirim iyi günler

Benim eski HLX imde Atiker vardı. Her hangi bir sorunu da yoktu.

Iste iyi bir montaj ustasi lazim bana kit degilde usta cok onemli

• quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Merhaba saygideger arkadaslarim

Sanzuman yagi degisimi
    Gaz ayari
    Sente ve avans ayari
    Gaz teli degisimi
    Conta degisimi

Tesekkurler

abi sen ne yaptın yaw, sil baştan arabayı mı üretecen :-) hepsi birden çıktı deme, keşke zamanla yaptırsaydın tek tek. Gerçi durum nedir bilemem. Senin dediğin masraf işçilik dahil minimum 2500 tl. Max 3000 tl bulur. Tabi bu sanayi ortamında olabilecek tahmini masraf. Çoğunu yaptırdım zaten. Ama servis dersen bi mercedes parası alırlar :-)

soket çevirerek çıkıyo çeviriyosun çekiyosun ampulde fazla içeriye itme soketi kırarsın çıt diye oturuyor zaten fazla itince soketi kırarsın
    ampulde o dıspleyin içine düşmüştür büyük ihtimalle çevir çıksın içine bişey sokup almaya çalışma hassastır cam içindeki yeşil film var çizilmesin

abs normale döndümü
    aırbag ışığı sönüyomu
    o benzin nedir öle
    ışıklar cansız geldi bana fotograftanmı öle gözüküyor

bunlarda sorularım
    bide hararet olayı doğrudur fan açınca biraz düşürür yani gösterge çok hassas oldu her tepkiyi gösteriyo
    şase olayı ortadan kaktı yani

yani hararet olayında artık gösterge arızası kesinlikle olmaz kablo ve tesisatta sorun varsa yapılacak bişey yok yapacak ustada yok
    adamlar motordaki ısıyı neyin ölçtüğünü nereden ölçtüğünü bilmiyor bırak tamir etmeyi burada böyle usta bulamadım bırak oraları
  • quote:

soket çevirerek çıkıyo çeviriyosun çekiyosun ampulde fazla içeriye itme soketi kırarsın çıt diye oturuyor zaten fazla itince soketi kırarsın
    ampulde o dıspleyin içine düşmüştür büyük ihtimalle çevir çıksın içine bişey sokup almaya çalışma hassastır cam içindeki yeşil film var çizilmesin

abs normale döndümü
    aırbag ışığı sönüyomu
    o benzin nedir öle
    ışıklar cansız geldi bana fotograftanmı öle gözüküyor

bunlarda sorularım

abs normale döndü
    airbag ışığı gayet güzel yanıyor sönmek bilmiyor maaşallah
    benzini stokluyorum. zam gelince satacam
    açıkcası ışıklar banada cansız geldi.senin çektiğin resim daha canlı gelmişti

• quote:

bide hararet olayı doğrudur fan açınca biraz düşürür yani gösterge çok hassas oldu her tepkiyi gösteriyo
    şase olayı ortadan kaktı yani

yani hararet olayında artık gösterge arızası kesinlikle olmaz kablo ve tesisatta sorun varsa yapılacak bişey yok yapacak ustada yok
    adamlar motordaki ısıyı neyin ölçtüğünü nereden ölçtüğünü bilmiyor bırak tamir etmeyi burada böyle usta bulamadım bırak oraları

• Hocam liste kabarik ama cidden bunlar gerekiyor yani aracimda gozlemledigim bunlar. Bide ek olarak daha suphelendigim sanzuman dislileri ve senkromecleride var. Hepsini masraf gibi dusunmeyin bakimsiz bir bayandan alinca araci boyle oldu. Daha 80.000 de aracim ama kesinlikle 80.000 ayarinda degil taksiden cikma bi arac bile daha bakimlidir o derece. Eski sahibi almis yagina suyuna bile bakmadan kullanmis patir patir. 80.000 deki aracin halini kullanan arkadaslarim bilir. Ne kadar sövseler az. Bu araba olayinda kmye bakmayacaksin arkadas bakin 80.000 deki aracin 3.000 tlye yakin masrafi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 15 Mayıs 2014; 23:44:11 >
    orijinal hali gibimi öyleyse sorun yok

aırbag konusu ben bişey deniycem olursa sende uygularsın basit bişey fırsat bulamadım
    Km ekranının ısıgı mı yanmıyo?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla inan kılf varsa direksıyonda ılk ısım onu sokmek oluyo ne bılıym zevk meselesi işte..

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    aynen sana katılıyorum benim araç 170 binde maaşallah motor saat gibi kilometre önemli değil herzaman söylerim kilometrenin nasıl
    yapıldığı önemli ilanda gördüm yeni taksiden çıkma marea 600binde araba öyle böyle değil ya 600 bin
  • 109.000 tl lik arabaya lpg hay ben ona lpg taktıran zıhnıyetın

• elektronikçi. E kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam kullanirken asiri zevk aldigim ve her bindigimde keyiflendigim bi araba ama bu kadar masrafi olmasi canımı sıkıyor. Bunlarin hepsini halletsem karsima butun cakal sahinci bmwciler gelsin hepsinin eline veririm. Aracima o derece guveniyorum ve kimi bindirdiysem seri bi arac oldugunu soyluyolar. Lpgde boyle gitcegini tahmin etmezdim dedi herkes benzinde neler olur kim bilir :)

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Sonuna kadar katılıyorum.. 500-1000 tl fazla olsun masrafsız olsun.. Bende 80binde aldım arabyı suan 85binde (malum ıstanbul ) bi kaç şey dısında yuklu bı masraf cıkarmadı. İlk usta fena yordu beni elimden aldılar adamı

• 
Sayfa: önceki 20602061206220632064
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.