Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1782. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.005.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17801781178217831784
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    seninkinde neden yazmıyorum bilemedim. ama hep yazar diye biliyorum. bu işlerden iyi anlayan birileri çıkar burada. bu arada 1kw:1,34 hp olarak hesaplanıyor diye biliyorum.
  • Arkadaşlar merhaba, 2001 model bi' marea 2.0 hlx sahibi olarak aranıza katılabilirim. Sanırım 2001 model olanlar 155 beygir. Aracın teknik verilerinde şehir içi yakıt tüketimi 13.7 litre gösteriyor. LPG uygulaması ile %20 daha fazla tüketeceğini düşünürsek yaklaşık 16.5 litre gaz tüketeceğini ve bugünkü fiyatlarla 100 kilometrede yaklaşık 45 lira yakacağını hesaplıyorum. Hesabım doğru mudur? Aranızda bu araçtan kullananlar varsa ve yardımcı olabilirlerse sevinirim. Kışın şehir içi kısa genelde mesafede kullanacağım, okula git gel toplam 7 kilometre... Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk_in

Arkadaşlar merhaba, 2001 model bi' marea 2.0 hlx sahibi olarak aranıza katılabilirim. Sanırım 2001 model olanlar 155 beygir. Aracın teknik verilerinde şehir içi yakıt tüketimi 13.7 litre gösteriyor. LPG uygulaması ile %20 daha fazla tüketeceğini düşünürsek yaklaşık 16.5 litre gaz tüketeceğini ve bugünkü fiyatlarla 100 kilometrede yaklaşık 45 lira yakacağını hesaplıyorum. Hesabım doğru mudur? Aranızda bu araçtan kullananlar varsa ve yardımcı olabilirlerse sevinirim. Kışın şehir içi kısa genelde mesafede kullanacağım, okula git gel toplam 7 kilometre... Şimdiden teşekkürler.

7 km'lik kullanımda yakacağı 12 lt civarı lpg olur.
  • benim arkadaşta var bi marea.arabası triger sıyırmış ustaya vermiş geri aldıgında teyp çalışmıyodu diyo.ne alaka dedim,benim haberim yok demiş yapan usta.hiç ışıgıda yanmıyo saat falanda göstermiyo.hiç elektrik gelmiyo sanırım sölediğine göre.neden olmuştur acaba varmı bilgisi olan
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan_extra

Moralim çok bozuk. 2.0 hlx aracım 114 beygirmiş ve ben daha yeni farkettim bunu. 154 beygir sanıyordum. Geçen tesadüfen ruhsata baktım 83 kw yazıyo. Bu araçların 114 beygiri yok sanıyodum. 140 ya da 154 beygir olur diye biliyordum.

Aldığım kişi de 154 beygir demişti. Hiç araştırma, kontrol etme ihtiyacı hissetmemiştim.

Arabadan soğudum resmen.

fabrikanın 154 beygir çıkardığı arac,ruhsatta yanlış yazılmış diye 114 beygire düşmez rahat ol
  • quote:

Orijinalden alıntı: anka0658

quote:

Moralim çok bozuk. 2.0 hlx aracım 114 beygirmiş ve ben daha yeni farkettim bunu. 154 beygir sanıyordum. Geçen tesadüfen ruhsata baktım 83 kw yazıyo. Bu araçların 114 beygiri yok sanıyodum. 140 ya da 154 beygir olur diye biliyordum.

Aldığım kişi de 154 beygir demişti. Hiç araştırma, kontrol etme ihtiyacı hissetmemiştim.

Arabadan soğudum resmen.

fabrikanın 154 beygir çıkardığı arac,ruhsatta yanlış yazılmış diye 114 beygire düşmez rahat ol

Wikipediadan alınan bilgi ;
    Engines

The Marea petrol and turbodiesel engines 1.2 L, 1.4 L, 1.6 L, 1.8 L and 2.0 L petrol and 1.9 L were sourced from the Brava and Bravo, and a 2.0 20v turbo option from the Fiat Coupé was also available. For a short time there was also a 2.4 turbodiesel available, dropped in 2001, which has become sought after. A BiPower 1.6 L dual fuel engine was later added to the range. It can run on either petrol or compressed natural gas.

1.2 L straight-4 1,242 cc 78 PS (57 kW; 77 hp)
    1.4 L straight-4 1,370 cc 82 PS (60 kW; 81 hp)
    1.6 L straight-4 1,581 cc 103 PS (76 kW; 102 hp)
    1.6 L straight-4 1,581 cc 99 PS (73 kW; 98 hp)
    1.8 L straight-4 1,747 cc 114 PS (84 kW; 112 hp)
    2.0 L straight-5 1,998 cc 155 PS (114 kW; 153 hp)
    2.0 L straight-5 turbo 1,998 cc 182 PS (134 kW; 180 hp)
    1.9 turbodiesel straight-4 75 PS (55 kW; 74 hp)
    1.9 turbodiesel straight-4 100 PS (74 kW; 99 hp)
    1.9 common-rail (JTD) turbodiesel straight-4 105 PS (77 kW; 104 hp)
    1.9 common-rail (JTD) turbodiesel straight-4 110 PS (81 kW; 108 hp)
    2.4 turbodiesel 2,387 cc straight-5 126 PS (93 kW; 124 hp)
    2.4 common-rail (JTD) turbodiesel 2,387 cc straight-5 132 PS (97 kW; 130 hp)

• sa kardeş muhtemel 3 sebebi olabilir. teybin kendi arıza yapmıştır ki bu düşük bi ihtimal. araç üzerindeki sigortası yanmıştır ki bu ihtimal kuvvetli. son olarak teybin arkasındaki soketlerden ki bu ihtimal orta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Arabadan soğudum resmen.

Emin misininz. Şimdi kesin 154 beygirdir değil mi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: gunsatgencoglu

sa kardeş muhtemel 3 sebebi olabilir. teybin kendi arıza yapmıştır ki bu düşük bi ihtimal. araç üzerindeki sigortası yanmıştır ki bu ihtimal kuvvetli. son olarak teybin arkasındaki soketlerden ki bu ihtimal orta.

saol dostum sigorta nerde bu araçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: trapcoop

quote:

Orijinalden alıntı: gunsatgencoglu

sa kardeş muhtemel 3 sebebi olabilir. teybin kendi arıza yapmıştır ki bu düşük bi ihtimal. araç üzerindeki sigortası yanmıştır ki bu ihtimal kuvvetli. son olarak teybin arkasındaki soketlerden ki bu ihtimal orta.

saol dostum sigorta nerde bu araçta

Teybin sigortası teybin hemen arkasında teybe bağlıdır. Teybi yerinden sökerek değiştirebilirsiniz. Bağlantı soketlerinin yanında ve 10Amperliktir.
  • quote:

quote:

quote:

Arabadan soğudum resmen.

Emin misininz. Şimdi kesin 154 beygirdir değil mi :)

kesinlikle eminim rahat ol.aynı araçtan 4 yıldır kullanıyorum ruhsata yanlış yazılmış sadece.

• Selam beyler yarin kismet olursa arabami hem rot balansa sokucam hemde gaz ayari devir dalgalanmasi ve aracın gaza gecmemesi sorunu icin gazciya gidicem normalde gaza direk gecen arabam bu sefer gaz dugmesine basmam sonucu gaza geciyor yarin ola hayrola diyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: Dinamo Mesken

Selam beyler yarin kismet olursa arabami hem rot balansa sokucam hemde gaz ayari devir dalgalanmasi ve aracın gaza gecmemesi sorunu icin gazciya gidicem normalde gaza direk gecen arabam bu sefer gaz dugmesine basmam sonucu gaza geciyor yarin ola hayrola diyelim

Nereye götürüyorsun arabanı ?
  • Aracimda aldesa oldugu icin kucuk sanayide 17.blokta power world e götüreceğim aldesanin yetkili servisi orasiymis rot balans icinde besyolda devamli gittigim rot balansciya gidecegim

• trapcoop kullanıcısına yanıt
    sa kardeş arkadaşında dediği gibi teybin üzerinde var. fakat benim bahsettiğim her tesisatın ayrı sigortası var. farların ayrı kaloriferin ayrı. ses sisteminin de ayrı. bildiğim kadarıyla direksiyonun sol alt köşesinde. sinyal kolunun alt hizasında iki adet plastik civata var. orası sigorta kutusu. aracın kitapçığında da göstetir. hangi numara teybe aitse onu kontrol edin. teybş söküp teyb üzerinde ki sigortayı kontrol edin. koblo kontrolü en son

• antalya birmot' ta 2004 model marea liberty baskı+balata ve triger(kayışlar ve rulmanlar) değişikliği için 1200TL' ye anlaştık. koç indirimi ile 960TL' ye düştü. world kart ile ödemede 100tl world puan yükleniyor. böylelikle bu işlemleri 860TL(KDV İŞÇİLİK DAHİL) yaptırmış oldum. düşünen arkadaşların bilgilerine.
  • sarslan724 S kullanıcısına yanıt
    serviste normal kardeş. baskı balata 200 + triger ve rulman 130 tl parça toplamı 330 tl. ortalama işçilikte parçanın üçte biri alıyorlar. oda 110 tl. toplam da 440 tl ye sanayide halledilir. hayırlı olsun kardeş.

• Dun ilk once rot balansciya gittim 4 teker balans ayari yapıldı toplam 30 tl ye mâl oldu, ondan sonra gazciya gittim sorunları anlattim adam daha kaputu açmadan ECU sistemini komple değiştirmen gerekir oda 1000 tl ye mâl olur baska türlü duzelmez dedi.Bende yedim ya hemen tamam olur dememi bekliyodu herhalde hemen ciktim dukkandan vaktimin daha genis oldugu bir zamanda iyi bir ustaya gidip sorunlari halletmek istiyorim bursada bilduginiz tanidiginiz iyi bir gazci var mi

• ben de bayadır marea araştırıyorum.gerçi brava daha çok tutulan model dediler ama ben marea ya bakıyorum yine de.nette 2007 model 180 bin km de 15500 e marea exclusive var.sizce alınır mı.tavsiyeleriniz neler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecnunadam

ben de bayadır marea araştırıyorum.gerçi brava daha çok tutulan model dediler ama ben marea ya bakıyorum yine de.nette 2007 model 180 bin km de 15500 e marea exclusive var.sizce alınır mı.tavsiyeleriniz neler

Üzerine 1000 tl daha ekleyebilirseniz daha dusuk kmli arac bulabilirsiniz ya da o fiyata cok temiz liberty modelleri bulabilirsiniz ayrica brava mareadan daha cok tutulmaz:-)

• 
Sayfa: önceki 17801781178217831784
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.