Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1356. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.005.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13541355135613571358
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

marea ların arka pandizot bölümünde kullanılan hoparlörün ölçüsü hakkında bilgisi olan varmı,benimkilerde cızırtı var,değiştirmek istersek yanlış bir ürün almayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sympatique

quote:

Orijinalden alıntı: sed22

herkese iyi akşamlar.. marea; ön kapı sol hoparlörümü patlattım.. basslarda cızırtı almaya başladım.. bundan ötürü ön kapılara 2 ad. hoparlör takmayı düşünüyorum.. çerçeve gerekiyor diye forumlarda okudum.. aşağıdaki hop. alıp takmayı düşünüyorum.. tecrübe etmiş arkadaşlar acaba bu 2 hop. öndeki hop. yuvaları için uygunmudur?? cvp için şimdiden teşekkürler...

PIONEER TS-G1002i

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

Ön kapılara 4x6 veya 5x7 ölçüsünde bir hoparlör alırsan hem takmakla uğraşmazsın hemde ses kalitesinde kayıp olmaz.. Bu yuvarlaklardan takarsan eski cızırtılı hoparlörlerini bile ararsın

Hoparlör yuvaları yuvarlak değil mi marea da?? Daha açmadım kapı içlerini alıp öyle açayım diyordum.. Aşağıdaki resimde (netten buldum) yuvarlak gibi duruyor ama??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sed22 -- 17 Ekim 2009; 18:02:32 >

• hepinize iyi akşamlar arkadaşlar LÜTFEN ACİL YARDIM

2004 LİBERTY hava flitre kutusu komple kırık alt üst değişmesi gerekli parçacı flitre dahil 280 gibi bi fiyat çıkarttı bu araçlara uyan başka araç flitre kutusu varmı eğer elinde olan varsa lütfen selim_bardak01@hotmail.com a bilgi verirse sevinirim.
  • arkadaşlar biz marea aldık arabanın biraz yabancısıyız yardım edersiniz sevinirim araç 2005 model liberty 145000 km bazı sorularım var

1. aracın göstergelerde kapı açık uyarı göstergesi yanmıyo nasıl çözecez
    2. arkadaki tepe lambası yanmıyo nedendir?
    3. teypdeki saati nasıl ayarlayacaz birde saat yanıp yanıp sönüyo neden?
    4. motor sesi fazla dizel gibi onu nasıl azaltacaz
    cvplar için tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: selim e-e

hepinize iyi akşamlar arkadaşlar LÜTFEN ACİL YARDIM

2004 LİBERTY hava flitre kutusu komple kırık alt üst değişmesi gerekli parçacı flitre dahil 280 gibi bi fiyat çıkarttı bu araçlara uyan başka araç flitre kutusu varmı eğer elinde olan varsa lütfen selim_bardak01@hotmail.com a bilgi verirse sevinirim.

neden bukar fiyat çıkarmışlar bilmiyorum ama vereceğim linklerdeki çıkmacıları ara orda kutuyu çok uygun fiyata bulursun filtreyide orjinal al fiyatı 10-20 tl yi geçmez
    1- http://www.fiatcikmaparca.com/
    2- http://www.fiatcity.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: faruk_17

arkadaşlar biz marea aldık arabanın biraz yabancısıyız yardım edersiniz sevinirim araç 2005 model liberty 145000 km bazı sorularım var

1. aracın göstergelerde kapı açık uyarı göstergesi yanmıyo nasıl çözecez
    2. arkadaki tepe lambası yanmıyo nedendir?
    3. teypdeki saati nasıl ayarlayacaz birde saat yanıp yanıp sönüyo neden?
    4. motor sesi fazla dizel gibi onu nasıl azaltacaz
    cvplar için tşkler

1)2005 modelde o uyarı yok...Gerçi yuvarlak tiplerin hiç birinde yok
    2)Ya ampül patlak ya da sigortadır
    3)Teypte expt tuşu var basılı tutun tuşlardan ayarlayın ileri geri...Saat ayarlı olmadığından yanıp söner
    4)?
  • neden bukar fiyat çıkarmışlar bilmiyorum ama vereceğim linklerdeki çıkmacıları ara orda kutuyu çok uygun fiyata bulursun filtreyide orjinal al fiyatı 10-20 tl yi geçmez

eyvallah legendmarea

bende nedenini anlayamadım altı üstü plastik bi parça verdiğin linkleri kontrol edeceğim saolasın
  • quote:

quote:

quote:

herkese iyi akşamlar.. marea; ön kapı sol hoparlörümü patlattım.. basslarda cızırtı almaya başladım.. bundan ötürü ön kapılara 2 ad. hoparlör takmayı düşünüyorum.. çerçeve gerekiyor diye forumlarda okudum.. aşağıdaki hop. alıp takmayı düşünüyorum.. tecrübe etmiş arkadaşlar acaba bu 2 hop. öndeki hop. yuvaları için uygunmudur?? cvp için şimdiden teşekkürler...

PIONEER TS-G1002i

Ön kapılara 4x6 veya 5x7 ölçüsünde bir hoparlör alırsan hem takmakla uğraşmazsın hemde ses kalitesinde kayıp olmaz.. Bu yuvarlaklardan takarsan eski cızırtılı hoparlörlerini bile ararsın

Hoparlör yuvaları yuvarlak değil mi marea da?? Daha açmadım kapı içlerini alıp öyle açayım diyordum.. Aşağıdaki resimde (netten buldum) yuvarlak gibi duruyor ama??

evet ön taraftaki hoparlörler yuvarlak bende değiştirmiştim orjinal ölçüde bulamamıstım ufak bi kesme biçme işlemi yapmıstık sony marka bişi takmıştım teypçi arkadaşla ancak sunu unutmayın hoparlör takarken camın doğru düzgün kapanıp kapanmadığına sürtmediğine vs iyce bakın

• quote:

Orijinalden alıntı: raja52

quote:

Orijinalden alıntı: ortmeNN

ankarada bir üyemiz var apojitsu HLX ini satıyordu satmadıysa onun aracına bi bakmanı öneririm. 2001 model
    quote:

Değerli Marea kullanıcısı arkadaşlar,

Uzunca bir süredir konunuzu takip ediyorum. İmzamdanda anlaşılacağı gibi eski bir Tofaş Kuş serisi kullanıcısıyım. Şuan 2001-2002 model Marea HLX bakıyorum. Birkaç tane buldum, araçları inceledim. Bazıları çok yıpranmıştı bazılarında fiyatta anlaşamadım fakat kafaya koydum en kısa zamanda Marea'm la gezmeye başlayacağım. Ankara'da oturuyorum, diğer grubumda olduğu gibi toplantılarınıza gelmek yeni insanlarla tanışmak isterim. Diğer sitenize de en kısa sürede üye olmayı planlıyorum. Umarım beni de aranıza kabul edersiniz.

Apojitsu sanırım xenon işleriyle uğraşan arkadaş. Çok çok önceki sayfalarda yüksek fiyat çektiğini hatırlar gibiyim. Şuanki fiyat durumunu öğrenebilirsem ona da bakabilirim tabiki.

Araba ararken karşıma Apojitsu çıktı Sağolsun arkadaşının arabasını alıyorum fiyatta yardımcı oldular. Diğer siteye üye olmak istiyorum ama msnde ekledim ulaşamadım admine. Sizlerden mareaclub adminini tanıyan varsa bende üye olmak istiyorum. Barok kırmızı 2002 Marea HLX diğer siteden de tanıdığınız Onur'un aracını alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

quote:

quote:

quote:

PIONEER TS-G1002i

evet ön taraftaki hoparlörler yuvarlak bende değiştirmiştim orjinal ölçüde bulamamıstım ufak bi kesme biçme işlemi yapmıstık sony marka bişi takmıştım teypçi arkadaşla ancak sunu unutmayın hoparlör takarken camın doğru düzgün kapanıp kapanmadığına sürtmediğine vs iyce bakın

Evet arkadaşlar uğraştım ve ön 2 kapıya 13 cm. lik PIONEER TS-G1302i taktım.. Fotolarını ekliyorum.. Kesim yapım tarafımıza aittir.. 13 ve 10 cm. hoparlörleri rahatlıkla bu yöntemle aracınıza monte edebilirsiniz.. arka hop.lerde aynı boyutlarda..
    sayg.

• quote:

Araba ararken karşıma Apojitsu çıktı Sağolsun arkadaşının arabasını alıyorum fiyatta yardımcı oldular. Diğer siteye üye olmak istiyorum ama msnde ekledim ulaşamadım admine. Sizlerden mareaclub adminini tanıyan varsa bende üye olmak istiyorum. Barok kırmızı 2002 Marea HLX diğer siteden de tanıdığınız Onur'un aracını alıyorum.

Hayırlı olsun...Onur'un aracını çok beğeniyordum
  • onur'un aracı güzeldir.hemde çoook güzel.hayırlısı olsun kazasız belasız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akayogullari

quote:

hayırlı olsun kaça anlaştınız bu arada?

• quote:

Orijinalden alıntı: muratde35

onur'un aracı güzeldir.hemde çoook güzel.hayırlısı olsun kazasız belasız.

Amin.İyi dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametadali

quote:

Orijinalden alıntı: akayogullari

quote:

hayırlı olsun kaça anlaştınız bu arada?

Teşekkürler. 12800 e anlaştık. Ufak bir sorun çıktı o hallediliyor Salı günü devrini alacağım inşallah.

• quote:

Evet arkadaşlar uğraştım ve ön 2 kapıya 13 cm. lik PIONEER TS-G1302i taktım.. Fotolarını ekliyorum.. Kesim yapım tarafımıza aittir.. 13 ve 10 cm. hoparlörleri rahatlıkla bu yöntemle aracınıza monte edebilirsiniz.. arka hop.lerde aynı boyutlarda..
    sayg.

Ses eskisinden daha mı iyi oldu.. Bass'lar bayağı bir kaybolmuştur bu halde
  • eski hop.lerde temiz ses ve enstürmanların seslerini alamıyordum.. bass a gelince eski hop. boğuk bir ses çıkıyordu ama bass demeye bin şahit.. 25 ses düzeyinden sonra cızırdamaya başlıyordu sesi iyicene bozuyrdu... zati orjinal hop. olanlar bilir anlatmanın da lüzumu yok.. açıkçası bu hop. ile ses net, enst. seslerini alabilir ve cızırdamayan bir hal aldı.. bass larda da kayıp olmadı.. validenin dediğini aynen aktarayım: " eskisi rahatsız ediyordu bunda daha çok ses açık olmasına karşın rahatsız etmiyor" (müzik sistemi hakkında pek bilgisi yoktur ;) )

pionerr hop.lerin teki orj. 2 hoparlörden daha ağır.. ama tabii orj. teyp ile sınırlı ses alınabiliyor bu da normal teyp zayıf ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sed22 -- 19 Ekim 2009; 21:30:23 >
  • Selam arkadaşlar

Aracımda bazı eksikler vardı kapı kolları kırıktı triger kayışı vs lazımdı bugun aksaraya gittim pazar olması dolayısıyla bi çok yer kapalıydı ama şansım yaver gitti

küçüklanga cd. no:41de Oto bakım kollektif şirketi var ve marea ile ilgili bi çok parça hali hazırda vardı.

triger seti: 85 TL.

arka papı kollarının bağlandığı yani kapıyla kapının tutulan kısmının arasında kırılan parça :15 TL

fiyat verdi pazarlık etmeden kolları aldım fiyatları nasıl sizce arkadaşlar bana samimi geldi

burda marea konusunda uzman ustalar var dediler p.teside gidicem inşallah.
  • herkese merhaba.. orjinal marea bujisi tekmi çiftmi tırnaklı oluyo acaba? bendeki çift tırnak ve sanayide eleman abi bu 1.4 palio vs. bujisi dedi. tek tırnaklı olacak aslı dedi. bende dursun bakalım dedim ama aklıma takıldı açıkçası. eğer normali bu değilse neden onu takmış olsunlarki? pek bi para da değil ki buji dediğin.. anlamadım walla
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur-dem

herkese merhaba.. orjinal marea bujisi tekmi çiftmi tırnaklı oluyo acaba? bendeki çift tırnak ve sanayide eleman abi bu 1.4 palio vs. bujisi dedi. tek tırnaklı olacak aslı dedi. bende dursun bakalım dedim ama aklıma takıldı açıkçası. eğer normali bu değilse neden onu takmış olsunlarki? pek bi para da değil ki buji dediğin.. anlamadım walla

orjinali tek tırnak...kitapçıkta kodları var...
  • 
Sayfa: önceki 13541355135613571358
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.