Şimdi Ara

DH Basketbol 09 Rotisserie

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
0
Favori
5.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 tane H2H ligin yanında -ilgi olur mu bilmiyorum ama- bir tane de Rotisserie açtım. Bilmeyenler için anlatayım; bu sistemde herkes haftalık skorlarına göre sıralanıyor.Yani örneğin ligde 12 kişi varsa,en fazla blok yapan 12,ondan sonraki 11 ve en az blok yapan 1 puan alacak şekilde sıralanıyor.Her kategori bu şekilde puanlanıyor.

Açıklamamdan hiçbir şey anlamayanlar için de Yahoo'nun sayfasını buraya kopyalıyorum:

quote:

In a Rotisserie League, fantasy teams are ranked from first to last in each of several statistical categories. Points are then awarded according to the order of finish in each category and are totaled to determine an overall score and place.

So, if you're in a 12-team league, the team with the most goals scored receives 12 points, the team with the second most receives 11 points, and so on. In the case of a tie, each team involved receives an average of the total points due. So, in the above example, if two teams were tied for first in assists, each would receive 11.5 points [(12 + 11) / 2 = 11.5].

Therefore, the maximum number of points that a team can earn is equal to the number of scoring categories within a league multiplied by the number of teams in the league. Similarly, the lowest number of points that a team can earn is equal to the number of scoring categories multiplied by one, which is the lowest score that can be achieved in any category.

So, if you were playing in a league with 12 teams and 12 scoring categories, the lowest point total possible is 12 [12 * 1 = 12] and the highest is 144 [12 * 12 = 144].

Rankings within the individual scoring categories (PTS, REB, etc.) are based on the cumulative stats earned by all active players during the season and not on any individual day or game.

Therefore, the overall ranking of your team rises and falls depending on how it performs relative to the performance of other league members. So, the phenomenon of "losing points" can be explained as your rank falling in one or more of the statistical categories used in your league.

All non head-to-head Public Leagues use rotisserie scoring and the same default configuration. Custom Leagues can use rotisserie, head-to-head, or fantasy point scoring, and all are totally customizable.

Çevirisi de burada:

quote:

Rotisserie liglerinde fantazi takımları kategorilere göre birden sona kadar sıralanır.Puanlar her kategoride kaçıncı bitirildiğine bakılarak verilir ve toplanarak skor ve sıra belirlenir.

Bir örnekle anlatmak gerekirse,eğer 20 takımlı bir ligdeyseniz,en çok sayı atan takım 20,ikinci en çok atan 19 puan alır ve böyle devam eder.Beraberlik halinde ise beraberlik olmasa alınacak puanların ortalaması alınır.Yani eğer iki takım da 45 asist yaptıysa ve ilk iki sırayı paylaşıyorlarsa,20+19/2=19.5 puan alırlar(Beraberlik olmasa biri 20,diğeri 19 puan alacaktı).

Bir takımın alabileceği en yüksek puan bir ligdeki kategori sayısının (bizim ligde 9) ligdeki takım sayısıyla çarpımıdır.Alınabilecek en düşük puan da kategori sayısının 1 ile çarpımıdır,çünkü her kategoride sonuncu 1 puan alır.

Yani 20 takımlı ve 9 kategorili bir ligde oynuyorsanız en düşük 9,en fazla 180 puan alırsınız.
    Sıralamalar tüm katılımcıların tek bir gün veya maçtaki değil,bütün sezondaki istatistikleri baz alınarak yapılır.

Bu nedenle,takımınızın sıralamada düşmesi veya yükselmesi diğer oyuncuların derecelerine de bağlıdır.Örneğin altınızdaki bir oyuncu sizi bir kategoride geçtiyse onun puanı yükselir,sizin puanınız düşer.

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/register/joinprivateleague_league_select?.scrumb=

League ID#: 328178
    League Name: DH Basketbol 09 Rotisserie
    Password: PM atın, katılım düşük olursa buraya da yazarım.
    Draft Type: Live Draft
    Draft Time: Fri Oct 30 9:00pm EET (30 Ekim Cuma 21:00)
    Max Teams: 12
    Scoring Type: Rotisserie
    Max Moves: 60
    Max Trades: No maximum
    Trade Reject Time: 4
    Trade End Date: March 4, 2010
    Waiver Time: 2 days
    Can't Cut List Provider: Yahoo! Sports
    Trade Review: League Votes
    Post Draft Players: Follow Waiver Rules
    Max Games Played: 82
    Weekly Deadline: Daily - Tomorrow
    Start Scoring on: Tuesday, Oct 27
    Roster Positions: PG, SG, G, SF, PF, F, C, C, Util, Util, BN, BN, BN
    Players Stat Categories: Field Goal Percentage (FG%), Free Throw Percentage (FT%), 3-point Shots Made (3PTM), Points Scored (PTS), Total Rebounds (REB), Assists (AST), Steals (ST), Blocked Shots (BLK), Turnovers (TO)

Değiştirmemi istediğiniz bir şey varsa buraya yazın

Herkese şimdiden iyi oyunlar

Edit:

Draft saati değişti.

DRAFT BUGÜN SAAT 9'DA YAPILACAKTIR.

Katılımcılar:

mahsuniboizzetalisan-fuatturkrap
    ShowtimeLakers-RccP
    Ideal Identity-greenflash
    Rappamelo-rapture
    Sivri Kafalar 2-jonywayt
    karakartal-safak26
    Prerogative-Prerogative
    Texas Miners Jr-Lucifer34
    TakımBursa-vaypcnet
    Disconnectus Erectus-drexler22
    Being Erick Dampier-Shaq Diesel
    Lan its-robertpires
    antibiyotik-oBLoOd
    Ulm Bulls-Sanctus Diavolos
    Kayın Woods-cadocx
    There was a problem-Futureal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shaq Diesel -- 30 Ekim 2009; 22:46:41 >

• Tamamdır ben bunda da varım... Tecrübe kazanmak maksadı ile Şifreyi PM atarsan sevinirim...

Bu arada ingilizce alıntı yaptığın yeri Türkçe olarak çevirirsen katılım daha iyi olur kanısındayım ama yine de sen bilirsin
  • önceki yıllarda rotisserie h2h kadar ilgi görmüyordu.. bu sene nasıl olur bilmiyorum.. ben de katılırım Caner

30'unda draft yaparsak puanlama ne zaman başlar?
  • şifre istedim
  • yer varsa ben de katılmak isterim..

6.lig olacak bu sene galiba..
  • Pm attım

Katıldım iyi oyunlar herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaypcnet -- 27 Ekim 2009; 16:27:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drexler22

önceki yıllarda rotisserie h2h kadar ilgi görmüyordu.. bu sene nasıl olur bilmiyorum.. ben de katılırım Caner

30'unda draft yaparsak puanlama ne zaman başlar?

30'unda ya da 31'inde başlar sanırım.PM attım
  • Bende katıldım. Herkese iyi oyunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer34

Tamamdır ben bunda da varım... Tecrübe kazanmak maksadı ile Şifreyi PM atarsan sevinirim...

Bu arada ingilizce alıntı yaptığın yeri Türkçe olarak çevirirsen katılım daha iyi olur kanısındayım ama yine de sen bilirsin

Çeviriyi yaptım ve ilk mesaja ekledim.PM'i de dikkate alma çünkü ben burayı okumamıştım
  • Şifre alayım ben de

H2H'in yanında çok kötü ama olsun. Draft'ı için bile girerim lige
  • "mahsuniboizzetalisan" olarak giriş yaptım. adımdan anlaşılacağı üzre benimlen poleniğine girmiyorsunuz!
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuatturkrap

"mahsuniboizzetalisan" olarak giriş yaptım. adımdan anlaşılacağı üzre benimlen poleniğine girmiyorsunuz!

özcanı unutmuşsun

bende varım şifreyim pm ile atabilirmisin
  • bana da yollayabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: oBLoOd

quote:

Orijinalden alıntı: fuatturkrap

"mahsuniboizzetalisan" olarak giriş yaptım. adımdan anlaşılacağı üzre benimlen poleniğine girmiyorsunuz!

özcanı unutmuşsun

sığmadı olm..
  • Başka gelecek olan var mı arkadaşlar ne kadar kalabalık olursak o kadar iyi olur
  • kaç kişi oldunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: robertpires

kaç kişi oldunuz?

8 kişi sametçim sende gel
  • Samet gel kardeş :) gel de burada da pataklayım seni
  • Hay aksi,ABD saatleri geç aldığı için draft saati kaymış,9 olmuşBugün 9'da veya yarın yapmak zorundayız.
  • saat 9 problem değil bence bugün halledelim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.