Şimdi Ara

DH Alfa Romeo Klübü (95. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.002
Cevap
41
Favori
221.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet eğer tuşun üzerinde işaret yoksa boş anlamına geliyor.
  • Aracın ön tarafına uygun plaka nerede yaptırabilirim arkadaşlar? Çanakkale'de maalesef yapacak bir yer bulamadım.

Edit: İnternetten hallettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lafmacun -- 15 Ekim 2014; 20:34:18 >
  • Arkadaşlar henüz klübünüze üye değilim ama , alfa 156 arayışı içindeyim. Satmak isteyenler bana yazarbilirler. Teşekkürler
  • Herkese Selamlar,

Alfa Romeo Kulübüne üye olmak üzereyim bu ay içinde aracımı almayı planlıyorum yalnız aklıma takılan bir kaç soru var. Öncelikle ilk tercihimin Alfa Romeo GT olduğunu belirtmek isterim eğer bütçeye uygun bulursam 159'u da tercih edebilirim. Durum şöyle ki GT'yi dizayn olarak çok beğeniyorum ama her kafadan bir ses çıkmış durumda bu araçla ilgili kesin bir bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi beni?

Teşekkürler şimdiden.
  • Merhabalar, sahibinden.com da alfa 159'un siyahlarına bakıyordum. Araçların %99 u aynı siyahlık ve parlaklıkta ama bir kaç tanesinde karbon siyahı diye belirtmiş satıcı aracın rengini.
    Diğer siyah araçların büyük çoğunluğu da benzer duruyor bu belirtenlerle. Hepsi karbon siyah mı bunların yoksa bazıları daha farklı bir siyah mı?
    Çünkü canlı gördüğüm alfalar gerçekten derin bir siyaha sahip oluyor ki gördüğüm en güzel siyahlardan biri bu siyah. Bilgisi olan var mı bu durum hakkında?
  • Gitgel'ler yaşıyorum. Neden almalıyım neden almamalıyım. Yakın arkadaşım sanayide dükkanı var. Sakın alma ölürsün bitersin geberirsin ustası yok parça parası çok falan diye diye beynimi kemiriyor. Satamazsın, çok beklersin, zarar edersin diyor.
    Ama ben biniciyim. Hangi sitede ne araştırma yaptıysam öyle çok büyük sıkıntılar yaşayan bela eden yok! Nasıl bir yol izlesem bilemedim. Almak istediğim aracı yetkili serviste ekpertize soksam tatmin edici olur mu? yol gösterin allasen!

Edit: Bu arada almak istediğim model 2004 - 2006 arası 147'ler. Makyajlı kasa olursa dadından yinmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aeon -- 6 Kasım 2014; 17:00:06 >

• merhaba bende 2 hafta öncesine kadar sizin gibi düşünyyordum gitgeller vardı kafamda aynı şeyleri bana söylediler kimseyi dinlemedim içimden geleni yapıp 2004 1.6ts dis. aldım şu ana kadar bir çok aracı kullandım ama bunun tadı başkaymış gerçekten çok zevkli sürüşü sadece 3 bin devirin altında çok tepkisiz kalıyor toparlamakta bilmiyorum bütün alfalar için mi geçerli yakıt konusuda gayet ideal lpg de 20 krş civarı uzun yolda. Şimdilik ilk izlenimlerim bunlar

Birde eğer antep veya maraşta tavsiye edebileceğiniz sağlam bir alfa ustası varsa önerirseniz sevinirim.
  • Arkadaşlar konu açamadım yeni üye oldum buraya yazayım dedim yeni bir alfa 156 aldım 1999 model silecek motoru bozuldu Fiat'ın parçası olabilir diyorlar bilgisi olan varmı hangi modelinin uyduğunu bilen arkadas yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiat marea nın silecek motoru tam uyumlu olurda birinin ihtiyacı olursa alabilir ben çıkma buldum taktırdım sıkıntı yok

• İnşallah bu cuma ben de 1997 model 146 1.6 L ile klüpteyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon5366 -- 25 Kasım 2014; 13:01:38 >
  • Öncelikle merhaba bizde de Alfa Romeo 159 1.9 JTD Distinctive Plus Sportwagon Şafak mavisi renginde İzmir'de bir tek (station wagon olduğu için) bizde var ki 4 senelik kullanımdan sonra 44.000 TLYE satıyoruz işte linki:http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=180059590

• Merhaba arkadaşlar,
    Alfa Romeo 156 2.0 TS mk2, manuel vites, sunroof, bose ses sistemli, kaliteli lpg takılmış tercihen gümüş gri renk, tercihen 150.000km yi geçmemiş enfazla 200.000km yada temiz, bakımları aksatılmamış araç arıyorum.Özel mesajla ulaşırsanız sevinirim

Edit: bulunmuştur.kulübe girmiş olduk tabi, 156 2.0 TS Manuel 140bin km Jarama siyahı Sunroof

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thornmaeglin -- 3 Ocak 2015; 12:57:24 >
  • Arkadaslar merhabalar. Bir süredir binek araç bakıyorum ilk aracım olacak. başta 2005 ve üzeri 1 serisi bmw baktım ancak aradığımı bulamadığımdan yakın sayılabilecek benzer modellere bakıyorum. Alfa romeo 147 1.9 jtd düşünüyorum malum sitede ilanı var ancak yıllardır araba yağ değişim işi yapan ve her markaya hizmet veren babam o motorun dobloda da kullanılan motor olduğunu ve çok sorun cıkaracagını yağ yakıp beni uğraştıracağını ve mutsuz edeceginii söyledi. satıcıyla anlasmıs ve yarın herseyi kesinleştirecekken demotive oldum.

aynı motorun dobloyu taşımasıyla 147'yi taşıması aynı degildir artı sorunsuz temiz güzel ve sağlam arac, yakarsa yakıt belki sorun olur yedek parcası pahalı olsa da bulunabildigi sürece sorun olmaz dememe ragmen olumsuz konusmaktan vazgecmedi. kulllanan arkadasların yorumlarını bekliyorum ne dersiniz arkadaslar. eksileri artıları nelerdir objektif bir sekilde söyler misiniz?
  • Merhaba. O motor GT-147-hatta çok az farklılıklarla 159da da var. Etrafımda 1.9Dizel motoru kullanan çok arkadaşım var ve yağ yakma sorununu hiç görmedim, duymadım. Alfanın 1.6TS, 2.0TS (Benzinli) motorları yağ yakar ve bu normaldir, hatta heryerde karşımızada çıkar ama 1.9JTDlerde sorun ve sıkıntı yok. Yani en azından kronik bir sorun değil, yoksa contalarda vb yerlerde sıkıntı olursa her motor yağ yakar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TriandQolo

Merhaba. O motor GT-147-hatta çok az farklılıklarla 159da da var. Etrafımda 1.9Dizel motoru kullanan çok arkadaşım var ve yağ yakma sorununu hiç görmedim, duymadım. Alfanın 1.6TS, 2.0TS (Benzinli) motorları yağ yakar ve bu normaldir, hatta heryerde karşımızada çıkar ama 1.9JTDlerde sorun ve sıkıntı yok. Yani en azından kronik bir sorun değil, yoksa contalarda vb yerlerde sıkıntı olursa her motor yağ yakar.

159'da Turbo sıkıntısı var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadı ya turbo sıkıntısı mı varmış? Bana denk gelseydide görseydim keşke bende. Sanayide 3 tane Alfa Romeo servisi arasında gezinirim haftasonları ve boş olduğum günler. Ustalarla muhabbetederim, sorunlu araçları incelerim ama sürekli 159larda turbo değişimi veya revize edildiğini hiç görmedim. Turbodur bu arzalanır ama 159larda kronik bir turbo sorunuda yoktur. Neye dayanarak böyle söylediniz?
  • quote:

Hadı ya turbo sıkıntısı mı varmış? Bana denk gelseydide görseydim keşke bende. Sanayide 3 tane Alfa Romeo servisi arasında gezinirim haftasonları ve boş olduğum günler. Ustalarla muhabbetederim, sorunlu araçları incelerim ama sürekli 159larda turbo değişimi veya revize edildiğini hiç görmedim. Turbodur bu arzalanır ama 159larda kronik bir turbo sorunuda yoktur. Neye dayanarak böyle söylediniz?

Biz 4 senedir 1.9 JTD Distinctive plus kullanıyoruz. 47.000 kmdeyken aldık şuan 148.000 kmde.
    Bizim araç sadece Turbo bakımı istiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rover Delisi

quote:

Hadı ya turbo sıkıntısı mı varmış? Bana denk gelseydide görseydim keşke bende. Sanayide 3 tane Alfa Romeo servisi arasında gezinirim haftasonları ve boş olduğum günler. Ustalarla muhabbetederim, sorunlu araçları incelerim ama sürekli 159larda turbo değişimi veya revize edildiğini hiç görmedim. Turbodur bu arzalanır ama 159larda kronik bir turbo sorunuda yoktur. Neye dayanarak böyle söylediniz?

Biz 4 senedir 1.9 JTD Distinctive plus kullanıyoruz. 47.000 kmdeyken aldık şuan 148.000 kmde.

Benim 153bin kmdeki Lineamda son 3-5bin kmdir çekişte düşüklük var, ama turbomu yoksa egsozda kaçak mı var emin değilim. Çünkü ara ara rüzgarsız havalarda oludugu yerde çalışırken içeriyi egsoz kokusu basabiliyor. Şirketteki 210bindeki Fiorinomuz 190bin kmden beri ıslık sesiyle geziyor ve ne zaman benden bu kadar derse o zaman yaptırmayı planlıyoruz. 180küsür bin Kmdeki 1.3Cdti Corsamızın turbosu geçen hafta benden bu kadar dedi şuan serviste. Şimdi sizin 159unuz neden turbo bakımı istiyor. Islık sesi (üfleme) yada çekişte düşüklük mü var?

Turboda ömrü olan bir parçadır, tıpkı ön salıncaklar, süspansiyon sistemi, cam silecek süpürgesi, baskı balata gibi. Zamanla hepsi bozulur yada bakıma ihtiyaç duyar, bunların bozulma veya bakım zamanıda kullanım şekline göre değişir. Bozuk yollarda kullanılan aracın salıncaklarıyla, kaymak gibi yollarda kullanılan aracın salıncaklarının bozulma, ses yapma zamanları arasında bayaa bir KM farkı olur. Sizinde turbo bakımınız gelmiş bu çok doğal. Turbo araçlar aynı turboyla sonsuz KM gidemezler, turbo elbet bakım görmeli yada değişmelidir. Sizin kullanım yada şansınıza bağlı olarak 150bin km dayanmış.

159ların turbosu sorunlu dediğinizde sanki 50-100bin km arasında bütün 159ların turbosu değişiyormuş bu kronik bir sorunmuş gibi oluyor ki benim çevremden gözlemledğim ve sizin son yaptığınız yoruma bakınca kronik bir turbo sorunu olmadığı bence belli 159un.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rover Delisi

quote:

Benim 153bin kmdeki Lineamda son 3-5bin kmdir çekişte düşüklük var, ama turbomu yoksa egsozda kaçak mı var emin değilim. Çünkü ara ara rüzgarsız havalarda oludugu yerde çalışırken içeriyi egsoz kokusu basabiliyor. Şirketteki 210bindeki Fiorinomuz 190bin kmden beri ıslık sesiyle geziyor ve ne zaman benden bu kadar derse o zaman yaptırmayı planlıyoruz. 180küsür bin Kmdeki 1.3Cdti Corsamızın turbosu geçen hafta benden bu kadar dedi şuan serviste. Şimdi sizin 159unuz neden turbo bakımı istiyor. Islık sesi (üfleme) yada çekişte düşüklük mü var?

Turboda ömrü olan bir parçadır, tıpkı ön salıncaklar, süspansiyon sistemi, cam silecek süpürgesi, baskı balata gibi. Zamanla hepsi bozulur yada bakıma ihtiyaç duyar, bunların bozulma veya bakım zamanıda kullanım şekline göre değişir. Bozuk yollarda kullanılan aracın salıncaklarıyla, kaymak gibi yollarda kullanılan aracın salıncaklarının bozulma, ses yapma zamanları arasında bayaa bir KM farkı olur. Sizinde turbo bakımınız gelmiş bu çok doğal. Turbo araçlar aynı turboyla sonsuz KM gidemezler, turbo elbet bakım görmeli yada değişmelidir. Sizin kullanım yada şansınıza bağlı olarak 150bin km dayanmış.

159ların turbosu sorunlu dediğinizde sanki 50-100bin km arasında bütün 159ların turbosu değişiyormuş bu kronik bir sorunmuş gibi oluyor ki benim çevremden gözlemledğim ve sizin son yaptığınız yoruma bakınca kronik bir turbo sorunu olmadığı bence belli 159un.

Turbodan ıslık sesi ve yağ kaçırma sorunu var. Büyük bir ihtimalle değiştireceğim.

159'da Turbo sıkıntısı dedim. Belli bir kmden sonra anlamındaydı. 50.000 kmdeyken yada 100.000 kmdeyken Turbo sıkıntısı olması da imkansızdır.

• Benim aracımda da ıslık sesi gibi birşey var ama normal değil midir? Alındığı günde de vardı. Nasıl bir ses o tarif edebilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.