Şimdi Ara

Dgs ile Uludağ EEM Buyrun sorularınızı alıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
5
Favori
2.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dgs sınavı ile uludağ üni elektrik elektronik müh öğrencisiyim
    aklınızda dgs sınavı nasıl hazırlanmalıyım zormu hangi puan nereyi kazanabilir kontejyanlar
    bunun yanında bursa uludağ üni ve eem bölümü için tüm sorularınızı sorabilirsiniz

• Hangi bölümden geçiş yaptınız ? (Elektrik,elektronik haberleşme vs...)
    Kaçıncı sınıftan başlattılar ?
    Dgs ile geçince dersler zor geliyor mu fizik vesaire ?
    DGS mi daha zor yoksa YKS mi? sınava hazırlık ve konu bakımından ?
    Siz sınava nasıl hazırlandınız ?
  • yksye iyi çalışmamış birisi 2 yıllık elektrik mi yazıp dgs mi kasmalı (potansiyeli olan biri) yks için mezuna mı kalmalı
  • Merhaba,
    Hazırlanırken DGS kaynakları kı TyT kaynakları mı çözdünüz?
    DGS ve TYT soru bankaları arasında çok fark var mıdır?
    ALES ile DGS soruları benzer midir? ALES kitabı çözülmeli mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çıtır Para kullanıcısına yanıt
    İstanbul Üni Elektrik teknolojisi
    bizim okulda beni 1. sınıftan başlattılar seçmeli derslerimi muaf yaptılar ama fizik 1 difrensiyal gibi dersleri alıyorum sadece türk dili tarih filan muaf oldu burdan doğan kredi açığı ile 2. sınıftan bölüm dersi aldım 1 tane 6kredilik
    1 den başlattı seçmeliler muaf oldu ordan kredi açığı ile üstten ders alma imkanı veriyor ama e devlette öğrenci belgemdede 3. sınıf yazıyor bir işe yaramasada
    dersler ilk zamanlar zor geliyor tabi örneğin fizik 1 de aptala dönmüştüm ama oturup 1 hafta çalıştım sular seller gibi yapacak seviyeye geliorsun sadece derse git dersi dinle not tut birde arkadaş çevren grubun karışık olsun dgsli tyt li filan sınav zamanı toplanıp hallediyorsun eksiklerini
    yks daha zordur elbet konu çeşitliliği ders fazlalığı dgs de bir tek mat1 konularına çalışıyorsun güzelce bol soru deneme çözüyorsun eksiklerini takip ediyorsun geo da var biraz tabi ama kolay türkçe de var ama sayısal bölümüne fazla puan katkısı yok oyüzden çalışmanı mat1 geo üzerine kurup türkçedende arada soru çözsen yeterli
    ben zaten mat1 temelim fena değildi okul bitti 2 yıllık eylül ayı gibi plan program yaptım ilk bir iki deneme çözdüm zaten 30+ net yapıyordum rahat mattan buda eem kazanabileceğim net yani sonra başladım mat 1 e bildiğim halde youtubeden biraz video tekrar amaçlı bol bol dgs ales tyt soru bankası çözdüm birde kursada gidiyordum ama ben kurstan öndeydim baya orda toplama çıkarma soruyorlardı ben kendi kendime soru bankası çözüyordum ama kafa değişikliği deneme filan iyi geliyordu kış sonuna kadar mat 2 kere bitirdim 4 5 kitap çözdüm sonra geo türkçe çalışırım dedim ama yaz geldi ve ciddi ailevi sağlık sorunları saldım baya ama son 1 ay sınava it gibi kampa girdim kursta yardımcı oldu günde 3 deneme en az kursta sınıfta sıcakta çözüyordum her gün sabah 9 akşam 11 12 DE DÖNÜYORDUM EVE YOLDA ARABALARI ÇİFT GÖRÜYORDUM
    sonra sınav geldi girdim çat çat matı çözdüm 42 soru son 40 dakikam kaldı biraz türkçe çözücektim 20 dk 20 soru filan son 20 dakika boş mat sorularama dönücektim türkçem çok sıkıntılı geçti 40 dakikada 11 soru işaretleyebildim
    sınav çıkışı açıklandı sorular hemen baktım sonuç mat 42d0y tr11d0y
    velhaasıl puan hesaplayınca ilk 500 yıldız hacattepe geliyordu ama katsayılar düştü baya şansımıza 1700. oldum uludağ ı tercih etmek istedim

• mathildarossa M kullanıcısına yanıt
    hocam aslında dgs çok mantıklı sınav yani otur 1 senede değil 5 ay mat 1 çalış yıldız a git ama dgs zorluğu pskilojik çok
    2 sene okul oku masraf yap sonra tekrar ösym sınavına hazırlan tercih yap sonra yeni üni kazan okumaya başla 4 sene bu sürede yaşın ilerliyor ülke durumu maulum ben çok mutluyum müh ti hedefim hep zamanın ygs ye iyi çalışmadım e özelde yazmadım burslu 2 yıl okuduk ama allahtan sonunu getirdim şuan ama o zamanda çektiğin psikoloji masraflar arkadaşların okul bitirirken senin tekrar başlaman gel görki ozaman arkadaşlarım kıytırık bölümlere gittiler ben 2 yıllıktım ama şimdi ben mühendisim onlar işsiz ama mesela 26 yaşında mezun olcam ha çok sıkıntı değil ama iyi bir durumda değil yine ne kadar erken iş hayatı okadarda iyi ama üni zamanınıda 22 yaşındayken okumaktan kişisel gelişim açısından kendini bilmen iyi oluyor
    sana tavsiyem yaşını bilmiyorum ilk önce bu psikolojiyi düşün ben 2 yıl okurum okulu uzatmam hemen bitiririm bu sürede dgs ye de çalışırım vakit kaybı olmadan geçiş yaparım diyorsan olur dgs çalışırsan avantajlı yapılması mümkün sınav daha sonra kazanıncada aynı heves azimle müh okur bitiririm dersen tamamdır bu iş daha ayrıntılı merak edersen yazarım

• mathildarossa M kullanıcısına yanıt
    ayrıca yks de temelin varsa yaşın 19 ise bir kere daha yks deneyebilirsin bence iyi çalışım yine olmazsa özelde düşünebilirsin madddi durumun el verirse
  • Karlo kullanıcısına yanıt
    dgs ales tyt hepsinden çözdüm
    dgs kaynakları biraz daha klasik basit sorular var cebir kısmında ama problemleri daha çetrefilli şekilli hikayeli sorular sayısal mantık filan var tyt kaynakları biraz daha zor bi tık ama tyt de artık şekilli hikayeli soru tarzına geçiyor ama ikisinide çözmek gerek çünkü sınav bezen çok kolay toplama işlemi gibi bazende baya kafa yakıcı soru tarzlarıyla geliyor bol soru çeşidi iyidir
    ales dgs aynıdır sadece aleste biraz daha az soru sayısı vardır ve lisans sınavı olduğu için 1 tık zorlayıcı derler ama aynı yani ikisininde sınavlarına girdim kitaplarını çözdüm aynı sınavlar aynı konular aynı sorular ales dgs tyt kitapları ile götürürsün bu işi
  • okulundan memnun musun , bilgisayar mühendisligi hakkında fikrin var mı uludag'nın nasıl oldugu hakkında
  • Hocam çözdüğünüz kitapların isimlerini paylaşma şansınız var mı acaba?Bu sene olmayacak ama seneye çok sağlam çalışma hedefim var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bursaspor.

okulundan memnun musun , bilgisayar mühendisligi hakkında fikrin var mı uludag'nın nasıl oldugu hakkında
    Ben uludağ EM mezunuyum. Bizim zamanımızda yoktu bilgisayar müh. Açan hocalarda EM hocaları. Fahri Hoca çok iyi bir hocadır ama onun dışında ünide hocaların %90'ı çöptür(genelleme). Her hangi bir bölüm özelinde söylemiyorum bunu genel olarak çöptür yani. Derslerde signals and systems düzgün bir ingilizce pronounce edemeyen ve amerikada eğitim almış hocalar gördü bu gözler.
  • hocam programcılık bitirip bilgisayar mühendisliği kazanırsam derslerimi sayarlar mı yoksa birinci sınıftan mı başlarım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İsen Buga

hocam programcılık bitirip bilgisayar mühendisliği kazanırsam derslerimi sayarlar mı yoksa birinci sınıftan mı başlarım?
    elbette sayarlar ama bu araştırma ve şans işi ne kadar iyi seviyede üni olursa okadar az ders sayıyor uludağ üni benim sadece tarih ing edebiyat seçmeli derslerini saydı hiç bölğm dersi saymadı duyduguma göre ıspartada üni nerdeyse bir arkadaşın 1 dönemlik dersini saymış gibi belli olmuyor ama genel olarak 1 den başlatır çok ders saymazlar
  • uludağ üni eemde 1. sınıf olan biri var mı? varsa bana mesaj yazar mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrik Elektronik mühendisliği çok zor bir bölüm. Buna bir de Uludağ Üniversitesi eklenince zorluk daha da artıyor. Dgs ile girdin ama Dgs ye çalıştığının belki de 3 katı kadar çalışmak zorunda kalacaksın orayı bitirmek için. Umarım bitirebilirsin. Zira EEM çok zor bir bölüm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.