Şimdi Ara

Dev 80 GB Paketi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
951
Cevap
19
Favori
65.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Flaperon

Hocam ben Turkcell dev80 paketini kullanıyorum. Pakette malum 20.000 dk var.

Şunu farkettim: Eğer konuşma süren 1 dk. 2 sn bile olsa ise paketten 2 dk düşüyor. Yani ücretlendirme periyodu 1 dk. şeklinde belirlenmiş. Böyle saçma şey olur mu yahu? 1 dk. 59 sn ile 1 dk 1 sn aynı şekilde ücretlendiriliyor. 5 sn ile 59 sn de aynı bu mantıkla.

Normalde bu ücretlendirme periyodu operatöre tarifeye göre değişiklik gösteriyor ama Turkcell gerçekten eşeğin kulağına su kaçırıyor. Pes vallahi.

Kesin internet kullanımı ile ilgili de o tarz bir katakulli var adım kadar eminim. Veya başka bir şey.
    Bildiğim kadarıyla Türk Telekom olsun Vodafone olsun diğer operatörlerin hiçbirinde saniye bazlı konuşma periyodu yoktur yalnızca Bimcell'in sunmuş olduğu bir güzelliktir bu. Turkcell'de konuşmaların dakika bazlı olduğu almış olduğunuz paketin detaylarında açıkça yazar zaten. İnternet kullanımı içinde şunu belirteyim Turkcell'in interneti diğer operatörlere daha hızlı olduğu için daha hızlı tükenebilir örneğin bir video açtınız tamamını izlemeden çıktınız çoktan önbelleğe alınarak videonun tamamı yüklenmiştir haliyle internetin daha hızlı tükenmesi muhtemeldir. Herhangibir katakulli söz konusu değildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Nickizm N kullanıcısına yanıt
    Neden olmasın? Babasının oğlu muyuz? Adamlar yıllardır süregelen aylık paketlerin birçoğunu sessiz sedasız 28 gün/4 hafta olarak değiştirdi. 1 yıl 52 hafta. 52/4=13 paket yapıyor. 12 ay için 13 paket. Nasıl ama? Sence koskoca milyon milyar dolarlık gsm operatörlerinin bizim senede alacağımız fazladan sadece 1 tanecik pakete mı ihtiyacı var?

Hemen hemen her konuda yapmadıkları hile hurda kelime oyunları ve çakallık kalmadı. İstese değil dakikayı saliseyi ölçer ama pek işine gelmiyor. Zaten kendisini buna zorlayan da yok. İşine gelmiyorsa gelme hemşerim modunda. 3 tane operatör var hepsi birbirinden beter ve tok satıcılar.

Nasıl olsa vatandaşı sahipsiz ülke. Ne yaparsa yapsın ne ceza alır ne de bir yaptırıma uğrar. GSM operatörlerinin neler yaptıklarını (özellikle faturasız hat aboneleri için) yazmaya kalksam buradan Bağdat'a yol olur ama başka bir konuda tartışırız onları.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • asabi kullanıcısına yanıt
    Mesele YouTube videosu izlemekse bildiğim kadarıyla ne kadar hızlı internet olursa olsun videonun tamamı bir anda yüklenmiyor. Yani senin izledigin noktadan biraz ileride olacak şekilde indiriyor. Kapatıp çıktığında izlemediğin o küçük kısım boşa gidiyor.

Elimde gösterebileceğim net bir kanıtım yok ama aylık bazda bakarsak aynı kullanımda Bimcell ses ve internet daha uzun giderken (veya daha az kullanım gözükürken) Turkcell'de sular seller gibi gidiyor. Ses için ücretlendirme periyoduyla bunu açıklamaya çalıştık ama internet için henüz anlayamadık.

• Zamanında turkcell hazır kart kullanmışlığım var interneti düzgün çeksin çekmesin su gibi akıp gidiyordu 4 gb 20 günde bitiyordu. Şuan bimcelldeyim dost s paketimden aylık 4 gb internetin 2.5 gb ı anca bitiyor gerisi boşa gidiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Mesele YouTube videosu izlemekse bildiğim kadarıyla ne kadar hızlı internet olursa olsun videonun tamamı bir anda yüklenmiyor. Yani senin izledigin noktadan biraz ileride olacak şekilde indiriyor. Kapatıp çıktığında izlemediğin o küçük kısım boşa gidiyor.

Elimde gösterebileceğim net bir kanıtım yok ama aylık bazda bakarsak aynı kullanımda Bimcell ses ve internet daha uzun giderken (veya daha az kullanım gözükürken) Turkcell'de sular seller gibi gidiyor. Ses için ücretlendirme periyoduyla bunu açıklamaya çalıştık ama internet için henüz anlayamadık.
    İnternette çıkan reklam videoları mesela 1-2 dakikalıktır birkaç saniye sonra atlatmaya izin verdi geçtiniz tamamı önbelleğe alınır. Youtube'da da bağlantı hızlı olunca için videolar otomatik yüksek kalite açılır önbelleğe bir kısmıda alsa yüksek kalite açılması internetin hızlı tükenmesine neden olabilir.

• İnternet kısmını bilmiyorum ama konuşma için şöyle bir değerlendirme yaptım. 1.01 dk görüşseniz 2 dk olarak hesaplayacak, bu da 20000 dk yerine 10000 dk kullanabileceğiz demek. Ortalamada konuşma sürenizi 2.01 dk olarak düşünsek bunun bize maliyeti 3 dk olarak yansıyacak. Bu da 20000 dk yerine gerçekte 13333 dk kullanmamız anlamına geliyor. 12 aylık tarife olduğu düşünülünce aylık 1111 dk. demek ki bu benim kullanım ihtiyacımı karşılıyor. Aylık maliyeti de 299/12=24.9 TL (telsiz kullanım ücreti hariç). Bu fiyat bana çok uygun geldi. İnternet aylık kullanımı da ortalama 80/12=6.66 GB gibi düşündüm. Hızdan dolayı internetin önyüklemeler sebebi ile hızlı bittiği yorumları yapılmış. Bu mantıklı bir açıklama gibi geldi.
    MH ile yükleme yapılması periyodunu görüştüğümde 12 ay boyunca başka bir TL yüklemesi yapmanız gerekmiyor cevabını aldım.
    Bu değerlendirmeler ışığında benim kullanım ihtiyaçlarına uygun ve diğer operatörlerde daha uygun bir tarife yok. Konuya yorum yazanlara teşekkür ederim.

• merhaba bu dev 80gb paketinde diyelim ki ilk ay int kullanmadık devam ediyor dimi sonucta yıllık paket oldugu için ben istersem son 2 ay da da 80gb kullanabilirim ya da dakikayı

• pozitivee P kullanıcısına yanıt

Aynen hocam 12 ay icinde isteğin zaman kullanabilirsin.İster ilk ay bitir, istersrn hiç kullanma 12.ayda bitir.Toplam 80gb'ı.

• quote:

Orijinalden alıntı: aylmz07

Aynen hocam 12 ay icinde isteğin zaman kullanabilirsin.İster ilk ay bitir, istersrn hiç kullanma 12.ayda bitir.Toplam 80gb'ı.

tesekkür ederim hocam bilgi için

• Flaperon F kullanıcısına yanıt

İnternetiniz nasıl bimcell e göre hızlı tükeniyormu turkcell de 3g modunda bile hızlı bitiyormu kotanız

• pozitivee P kullanıcısına yanıt
    Evet paket aynı hesaplandığınız gibi ve kullanımını da düşündüğünüz gibi oluyor. Kullanacağınız her şey toplu bir şekilde yükleniyor ve 12 ay süreniz var. Bu ay hiçbir şey kullanmazsanız öylece duruyor.

Sadece şunu diyebilirim: Konuşma dakika üzerinden periyotlandırılmış. 1 dakika 5 saniye konuşup kapatırsanız 2 dakika paketten düşüyor. Ama zaten pakette 20.000 dakika olduğu için sorun değil.

Pakette ücretsiz lifebox olmak üzere başka şeyler de var. Ben genel olarak memnunum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. İnternet hızı çekim gücü vs. her şey normal.

Eğer şu an bulunduğunuz operatörde memnunsanız geçmenize çok gerek yok gibi ama çekim gücü ve internet hızı konusunda sıkıntı yaşıyorsanız Türkcell dev80 faturasız paketler arasında alınacak 1.paket. Daha ötesi şu an için yok.

• quote:

Evet paket aynı hesaplandığınız gibi ve kullanımını da düşündüğünüz gibi oluyor. Kullanacağınız her şey toplu bir şekilde yükleniyor ve 12 ay süreniz var. Bu ay hiçbir şey kullanmazsanız öylece duruyor.

Sadece şunu diyebilirim: Konuşma dakika üzerinden periyotlandırılmış. 1 dakika 5 saniye konuşup kapatırsanız 2 dakika paketten düşüyor. Ama zaten pakette 20.000 dakika olduğu için sorun değil.

Pakette ücretsiz lifebox olmak üzere başka şeyler de var. Ben genel olarak memnunum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. İnternet hızı çekim gücü vs. her şey normal.

Eğer şu an bulunduğunuz operatörde memnunsanız geçmenize çok gerek yok gibi ama çekim gücü ve internet hızı konusunda sıkıntı yaşıyorsanız Türkcell dev80 faturasız paketler arasında alınacak 1.paket. Daha ötesi şu an için yok.

Üstteki sorumu yanıtlarmısınız size zahmet

• Şu önyargıyı kırın artık, yıl olmuş 2021 internet şu operatörde hızlı bitiyor mu? soruluyor.

İnternet eğer hızlıysa çabuk biter, yavaşsa çok bitmez.

Burda operatörlerin ortalamaları önemli, Turkcell en hızlısı olduğu için en çok internet yiyen operatör, Vodafone en kötü hıza sahip olduğu için en az internet yiyen operatör.

Türk Telekom ise orta hıza sahip olduğu için orta derecede internet yer.

Buyrun testim de şahidimdir ; Dev 80 GB Paketi

3G de kullansanız da hızlı olduğu için o kota biter, 4G kullanmayın ayrıca aylık 6 GB olduğunuda unutmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A0BECBC3 -- 24 Ağustos 2021; 21:23:17 >

• deryadeniz907 D kullanıcısına yanıt
    Turkcellde internet Türk Telekoma göre daha hızlı bitiyor. Artık nasıl bir oyun dönüyorsa. Vodafone hattım ise olmadığı için karşılaştırma yapamıyorum. Sebebini bilemiyorum ama gerçek bu. İsteyen istediği kadar böyle bir şey olmadığını iddia edebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Fin

Turkcellde internet Türk Telekoma göre daha hızlı bitiyor. Artık nasıl bir oyun dönüyorsa. Vodafone hattım ise olmadığı için karşılaştırma yapamıyorum. Sebebini bilemiyorum ama gerçek bu. İsteyen istediği kadar böyle bir şey olmadığını iddia edebilir.
    İnternet hızlı olduğu için internette çıkan reklamlar videolar yüksek kalitede önbelleğe alındığı için kotanızın hızlı tükenmesi muhtemel ortada bir oyun dönmüyor yani. Turkcell'in 3G'si diğer operatörlerin 4.5G'sinden hızlıdır. Bence en iyisi şebeke modunu 2G'ye alarak kullanım sağlayın internet yine hızlı bitiyor mi gelin tartışalım.

• asabi kullanıcısına yanıt
    İnterneti hangi hat olursa olsun kullanırken hemen hemen aynı işleri yapıyorum senaryo aynı. Birinde internet diğerinden daha çabuk bitiyor. Benim pratikte karşılaştığım durum bu. Ayrıca Türk Telekomda hızlar öyle çok yavaş da değil video izlerken müzik dinlerken kesinti vs olmuyor. (İstanbul)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.